Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Erről a plazmáról van valami vélemény? : panasonic th-42pv7p.

    Előre is köszönöm!

    Üdv kíváncsi

    [Szerkesztve]

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz EmThor #592 üzenetére

    Szia!

    Miután szétnéztem panashop-on én is rájöttem, hogy jobban megéri ahhoz még talpat is adnak gondolom azt takarja az állvány és 30-cal több csak.

    Meg elolvastam a topikot és láttam, hogy Te elég alaposan utánanéztél :)

    Mióta van meg a pv70-es? Gépre kötve használod? Egyik oldalán láttam, hogy még nézegetted az lcd-ket és plazmákat az üzletekben következő oldalán már írtál a szellemképről :)

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Most nézem, hogy ilyen 42pv70-et is lehet már kapni 289990Ft-ért szóval ugyanannyi mint a pv7-es szóval így tényleg nem kérdés mi éri meg. Emthor Te mennyiért vetted?

    100Ft-ért többért láttam 42pv71-et, szerintetek?

    kíváncsi

    [Szerkesztve]

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz Csöves #615 üzenetére

    Szia!

    Ezt pár hsz-szel korábban írták: ''A PV60 jó, de én inkább a PV70-et ajánlanám. Újabb fejlesztésű a panelja.'' ez alapján szerintem szebb a képe.

    Lenne egy kérdésem. A héten megyek venni plazmát 42pv70-et. Szeretném megkérdezni, hogy mire kell odafigyelni egy plazma vásárlásánál?

    Előre is köszönöm

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz Möhe #617 üzenetére

    Szia!

    Nem rossz ötlet :) de nem valószínű, hogy neki fogok állni alkudozni :D bármár hallottam olyanról, hogy media-ban is alkdutak..

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz kovasz #624 üzenetére

    Szia!

    De jó, hogy írtál! Lenne is pár kérdésem: a vga bemenet az a d-sub ugye? Szerinted nem éri meg venni egy 1024-768-as plazmát? Én egy pana 42pv70-et szeretnék venni. El is mentem már megnézni és ami kicsit zavaró volt hogy ilyen csillogós a tv széle (kávája) és nem értem, hogy miért. Megnéztem az üzletben és neten is nézelődtem, hogy a legtöbb új plazma matt kávával jön ki. Csak annyi az idegesítő ebben a csillogósban, hogy tükröződnek rajta a dolgok. A pana th-42pv70 szerinted jó vétel? Mondjuk láttam egy full hd-s plazmát amin blue rayes lejátszón keresztül ment a film és nagyon szép volt csak az 500ezer volt.

    Köszönöm előre is!

    kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz IronMike #650 üzenetére

    Szia!

    Először is egy nagyon fontos dolog. Jó ha odafigyelsz arra, hogy milyen garit adnak a tvhez. a pv70eshez valószínűleg magyarországi 2-3 éves garit adnak. Több helyen is olvastam, hogy a pv71-et hivatalosan Mo-n nem forgalmazzák, hanem Németországból hozzák be és így a gari se az igazi. ''A Panasonic Magyarország (a hivatalos forgalmazó) sem a TH-42PV71F-et, sem más 71-es modellszámú készüléket nem forgalmaz. Tehát ezt a TV-t csak más európai országból, nem hivatalos csatornán keresztül kaphatod meg.''

    Különben azt hallottam, hogy a pv71-nek nyugodtabb a képe. Illetve még itt a fórumban azt olvastam, hogy nem magyarországi piacra készült.

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz IronMike #667 üzenetére

    Szia!

    A pv700 egy felsőbb kategóriás tv a pv70-hez képest. Pl. a pv700-nak szebb a hangja, a hangszórók membránja bambuszrostból készült.

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz IronMike #676 üzenetére

    Szia!

    A pv70-esben nincs kép a képben funkció. A pat jelentése: picture and text. Ez annyira jó, hogy a teletextet a tv jobb oldalán tudod nézni a képet meg a bal oldalon.

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Tegnap este megjött nekem is a th42pv70 :) nagyon szép. Nem nagyon volt még időm próbálgatni de majd még megizzasztom :D

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Mint korábban is írtam van egy th42pv70-em. Utánaolvastam elég sok helyen és szerintem nem kacsa az, hogy az első pár száz órában gyorsabban csökken a fényereje. De ha kacsa is akkor se érdekel mert rontani nem ronthatok a helyzeten azzal ha ezt betartom. Szóval az elején mikor kérte akkor beállítottam, hogy ne dinamikus hanem normál legyen a beállítás illetve a fényerőt, kontrasztot a felére vettem. Ami érdekes volt, hogy pl a tv adón és mondjuk az av1-en is át kellett állítani, bár ez lehet, hogy csak nekem érdekes :) Még azt szeretném megkérdezni, hogy Ti kikötöttétek a falhoz a tv-t? Én megnéztem és nem tűnik rozogának így, hogy nincs kikötve/ rögzítve a falhoz.

    Még azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom megnézni azt, hogy mennyit ment eddig a tv? Tudom, hogy a szervíz menüben van egy ilyen amit elvileg úgy lehet elérni, hogy a 99-es csatornára kapcsolok, majd ott a mély hangszínt maxra rakom a magast minre és nyomok egy index-et a kapcsolón és egy v/- a tv-n. Ekkore lép be a szervízmenü1-be majd utána be lehet lépni a 2-esbe. Én még az 1-esbe se tudok belépni. Bár lehet, hogy ez nem is jó panáknál.

    Csak azért lenne ez fontos nekem mert olvastam olyanról, hogy valakinek újként olyan tvt adtak el ami bizony már ment nem is keveset meg persze ez arra is jó lenne, hogy ne kelljen írogatnom, hogy melyik nap mennyit ment csak egyszerűen megnézem és ha 200 óránál tartok akkor megint állítgatok.

    Erre az 1024p-re még annyit, hogy a ps3 jobban néz ki 1024p-n mint 720pn pedig elvileg nem kellene, hogy ekkora legyen a különbség.

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudom, hogy nem teljesen idetartozik, de azért mégiscsak megkérdezem Tőletek :) szóval itthon egyszerű kis kábaltvm van. Háromfele van osztva így sajnos még tovább romlik az amúgy se erős jel. Az első kérdésem az lenne, hogy ha három fele van osztva akkor az már automatikusan rosszabb adást jelent az egyes készülékeken vagy csak akkor jelentős a romlás ha mondjuk egyszerre működik a három készülék ? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ugye a falban ahol van a kábeltv aljzat van két ''lyuk''. A bal a tv a jobb pedig ha jól tudom a rádió, legalábbis a jobb oldalival lehet a rádiót fogni. Nekem most a jobb oldaliba van bedugva a koaxkábel mert sajnos mind a két fele ''pöcsös'' és, hogy a balba tudjam dugni másnak kellene lennie. Emiatt, hogy a jobba dugom rosszabb a minőség?

    Azt is szeretném még megkérdezni, hogy van-e különbség koaxkábelek közül? Tudom, hogy béna az analóg adás, de ha egy drágább koaxkábellel egy minimális minőségjavulást el tudok érni akkor már megérte. A koax kábel hossza kapcsolatban áll a tv minőség romlásával? Pl ha a tv csak fél méterre van a tv aljazttól és én egy 5méteres kábellel kötöm össze, akkor romlik valamit a minőség?

    Előre is köszönöm a válaszT!

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Akinek panasonic th42pv70 tévéje van, azoktól szeretném megkérdezni, hogy hallottok bármilyen kis hangot is a tvtek hátuljából bekapcsolt állapotban?

    Köszönöm előre is!

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok,

    Augusztus vége fele vettem egy panasonic th42pv70-es plazmát. Megjelent rajta két függőleges csík az aljától a tetejéig. Mondták, hogy ezt javítani nem tudják hanem csere lesz. Állítólag sokat vittek vissza már ilyen miatt.

    Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek most milyen érdemes venni? Láttam írtátok, hogy 2-3 héten belül/ múlva lesz már a 8-as széria. Igazából mostmár 50-est vennék de a 42-es mérettel se volt gondom.

    Előre is köszi a válaszokat

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz DM-Fan #2199 üzenetére

    Szia,

    köszönöm a részletes infót! Igazából annyira a full hd nem érekel. Leginkább ps3-mal van/ lenne használva a tv. Szerinted/ tek egy th50pv7-es visszalépés lenne? Bár még egy th50pv70-es is jó lenne. Természetesen ráfizetnék a pv70-esem árára, hogy tudjak venni egy másikat.

    Nekiugrok és elolvasom a linkelt tesztet, igazából csak az a gond, hogy mint írtam van két csík a tvn, holnap el kell vinnem szervízbe, utána jön a csereszelvény és már mehetek is az üzletbe az új készülékért. Most 3 hetet nem várnék arra, hogy bejöjjön Magyarországba, ráadásul ki tudja abban az üzletben ahol vettem mikor kerül forgalmazásba.

    Üdv kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz DM-Fan #2201 üzenetére

    Szia,

    közben én is elolvastam a tesztet és valóban hülyeség lenne a 7-es szériából választani. Nekem akkor egy px80-as tökéletes lesz. Csak azokkal még az a baj, hogy nem lehet tudni milyen betegségeik lesznek de erre van a garancia.

