Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    Fényerő és kontraszt állítása sajnos nem elegendő...
    Ahogy beleástam magam a témába, egyre jobban összezavarodom, és már az RGB-YCbCr konverzióhoz is eljutottam.

    A VGA egy nvidia 8600GT, a TV egy Philips 42" plazma (nem mai darab, 2008-ban vettem, elvileg 2006-os gyártmány)
    DVI-HDMI kábellel van összekötve, így a natív felbontása a PC szerint 1280*768@60Hz

    Próbálgattam más felbontásokat is, 24-30fps-el, és úgy jónak tűnnek a színek (kicsivel világosabbak, de élénkek), de a nem natív felbontás miatt van minőségromlás, a fényforrások körül sávosodik a képernyő és a sötét részek se mindig láthatóak.

    Ha pedig natívon használom, akkor a sötét részek egyszerűen csak feketék, nem látszódnak, viszont a színek nagyon szépek és élénkek (animációs filmeknél), viszont néha sötétebbek (filmeknél).

    Sehogy sem tudom a helyes arányt belőni, vagy hogy pontosan mit kellene állítani a driverben, a lejátszóban, esetleg a TV-n (ott sajna semmit nem tudok állítani, csak fényerőt, kontrasztot)

    Gamma beállítással is próbálkoztam, az sem segít sokat.

    Játszottam már az RGB-YCbCr konverzióval, a rangekkel (0-255, 16-235) de eddig még semmi...

    THX DVD-m nincsen, vagyis nem tudok róla :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák