Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41635072

    törölt tag

    válasz h_143570 #8198 üzenetére

    Pl ami most a legzavaróbb, hogy CIB internetbank nem működik opera alatt.
    Természetesen a legfrissebb java van fent.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #41635072 #8201 üzenetére

    Írj nekik te is e-mailt, hogy átmész egy másik bankhoz. Aki ennél a banknál van, attól hitelesebben hat egy ilyen mail, mintha xy írna nekik, aki nem is az ügyfelük.
    Minél többen, annál jobb. Ha vannak még ismerőseid, akik használják a CIB bankot (tökmindegy mi a default böngészőjük), kérd meg őket is, hogy írjanak.

  • h_143570

    addikt

    válasz #41635072 #8201 üzenetére

    Ez ssajnos nem tulsagosan meglepo. Ha a bongeszo alcazas nem jon be akkor nincsen tul sok lehetoseged.

    [link]

  • #41635072

    törölt tag

    Aham, hát akkor go to valami másik böngésző.
    Mert ez így nem állapot. Nehogy már bankot váltsak, amikor ez rendelkezik a számomra legkedvezőbb kondíciókkal. :D
    És rengeteg oldallal problémám van, sajnos ha nincs rá megoldás, akkor muszály váltani, mert ez így nem állapot.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #41635072 #8204 üzenetére

    Egy oldalért szerintem nem érdemes, azért van az "Open With" a jobbklikk menüben, hogy ilyen esetekre használd.

    "Nehogy már bankot váltsak, amikor ez rendelkezik a számomra legkedvezőbb kondíciókkal."

    De ezt nekik nem muszáj tudniuk. A jó ügyfél mindig fenntartja az elégedetlenség látszatát, hogy a szolgáltató teperjen a kegyeiért. ;]

  • kalasz

    tag

    válasz cousin333 #8192 üzenetére

    Köszi a gyors választ. Bárhonnan indítom el a *.ppt vagy *.pps fájlokat mindig elindulnak kivéve az operát. E-mail-ban mellékletként kapott fájlokat nem tudom elindítani. Ha WinLiveMail-ban jön akkor semmi probléma nincs, csakhogy én operát szeretném használni.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8205 üzenetére

    Te amúgy nem tapasztaltál anomáliákat Google-ös oldalak esetében? Azt tudom, hogy eléggé kedveled a Google-termékeket, így nyilván aktívan használod is őket, és kíváncsi lennék, hogy nálad nincs-e para a Gmaillel, sőt, akár a sima Google keresővel is - amit írtam, hogy legtöbbször csak másodszori frissítésre hajlandó bejönni, elsőre hibaüzenet fogad :( Gmailnél meg a bajom egyrészt ugyanez, másrészt pedig rohadt lassan reagál a gombnyomogatásokra (amiknél előhívható egy menü) Opera alatt. CSAK Opera alatt. És mint korábban írtam, teljesen tiszta, friss, ropogós 10.10-es telepítésről van szó. 9.64-nél egyáltalán nem volt ilyen gondom. :(

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8207 üzenetére

    Nem, bár Gmailt már ritkán használok webes felületen, a Google Reader-t majd akkor, ha nem késnek 5 órát a feedek, a Docs-szal nincs semmi baj, bár a PDF megnyitásnál először elkezdi betölteni félig, aztán frissül egyet az egész oldal, az elejéről kezdi, utána viszont jó (bár ez userjs miatt is lehet, annyira nem foglalkoztam vele), a keresőnél nem tudom csak én tapasztaltam-e, már vagy 2 hónapja, mióta megújult, hogy Operában így néz ki. Nagyon ocsmány, ha a böngészőablak 1024-nél szélesebb, mert nem dinamikus szélességű a felső csík.

    De hibaüzenetet sehol nem kaptam. A gombnyomásokra viszont a kezdetektől fogva rohadt lassan reagál, ezen a 10-es sem javított sokat, például egy szmájli beszúrás 30 másodperc, 5, míg kiválasztom, 10, míg miután rápozicionáltam az egeret odaér a kijelölés is, 10 miután a klikkelést követően beszúrja és másik 5, míg a gombra kattintva visszacsukja a választóablakot. A labels és a többi lenyíló menü csak olyan 0,5-1 másodpercet késik a többi böngészőhöz képest, nagyjából ennyi.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8208 üzenetére

