Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dastier

    tag

    Sziasztok,

    Szemezek egy P42S30-al, ez tűnik a legolcsóbb minőségi megoldásnak Full-HD esetében (LG-talán van olcsóbb de az a márka alapból nem szimpi)

    Kérdés:
    Nincs PC bemenet, így azt tervezem, hogy egy DVI-HDMI kábellel lőném ki a jelet a tv-re. Nem lesz ebből semmilyen hátrány? Felbontás, vagy bármi egyéb? Bocs láma a kérdés de HDMI-ben abszolút kezdő vagyok.

  • dastier

    tag

    Van valakinek gyakorlati tapasztalata (saját szemmel látta) vagy bármi elképzelése arról, hogy mennyivel jobbak a Panasonic Neo-Plasma-i mint a sima Plasma termékvonal?
    A hivatalos oldalon kb. nekem a kontraszt látszik érdemi különdségnek, ami ha igaz akkor ugye nem elhanyagolható dolog...
    Azért kérdezem mert már majdnem megvettem a P42S30-t gondolván, hogy 2011-es modell és biztos a legutolsó plasma technológia van benne, de ezek szerint nem :(

  • dastier

    tag

    válasz DM-Fan #42818 üzenetére

    Köszi, eddig csak magában néztem az S30-at. Meggyőzőnek hangzik a különbség, ezek szerint nem csak papíron...sajna a Neo-k ára egy kicsit lelombozott most...
    BTW, van a piacon még márka akinek van olyan minőségű plazmája mint a Pana Neo? Samsung, LG, ...?

  • dastier

    tag

    Nah, jól megnéztem MM-ben az S30 Panát...

    Nyugtassatok meg, hogy otthon az alapból nem világos szobában, vagy este jobb képe lesz mint az áruházban villanyfénynél...ugyanis kifejezetten fakónak tűnt, kontraszt gyenge, feketék inkább sötétszürkék :F

    Kértem távirányítót, rendesek voltak és otthagytak vele (nem okoskodtak meg kamuztak mint a testvér áruházban) és jól megnyomkodtam, és sajnos nem láttam hogy be lehetne állítani a színeket külön, csak hideg-normál-meleg sémát láttam. Ha tényleg nincs akkor az elég kicseszés, gondolom csak azért mert ez a legolcsóbb Pana vonal, de azért akkor is... :((

    A látszólagos gyenge kontraszt és fekete ellenére a TV-adás normálisan nézett ki amúgy, analóg is nézhető. A HD központi film valami fos minőségű reklámfilm volt, legalábbis remélem azért nézett ki gyengén.

    Közelről elég gagyinak tűnt a tv elején a káva meg a minta...persze ez legyen a legkisebb baj, de azért mégiscsak sok évig ez lesz a nappaliban, szóval egy Samsung féle design-t jobban tudnék szeretni.

  • dastier

    tag

    válasz ZEN1TH #42882 üzenetére

    Hát akkor ez nem szép dolog a Panától, értem én, hogy termékpolitika meg árképzés meg valahogy rá kell venni a zembereket a drágább vételre, de szerintem 2011-ben ez genyóság egy 160 ezres tv esetén, hogy nem lehet a színeket manual állítani.
    Még jó hogy azt mondjátok alapból jók a beaíllítások, valószínűleg elleszek a Normál móddal, film meg úgyis PC-ről fog menni majd belenyúlok onnan ha valami nem kóser :)

  • dastier

    tag

    Sziasztok,

    Néhány (egy-kettő) magyar boltban TX-PF42S30 néven árulják a TX-P42S30-t. Van valakinek sejtése mi az az plussz F-betű?
    Nemzetközileg is kijön pár találat F-es néven, de elenyésző hányad.

  • dastier

    tag

    Van arról valami infó hogy a sok ki-be kapcsolás okoz-e élettartam csökkenést a plazmánál? A TV funkciót is betölti nemcsak házimozi, és nálunk a TV hétvégén van hogy egész nap megy, de azért ki be kapcsolgatom ha nem vagyunk egy ideig előtte. Tehát ha áramspórolás miatt naponta többször ki be kapcsolom a plazmát, felgyorsulhat-e az öregedés. A panelre gondolok a kérdésemben, a többi alkatrészre gondolom általános elektronikai szabályok vonatkoznak ilyen téren.

    [ Szerkesztve ]

  • dastier

    tag

    válasz DM-Fan #43197 üzenetére

    Oké, tehát semmi extra, de nem érdemes túl sokszor kapcsolgatni...

    Ma jött meg az S30-am és azért kérdezek ilyeneket, félti az ember az új jószágot :)

    Amúgy be mertem vállalni egy árgép tetején (majdnem) levő webshopot, és egyelőre kellemesen csalódtam. Gyakorlatilag egy nap alatt kihozták a tv-t, ingyenes kiszállítás, ajándék HDMI kábel + utalvány, teljesen korrekt hangnem. Garancia 1+1 év, de nem volt olyan horror az ár (148) hogy izguljak.

    Majd beszámolok a tapasztalataimról pár nap múlva, addig is köszi hogy "rábeszéltetek" a plazmára :)

  • dastier

    tag

    Na 2. napja nyúzom az S30-t :)

    SD: Analóg UPC adás teljesen elfogadhatóan néz ki, elégedett vagyok! ! 4:3-ra kell állítani a képarányt, ekkor a 4:3-as adások helyesen jelennek meg (oldalt fekete sáv), de ha felismeri hogy szélesvászú akkor vált arra. Erdekes hogy az ugynevezett Automatikus mód nem okos, hanem ha bárhol fekete sávot talál akkor kihúzza. Fekete pontot kiosztanék amiért nem lehet csatornánként állítani az Aspect-et! Ha a hangerőre megoldható akkor nem bírom felfogni erre miért nem :((( Van olyan csatorna ugyanis ami 16:9-es felületen adja a tartalmat de a logója a fekete sávra esik, ezeknél kézzel kell kihuzni...

    HD: 8600 GT kártyáról DVI-HDMI kábellel küdöm ki a jelet a tv-re. Van egy olyan problémám, hogy ha a natív felbontást állítom be (1080p 60 hrz) akkor full képernyős lejátszás esetén horizontális és vertikális kameramozgásnál csúnyán beszaggat a kép :(
    Próbáltam játszani a Hz-el, több lejátszóval, és mindegyikkel ugyanaz a helyzet. Nem függ a videó felbontásától sem. Ami fura hogy, ha nem full képernyős módban játszom le csak maxra kinagyítva a ablakot, akkor nincs szaggatás. 720-ra átállva nem jelentkezik a hiba, csak 1080 esetén. Eléggé aggaszt mert attól tartok a VGA baja (drivert frissítettem de semmi) de nem akarok beruházni most egy kártyára is. TV-n amúgy minden képjavító kikapcsolva.

    Bárkinek bármi ötlete?

  • dastier

    tag

    válasz bumi #43247 üzenetére

    nincs 24-es anyagom egyelőre, de amúgy a Hz-el való "szórakázás" közben áttoltam 24-re is a kimenő képet, ekkor az eredmény hasonló volt, csak a szaggatást összemosta a TV, és furcsán belassult/begyorsult a mozgás

    [ Szerkesztve ]

  • dastier

    tag

    válasz #35104512 #43275 üzenetére

    Friss S30 tulajként hazabeszélek, de szerintem mindenképp érdemes a FullHD-t megvenni, gondolom nem egy évre vennéd, hosszútávon jobb vásár lehet. Ha FHD tv-d van majd úgyis keresed a FHD tartalmat :)
    Azt viszont megjegyezném hogy már a 720-as anyagok is nagyon jól néznek ki, másrészt pedig én 3 méterről nézem a most, és az 1080-as anyagnál észrevettem, hogy ha közelebb megyek 2 méterre, akkor látok igazából minden részletet.

  • dastier

    tag

    válasz janos666 #43251 üzenetére

    Köszi az infókat, nem segített semmilyen Hz a szaggatás ellen, sem lejátszó, végül egy sokkal prózaibb dolog lett a megoldás....

    Úgy szeretem használni a a VGA-t hogy a monitor és a tv is kap jelet egyszerre, a monitor a fő képernyő (main) és a tv a másodlagos (extended). Ez kényelmes mert ha bekapcsolom a gépet akkor a monitoron van a lényeg, ha videót inditok csak kihúzom a másik képre. Az a helyzet, hogy az 1080-at csak úgy játsza le normálisan ha a tv a Main screen és a monitor a másodlagos. Namost ennek az a hátránya, hogy minden ablak oda nyilik meg és az asztal és az ikonok is átkerülnek a tv-re. Örültem végre hogy erre rájöttem, de mondom ez így nem kényelmes mert szoktunk olyat hogy amíg én videózok, addig a párom netezik a gép előtt. Ezzel az a baj hogy minden kattintásra előjön a TV-n a windows tálca. Grrrr :W, de gondoltam kicseszek vele áthúzom a tálcát a másodlagos képernyőre (monitor) és akkor jó lesz. És most jön a csattanó: ha áthúzom tálcát, hiába marad a tv fő képernyő, a szaggatás ismét előjön! :F Pffffff
    Kényelmetlen mert akár csak a Tv-re küldök jelet, akár beállítom a tv-t főképernyőnek, mindig el kell játszani ki és bekapcsoláskor. Kicsit elment a kedvem az Nvidia windows párostól...

  • dastier

    tag

    válasz psg5 #43287 üzenetére

    Nekem az S30 világos tartalomnál cicereg, de csak akkor hallom ha nincs hang, de akkor sem vészes. Azért általában van hang tv-zés filmezés közben, így nem zavar.

  • dastier

    tag

    Sziasztok,

    Nagyjából két hónapja nyúzok egy Pana S30-at, megosztanám a tapasztalatokat, nem biztos hogy újdonságot írok, de hátha valakinek segít.

    Méret: elolvastam párszor a kitűnő #1 hozzászólást, de akkor sem hittem el mindent, pl. azt hogy mekkora méret az optimális bizonyos távolságról nézve. A 42-es képernyőt 2,5-3 méterről nézem, és bizony az a helyzet, hogy mindegy, hogy HD-t vagy Full HD-t nézek, nem veszem észre a különbséget! Nem rossz a szemem, egyszerűen az a helyzet, hogy ekkora méretnél 2 méterre közel kell menni hogy a FHD részletgazdagságát érzékelni lehessen. Konkrétan is teszteltem, megszereztem egy filmet mindkét felbontásban és semmi különbséget nem látni. Ennek persze megvan a jó oldala, csak 720p-ben kell beszerezni a filmeket. És a nagyobb képernyő nagyobb élmény! Tehát azt mondom hogy aki FHD anyagok miatt vesz FHD plazmát, annak a lehető legnagyobbat ajánlatos megvennie, figyelembe véve a nézési távolságot és az anyagi keretet persze. SD adásra amúgy a 2.5-3 méter pont még a nézhető kategória, közelebb már nem ülnék. Talán egyszer megérjük hogy minden adó legalább HD lesz és akkor nem kell e fotelt tologatni (már aki tudja mert én nem :)
    Használom még monitorként is, kanapéról nagyon jó gépezni :) Itt is hasonló a helyzet mint a filmeknél, jellemzően 720p-ben hajtom, 1080p-nél már túl apró minden.

    "Cicergés": Világos tartalomnál tényleg hallható egy kis cicergő hang a tv-ből, minél világosabb annál inkább. Filmezés, TV-zés közben nem hallom mert általában nincs csend. Monitorként használva szoktam hallani ha csend van a szobában, egy jó kis fehér honlap, 720p-ben halkabb mint 1080-ban, gondolom kevésbé van meghajtva az az alkatrész ami cicereg :) Tehát a mítosz igazolva, de együtt lehet vele élni, nem zavaró :)

    Beégés: Ellentétben a fórumtárssal akinek az S30-án a sok RTL nézésnek rossz vége lett :( nálunk ez semmilyen formában nem jelentkezett, pedig szoktunk hosszú RTL-es műsorokat nézni. Sport1 logótól is féltem, de semmi szerencsére. Nagyjából egyharmad arányban használom tv-zésre, úgy tűnik ez így "kevés" :)

    Kép: analóg SD adás felnagyítását általában jól oldja meg, az egyenes vonalak néha csúnyák, néhány adó képe nagyon jó, másoké kevésbé. Nagyon kihozza ha eleve gyenge a forrás amit az adó játszik, pl. egy régi rossz minőségben tárolt film. Az a analóg zaj miatt egyelőre használnom kell a 3DCOMB zajszűrőt, egész jól teszi a dolgát, arra kell csak vigyázni hogy ne használjuk túl nagy élességgel párosítva. Más "képjavítót" nem használok. Amúgy a plazma technológiából adódó "plazma zaj" (talán nem mondok nagy hülyeséget) amit közelről látni, szerintem kifejezetten jól jön SD tartalomnál, talán ezért (is) jobb rajtuk a TV adás mint lcd-n. PC-re kötve már nem feltétlenül előny, a statikus tartalom miatt egy pici vibrálás érzete van az embernek, de kibírható, megszokható. HD és FHD filmnél természetesen az audiovizuális élményekre fogékony ember tátja a száját, de legalábbis jólesően konstatálja, hogy nagyon jó hogy megvette a TV-t :D
    Érdekes dolog mind az IFC és a 24p mód is, de mindkettő inkább zavaró számomra. Az IFC természetellenesen gyors mozgást kreál, a 24p pedig szokatlan nyúlóssá teszi a mozgást. Látványos mindkettő, de nem nagyon használom. Az IFC-t egy Transformers alatt el tudom képzelni, de ilyen pörgős dolgokat meg ritkán nézek.

    Hang: Elvárható minőséget hozza, filmhez azért az erősítő+hangfal megy, az a tuti.

    Kezelés: Menürendszer jó, aránylag értelmes, egyértelmű, könnyen megszokható. Nekem hiányzik hogy a színhőmérsékletet kézzel lőjem be, de csak Hideg, Normál és Meleg van. Na mindegy ezen túltettem magam, Meleg színt használok. Amivel nem vagyok kibékülve az a távirányító....egyrészt az elem fedlapja pont ott pattan be ahol az ember fogja alul, ami miatt nyekereg és ropog, nem esik szét de állandó diszkomfort érzés, borzalmas tervezési megoldás. És miért ilyen hosszú a távirányító? egy kézzel esélytelen vagy minden gombra, két kézzel esetleg. A menü gomb - amit az elején nagyon sokat, később sem keveset használ az ember - bal felül egy kicsi gomb közvetlenül a kikapcsoló mellett. Gratulálok. És minimum két kéz kell hozzá, vagy addig bénázol egy kézzel amíg elejted. Ha már 50 gomb van ezen a jószágon, igazán lehetett volna pár egyedileg beállított funkció gomb hogy ne kelljen feltétlenül a menübe bemászni a sokat használt funkciókért. Pl. zajszűrés be-ki. De akár elbírnék egy dedikált gombot a kontrasztra, fényerőre is.
    Még egy sirám: rengeteg képformátum van, dicséretes, tényleg az, de miért nem lehet csatornánként eltárolni??? Nem hiszem hogy nagy meló lett volna megcsinálni. 4:3-as aránnyal elvagyok alapvetően (ez a 4:3-as adást nem torzítja, ami széles azt viszont jól kinyújtja) de néhány adó ami félig meddig széles, azt zoomolni szoktam kicsit. És nyomkodhatom ilyenkor a csatornaléptető gombtól méterekre levő Aspect gombot a másik kezemmel áááááá :W

    Extrák: Egyelőre csak a képnézegetőt használtam SD kártyáról és USB-ről. Jól kezelhető, kellően gyors, tengerparti nyaralós képek alá a beépített sirályos zene hatalmas feature :P

    Összességében szeretem a Pana 42S30 plazmáját ;) ajánlom másnak is!

Aktív témák