    Mégegyszer köszönöm!

    kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz Cifu #2215 üzenetére

    Szia,

    igen, mostmár megvárom. Van két nagyon idegesítő függőleges csík a tv-n, és ma szóltak, hogy holnap jönnének érte, hogy intézzék a cserét de mondtam, hogy még várjunk vele. Megbeszéltem a nővel és nagyon rendes volt, mondta, hogy szóljak oda ha aktuális lesz.

    Az üzletben is nagyon rendesek voltak ahol vettem, már lebeszéltem velük, hogy majd egy 8-as szériájú panara szeretnék cserélni ami a végén lehet 50-es lesz. Ma hívtam a panasonic.hu oldalán lévő telefonszámot és egy nő vette fel akinek fogalma se volt, hogy mikor kezdik el forgalmazni a 8-as szériát itt, de mondta, hogy holnap hívjak egy melléket és ott majd mondanak pontos infót.

    Szerintetek ha megkérdezem, hogy abba az üzletbe ahol én vásároltam a tv-t mikor kerül be az új 8-as, akkor kiadják ezt az infót?

    kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz DM-Fan #2220 üzenetére

    Szia,

    ok! Már az av planet oldalán is van árral px80-as: [link]

    Az EW-ben nem hivatalos magyar forgalmazású panákat árulnak?

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Na ma sikerült felhívnom a panasonicnál azt aki tud valamit. Mondta, hogy már az MM-ben is terítik az árut. Egyenlőre csak a 37 és 42-esek lesznek elérhetőek, nyáron jönnek be az 50-esek. Szélesebb lesz most az 50-es paletta azt mondta 8 készülék közül lehet majd választani. A mobilom már full hangerőn volt, síri csend volt a lakásban de így is alig hallottam amit mond. Különben ha valaki szeretné felhívni, akkor csak pötyögje be a pana oldalán található szám felhívása után a 232 -es számot és máris az illetékessel beszélhettek. Kérdeztem, hogy milyen árai lesznek az 50-eseknek, de csak annyit tudott, hogy mennyi közül lehet majd választani. Meg igazából én azárt hívtam fel, hogy megkérdezzem az üzletben ahol korábban vettem a tvm mikorra várható a px80. Lehet egyenlőre marad egy 42-es px80-as ha valóban igaz, hogy csak nyáron jönnek be az új 50-esek.

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Ma voltam MM-ban és láttam egymás mellett a pv70-et és a pv80-at. Nem sok különbséget láttam.. A pv80 designja kellemes csalódás volt, a netes képeken olyan mintha króm lenne a díszítőcsík de nem az. Nekem az új talp is tetszik. De szerintem egy pv700-asnak szebb képe van mint a pv80-asnak.

    Szerintetek 50"-es pv70-et vagy 42-es pv80at vegyek? Szívem szerint 50-es pv80at vennék de mint korábban is írtam azt mondták a panasonicosok, hogy az csak nyáron lesz kapható. pv700-ért meg nem adok ki 500ezret.

    Láttam egy Philips plazmát is, elég érdekes volt. A kávája színváltó volt, mindig olyan színben tündökölt amilyen a képernyőn a fő szín volt, illetve ha mondjuk az ég meg a tenger látszódott akkor a tengerszinttől lefele tengerkék volt felfele meg égkék. Engem szerintem idegesítene, de jól nézett ki.

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz Yellow73 #2269 üzenetére

    Szia,

    igen abban gondolkodok/tam, de én szögedi harcos vagyok szóval szkfhvár messze lenne. Amúgy nem tudom már mit tegyek, ha már itt lennének az újak valószínűleg vennék egy 50"-es full hd-st tv-t. De most nem tudom, hogy egy mostani 7-es szériájú full hd-s mennyire jó. Szerintem marad egyenlőre a th42pv80.

    Amúgy ma vitték el a hibás th42pv70em. Három függőleges csík volt a képernyőjén. Itt egy kép, hogy hogyan nézett ki:
    [link]
    [link]

    Azért örülök, hogy elromlott. Mikor megvettem volt egy kis ciripelő hangja hátul a tápnak vagy nem tudom milyének, az egyik fórumon azt írták, hogy se ki se bekapcsolt állapotban nem lehet hangja. Ki is jött anno a szerelő és mondta, hogy ez semmi ahhoz képest amit másoknál hall. Este mikor halkabban néztem akkor hallatszódott nagyon, de utána rájöttem, hogy a fal erősítette fel nagyon ezt a hangot. Igazából annak örülök, hogy majdnem 8 hónapig használtam most elromlott, mondták csere lesz. Szóval lesz egy új tvm. Anno 320ért vettem a pv80 most 290, és azt mondták cserénél a vételiár számít szóval lesz 30ezer ft levásárolható pénzem :)

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

Aktív témák