    Amit a második bekezdésben írtál, az már önmagában is katasztrófa.
    A smiley-s résszel mondjuk nem értek egyet, mert az nálam gyorsabb, mint a Címkék lenyíló menü megjelenése, ami NÁLAM késik 2 másodpercet legalább.
    Azt nem értem, hogy ezek a hibajelenségek az Opera hülyeségei, vagy az, hogy a Google-nél nem optimalizáltak megfelelően Operára? Én inkább az előbbire tippelnék... és ez nagyon gáz, ha az Operánál ennyire nem oldották meg, pedig manapság már iszonyú sok ember használ Gmailt.
    A Chrome-ban hiányzik egy-két kényelmi funkció, ami Operában megvan, meg utóbbinak a kezelőfelülete számomra ésszerűbb, ha ezek a tulajdonságai meglennének a Chrome-nak is, ami az Operában még pluszban tetszik, akkor már rég átálltam volna Chrome-ra, mert ez most már így szerintem kissé tarthatatlan. Előtte nem hőbörögtem semmilyen hibáért Opera alatt, de azt gondoltam, hogy a 10.10-es verzió környékén az Opera, az egyik legrégibb böngésző gyártója eljut arra a szintre, hogy haladni kell a korral minden szinten...

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8209 üzenetére

    Én is egyre inkább úgy gondolom, hogy az Opera hülyesége. Egy dolog, hogy nem optimalizálnak rá, de azért mindent nem lehet erre fogni, pláne most, hogy már nem 1% a részesedése. Meg már eleve a mentalitás. Egyetlen linket nem képesek módosítani például a mail-providers.ini fájlba, helyette "bojkottálják a Gmailt" (mintha piaci szempontból megtehetnék), aztán mindenki csinálja, ahogy tudja. Nem velem b.nak ki, hanem azokkal, akiknek még egy userjs könyvtár beállítása is gondot okoz, én .ini-ket is szerkesztek, csak az a baj, hogy még az Operánál sem azok teszik ki a %-okat, akik ezt
    a.) meg tudják tenni
    b.) vannak elég fanatikusok, hogy triviális esetekben is bütyköljék a böngészőt.

    Komolyan mondom, minden túlzás nélkül, egy óvodás kisgyerek jobban elvezetné azt a céget. Itt már leírtam pár napja a véleményemet. Valahogy megint hasonló érzéssel vagyok, mint 1 éve ilyenkor, mikor kijött a Chrome, az Opera meg szokás szerint hülyeséget hülyeségre halmozott. Új skin? Ezerszer jobbak voltak/vannak a My Operán teljesen ingyen, választhattak volna akár azokból is, remélem azért a "sztárdizájnernek" nem volt túl sok a gázsija. :D Vizuális fülek? Jó dolog, de ne ez legyen már a jubileumi változat főattrakciója. Az Opera Turbo az egyetlen említésre méltó dolog, az is akkor lett volna hasznos, mikor még nem voltak normális netek, de az EU-nak köszönhetően (habár a gazdaságunk olyan, amilyen) azért a szélessávú net még a legutolsó faluban is elérhető áron van, + a HSDPA-t is gyorsan kiépítették. A spellchecker csak a magyar felhasználóknak volt öröm, a többieknek (még a románoknak is) eddig is volt ASpell, a HTML formázás megint jó, kár, hogy bugos és random dönti el, hogy most HTML-ben vagy plain textben írja a választ, szóval lenne még itt bőven mit hiánypótolni, meg fejleszteni.

    Amúgy Chrome-hoz már van képek tulajdonságai addon is. ;]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8210 üzenetére

