Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #17707 üzenetére

    "most mit akartál mondani ezzel a Forms Managerrel?"

    Jó, hogy van benne ilyen is, de igazából nem jó semmire, mert aki nem használja az autofill-t, az ezt sem fogja, aki meg használná az szintén nem fogja, mivel ezzel macerás. A vicces az volt, hogy rá pár órára megjelent az elégedettségmérő survey-ről a post. Vagy önirónia és emlékeztetőnek szánták, hogy a survey kitöltése közben többeknek eszébe jusson eme hiányosság, vagy csak véletlen egybeesés. Mindenesetre vicces volt. :D

    A 12.10-ben benne lesz és az jelenleg béta és végleges között van. Már a 2. snapshot jön ki belőle a béta óta, amiben a szokásos bugfixek mellett flexbox támogatás is érkezett.

    "Állítólag ez a "modern" layout (színtelen, élettelen, ocsmány szar úgy látszik egyenlő a modernnel )."

    Évtizedenként változik. Ez után majd újra a részletgazdag, színes ikonok jönnek a retina display és a 3D terjedésének köszönhetően, majd ha már az is unalmassá/megszokottá válik megint elkezdik majd butítani ilyen rovásírás szintűre. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #17713 üzenetére

    A 12.10 szerintem max. 1-2 hónap. Jelenleg elég stabilnak tűnik állandó használatra is.
    Én személy szerint egyiket sem használom, de az Opera megoldása azért macerás, mert
    1. A felhasználónak kell előre manuálisan kitölteni (és ha csak nem hallott róla, hogy van ilyen, nehezen talál rá).
    2. Csak korlátozott számú mező áll rendelkezésre.
    3. Globálisan minden oldalon felajánlja a manuálisan előre bevitt adatokat.

    Az autofill (ami minden más böngészőben van) oldalspecifikus, automatikus és teljesen magától értetődő, mivel második alkalommal már felajánlja a korábban bevitt szöveget az adott formokban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #17715 üzenetére

    Miért, a Chrome gondolatolvasó, vagy mi? Valahogy ott is be kell vinned manuálisan az adatokat, hogy legyen mit felajánlania. Ugyanez van ősidők óta Operában is (Form Manager). Erre mondtam, hogy nem túl népszerű. Ezt az is bizonyítja, hogy te is írtad, hogy Operában nem használod, Chrome-ban pedig igen. :D

    De ahogy mondtam, én egyiket se használom, de szvsz az emberek többségének az autofill kéne, vagyis ami sültgalamb módjára működik, mert ezt kérdezgeti 10-ből 8 user. A form managert pedig kb a 20-30 emberből 1-2 ha megemlítette (mikor még volt "Én Operám" postverseny a blogon), hogy ő személy szerint használja. Meg szerintem a usage stat is közrejátszott, hogy a Choose Opera blogon is írtak róla.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #17733 üzenetére

    "Főleg nem érdeke a felhasználók idegesítése egy hatalmas felhasználói bázissal rendelkező cégnek, aki ezt a bázist még bővíteni is szeretné."

    A felhasználók idegesítése nem is. A kis létszámú power userek beáldozása a plusz piaci részesedésért viszont annál inkább, ezért általában a régi funkciókat inkább elhagyják, mintsem hogy támogassák továbbra is és hasonló drasztikus lépések. Ez a szoftverfejlesztésben is megfigyelhető (egyik ékes példája az Opera :D) és a netes szolgáltatásokban is.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #17735 üzenetére

    Tény és való, hogy ugrál és az előnézeti képek eltünedeznek ha nem tökéletesen pozicionálsz (WebM-ben meg már-már használhatatlanul). Chromiumban ezzel szemben majdhogynem tökéletes, értsd: jobban tűri, ha nem szorosan a vékony progressbar mentén húzod. Próbáld ki. Ez rohadtul bosszantó tud lenni olyan embereknek, akik nehezebben kezelik az egeret (lásd: hányan panaszkodtak a Tab Stacking miatt is, pedig én véletlenül még sosem húztam egymásra két tabot).

    És akkor számold ki, hogy a YouTube/Google felhasználóinak hány százaléka Opera felhasználó és azon belül hány százaléka, aki parkinson kórosan kezeli az egeret. :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz Wolfskin #17741 üzenetére

    Köszönöm a videót. Én is ugyanerre gondoltam. Egyébként ez a WebM változat volt, nem a Flash. Utóbbi azért magasan jobb. Ott a csík nem tűnik el, csak néha meg-meg akad az előnézeti ablakban lévő kép és el kell húzni az egeret, majd vissza és ilyesmi. Szóval Chromiumban valamivel simábbnak tűnik, de ismétlem: Flash esetében minimális a különbség. Én köztudottan háklis vagyok az ilyesmire (lásd: position: fixed bug), ami sok usernek fel sem tűnik.

    ps: Nálam x64-es Opera, ennél fogva OOPP-s, szintén x64-es Flash van, szóval ez is lehet az oka.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Williams #17773 üzenetére

    "Te milyen "életgörbéje végéről" beszélsz? Tudsz valamit, amit mi nem? Kétlem."

    Talán nem emlékszel arra, mikor mindkettőnknek a opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode 2-es értéke funkcionált úgy, mint normál esetben a 3-as (azaz a Fast navigation) egészen operaprefs.ini törlésig? És egyikünk sem jött rá, hogy mi okozta? :D Az Opera tényleg tud néha furcsa dolgokat produkálni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #17789 üzenetére

    "Ha nem lenne sem CRL, sem OCSP elérés, akkor jogos lenne a hibaüzenet, de CRL van, letölthető és friss. Innentől kezdve felesleges izmozás az egész a biztonságosságot emlegetve, és a felhasználót szívatva."

    Még ez sem lenne önmagában probléma, hanem csak a szokásos, minden logikát és felhasználóbarátságot nélkülöző tervezési módjuk. Most komolyan, mennyiből tartana egy "Kockázatokat elfogadom, továbblépek" gombot csinálni a hibaüzenet aljára? Az új IE verziók is ultrabiztonságosak ilyen szempontból, ott mégis gondoltak erre a fejlesztők és van "Mégis továbblépek" gomb.

    "nem követték el az egyik kedvenc HTTPS hibát, amikor HTTP-n keresztül hivatkoznak be, ezzel nem biztonságosnak minősülő, elemeket az oldalra, és jogosan ugrik fel azonnal a böngészőben a biztonsági figyelmeztetés (á la T-Home)"

    Az IE ezt is megoldja. Mixed Content Handling-nek havják. Néha tényleg majd' sírva fakadok, hogy az Operát pont az IE az, ami lealázza biztonság terén. :(

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dluinet #17809 üzenetére

    Mi az, hogy nem jegyzi meg? Egyáltalán mi miatt van, hogy bizonyos oldalakon nem jegyzi meg? Az Opera mindig arról volt híres, hogy egy csomó olyan helyen megjegyzi, ahol a többi nem. Mit csinál a webfejlesztő az oldallal? Nem lehetne userJS-sel módosítani a formok neveit, típusait vagy ennél bonyolultabb a helyzet?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Ndruu #17852 üzenetére

    Itt lehet jelenteni, de szerintem HWA specifikus lesz a probléma. Mert kikapcsolt HWA-val nem tudtam reprodukálni. (Win7 x64, Opera x64)

  • Penge_4

    veterán

    válasz masterful87 #17902 üzenetére

    Szerinted én és még sokan mások merő fanatizmusból használnak snapshotokat? :D
    Bizonyos fokig az új fícsörök miatt is, de a snapshotok sokszor stabilabbak, mint a végleges. Ha meg nem, akkor 1-2 hét és jön újabb, nem kell rá fél évet várni.

