Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • PLaci58

    őstag

    válasz kapasz #9406 üzenetére

    Pana plazmák azért nem tudnak olyan fehéret mint korábban, mert felére csökkentették a fogyasztásukat
    Hol, mikor?
    2x-esre sikerült növelni az új PDP-k fényerejét. Ez azt jelenti, hogy ugyanolyan fényerő eléréséhez, mint a régebbi tipusoknál, fele energia kell. Ha nem érné el a régi fényerőt, akkor ez csak "mosópor reklám" :D

    Az emberi szem egyébként nagy alkalmazkodásra képes. Ráadásul nincs abszulút színlátásunk. Ez annyit tesz, hogy ha feljebb tekeri az ember a fényerőt, akkor azt a szem hamar megszokja és elfelejti, hogy most "fényesebbet" lát. Amit érzékel az a kontraszt és az egymáshoz viszonyított színek. Ennek jó beállítása a kalibrálás :D

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • pongó

    csendes tag

    válasz kapasz #9406 üzenetére

    De az lg és a samu fogyaszt 20-30% kevesebbet, én sem tudom miért van ez,pl. főleg a fehér színű feliratoknál feltűnő.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kapasz #9406 üzenetére

    Nem értem ezt a mizériát a Pana plazmák fehér szín megjelenítése körül. Az égvilágon semmi baj sincs velük. Nem értem, miért jó az az embereknek, mikor olyan fehéret látnak a panelről visszaköszönni, ami kiégeti a retinájukat. A valóságban sincs ilyen sehol. Valamirevaló tesztelő/kalibráló pontosan előnynek hozza ki azt, hogy végre egy olyan gyártó, ahol nincsenek eltúlozva a tónusok és nem ég be a fehér. Jópár helyen screenshot-okat is lehet látni, amikor belinkelik, hogy ugyan a Pana plazmán látható fehér valóban nem rikít, viszont simán látszanak benne a részletek, szemben a más gyártó TV-ivel, ahol süt a fehér mint az állat és simán el is veszik egy csomó információ: nem látszanak pl. a fehér ingen a hajtókák, a fehér abroszon a gyűrődés, stb. Miért jó az, ha beleég a szaruhártyánkba egy fehér felület? Sehol nincs ilyen a valóságban sem. Amúgy csinálok én bárkinek olyan fehéret bármelyik Pana plazmán, hogy rá sem tud nézni a panelra, mert szinte ívfényt fog látni, de annak mi értelme könyörgöm?

    Soha nem adtak ennél több fehéret alapbeállítás szerint a Pana plazmái, egyszerűen azért, mert nem is kell. Ennek semmi köze az energiatakarékossághoz.

    Get Moded!

Aktív témák