    Egyet kell, hogy értsek (SAJNOS!) a kritikákkal. Amúgy az általad linkelt véleményedre adott válaszon (Teddy Beer-től) kicsit nevettem, igencsak naiv a maga teljesen alap közgazdaságtani fogalomra történő hivatkozásával (ahhoz mondjuk sztem nem kell közgázt tanulni, hogy ezzel valaki tisztában legyen, de mindegy :D), Dr. House-os "idézetével", meg láthatóan mindenáron, olykor elvtelenül, konformista módon történő Opera-védelmézésével... :N Abban mondjuk teljesen igaza van, hogy a FF egy bugtenger, egy nagy rakás szar, és ezt csak honlapszerkesztés során tapasztaltam igazán. Példa egy szerintem igazán szánalmas bugra FF-ban: [link]
    Egyébként azzal kapcsolatban, amit írtál a Gmail kihagyásáról, eleve nem értem, milyen alapon hagyhat figyelmen kívül egy olyan céget az Opera, mint a Google... és egyáltalán milyen okból? Valamiért haragudnak rájuk, vagy mi? :D
    Amit továbbra se értek Operánál, az az, hogy ha beírsz a címsávba egy karakterláncot, amiben nincs szóköz, DE az nem belső parancs - ebben az esetben most már újdonság, hogy ha létezik olyan nevű oldal, akkor az első találatra visz, egyébként viszont kiírja, hogy "A cím nem érhető el erről a gépről", és ehhez hasonló hibaüzenetek érkeznek... Miért nem képes az alapértelmezett keresőt használni erre a célra? Miért kell ehhez is trükközni?
    Az Opera Turbo-val meg valóban elkéstek. Ez szerintem még mondjuk két-három évvel ezelőtt időszerű lett volna, most már viszont tényleg egyre kevesebbeknek van olyan ratyi netje, hogy szükség lenne erre. DE problémát okozhat, ha valamilyen oknál fogva be sikerül kapcsolni, és akkor sipákol az alapjúzer, hogy Opera alatt miért olyan gagyin jelennek meg a képek. :U
    Az Opera Unite tényleg hanyagolható lett volna még egy darabig, amíg a többi dolog (amikről Te is írtál) nem működik pöpecül.
    Ezek a dolgok tényleg nevetségessé teszik a cég üzletpolitikáját. Már-már olybá tűnik, mintha szándékosan akarnának tök más irányba menni, mint kéne, mintha ők lennének a lázadók, VAGY mintha azért "tehetnék meg", mert ők tettek hozzá a legtöbbet a böngészőgyártók közül az újdonságokhoz (és így is emlegetik őket azok, akik kicsit tudnak valamit a böngészőkről). A hajukra kenhetik a sok újítást, ha még mindig népszerűtlen az Opera. És már unalmas az az érv, hogy "dehát ők elsősorban a mobilpiacra koncentrálnak". Ne tegyék. Csoportosítsanak át erőforrásokat, kicsit hirdessék magukat, és ne csináljanak agyatlan hülyeségeket, és akkor talán lesz pénzük arra, hogy kellő mennyiségű alkalmazottat vegyenek fel, hogy több piacra is tudjanak egyszerre koncentrálni. Ha meg szándékosan teszik az ellenkezőjét...akkor meg no comment.

    _________________________
    "Amúgy Chrome-hoz már van képek tulajdonságai addon is. " Na, kösz, hogy szóltál! :K :P Bár azért még mindig vicc, hogy ehhez addon kell... :N

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8211 üzenetére

    "Példa egy szerintem igazán szánalmas bugra FF-ban: [link]"

    Az szép... :D Én azon akadtam ki, hogy flash fölött nem működik a scroll. Például olvasok egy blogot, görgetek lefelé, aztán el kell vinnem az egeret a beágyazott YouTube videóról, hogy tovább tudjak görgetni.
    Amúgy webszerkesztésnél próbáld ki, hogy <object embed>-del beágyazol egy videót és rosszul adod meg a MIME type-ot. Az Opera lesz az egyetlen, ami rendesen lekezeli. Sem az FF, sem a Chrome, sem az IE nem jelenít meg semmit, csak egy üres fehér négyzetet.

    "Valamiért haragudnak rájuk, vagy mi?"

    Elvileg most hosszabbították meg 2012-ig a szerződésüket. A címsávos keresés (vagyis hiánya) engem is zavar, ha meg megszokom, hogy ha több szót írok, akkor "g" nélkül is működik, más böngészőben meg ha g-t írok azt is hozzácsapja a kulcsszóhoz.

    A másik, ami már olyan régóta bug, hogy már feature kategóriába tartozik, az oldalbetöltési sajátossága, vagyis például megnyitok egy fórumtopicot, hogy a legutolsó olvasatlan hsz-re ugorjon. Az oldalon van 600 elem, amiből sikerül is 599-et betöltenie, de valamelyik képfeltöltő oldal nem működik, ahol az egyik user avatarja található. Ilyenkor vagy várok vagy 2 percet, amíg szenved, vagy megnyomom az Esc-et és legörgetek manuálisan. Vagy eleve letiltom az adott fórumba az összes külső elemet, ami megint nem megoldás. Ezt is igazán javíthatnák már.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8212 üzenetére

    "valamelyik képfeltöltő oldal nem működik, ahol az egyik user avatarja található"
    Na várj, most ezt nem értem: a Prohardveres avatarok a http://prohardver.hu/dl/faces/ címen érhetők el, nem tudok külső oldalról. :F
    Nem csak sima képre gondoltál?