    (#17907) hunfatal: Normál esetben igen, de ez a "snapshot" piros Opera ikonos, tehát nem Next. :D

    "Nem túl logikus az opera frissítési rendszere, van, amikor a next két ágon is fut (ha jól tudom most is van 12.50 előzetes)."

    A Next nem futott eddig még soha két ágon. Most is ezért lett piros ikonos a 12.11 és régebben is a visszaminősített 11.60 újabb kiadásai, azaz 11.61, 11.62, 11.63 és 11.64 előzetesei. A 12.50 pedig addig jegelve volt, amíg a 12.10 ki nem jött. Most meg azért lett piros ikonos a 12.11, mert a közeljövőben (péntek?) várható majd 12.50, ami Next lesz.

    (#17914) Sk8erPeter: Hát igen, Operában valahogy 9.0 óta értek véget az ehhez hasonló, logikus és felhasználóbarát innovációk. Azóta még ha ötletes funkciót is raktak bele vagy totál értelmetlen módon akár a mai napig (lásd: fit-to-width), vagy úgy kellett könyörögni, hogy 2 főverzióval később legyen használható (lásd: On Demand Plugin, ami 10.60 óta van, mégis azóta lett használható, hogy oldalspecifikus lett. Ráadásul korábban épp azzal indokolták (ez egy privát BTS-en folytatott beszélgetés volt) azt, hogy egy csomó helyen nem működött, azaz elindult a beépülő (nem kis biztonsági kockázatot is jelentve), hogy ha a beépülő el van rejtve visibility-vel vagy display:none-nal, akkor az átlaguser nem tudja mitévő legyen. Könnyesre röhögtem magam, mialatt ezt a 30-40 hozzászólásos belső beszélgetést végigolvastam, mire az lett a végső konklúzió, hogy oldalspecifikussá kell tenni és páran még beúszó értesítést is javasoltak (abból nem lett semmi).

    De ettől függetlenül a Chrome még mindig nagyon fapados. Próbálgattam én is, de valahogy rengeteg minden hiányozna. Oldalsáv, oldalra pakolható fülsáv, ami egy ideig volt, de aztán azt is kivették, billentyűparancsok, mindenhol működő mozdulatparancsok és még sorolhatnék millió fícsört.
    De ettől függetlenül a Chrome még mindig nagyon fapados. Próbálgattam én is, de valahogy rengeteg minden hiányozna. Oldalsáv, oldalra pakolható fülsáv, ami egy ideig volt, de aztán azt is kivették, billentyűparancsok, mindenhol működő mozdulatparancsok és még sorolhatnék millió fícsört.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    Csak tudnám, minek van gyorskereső, amikor senki nem használja... :U

    Ezt kell kikapcsolni: opera:config#SecurityPrefs|Certificaterevocationlistsforssl

    Akiket pedig bővebben érdekel, azoknak javaslom dqdb néhány korábbi hozzászólását, amiben leírja a részleteket ezzel kapcsolatban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18110 üzenetére

    Biztos, hogy nincs semmi olyan kiegészítőd, aminek az első telepítéskor megadtad a My Opera belépési adatokat (Opera Link Auth) vagy ha nem adtad meg, de kérte volna? Weboldal ellenőrzőknél (Site Advisor és társai) gyakori. Mert lehet, hogy az fogja az oldalt, amíg az OAuth által hozzá nem fér egy nagy adatbázishoz, ahol leellenőrzi az ipon.hu-t, majd csak utána engedi tovább töltődni az oldalt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18113 üzenetére

    "Esetleg az, amelyik a source nézetet képes emberi szemmel is láthatóan normálisan highlightolni, amiről korábban beszéltünk, az melyik is?"

    12.10-től felfelé.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Luminary #18120 üzenetére

    Ultimate Search Highlighter nevű UserJS létezik már évek óta, de Hello World-től hosszabb terjedelmű oldalon a sok RegExp miatt nem ajánlom a használatát, mert olyasmit fogsz tapasztalni, mint például itt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Luminary #18124 üzenetére

    "Az Opera különbséget tesz az ékezetes és ékezet nélküli karakterek között, a kis és nagy betűk között ill. teljes szavakra is lehet vele keresni. A kettőt kéne összegyúrni."

    Nekem meg az (is) hiányzik Chrome-ból. Mármint jó, hogy az Opera különbséget tesz, de lehetne egy kapcsoló, amivel opcionálisan át lehetne állítani, hogy az ékezeteket ne vegye figyelembe, mert néha időt spórolna.

    Mindenesetre most, hogy végre megoldották a forráskódban/szövegdobozokban a szövegkiemelést már csak ez, az autofill (ami engem nem érint, de attól jó lenne) és az oldalspecifikus zoom maradt amire égető szükség lenne akár már a következő verzióban.

    Utána lehetne gyúrni a HWA-t, az OOPP-t, implementálni a HTML5-öt gőzerővel, Extension API-t fejleszteni, de a fenti 3 "fícsör" hiánya már lassan a kritikus bug kategóriába sorolható. :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz daninet #18193 üzenetére

    "többnyire az oldal hibája, nem az Operáé. A lassulás nálam is előfordul, de csak tumblr-nél ha már 15 perce görgetek lefelé (1200 kép, 1/5-e gif egy oldalon. Mondjuk ilyenkor már használhatatlan"

    Most nem specifikusan a Tumblr-re értem, egyre több oldalon ilyen ajaxos módon van megoldva, ahol az alapötlet jó, csak nagyon gányul van megoldva. Facebook (amit én nem használok, de kaptam visszajelzéseket) vagy YouTube videók alatti több száz vagy 1000+ komment és hasonló.

    Ez valóban nem kizárólag az Opera hibája, de az már a marginális részesedésnek köszönhető, hogy a userscripts.org-on is ha a többihez (Firefox, Chrome) van is userJS, az Operához nincs vagy nem kompatibilis vele a többi, ami például permalinkekkel orvosolja a problémát. Az AutoPatchWork-höz vagy az AutoPager-hez hasonlóan, hogy rányomsz mondjuk a 30-as linkre, majd az adott oldal 31. oldalától folytatja tovább, ezzel több száz mega RAM-ot felszabadítva.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18222 üzenetére

    Megosztásra mindig is volt. Például a Megaupload, ami mindentől jobb volt, mert több megabites sebességgel tudtak húzni free userek is. Akkor meg szórakozzon a halál ilyen pár gigás nevetséges retkekkel, ahol olyan privacy van, hogy még az életemet is rájuk ruházom és sosem tudhatom, hogy mikor törlik az adataimat, akár előzetes bejelentés nélkül.

    De a Lounge-ra a mai napig nincs alternatíva. Még az is csak minimálisan enyhíti a fájdalmamat, hogy végre az MSN megszűnik (egy hulladékkal kevesebb), marad a Skype toolbarosított változata, a Google Talk meg a Facebook (amire akkor se fogok regisztrálni, ha nem tudom mi történik).

    A Lounge pont jó volt arra, hogy az 1 bites usereket képes voltam egy karámba terelni egy sima HTTP linkkel, amit akár céges IE6-tal képes volt betölteni, ezáltal még ha mikrofon és webkamera nem is játszott, de legalább szöveges módban kapcsolatba lépni velem és akár még több másik userrel, akiket bevontam a beszélgetésbe. Majd ezt követően az URL megszűnt létezni. Biznisz lezavarva, a jövőben csak a tényleg fontos ügyfelekkel tartva a kapcsolat. Azok is külön kategorizálva többféleképpen a "nagyon hülye, de fontos ügyfél"-től a "technikailag hozzáértő (tehát nem küld körleveleket és egyéb baromságokat), de nem fontos)-on át egészen a "kiemelt kör"-ig.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18234 üzenetére

    A Lounge egy gyári Unite alkalmazás volt, a Unite-tal együtt szűnt meg.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18241 üzenetére

    Az elején, mikor megjelent valóban hülyeségnek tartottam, de csak mert rosszul marketingelték be és (jó szokásuk szerint) nagyobb volt a füstje, mint a lángja ezzel a "reinvent the web"-es várakozással. Utána egyre több volt benne a potenciál, majd végül egyre inkább elhanyagolták a komolyabb fejlesztéseket (pl. Gridnite) és végül mire célba érhetett volna (amikorra már egyáltalán nem marketingelték, akárcsak a userJS-eket vagy a régebbi, komplexebb témákat, amik nem csak ilyen Personas-szintű gagyi háttérképek) bejelentették, hogy megszűnik.

    A widgeteket tartottam baromságnak. Az elején azért, mert olyan jelentéktelen izék voltak, utána (külön processz) meg azért, mert minek túlbonyolítani. Aztán mire ott is lett volna pár hasznos app (OOrganizer, YouTube Player, eBook reader) azt is kicsinálták. Úgy, hogy az Extensions API még most is nevetségesen egyszerű, se FileSystem API, se IndexedDB, miközben Chrome-ban már régóta ott a Native Client). Az új whitelistet pedig ha jól veszem ki csak kiegészítővel lehet használni.

    (#18248) sunahunter: Ha erős géped van (CPU) és nem zavar, ha betöltés közben látod, ahogy kirajzolódik az oldal, ezáltal villog, mialatt helyükre kerülnek az elemek nyugodtan teheted azonnalira. De opera:config-ból jobban jársz, mert ott több beállítási lehetőséged van:
    opera:config#UserPrefs|FirstUpdateDelay - ez azt jelenti, hogy mikor rajzolódjon ki először az oldal, azaz hány millisecundumot várjon vele. 0 az, hogy semennyit se várjon, azonnal rajzolja ki. A Ctrl+F12-es beállításban beállított "Újrarajzolás: azonnal" itt 200-at állít be alapértelmezésben. Kevesebb szerintem felesleges is, nem igen látsz különbséget.
    opera:config#UserPrefs|UpdateDelay - ez azt jelenti, hogy hány millisecundumos ciklusonként ismételje az újrarajzolást. Ezáltal gyorsabbnak hat az újrarajzolódás, szinte azonnal "darálja" az oldalt. Szintén 0 az, hogy semennyit se vár, betöltődésig folyamatosan újrarajzol millisecundumonként ezáltal megizzasztva a CPU-t (de ezt majd úgyis látod a sajátodon. Egy Core i7 Extreme-nél fel se tűnik).
    opera:config#UserPrefs|StyledFirstUpdateTimeout - Ez pedig a CSS-hez tartozik. Ha azonnalira állítod a másik kettőt, akkor ez is legyen 0, máskülönben arra jó, hogy nem a nyers HTML villan be elsőre, hanem a háttérben helyrerakja a DIV-eket, megformázza a szöveget, stb. a CSS-ben definiáltaknak megfelelően, így kellemesebb látvány, hogy a fehérség után már a kész oldal villan be.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18255 üzenetére

    "Erről lehet valamit tudni, hogy terveznek-e fejlesztést?"

    Nem tudok róla. Jelenleg a profiler kapott egy frissítést. Egyébként annyi előnye van az egésznek, hogy stabil változatban is használhatod az experimental és a cutting-edge ágakat, ha az opera:config-ban átírod az útvonalat. Persze ennek csak akkor látod majd hasznát, ha olyasmit raknak bele, aminek te is hasznát veszed. A több példányos Dragoflyhoz szerintem bele kéne nyúlni az Opera kódjába is.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18265 üzenetére

    Nem elvárás, de gondolom míg a Dragonfly-t szabadabban fejlesztheti a saját kis fejlesztő csapata, addig ha már bele kell nyúlni az Opera kódjába, ami komolyabb feladat, akkor az egész vezetőség engedélye kell és az a fránya norvég vállalati bürokrácia... Míg a Google alkalmazottak a színes puffokon ülve ötletelnek, addig Operáéknál gondolom vogonokat megszégyenítő módon iktatnak, pecsételnek, aláírnak, Lars Boilsennek elfaxolnak, újra pecsételnek, Thor kalapácsával ráütnek és végül a fejlesztők megkapják a zenge day-t.

    Más ötletem tényleg nincs. De ez megmagyarázza, miért van, hogy például abszolút triviális dolgokra is hónapokat, éveket kell várni (látható színű forráskód kijelölés, stb. vagy akár egy padding behúzása vagy benne felejtett régi ikon lecserélése a gyári skinben), ami haladóbb cégeknél (pl. Google) a napi kötelező kreatív tettek része.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18273 üzenetére

    "Egyébként szerintem igenis érdemes "szenvedni" vele, mert egy csomó más lehetőséget is felfedez így az ember."

    Például azt, hogy ha INI file variables-t használ az ember sima "Copy" helyett, akkor még a vágólap tartalmát sem írja felül egy-egy keresés. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #18285 üzenetére

    "Az iszonyatos belassulást az orvosolta, amikor oldalon a beépülőket kézi indításúra állítottam át. Sajnos ekkor az oldal használata inkább kínszenvedés lesz a sok felesleges kattintás miatt."

    Én meg inkább a jó öreg, "ágyúval verébre" tipikus példájának tartom, hogy az időképen még egy rohadt hóesés/eső animációt is Flash-sel oldanak meg.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #18351 üzenetére

    "Ha van ezek között linkifier, akkor azt kapcsold ki, és valószínűleg megoldódik a problémád."

    Erről jut eszembe, nálam a Linkifier mellett a Ghostery is valamiért elég negatív hatással van a sebességre (amit csak a blokkolt scriptek által nyert sebességnövekedéssel kompenzál). Nem tudsz valami megoldást, amivel egyszerűen (az egyenkénti Copy Paste-nél egyszerűbben) ki lehetne exportálni a trackerlistát?

    Kiegészítés: Ha az icons-t törli, akkor előbb-utóbb megtapasztalja azt a szintén ezer éves bugot, hogy random (mindig más és más) domainekhez tartozó könyvjelzők esetében nem tárolódik el a favicon és marad a gyári csillag, amit csak ismételt icons mappa törléssel tud orvosolni, aminek következménye, hogy valami másik oldal lesz, ahol utána nem tárolódik el.

  • Penge_4

    veterán

    válasz brd #18356 üzenetére

    A kettő nem függ össze. Lehet SSD-d és 16 giga ramod mellette, akkor is érdemes nem kikapcsolni a Disk Cache-t. Az Opera intelligens módon elsősorban a RAM Cache-t használja (ha rendelkezésre áll), de ha bezárod az Operát (vagy elcrashel), akkor csak a Disk Cache marad, mivel a RAM-ból ürül minden. Tovább tart a betöltődés, több az adatforgalom, ami korlátlan netnél is számít annyit, hogy perceket elkínlódhat mondjuk 30-40 megnyitott oldalnál, amíg betölti az utolsó elemet újra. Ráadásul bónuszként az opera:cache-t sem tudod használni, amikor éppen szükséged lenne rá.

    (#18364) Beri: Nincs blokkolva valami, amiben van *.fbcdn.*? Esetleg valamilyen reklámblokkoló kiegészítő?

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #18411 üzenetére

    "Valószínűleg ezzel a nem túl elegáns módosítással egy rakás párhuzamosságból eredő bugot próbáltak meg orvosolni."

    Erre inkább nem mondok semmit. Szerencsére csak ennek a hozzászólásnak kapcsán vettem észre a problémát és erősen merem remélni (mivel a changelogokat átfutom és nem láttam erre vonatkozót), hogy ez csak bug.

    Nem úgy az "Activate the next tab", amit sikeresen elcsesztek, ugyanis elvileg bug volt, ami miatt úgy működött, mint minden más böngészőben, vagyis 1-es mélységig "Activate the last active tab", ami jól jött például az MDI ablakok miatt, ha nyílt egy popup vagy ha nyitottam egy új lapot, megnéztem valamit, vagy kerestem, majd bezártam és visszatért a korábban látogatott, viszont minden más esetben (középső klikkes megnyitás háttérben) balról jobbra haladt a bezárási sorrend.

    (#18418) Foose: "Nagyrészt csak egyszerűen netezésre használom a böngészőt,de pl az általam tapasztalt lassúság miatt használom a chrome-ot."

    A szintetikus tesztek szerint nem gyorsabb számottevően egyik sem a másiktól, verziónként és teszttípusonként vannak eltérések egyik-másik irányban. Amit te tapasztalsz az a renderelési különbség miatt lehet.
    opera:config#UserPrefs|FirstUpdateDelay (ezt állítsd 200-ra)
    opera:config#UserPrefs|StyledFirstUpdateTimeout (ezt állítsd 200-ra)
    (a címsorba kell beírni a vastagbetűs részeket)
    Majd, ha a beállításokat elvégezted, kattints a Mentés gombra.

    "facebookon egy nagy méretű képet a kép jobb felső sarkában található kis nyilacskával meg lehet nézni teljes képernyőn,az operában csak olyan lehetőséget találok hogy zoom."

    Már egy ideje van az Operában Fullscreen API támogatás, de a Facebook gondolom fáziskésésben van és "hála" a browser-sniffingnek, Operában ez csak részben teljesül. Annyit tehetsz, hogy letöltöd a képet (ha van rá lehetőség) és ellentétben a Chrome-mal Operában a Download dialógusban van "Open", amivel on-the-fly megnyithatod, anélkül, hogy le kéne mentened valahova, mivel itt van temp könyvtár. Nem túl elegáns megoldás. Vagy valakivel írass userJS-t a célra.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #18424 üzenetére

    "Egy modeless ablakból nem lesz csak úgy modal erőteljesen ráutaló magatartás (= kód szándékos módosítása) nélkül"

    Ki tudja mik vannak ott a forráskódban... :D Egyébként most jelent meg új snapshot. Ekkora teljesítményt másfél hónap szünet után... azért le a kalappal. :U

    (#18421) Foose: Az azt jelenti, hogy eddig a "Redraw when loaded" értékre volt beállítva, ami miatt addig nem rajzolta ki az oldalt, amíg az utolsó kép be nem töltődött, illetve az utolsó (akár reklám vagy statisztikai) script le nem futott. Ez a beállítás a jelenlegi internetet alapul véve még sokmegabites, 2-es pinges nettel is csak annak jó, aki kifejezetten utálja, ha betöltődés közben látja az oldalt kirajzolódni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #18433 üzenetére

    Mondom én, hogy bug... Apropó, könyvjelzők kezelése: Már vagy 9.5x óta ott is van egy bug, mégpedig, hogy nem tudsz új lapot nyitni jobbklikk->le mozdulatparanccsal a könyvjelzőkezelőből. Ott is valami ütközés lehet, mert ha a "GestureDown"-ra csak a "New page" parancs van kiosztva, akkor működik, a gyári "Open link in new page | New page" paranccsal ütközik csak. Gondolom valamilyen oknál fogva az egész fehér ürességet linkként értelmezi, de mivel mégsem link, nem nyit semmit, csak érvénytelen parancsot akarna elvégezni. De hát ez van. Földöntúli öröm kerített hatalmába, mikor egy főverzió alatt megjavították (véletlenül, mert a changelogban nem láttam), hogy az autoscroll működik megint M2-ben. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #18464 üzenetére

    "Ráadásul alapbeállításként is be van kapcsolva."

    Ezt ne nagyon hangoztasd, a végén még a 12.14-ben kikapcsolják. ;] (Linuxon is ezt tették, mert ott még rosszabb a Smooth Scroll)

    (#18465) Sk8erPeter: "Én hosszú távú használatról beszéltem, amikor kijönnek az idegesítő dolgok, és a böngészők közti különbségek."

    Én már rövidtávú használatkor is látom a különbséget. Operával szar, Chrome-mal (mivel arra tervezték) jó. De még Firefox-szal és IE-vel is jobb, mint Operával.

    Egyébként meg az én szemszögemből kicsit mindkettőnek (M2 és Gmail) megvannak a maguk hibái. De így vagyok az Operás RSS olvasó és a Google Readerrel is. Utóbbi esetében például nem értem, hogy amikor a cloud rendszerek fénykorukat élik, miért nem tudják a kettőt olyan IMAP-szerűen ötvözni. Hogy alapból egy webes hálózat fetcheli a feedeket, de mikor hosszabb távollét után (ami bizonyos, alacsony limites és szélsőségesen pörgős (néha napokig semmi, néha pár óra alatt sok feed) csatornák esetében jelentheti akár a 8 órás alvási ciklust is, amíg esetleg a gép is "alszik"). :D elindítom az Operát, akkor lehúzza a kliensbe és onnantól a kliens veszi át a fetchelés szerepét, majd felszinkronizálja az aktuális állapotot a szervernek.

    Appdata témában egyébként didyman-nel értek egyet. Ritka nagy pofátlanságnak tartom a Google részéről, plusz biztonsági rés, amit már említettem (bármilyen folyamat UAC-ot megkerülve kicserélheti a chrome.dll-t, hogy csak a legtriviálisabbat említsem.

    A hízó cache engem nem érint, de szintén nem tartom jónak, meg hát így könnyű gyorsnak lenni, ha becacheli a fél internetet :D Amit még említenék az a temporary downloads hiánya, az is vicces.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18484 üzenetére

    "Operában nem, és az erre való javítás Operában állítólag csak valami alfa-béta-gamma verzió valamelyikében elérhető"

    Igazából már 12.10 óta, ami óta kijött a 12.11, 12.12 és lassan a 12.13 stabilitásjavító javítások.

    "én nagy általánosságban nem tartom gyorsabbnak a Chrome-ot, mint az Operát"

    Ha mindkettőt érintetlenül, illetve mindkettőt a nagyjából egyenrangú Adblock kiegészítővel teszteljük, akkor majdhogynem mindig kicsivel gyorsabbnak érződik a Chrome. Mivel az Operát jobban belaktam, nyilván nálam is hasonló az eredmény. De ez már nyilván az opera:config-nak, userJS-eknek, userCSS-knek és egyedi elemekkel bővített Content Blocker-nek is köszönhető.

    A chrome:// protokoll is jó példa. Miközben ők az Operát másolták, addig az Opera csinált egy teljesen különálló, oda nem illő Extensions oldalt, címsor nélkül.

    (#18488) hunfatal: Én meg azt veszem észre, hogy a Flash még mindig kevésbé bugos, mint a WebM, az erőforrásigénye is kevesebb és az OOPP-vel a memóriaszivárgás is ki van küszöbölve.

    (#18497) AtHoS: PoC nélkül üres bulvárfröcsögés. Bár gondolom a linkelt oldalt is támogatja a nagy G, ezért nem akarnak róla rosszat írni, inkább a többiek eláztatása által hozzák jobb színbe.

    Az Opera sosem telepítette automatikusan a kiegészítőket. Az Opera által ellenőrzött addon katalógusból is felugrott egy ablak, hogy engedélyezed-e HTTPS-en, illetve privát füleken, ha pedig nem onnan telepítettél, akkor régebben egy plusz checkbox kellett, láttad a kiszürkített URL-t, ami a checkbox által vált kattinthatóvá/szerkeszthetővé (tovább lehetett finomítani, teljes domainre módosítva például), hogy honnan akar kiegészítőt telepíteni, majd az adott címet felrakhattad a fehérlistára, utána onnan is az addon katalógushoz hasonlóan települt.

    Pár verzió óta pedig még tovább szigorítottak rajta (gondolom a next-next-finish userek miatt), most már manuálisan kell a beállításokban felvenni az addons.opera.com-tól eltérő címeket és csak utána lehet telepíteni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz chab7 #18503 üzenetére

    Hát nem tudom Linuxon eddig hogyan működött az Adblock - azt is nem túl rég, villámcsapásszerűen tudtam meg, hogy Linuxon például a fájltársítások, a protokollok és a fontok módosításakor nem szemeteli tele az operaprefs.ini-t. Addig abban a hitben éltem, hogy ez by design probléma, erre kiderül, hogy Windows (és talán OSX?) specifikus bugról van szó. A lényeg, hogy lehet ezt jól is csinálni (bár még mindig nem értem, hogy a [Windows] szekcióba is miért kell minden default ablakdimenziót eltárolnia, miért nem csak azt, amit megváltoztat a user) - de azt ugyancsak tapasztalatból állíthatom, hogy akár Ghostery, akár Adblock, Windows 7 x64 alatt a kezdetektől fogva (vagy jó pár főverzió óta) késve töltődik be, aminek az a következménye, hogy azokat a rohadvány Facebook Like gombokat csak a lennartc-féle Facebook blockerrel lehet eliminálni. A Ghostery-től és az Adblock-tól csak indítás után tűnik el, első indításkor a sessionban lévő oldalaknál random módon megjelenik. A lennartc-féle cucc azonban azt is bizonyítja, hogy ha Opera bugról is van szó, ő képes megkerülni, ellentétben a "két naggyal", akik folyton az Operára mutogatnak.

    Így meg ugye szart sem ér, mert megnyitom 20-30 tabbal, aztán mindenhol ott a sok csilivili ganéj, meg a beúszó. Rosszabb esetben még a CPU-t is tekerik (de legalább ott van már az opera:cpu), meg 30-ból legalább 10 lapon random NSL ilyenkor.

    Ezúton fel is tennék egy kérdést valami expertnek (dqdb?), hogyan lehetne kiexportálni a tracker listát Ghostery-ből, mert nagyon visszavágynék a beépített Content Blocker-hez.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18509 üzenetére

    Lövésem sincs, annyira nem ismerem a ismerem az ottani fájlstruktúrát, de amit észrevettem, hogy a /home/user/.opera-next/ alatt lévő operaprefs.ini-t megnyitva nem szemeteli tele (máshol pedig nincs operaprefs.ini, sőt, a /usr/share/opera-next/ alatt (ami ha jól veszem ki a Program Files-nak felel meg) például nincs gstreamer plugin, azt is külön helyen tárolja), a fájltársítások mégis valahogy érvényre jutnak. Ellenben Windows alatt bármit is módosítasz, az Ok gomb megnyomása után az átlagos 4-5 kB-ról meghízik 30 kB-ra az operaprefs.ini és a [File Types] szekcióban egy egész hosszú bejegyzés keletkezik, benne például beépülők abszolút útvonalával, ami a Silverlight-ot (mivel ott a verziószám is az útvonal része) működésképtelenné is teszi Windows Update után, ha benne marad.

    De Windows-on alapból bármit is módosítasz a beállítások alatt, szemetel. Magyarán az egész oldalt eltárolja. Ha például csak a "Redraw" beállítást módosítod, akkor is eltárol még más irreleváns dolgot is, például faviconok állapota, stb. Annyi workaround létezik rá (de ez csak ott működik, ahol az Advanced fülről megnyílik még egy kis ablak, nem közvetlenül az Advanced fül alatti részen található valamit szerkesztesz), hogy miután végeztél a szerkesztéssel a Cancel-t nyomod az Ok helyett. Például így mikor manuálisan adsz hozzá elemeket a Content Blocker-hez vagy sütiket törölsz, nem tárol el egy rakás felesleges infót az operaprefs.ini-ben.

    Viszont Linux alatt meg a Smooth Scroll még rosszabb, mint Windows alatt (ezért is van ott alapértelmezésben letiltva). Meg van még pár dolog, amiben máshogy működik. Ami tetszik, hogy a címsorba belekattintva elsőre nem jelöli ki az egészet, ezért könnyebben ki tudom másolni egy URL részletét, ami viszont nem, hogy a középső klikk alapértelmezésben Paste and Go-ként üzemel (bár ez visszakapcsolható autoscrollra). Meg a Paste and Go is alapból máshogy működik. Például nem lehet a kereső kulcsszava után Ctrl+B-vel ugrani, mert ilyenkor az egész címsor tartalmát felülírja. Bár ez meg lehet, hogy ottani bug, valamelyik régebbi snapshotban volt ilyen Windows alatt is egy időben. Az ottani élsimított betűk szintén tetszenek, bár ez Linuxon általános, nem Opera-specifikus, de akkor is. Mivel a HWA jelenleg használhatatlan állapotban van, a sima Aero Glass-os ClearType-ot meg olyan szőrösnek érzem.

    Szóval van egy pár különbség egy azon Opera verzióban különböző platformokon. Jóval több, mint indokolt lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18511 üzenetére

    "Igazából nem világos, a Windows-os változatot miért szemetelős szarra készítik el."

    Szerintem úgy vannak vele, hogy a DLL Hell és annak szőnyeg alá söprése a folyamatosan hízó winsxs mappa és 50+ különböző Visual C++ Redist képében és társai mellé már tökmindegy. :D

    Meg az átlaguser úgyis kéthavonta vagy újrahúzza vagy informatikushoz viszi, aki szintén vagy újrahúzza, vagy túlórában életet lehel belé. :D

    Eddig egyetlen olyan szoftverrel találkoztam (7Zip), ami tényleg mindent eltávolított maga után, még a saját mappáit is. Még az Opera is hagy szemetet a Program Files-ban. Az Nvidia például az önkicsomagolás után otthagyja az összes eddigi driver kicsomagolt, több száz megás telepítőjét, pedig arra aztán tényleg semmi szükség, még annyi sem, mint MSOCache esetében

    "néha jó, de általában ha szükségem van a címre, akkor a teljes címre van szükségem"

    Mikor az egész címre szükségem van, már rutinból nyomom az Alt+D-t. Mikor egérrel kattintok bele az általában azt jelenti, hogy egy adott pozíciót keresek és oda szeretném tenni a kurzort.

    "Egyébként hogyhogy most Linuxozol? Vagy csak virtuális gépen tolod?"

    Dualboot (virtualizációhoz kevés a 2 giga RAM). Időről időre futok egy kört a Linuxszal. Valahogy mindig vonzott a Linux, csak voltak bizonyos fenntartásaim (például KDE, ami sokáig elég bugos volt, de a Gnome-ot sose tudtam megszokni). De alapvetően az aktuális alternatívák is befolyással vannak a preferenciámra, a Windows 8 pedig ritka nagy hulladék lett, ennek következtében pedig növekszik a kompromisszumkészségem. Elvégre sok mindenben csak más, de nem feltétlenül rosszabb. Bizonyos dolgokban (csomagkezelő, függőségek, erőforrásfelhasználás) pedig kifejezetten jobb. De így jobban belegondolva még a fájlstruktúra is sok esetben jobban átgondolt.

    Ami fel szokott húzni agyilag az az, hogy míg Windows alatt valahogy a legpowerful-abb szoftvereimet még csak nem is valami nagy cég gyártja. (A PotPlayer-t például valami dél-koreai fejlesztő fejlesztgeti és a The KMPlayer-hez hasonlóan szintén GPL sértő módon, zárt forráskóddal). De valahogy a Psymon sem adja azt az fícsörgazdagságot, amit egy Process Explorer vagy Process Hacker. Ahogy a Hardinfo sem egy AIDA64

    De az erőforrás menedzsment mindent megér. Windowson a halálom, mikor soknapos/hetes uptime után olyanokat kilapoz, mint a start menü ikonok vagy a shell. Jobbklikk, aztán 5-10 másodperc homokóra, mire megjelenik. Pedig bőven visszatolhatta volna a memóriába, miután újraindítottam az akkora 1+ gigát zabáló Operát, de neem, még véletlenül sem. Kerregteti a vinyót, aztán a legtriviálisabb dolgokat hagyja ki a Superfetch. Mikor a Disk fülön (Process Hacker) figyeltem, miket lapoz, hát az eszem megállt. Oké, hogy spontán és kiismerhetetlen a géphasználati szokásom, de ha már ennyire korlátolt az algoritmus legalább valami manuális szerkeszthetőség lenne, hogy ezt és ezt SOHA ne lapozd ki, csak ha döglődik az OS, ezt meg ezt kilapozhatod, de utána lapozd is vissza és hasonlók.

    Egy slusszpoén még, hogy az MS által felvásárolt és immáron fejlesztett Skype kliens Windows alatt kb 8-10 másodperccel nyújtja meg a bejelentkezőképernyő utáni válaszképességet és 100+ megát zabál, addig Linuxon 32 megát zabál és szinte észrevehetetlen. Így még van is értelme futnia. :D

    Másik slusszpoén, hogy miután a LibreOffice-ban memóriatúlcsordulást okoztam (OOXML fájlokkal nem nehéz) majd, miután kilőttem a processzt, a swap-ból szépen visszalapozott mindent és a tálcára lecsukott programok is egyből felpattantak 1-2 másodperces késéssel. Windows alatt hasonló esetben megnyomom a tálcán az ikont, kimegyek vizet inni, amíg kirajzolódik az ablak, aztán ha visszajöttem már görgetni is tudok a programban. :D Ilyenkor gondolkodom el, hogy ezt 16 giga RAM-ra és SSD-re tervezték vagy tényleg ennyire nem igényli/értékeli az átlaguser a sebességet és a gyors válaszidőt?

  • Penge_4

    veterán

    válasz didyman #18513 üzenetére

    Azt már régen beállítottam, de nem vettem észre különösebb változást. Gondolom mivel hibrid kernel, nem az egész marad a memóriában, a shell meg pláne nem. Az Nvidia drivert pedig eddig még nem lapozta ki, más driverem (a kisebb USB-s izéket leszámítva, mert bármely USB portba dugom ugyanazt a pendrive-ot, újra telepíti az USB eszközillesztőt hozzá, az is fasza egyébként, bár ennek még nem láttam kárát, csak furcsa :D). Apropó, Nvidia driver. Azt sem értem, hogy ha mikor magától crashel el, akkor egy pár másodperces Aero/Classic/Aero váltás után helyreáll és buborékban jelzi is, hogy nvlddmkm.sys has crashed and restored, de ahhoz már, hogy manuálisan indítsam újra (például mikor éppen adaptív módban gondol egyet és nem akar frekvenciát váltani valamelyik irányba) a teljes rendszer újraindítása nélkül letölthetem a 700 megás WDK ISO-t és lesz devcon, amivel kilőhetem parancssorban. Persze ha ugyanazt a verziót reinstallálom az is egyfajta workaround.

    Amúgy mi bajod a Skype-al?

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #18554 üzenetére

    "Így néz ki nálam a Google keresője a profilomban található search.ini-ben (azt a Deleted=1 sort nem értem ):"

    Azt jelenti, hogy törölve van a gyári Google kereső. Hogy miért jelenik meg (bug?) azt nem tudom.

    Tudod az Opera itt is olyan hihetetlenül logikus, hogy ha törölgeted a gyári keresőket (a Yandex-et, eBay-t és társait szoktam), akkor ahelyett, hogy ezt egy logikusan elkülönített szekcióban tárolná, bevágja a custom (profilodban lévő) search.ini-be, számozással ráadásul. Tehát ilyenkor a legelső keresőtől indul a sorrend, aminél Deleted=0 van.

    Én azért csináltam ezt, mert a Wikipédiát például ha nem töröltem, akkor úgy következett, hogy Google, Wikipédia és utána a többi. Én meg a Google alá akartam egy Google HU-t is meg egy Bing-et és csak utána a Wikipédia). Mert ugyebár a sorrendet se lehet GUI alól módosítani, egy Up és egy Down gomb nyilván túl nagy terhet jelentene. Van SearchINIEditor meg tudod kézzel INI-t túrva, csak a legidegesítőbb, hogy ilyenkor a számozást is át kell írogatni, hogy sorrendbe legyen.

    Én kikapcsoltam a keresők szinkronizálását, ugyanis az utóbbi napokban nálam is meghülyült. Kétszer szerepelt a Google ugyanazzal a kulcsszóval, 2-szer és 3-szor szerepelt eltérő kulcsszavakkal ("l" és "a") és szerkesztés után az Opera indításával együtt visszaszinkronizálódott a hibás beállítás.

    A suggestion-nel pedig nekem is eljátszotta, hogy hol működött, hol nem, pedig az URL stimmelt.

    "Az a szép, amikor valami hiba következik be kicsomagolás közben, és addig nem tudod feltelepíteni sem a programot, amíg nem jut eszedbe a %TEMP% mappa tartalmát kukázni, mert minden telepítési kísérlet hibaüzenettel zárul."

    Én olyannal is találkoztam már, hogy a Temp időszakonkénti ürítése után hónapokkal később akartam uninstallálni valamit. Az uninstall folyamat felénél leállt hibával, mert valami szükséges fájlt (a Temp-re hivatkozott) nem talált, ezért kérte, hogy helyezzem be a telepítőlemezt.

    (#18556) Kuruc2: "Rókában legalább meg lehetett nézni." - és hogy örültek ennek az adathalászok. :D

    (#18557) hunfatal: "Nekem még sosem felejtett el jelszót." - Nem felejti el, csak nem működik többé. Elég hozzá, hogy változtatnak valamit az oldalon és az űrlapok más ID-t kapnak, vagy hasonló.

    "(#18579) Sk8erPeter" "Mi lesz helyette? Vagy nincs terv?" - Gondolom a Chromium-os Developer Tools

    (#18580) Kuruc2: Előfordul néha. Mikor fullscreen-ből Alt-Tab-ozol lesz egy szép nagy Adobe ikon és ott megy benne a Flash videó, a tálca visszajön. Ha ilyenkor nyomsz egy Win+D-t, akkor ott marad az Adobe ikon a tálcán, azaz külön task-ként fut. :D

    (#18590) brd: Nem. Lesz egy ugyanolyan Opera, csak a motort cserélik ki alatta. Ami ezzel összefügg, azoknak kérdéses a sorsa, de elvileg azon dolgoznak hónapok óta (mialatt csak bugfix buildek jöttek ki), hogy működjenek Webkit motorral is. Sok dolog miatt én is aggódom. De ha csak a mindenhol működő mozdulatparancsokat és a konfigurálható billentyűparancsokat veszed alapul, már akkor köröket ver a Chrome-ra.

    Sok userJS, userCSS az enyészetté válik, ahol sok elhagyatott kiegészítő sem lesz átkonvertálva, amik miatt aggódom: szövegkijelölés, sajátgombok, spatial navigation, Fast Forward, History Navigation Mode, SSR (Small Screen Rendering), MDI, anonymous függvény, opera.MagicVariables, on-the-fly forráskódszerkesztés, képmegjelenítési mód none/cached/show, valósidejű CSS alkalmazás ki/be kapcsolás, a .htaccess értelmezése a kényszerített letöltéseknél (hogy meg lehessen nyitni böngészőben is előzetes lementés nélkül), hogy a letöltés elindul-e a dialógusablak felugrásakor, illetve ezzel összefüggően az Operában megnyitott fájlokat az Opera cache-ből menti le a végleges helyre, miközben a többi böngésző ilyenkor az eredeti URL-ről akarja letölteni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18593 üzenetére

    "ettől még tudtommal a böngésző ilyetén jellegű feature-jeinek nem kell megszűnniük"

    Nem, csak a motor-közeliek. Újabban például megtudtam, hogy a non-modal dialogs is Presto sajátosság. Lásd, legutolsó bekezdés.

    Szövegkijelölés alatt azt értem, hogy duplaklikk->teljes szó, triplaklikk->teljes mondat, 4x-es klikk-> teljes bekezdés.

    Elvileg a spatial navigation szorosan összefügg, ahogy az is, hogy Tab-ot nyomva Operával a legközelebbi form-ba, illetve submit gombra ugrik, míg a többi böngészőnél össze-vissza navigál.

    A Fast Forward-ot meg csak tippelem.

    Anonymous függvény alatt a function()-t értem, ami arra szolgál, hogy a weboldal ne lássa milyen kiegészítőket/userJS-eket használsz, illetve mivel manipulálod/manipulálod-e kliensoldalon az oldalt, csak ha lekérdezi a global scope-ot.

    Magic Variables-ről pedig bővebben itt: [link]

    Nem a .htaccess fájlt nyitom meg, hanem mondjuk én megnyitni szeretnék böngészőből egy olyan formátumot, amit a böngésző meg tud nyitni, tehát nem letölteni. Azaz nyilván letölti a temp-be, de ennyi. Például megnyitok egy .txt-t, egy .js-t, egy .css-t, egy .srt-t vagy képformátumokat.

    Az Opera régen, a 9.x idején ezeket simán megnyitotta, ami az átlagusernek okozott problémát, mert képtelen volt felfogni, hogy "Jobbklikk->Mentés másként" vagy ha már megnyitotta, akkor Ctrl+S Egyszerűbb volt neki a dialógus, ezért valamikor 10.5x után született egy kompromisszumos megoldás, hogy ha a .htaccess-ben kényszerített letöltésre van definiálva egy fájl (amit a böngésző képes megnyitni), akkor feldob egy dialógust a következő 4 gombbal: Open, Save, Cancel, Help

    A többi böngészőben ilyenkor feldobja az ablakot, majd az Open-t nyomva nyit egy új tabot, amin szintén megjelenik ugyanez a dialógus, tehát vagy "végtelen ciklusban" nyomogatod az Open-t és nem nyílik meg a kívánt fájl, vagy lemented állandó helyre a HDD-re és onnan húzod be drag and droppal (amikor már megnyithatod mással is, tehát teljesen felesleges.

    "Ez nem csak Chrome-implementáció?"

    Ez ősi Opera feature, nem is tudtam, hogy Chrome-ban ilyen van. De szerintem nincs is, mivel még temporary_downloads sincs benne. Tehát maximum beállítod (globálisan), hogy mindent töltsön le egy előre definiált könyvtárba, vagy mindig kérdezzen letöltés előtt. Utóbbi esetben nem indul el semmilyen letöltés. Az Opera pedig mindig elkezdi letölteni a temporary_downloads-ba, majd a Save-re nyomva (ezalatt a letöltés zavartalanul folyik) kiválasztod az alapértelmezettől eltérő célkönyvtárat és a választó dialógusban a Save-re nyomva valahogy ilyenkor átkerül a már részben letöltött fájl a végleges helyre (ezzel egyidőben eltűnik a temporary_downloads-ból) és a letöltés zavartalanul folytatódik.

    Az automatikus letöltést (amire te gondolsz) Operában is be lehet állítani, csak ott mime type specifikusan is. Sőt, MIME type specifikusan beállíthatsz még egy csomó mindent.

    cache-ből töltés: Nem tudom mi köze a renderelő motor cseréjéhez, csak tippelek.

    De jó lenne ha leírnád, hogy te is csak tippelgetsz, vagy tudod is, hogy minek van köze a motorhoz és minek nem.

    "Vagy arra gondolsz, hogy Operánál ezek a funkciók ilyen szinten össze lettek drótozva a Presto motorral, hogy ezek működését is alapvetően fogja befolyásolni?"

    Még ez is elképzelhető. Elvégre 18 éve még nagyon más volt a helyzet és a Presto különben is egybeforrott az Operával, míg a Webkit eleve egy open source projektnek indult, ráadásul a KDE részéről, ami szintén olyan, hogy még Windows alá is portolták, tehát eleve más koncepció. Ezzel szemben a Presto-t (mivel zárt) senki nem tudhatja, hogy mennyire van összedrótozva a böngészővel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18627 üzenetére

    "Itt csak arról beszél, hogy egy hosszú ideig futó JavaScript-kód nem blokkolja a felhasználói felületet... ami egyébként elég nagy előny. De non-modal dialogs-ról nem is láttam említést a cikkben."

    A "disable scripts execution on page" checkbox minden böngészőnél ott van, már IE-nél is. Mivel konkrétan Presto-specifikus előnyként említette, gyanítom, hogy a csak Operában létező dolog továbbfejlesztésére célzott, avagy, hogy az UI-t nem blokkolja -> értsd: tudsz tabot váltani.

    Akkor is jól jön, ha valami hülye alert()-ekkel szórakozik és akkor is, amikor JS dobozon keresztül kell beilleszteni először egy link címét majd utána egy link URL-jét (eközben kétszer Ctrl+Tab-ozni a forrásoldalra.

    "Szövegkijelölés: na ez például engem Chrome-ban kifejezetten idegesít, hogy a duplaklikk egy szót+az azt követő szóközt is kijelöli... minek a plusz szóköz?!"

    Az egyetlen logikus indok az lehet, hogy ha valaki azért jelöli ki a szót, hogy Backspace-szel kitörölje. Ilyenkor nem kell utána egy + Del-t nyomni (vagy Del esetén duplázni).

    "Mostanában tapasztaltam, amikor mondjuk nagyobb fájlokat akartam lementeni, és azt tapasztaltam, hogy a Chrome-nál elindul a letöltési sáv, még mielőtt megmondanád, pontosan hova is szeretnéd letölteni."

    Ahá! Szóval akkor ezért volt az, hogy mikor könyvtárakon keresztül navigáltam (mert nem volt a helyén) Chromiumban, akkor az újabb Chromium nightly letöltése azonnal 10-15%-ra ugrott, utána pedig aránytalanul lassabban folytatódott. Mivel mást nem töltöttem le vele, csak az újabb Chromium nightly-kat tesztelni, ezért nem merültem bele, meg arra gondoltam, hogy csak szerver beállítás lehet (fájlmegosztókon is gyakori, hogy elindul akár 1-2 megabittel és utána elkezd visszacsökkenni a free userek számára limitált sebességre). De akkor egy probléma kilőve + ez is lehet, hogy nem motorfüggő.

    "eleve ha értelmezed a szó jelentését, hogy mire vonatkozik a RENDERELÉS szó, akkor nem kellene, hogy például a letöltéskezelés módja a motorváltástól megváltozzon a böngészőben..."

    Sok minden nem logikus. Ilyen módon a Fit-to-Width is lehetne egy univerzális CSS fájl a már meglévő CSS szabványok alapjait használva.

    Egyébként meg nem csak a renderelésért felel, hanem a hálózatkezelésért is. (DNS caching, SPDY és társai) Vagy nem? Mert ha igen, akkor ennek igencsak része a .htaccess fájl feldolgozásának módja.

    (#18629) hunfatal: "De a feliratok.info-n én nem nagyon találkoztam még zippel."

    Ha már itt tartunk, ez a zippelgetés is a sok 1.0-s user miatt van, akik képtelenek mit kezdeni azzal, mikor a böngésző szövegként nyit meg egy .srt vagy .sub fájlt. Ezzel legalább 4 vagy 5 kattintásra kárhoztatva engem és másokat. :DDD (Még jó, hogy WinRAR-ban van olyan, ami 7zip-ben nincs, hogy sikeres kibontás után törölje az archívumot automatikusan).

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #18633 üzenetére

    "Csomagol még valaki így? TC-t használok (be van kötve a winrar)"

    Én is, de az se törli kibontás után. Csak feliratoknál és egyéb, zippelt/rarolt tartalmaknál teszek kivételt. Jobbklikk->Extract to folder vagy Extract to here.

    Más: Dragonfly is history - according to some Twitter messages from some Opera employees - because V8 does not support scope.

    Ez is fasza. Ezek szerint a V8 mégsem olyan tuti, amilyennek mondják... Remélem azért a Carakanból is átemelnek majd ezt-azt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz chab7 #18648 üzenetére

    "Ezt nem igazán tudom hol van, sem a xubuntu sem az opera billentyűbeállításai közt nem találok ilyet."

    Pedig azt hittem csak a KDE-ben van ilyen marhaság, hogy egy csomó illogikus billentyűparancsot fenntart magának :D (miközben a Windows gomb nem nyitja meg a KLauncher-t, mert miért is tenné, ha meg remappolod, akkor a többi Meta+ kombó döglik meg).

    Mindenesetre ez alapján talán eligazodsz. Keresd meg a Ctrl+F12-t (valószínűleg valami baromság lesz beállítva rá), töröld és utána már működni fog Operában. De ha nem akarod szerkeszteni, az Alt+P is ugyanazt csinálja, mint a Ctrl+F12

  • Penge_4

    veterán

    válasz Rimuru #18664 üzenetére

    "Linux nincs benne de ott se nehéz megtalálni ~/.opera"

    Akkor bele kéne tenni. Linuxon egyébként egy kezdőnek még a meghajtókat is nehéz megtalálni, nemhogy a felhasználói programok profiljait, meg rájönni például, hogy a ponttal kezdődő fájlok a rejtettek. :D

    Na meg eleve minden teljesen más. Ott a kiterjesztés lényegtelen, MIME type alapján dönt (bár ez tetszik, mivel így minden szöveget a szövegszerkesztő nyit meg, miközben nem barmolja el a fájlikont. Windows-on meg Registry-t kellett buherálni, hogy megmaradjon a JavaScripteknek a JS ikon, de Wordpad nyissa, ne a Windows Runtime izé, vagy az XML-nek is maradjon meg az eredeti ikonja, de azt se a böngésző nyissa.

    Ugyanakkor szokni kell egy kezdőnek, hogy éppen ezért semmi sem fog lefutni, csak szövegként megnyílni, amíg nem adsz neki futási jogot, míg Windows alatt, ha akár egy Word dokumentum kiterjesztését átírod .exe-re, megpróbálja azt is futtatni (és nem sikerül neki). ;]

    Szóval ne vegyük ennyire félvállról azért. :U

    Egyébként azt még én se tudom, hogy mi alapján dönti el, hogy melyik meghajtó lesz sda, sdb, sdc és így tovább. Mert IDE-nél még volt primary meg secondary master/slave, de SATA-nál már nincs. Meg USB-nél sem. Az meg aranyos, hogy a kötetcímke alapján adja az útvonalat, de Windows alatt a kötetcímkét szabadon módosígathattad, itt meg csúnya vége lehet neki.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18672 üzenetére

    Oké, akkor csak egy rövid kérdés: Hogy van az, hogy a pendrive lesz sdb és a SATA-s vinyó sdc1,2,3,stb.? Mert ahogy látom (mert te nem válaszoltad meg) az alaplapi elhelyezkedés alapján dönti el. De akkor is, hogy sorolhat egy pendrive-ot előrébb egy alaplap, mint a HDD-t, ami ráadásul még csak nem is külső USB-s vagy eSATA-s, hanem sima SATAII-es? ;]
    Most, hogy így mondod, Windows-on is lehet, hogy így számozza, eszközkezelőben nem néztem, a többi helyen meg elvonja a figyelmet, hogy a optikai meghajtóknál listázza és egy abc-ben távolibb betűjelet kap. Mindenesetre ez kb. olyan volt, mikor anno mikor XP-t logikai partícióra telepítettem és végül a C:\ helyett a D:\ lett a rendszerpartíció. Bár károm konkrétan nem származott belőle, mert majdnem minden a D:\Program Files-t és a D:\Documents and Settings-t állította be útvonalául, de végül annyira bántotta a világképemet, hogy pár hónap után újrahúztam. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz elodman #18677 üzenetére

    Abból, hogy
    - szinte alig találnak benne biztonsági rést és ha találnak is gyorsan foltozzák, míg a többiben 10+ is van rendszeresen. Bár itt az alacsony piaci részesedés is szerepet játszhat, de ez a lényegen nem változtat.
    - eleve a felépítéséből adódik, hogy semmilyen hülye toolbar nem kap helyet benne, meg nem nyúl bele a böngészőbe.
    - egy csomó mindent magadnak is beállíthatsz, ráadásul a beépített tartalomblokkoló is már jóval előbb blokkol, mint bármilyen Adblock (beleértve azt, ami Operában kiegészítőként is elérhető és nem az Content Blocker API-t használja). Scripteket is mindenféle kiegészítők nélkül letilthatod, ahogy az iframeket is oldalspecifikusan, nem csak globálisan. Ráadásul a Flash-t is beállíthatod On Demand-ra (hogy csak kattintásra töltődik be és csak az, amire kattintasz (például a bannerek nem, csak a videó).

Új hozzászólás Aktív témák