Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz dobista #2179 üzenetére

    Mint azt többször is leírtuk: az LCD (mindegy, hogy LED háttérvilágítású vagy CCFL), a DLP, az LCOS (vetítőkben), a plazma és a CRT is képes beégni (static image retention).
    Ezek után válassz magadnak technikát, a piacon elérhetők közül: bármelyiket is választod, kompromisszumok voltak, vannak és valószínű lesznek is.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • szepi77

    tag

    válasz dobista #2179 üzenetére

    Na, Te a mi "családunkbú" való vagy :C

    A villanyszámla szerintem nem fog nagy meglepetést okozni. A mi nagyobbik "kis" Tv-nk egy 72-es crt 85 wattot zabál, és nem egyszer elaludtunk rajta, fél éjszakán keresztül megy rendszeresen, hogy mi horkolunk mellette. Ehhez képest a plazma 2 óra múlva kikapcsolja magát, ha nem történik semmilyen kommunikáció a távirányító felől. Ezzel szerintem máris megspóroltuk, azt a 40 wattnyi különbséget.

    [ Szerkesztve ]

    Panasonic TX-P42S30E

  • WolfLenny

    senior tag

    válasz dobista #2179 üzenetére

    Többségben egyetértek.

    Nem vagyok RTL fan, mert de néha azaz érzésem, hogy itt aki RTL-t néz az húzza le magát nem való plazma... :)
    Ne nézzek meg rajta egy jó filmet, mert beég a logó?
    És a 1-2 hónap múlva valami mások által kedvelt dokumentum csatorna vált erős logóra, akkor majd azt sem szabad nézni?
    És mi van pl. HBO-val? Ott nincs reklám.

    Még mindig nem tudtam eldönteni nekem melyik lenne a megfelelőbb.
    A baj,hogy számomra 50-50% az LCD és plazma mellett az érv.

    A legtutibb az lenne, ha egymás mellett megtudnám nézni SD, HD felbontásokat és úgy már tudnék dönteni..

  • Ijk

    nagyúr

    válasz dobista #2179 üzenetére

    Felhőtlenül nézhetsz 21:9-et, mindenféle zoomolgatás nélkül, bejáratásnál ajánlott minél inkább 16:9-es képarányra törekedni, de akkor sem kell a filmeket kizoomolni.
    A kereskedelmi csatornák pedig agyhalottaknak és nyugdíjasoknak valók, a többi logó meg nem fog beégni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz dobista #2179 üzenetére

    "A furcsa talán csak az, hogy én ezidáig nem a logóktól féltem, hanem a homogenitástól. Ennek megfelelően eddig a tv-adásokat nem zoomltam, és erre nem is vagyok hajlandó! Erről a részről az a véleményem, hogy ha reklámokkal, csatorna váltásokkal is beég majd a logó, akkor ne merje a Panasonic TV-nek hívni a készülékeit, tegye egyértelművé, hogy a készülék csak erős kompromisszumok mellett, csak kiegészítő lehetőségként alkalmas a tévézésre. Írtam, hogy az odafigyelésből már kicsit elegem van. Ez a mozifilmek nézésére vonatkozik, ugyanis nem tudok felhőtlenül filmet nézni 21:9-es képmérteben."

    Pont fordítva kéne csinálnod! A csatornalogók az igazán nagy veszélyforrások, de igazából ott is csak az RTL-éhez hasonlóan túlzó logók. A többi, normális, áttetsző logók nyugodtan ott lehetnek a panelen, azt az 1-2 csatornát, aminek meg ilyen elb*szott van, azt simán feláldozza az ember. Amúgy erről ment a "vita" az elmúlt 3 napban: a Pana pont felhívja a figyelmed a manual-ban a kompromisszumra. Most azon lehet vitatkozni, hogy miért nem írja oda az óriásplakátos hirdetésre, de ugye érzed magad is, hogy ez azért kicsit nonszensz lenne. Az ember tájékozódik vásárlás előtt és ez az első, amit a plazmákkal kapcsolatban negatívumként hall. Ha meg ennek ellenére belefut és nem tetszik neki, nos, akkor ez volt a tanulópénz. Eladja, vesz másikat.

    A 2.40:1 és hasonló arányú mozifilmektől abszolút nem kell tartanod. Feltételezem, hogy ezeken kívül bőven nézel teljes képernyős tartalmat is és nem nézel meg 3-4 mozifilmet egyhuzamban úgy, hogy közben ne futna mondjuk 10-20 percnyi teljes képernyős anyag, ami homogenizálni tudná a panelt. Gondolom, hogy a felhasználásod aránya sem 100%-ban szélesvásznú filmek megtekintéséből áll. Nálam elég nagy arányban filmnézési céllal üzemel a plazma, de abszolút nincs ilyen szintű inhomogenitás a szélesvásznú filmek miatt, tekintve, hogy még azért a mai mozifilmek között is bőven akad 1.78:1 (tehát valós 16:9 képarányú), illetve 1.85:1 arányú film is.

    "Fenit bölcsességem egy szempillántatás alatt romba dőlne, és teljes mellszélességgel dicsérném a plazmatechnológiát, ha megnyugtatóan tudná azt számomra bizonyítani valaki, hogy a 21:9-es filmeket nem kell nagyítanom, évek múlva sem fogom annak jeleit észrevenni a TV-n."

    Megnyugtatlak: ez az, ami már évekkel ezelőtt óta is sokkal kevésbé probléma, mint a csatornalogók kérdése.

    "Mert ez igenis bosszant, hogy a mozizásra és filmnézésre kitalált megjelenítőn nagyítva kell néznem a filmeket."

    Egyáltalán nem kell, sőt! Én pont ezt nem tudnám elviselni, szemben a csatornalogó kizoom-olásával. Igazából teljesen hidegen hagy, hogy egy dokumentumfilmnek nem látom teljesen az alját/tetejét, vagy hogy a híradóbemondónak a feje búbja nem látszik, csak a homlokától lefelé, viszont azt maximálisan elvárom, hogy a "filmvásznat" teljes egészében lássam egy mozifilmnél. És szerencsére ilyen kompromisszumot nem is kell kötni. Arra figyelj oda, hogy két mozifilm között tarts egy negyedóra szünetet, hogy kiegyenlítődjön a panel!

    A mérettel kapcsolatban: mi vagyunk fanatisták? :Y Mit szólnál, ha benéznél egy projektor topicba, ahol 120"-150"-os vásznakat néznek az emberek ugyanilyen távolságról! :K
    Hidd el: megjelenítőből nem tudsz elég nagyot venni és alapvetően abból indulj ki, hogy a legtöbben tényleg házimozizás céljából veszik a plazmát és csak másodsorban TV-nek, márpedig moziélményt még az 50"-os mérettel sem nagyon lehet elérni, csak ha 1,5 méterre ülsz. Tapasztalatból mondom. Nekem is volt 42"-os, most 50"-os van, de a 65"-t is lazán el tudnám viselni, de az már tényleg aránytalan ár/érték arányban, ezért inkább vászon fog kerülni az 50"-os plazma elé idővel.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák