Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7037 üzenetére

    sz.v.sz. abból adódhat a Panasonic népszerűsége, hogy sokáig a Pio mellet Ö volt az akinél normális volt a fekete szín, valamint a többinek borzalmasan tükröződött a felülete. Ebben szerintem a mai napra beérte az LG és a Samsung is. Amennyit olvastam róluk (főleg a közép-felső kategóriákban). Csak a fejekben ott van még a múlt imázsa, de lassan eloszlik és nem csipöböl fog menni a Pana ajánlgatás.

    Szerintem az általad linkelt LG tökéletese jó. Ha lenne annyi pénzem akkor azt is mindenképpen számításba venném. Mindegyik gyártónak meg van a maga előnye/hátránya, de ezek lassan elmosódnak. LG-nek például a színbeállítási lehetőségeit dicsérik nagyon (és még csak nem is kell a szerviz menübe turkálni), amivel nagyon közel hozható a valódi színekhez (elemben a pana, csak szürke állítást tesz lehetővé). Valamint a re-scale motort is dicsérik (ai te is írtál, hogy a SD adásból is szép képet csinál). Nem utolsó sorban pedig a Menü rendszere az egyik legszebb/jobb). Samsungnak ugyan így meg vannak a maga finomságai, pld. extra tudásban Ö virít a legjobban (dvix lejátszás USB-ről, stb.)

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7037 üzenetére

    "Ha vki látta élőben vagy hallotta hogy egy ismerősnek tönkre ment az lg tv-je írjon "

    Erre még annyi jutott eszembe, hogy van egy ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, és Benzinkutak és hasonlókhoz telepít(et) tv-ket.
    Ö teljes mértékben az LG-re esküszik, már ami a megbízhatóságot illeti, messze abból kellet a legkevesebbet gariztatni (nem emlékszem jól az arányokra, talán 100-ból 1 et). Paná-ból sokkal többet.

    Persze ez még nem tudományos statisztika, de azért elég gyakorlatias tapasztalat.

    Azért nehéz jól mérlegelni és talán ezért nem zeng nagyon az LG megbízhatóságáról, az online világ, mármint ami a plazmákat illeti, mert él/élt a Pana hype (természetesen nem minden ok nélkül, öreg harcos a szakmában) és ezért abból többet vetek, azok akik írogatnak is véleményt a fórumokon. Viszont pont ezért nem azzal találkozik az ember, hogy nagyon lehúzzák az LG-t, hanem, hogy nincs nagyon róla vélemény, legalább is messze nem annyi. Ha megbízhatatlan lenne, akkor annak azért lenne vízhangja. Egyszóval simán meg lehet még azt s kockáztatni, hogy jobb mint a pana ezen a téren, de az igazság oda át van :U

    Talán DM kollégánk többet tud erről mondani, mert Ö (a jelek szerint) nagyon benne van a témában (bár feltételezem, hogy neki is inkább panás tapasztalatai vannak).

    Nekem ez jött le az olvasásaim alapján.

    Azonban soha ne feledjük, hogy Murphy él: "ami elromolhat az el is romlik"

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Seb3s #7037 üzenetére

    Azért ragaszkodik mindenki annyira a Pana plazmákhoz, mert ár/érték viszonylatban igencsak verhetetlenek jelenleg, valamint megbízhatóságuk is igencsak példátlan. Ezen felül minőségben is eléggé csúcsra vannak járatva és ez nem csak a felső kategóriára, hanem az alsó-közép, középkategóriára is igaz.

    Attól, hogy a Pana TV-inek kb. 10%-a se zúg, még nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Ráadásul - mint írtam az imént - ez egy olyan "hiba", ami a működésre különösebb hatással nincs, a TV teljesen funkcionális, inkább csak kissé zavaró tényezőnek nevezhető, de mint említettem, ilyen jellegű probléma a többi gyártónál is megvan.

    Nem akarlak elkeseríteni, de pont az LG az a gyártó, akinek a legnagyobb számban hibásodnak meg a TV-i az élvonalbeli gyártók közül. Ha csak itt a topicban visszaolvasol, az elmúlt két hónapban minimum 3 LG tulaj panaszkodott, hogy végérvényesen bemondta a kulcsot a 2 évnél fiatalabb LG plazmájuk. Van szervizes ismerősöm és ő is megerősítette, hogy sok LG TV-t visznek hozzájuk javításra. Persze visznek Panasonic-ot, meg Samsung-ot is, de az LG-ből jön a legtöbb.

    Get Moded!

Aktív témák