    Amúgy az <object embed> "hiba" a többi böngészőben egyáltalán nem zavarna, mivel itt problémával legfeljebb akkor találkozol, ha honlapot szerkesztesz. Egyből láthatod is, ha valami gáz van a dologgal. És hát ki az a hülye, aki úgy szerkeszt honlapot, hogy csak Operában nézi meg az eredményt. :) Nyilván azért mindenki legalább két böngészőben kipróbálja. De minél többel, annál jobb. :D
    A flash fölötti görgetés hibája viszont azért meglepő... Ezek szerint a Mozillánál mindig tudnak újabb bugot mutatni. :DDD
    Egyébként azt bírom, hogy ez a szaros FF annak ellenére népszerű, hogy a bugokon túl LASSÚ is, mint az állat, és ezt közel sem elfogultságból mondom, hanem mert tény, számtalanszor hasonlítottam össze az egyes oldalak betöltési sebességét. Persze különbségek lehetnek, de átlagban legalábbis nekem az jött ki, hogy jóval lassabb a többinél. Most ezt konkrét mérési eredményekkel sajnos nem tudom bizonyítani, de szerintem ami igazán számít, az, amit érzel böngészés közben: relatíve melyiket találod gyorsnak. Mégis él még a számomra már kicsit nevetséges Firefox-kultusz.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8213 üzenetére

    Nem a PH-ra gondoltam. Itt csak a beágyazott képeknél fordul elő ilyesmi. De például a blog.hu-n is ha RSS-ből egy hozzászólásra akarok ugorni akkor is volt már ilyen, hogy valami külső elem nem töltődött be.

    "Most ezt konkrét mérési eredményekkel sajnos nem tudom bizonyítani, de szerintem ami igazán számít, az, amit érzel böngészés közben: relatíve melyiket találod gyorsnak."

    Na igen, hiába a benchmark, mikor már maga a program válaszideje miatt nehézkesnek tűnik. Opera után valahogy ahhoz tudnám hasonlítani, mintha 3 télikabátban és bakancsban akarnál karatézni. :DDD

    A legviccesebb része, hogy még mindig az IE-t fikázzák, hogy vírusos lesz tőle a gép, mikor már rég a Firefox a legsebezhetőbb böngésző.

  • cousin333

    addikt

    válasz Penge_4 #8208 üzenetére

    "már vagy 2 hónapja, mióta megújult, hogy Operában így néz ki."

    IE8-ban hajszálra így néz ki. Szerintem meg nem csúnya, és mondjuk HD kijelzőnél előnyös, ha a jobb oldali adatok nem a képernyő másik szélére kerülnek.

    "A gombnyomásokra viszont a kezdetektől fogva rohadt lassan reagál, ezen a 10-es sem javított sokat, például egy szmájli beszúrás 30 másodperc"

    Vagy a telepítéssel van a baj, vagy a sok sajátmenü okosságoddal. ;] Vagy csak én vagyok szerencsés. Szmájlik lenyitása kb. 1mp (először, aztán gyorsabb), a kijelölés kb. 2-300 ms után követi, beszúrás szintén <1 mp. A legördülő menük sem késnek többet nálam.

    "A másik, ami már olyan régóta bug, hogy már feature kategóriába tartozik, az oldalbetöltési sajátossága, vagyis például megnyitok egy fórumtopicot, hogy a legutolsó olvasatlan hsz-re ugorjon."

    Ezzel az a fő gond, hogyha elkezdem az elején olvasni, és hirtelen mégiscsak betölti... :) Amúgy ezzel a Youtube-on is találkoztam. Ha egy elem beragad, akkor a betöltésig nem vált HD módba (megjegyzem, az már elég gáz, hogy a sima HQ mód is HD méretűvé teszi)

    "We spared no expense"

  • vv5204

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #8209 üzenetére

    Lehet, hogy nem jelent megoldást a problémádra, de ezért lehet jó két Operát
    tartani a gépen. Nálam mindig van 1 feltelepített és 1 portable.
    Ami sztem hasznos, mert ha amit használsz telepítettbe vmi nem működik,
    letöltesz egy szűz portable-t (amit bármikor szemrebbenés nélkül törölhetsz)
    és megnézed van-e különbség. És szokott lenni! Több nem működő dologra
    jöttem már rá a 2 összehasonlítása alapján.

    Alap Portable: http://portableappz.blogspot.com/

    Fullos USB (a nyelvet kell gyorsan átállítani): http://my.opera.com/punshik/search/?search=opera

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8211 üzenetére

    "meg láthatóan mindenáron, olykor elvtelenül, konformista módon történő Opera-védelmézésével..."

    Vagy csak szimplán nem ért egyet Pengével. Én el tudok képzelni ilyen esetet :).

    "Az Opera Turbo-val meg valóban elkéstek."

    Szerintem is jöhetett volna hamarabb, de nem gondolnám, hogy elkéstek. Csak éppen globálisan kell gondolkodni. Kelet-Európában, Afrikában, Dél-Amerikában, vagy Ázsia egyes részein is mindenhol szélessáv van szerinted?

    "Az Opera Unite tényleg hanyagolható lett volna még egy darabig, amíg a többi dolog (amikről Te is írtál) nem működik pöpecül."

    Ez szerintem nem így működik. Először is, az egész minialkalmazás, Unite dolog egy jól látható koncepcióra fűződik fel, ami talán egyeseknek kevésbé szimpatikus, de van benne ráció.

    Másodszor: az Opera mindig is innovatív volt, ezt a szerepet semmiképpen nem szabad elvesztenie. Ha már semmi új nincs az Operában, csak azt teszik bele, ami máshol megvan, akkor mi értelme Operát használni? Konkrétan a Unite-ban komoly lehetőségek vannak, a nagy kérdés, hogy ezt ki tudják-e használni.

    Ami egyedül üdvözítő szerintem, az az új funkciók bevezetése és a régiek fejlesztése, hibajavítása. Ennek, ha vontatottan is, az Opera eleget tesz, lásd pl. helyesírás ellenőrző beletétele. Aki szerint ez nem nagy előrelépés a korábbi módszerrel szemben, az nem tudom, hol élt eddig...

    "akkor talán lesz pénzük arra, hogy kellő mennyiségű alkalmazottat vegyenek fel, hogy több piacra is tudjanak egyszerre koncentrálni."

    ha megnézed a pénzügyi eredményeket, akkor azt láthatod, hogy a 2009Q3-at kivéve (ami nem túl fényes, remélem, csak átmeneti a dolog) az utóbbi években folyamatosan növekedtek a bevételek, és komoly profitot realizáltak, a korábbi évekhez viszonyítva mindenképp. A dolgozói létszám pedig kifejezetten dinamikusan nő, főleg ahhoz képest, hogy válság van. Szóval pontosan ezt csinálják.

    "És már unalmas az az érv, hogy "dehát ők elsősorban a mobilpiacra koncentrálnak"."

    Nem, nem a mobil piacra koncentrálnak, hanem az egészet egy egységként kezelik, aminek a PC-s Opera csak egy eleme a kirakónak, míg más böngészőknél kb. az a minden. Ez a sokváltozós egyenlet kétségkívül visszafogja itt-ott, viszont komoly versenyelőnyt jelenthet a későbbiek folyamán (is).

    "Miért nem képes az alapértelmezett keresőt használni erre a célra? Miért kell ehhez is trükközni?"

    Az azonosítók miatt. Ha van egy "opera" azonosítód, és te beírod a címsorba, hogy "opera" majd Enter, akkor hova ugorjon a szerencsétlen? :) Mivel kétszavas azonosító nincs, ezért az már megy rendesen. Amúgy meg meg kell nyomni a felfelé gombot, és elé rakja a "g"-t.

    Írom mindezeket úgy, hogy sok minden előtt én is értetlenül állok, és sok mindennel én sem értek egyet.

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #8218 üzenetére

    "HD kijelzőnél előnyös, ha a jobb oldali adatok nem a képernyő másik szélére kerülnek."

    De akkor legyen valami a bal oldalon is. Vagy kerekítsék le a csík sarkát, hogy ne keltsen olyan hatást, mintha végigmentek volna a kijelzőn egy radírral. :D

    "Vagy a telepítéssel van a baj, vagy a sok sajátmenü okosságoddal."

    Gondolod nem teszteltem gyári beállítású OperaUSB-vel is? Amúgy most nézem, valamennyit tényleg javult (akkor próbáltam utoljára, mikor kijött a 10.00), viszont visszajött a kék keret, ha belekattintok a szövegtörzsbe. Meg mikor rákattintok egy szmájlira kb 0.3 másodpercre a mutató kurzorrá változik. Ez ahogy észrevettem annak a szintén régóta jelenlévő bugnak köszönhető, amit akkor is csinál, mikor ráviszed az egeret egy animált menüre, aztán az Opera akkor kezdi el betölteni a hover effektust.

    A legszembetűnőbb számomra itt volt. A többi böngészőben szépen áttűnéssel váltakoznak a képek, az Opera pedig betöltés után, amíg az összes kis kép be nem töltődik felülről rendereli lefelé. Egy szupergyors szervernél gyors net mellett nem tűnik fel, viszont ha kicsit lassabb az oldal, akkor már igen.

    A YouTube új 1080p-s HD-jét nekem is volt szerencsém megcsodálni, épp mikor ismerősnek lőttem be az Operát egy 500MHz-es Celeronon. A hatás elmaradhatatlan volt, a taskmanagert 20 másodpercbe telt megnyitni. De ez a sávszélesség alapján történő minőségválasztás inkább YouTube bug. Alapból nem rossz, de gyors netesek gyenge géppel megszívhatják az erős géppel rendelkező lassú netesek pedig mindig kattinthatnak, mert a userscript addig jó, amíg a címbe nem kerülnek olyasmik, mint "embed" meg "featured", mert akkor az is képes olyasmire, mint másodpercenként újratöltögetni a videót.

    "Ha már semmi új nincs az Operában, csak azt teszik bele, ami máshol megvan, akkor mi értelme Operát használni?"

    Menned kell valahova. Áll a parkolóban egy BMW, van benne GPS, légkondi, minden extra, csak éppen 3 db kerékkel és egy Suzuki négy kerékkel. Az emberek többsége az utóbbit fogja választani.

    A gyors JS motor ma már nem kiváltság, hanem szükség. A VEGA még annyira nem is sürgős. Mellesleg az Opera jelentette be először a hardveres gyorsítást. Szerinted nem lett volna innovatív, ha elsőként is csinálja meg? A webszerver pedig biztos vagyok benne, hogy nem jutott volna eszükbe a többi böngészőgyártónak már csak azért sem, mert más a koncepció és mert jelenleg a torrent és a rapidshare a népszerű, már a DC is elvesztette régi népszerűségét. Én tudom, hogy a Unite nem csak ennyi, de az emberek többsége (beleértve a konkurencia vezetőségét is) csak ennyit lát belőle. Szóval nem lett volna okuk félni, ha 2 év múlva csinálják meg, akkor sem előzte volna meg őket senki.

    "Ha van egy "opera" azonosítód, és te beírod a címsorba, hogy "opera" majd Enter, akkor hova ugorjon a szerencsétlen?"

    1: Pontosan látják a felhasználási statisztikából, hogy hányan használnak azonosítókat. Nem túl sokan. Mellesleg ha elmentem könyvjelzőnek ugyanúgy előre teszi, de ha én nem a könyvjelzőben elmentett főoldalra akarok menni, hanem valamelyik aloldalára? Legyen 500 könyvjelzőm a célra? Így is beállítottam már a "Range next item"-re a Tab billentyűt, ez egy hasznos dolog volt FF-ban, így nem csavarodik ki a kezem. :)
    2: Egy checkbox, mint most is van a "Server Name Completion"-nál, megoldaná a helyzetet. Alapesetben ha azonosítót írsz be, akkor arra ugrik, ha az adott szóra nincs azonosító, akkor pedig keres. Így működik a Firefox, így működik az IE, csak ott tagek vannak azonosító helyett. Ha tag-et írsz be a tagelt oldalakra ugrik. Ilyen egyszerű, a kifogás felesleges.

    [ Szerkesztve ]

  • cousin333

    addikt

    válasz Penge_4 #8219 üzenetére

    "De akkor legyen valami a bal oldalon is. Vagy kerekítsék le a csík sarkát, hogy ne keltsen olyan hatást, mintha végigmentek volna a kijelzőn egy radírral."

    Mondtam már, hogy az IE8-ban is ugyanígy jelenik meg. Ne akard már a Google sarát is ráverni az Operára...

    "Menned kell valahova. Áll a parkolóban egy BMW, van benne GPS, légkondi, minden extra, csak éppen 3 db kerékkel és egy Suzuki négy kerékkel. Az emberek többsége az utóbbit fogja választani."

    Az Operának mindig is voltak sajnos problémái az oldalakkal. Én úgy látom, hogy most van a legkevesebb. Bár kétségtelenül bosszantó, ha 1-2 nagyon népszerű oldalnál találkozunk bugokkal, ahogy én is néha, de nem igazán volt még olyan, amin ne tudtam volna átlépni (ha mégis, akkor Open with...), tehát nem gondolom, hogy annyira súlyos volna a helyzet, mint azt sokan hirdetik. A példára visszatérve, a BMW-nek is négy kereke van, legfeljebb a kényes felnik miatt nem tudsz vele felállni a járdára...

    "A gyors JS motor ma már nem kiváltság, hanem szükség."

    Szükség mihez? A szintetikus teszteken komoly elmaradása van, és egyes valós honlapokon is lassabb ugyan, de messze nem annyira. Nem is beszélve arról, hogy sok téren meg gyorsabb (pl. UI). Szóval ez egy hiányosság, de ez sem drasztikus, ráadásul már úton a megoldás.

    "Mellesleg az Opera jelentette be először a hardveres gyorsítást. Szerinted nem lett volna innovatív, ha elsőként is csinálja meg?"

    Az Opera megoldása nekem elég komplexnek tűnik, annál mindenképpen, mintsem 1-2 Cairo utasítást egy-az-egyben átfordítani Win7 és DX10 specifikus utasításokra. A másik, hogy ki csinált ilyet? Senki! Akkor miből gondolod, hogy nem az Opera lesz az első?

    "Szóval nem lett volna okuk félni, ha 2 év múlva csinálják meg, akkor sem előzte volna meg őket senki."

    Igen, akkor meg a többiek n+1. népszerű agymenését kellene pótolniuk. Most is van lemaradás, részben hype-olt, részben célszerű dolgok, mint pl. webszeletek, egy fül, egy processz, privát böngészés. Azt kellene látni, hogy 4 másik böngésző van, és csak 1 Opera. Ezen az elven mindig a másikakat majmolná csupán. Nyilván ha mindenki egy ügyön dolgozik, akkor hamarabb végeznek. De szerintem nem is baj, ha egy dologgal csak egy kisebb csoport foglalkozik, és mindent akkor hoznak ki, amikor aktuális és már a megfelelő állapotban van.

    "Pontosan látják a felhasználási statisztikából, hogy hányan használnak azonosítókat. Nem túl sokan."

    Ők látják, te nem. Akkor miért mondod, hogy nem sokan? :P

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8213 üzenetére

    Az Fx-et kezdetben a hype tartotta fent, illetve az OpenSourcesag azon felemas igerete hogy jobb, konyebbb benne hibat talalni es javitani (ha van megfelelo mennyisegu es foleg minosegu szakember elegendo szabadidovel). Plusz a MS es zart forras felinformalt "utalata".
    Aztan mikor az eredeti keszitok rajottek, hogy az OpenSource igerete nem teljesen igaz, a programozok minosege es mennyisege miatt. Bedobtak a "kiegeiszitoket" igy mar lejebb lehetett vinni a programozoi szintet, az utacan rohangalok szinvonalara. Az eredemeny sajnos ismeretes.
    Jo JavaScript programozott sokkal nehezebb talalni mint jo C programozott. Persze JS "programozo"-bol tobb rohangal az utacan, csak hat....
    Aki nem erti a peldat toltson le egy nepszerubb Fx plugint tomoritse ki, sima zip file (vagyis a total commander siman bele tud nezni), aztan lehet meglepodni, hogy mikbol is all egy Fx bovitmeny. En a FireBugot javaslom, csak hogy lehesen osszehasonlitani egy complexebb Operas funkcionalitassal.

    Miutan a geekek kozott elerte megfelelo elterjedesi szintet es elkezdtek terjeszteni az ismeroseik korben utanna jottek az IE-t fentarto jelensegek. Tortenetesen: nincsen mas/jobb. Mert az okosabb szomszedbeli "kontar pistike" szerint ez jobb es rogton telpiti fel a "kek e betu" torlesevel egyetemben. Meg bovithetem, amit mellesleg nem nagyon hasznalnak ki amugy sem.

    Jelenleg az Fx nepszerusege azert akkora mert a nep mindig nincsen tisztabban az opcioival nekik csak IE, amit nem kiflyezetten szerete, es az Fx van. Es sajnos mind2ot az esetek nagyrszeben rajuk eroltetik. Windows alatt a szomszed meg a nagy hardver gyartok (ha jol tudom dobjak fel az Fx-et a kezdo progamcsomagba), *Unix meg az oprendszer, mar megy meg fel par alternativ.

    Az osseimet meg mindig nem voltam kepes atszoktatni tobb fulre.

    Szoval szep kis nepszeruseg.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #8218 üzenetére

    "Vagy csak szimplán nem ért egyet Pengével." Igaz, de én a közgázos példáit találtam kicsit oda nem illőnek és viccesnek. :P

    "...egyes részein is mindenhol szélessáv van szerinted?" Természetesen ebben igazad van, túlzás azt állítani, hogy a világ minden táján van szélessáv, bocsi, ha így hangzott, nem így értettem, de azért ez az újítás mondjuk jöhetett volna korábban, a Unite viszont nyugodtan várhatott volna.

    "Először is, az egész minialkalmazás, Unite dolog egy jól látható koncepcióra fűződik fel, ami talán egyeseknek kevésbé szimpatikus, de van benne ráció."
    Ki mondta, hogy nincs benne ráció? :U Nem erről volt szó, hanem arról, hogy a többi fontos újítás és javítás (és most nem fogom elismételni a példákat, amikről én és Penge_4 beszélgettünk) sokkal előrevalóbb, jóval szembetűnőbb és ezerszer fontosabb, mint az, hogy egy várhatóan még jó ideig szűk réteg által használt szolgáltatást kiépítsenek. Foglalkozzanak ELŐBB azzal, amivel a felhasználók nap mint nap találkoznak, ami böki a szemüket, idegesíti őket felhasználás során - ezek közül nyilván azok, amiket mi kiemeltünk, csak néhány dolog az ezerből. Sokkal indokoltabbá teszi a böngészőváltást az, ha alapfunkciók tartalmaznak zavaró hibákat, melyekkel az ember rendkívül gyakran szembesülhet. Ráadásul a problémát tetézi, hogy a "konzervatív" felhasználó, akinek azt tolták az arcába, hogy használjá' Firefox-ot, mert az a trendi, az a vagány, az a jó, és megszokta az ott jellemző hibákat, és találkozik néhány tök mással Operában, ami ráadásul jóval kevésbé ismert és népszerű böngésző, akkor azt fogja erre mondani, hogy "hát nem véletlenül nem használják az Operát annyian, mert tök gagyi, inkább vissza is térek a FF használatára", és hiába mondod neki, hogy ne gondolkozzon már ilyen "egyszerűen", menni fog a saját feje után.

    "az Opera mindig is innovatív volt, ezt a szerepet semmiképpen nem szabad elvesztenie. Ha már semmi új nincs az Operában, csak azt teszik bele, ami máshol megvan, akkor mi értelme Operát használni?"
    Ne veszítse el az innovatív szerepét, de mint már mondtam, hajukra kenhetik az újításokat, ha ezzel együtt még mindig sok a szembetűnő hiba. Ti is hétről hétre számoltok be újabb Operában nem működő dolgokról. Egy darabig ezek elviselhetőek, de amikor létezik olyan böngésző is, amiben ugyanezek a hibák nincsenek meg (pl. Chrome, ami igaz, kevésbé funkciógazdag, mint az Opera, de észrevehetően gyorsabb [igaz, szvsz a Chrome minden böngészőnél gyorsabb, amivel eddig találkoztam], és kevesebb hiba van meg benne azokból, amikről beszéltem/-ünk), akkor felmerül a kérdés, hogy érdemes-e maradni az Operánál.

    "Konkrétan a Unite-ban komoly lehetőségek vannak, a nagy kérdés, hogy ezt ki tudják-e használni."
    Egyetértek, a cél szerintem is jó és előrelátó. És újabb innováció, amely az Opera nevéhez kötődik. Csak a hibák... :P (már unásig emlegettem a "hiba" szót :DDD)

    "Ami egyedül üdvözítő szerintem, az az új funkciók bevezetése és a régiek fejlesztése, hibajavítása. Ennek, ha vontatottan is, az Opera eleget tesz, lásd pl. helyesírás ellenőrző beletétele."
    Szerintem az Opera-használók örülnek is neki, mint majom a farkának, én is. :D Pont a régiek hibajavítása halad vontatottabban, nem az újítások betétele.

    "Az azonosítók miatt. Ha van egy "opera" azonosítód, és te beírod a címsorba, hogy "opera" majd Enter, akkor hova ugorjon a szerencsétlen? :)"
    Azért ez közel sem megoldhatatlan probléma, hogy kezeljék a kivételes, foglalt stringeket... Ezekre vagy adjon hibát, vagy ugorjon a megfelelő parancsra, de pl. az "oper" szóra nyugodtan ugorhatna a keresőre... :)
    A felfelé nyomogatással meg a "g" betűvel gondolhatod, hogy eddig is tisztában voltam. :))

    __
    Most olvastam el teljes egészében a cikkedet, és nagyon tetszett. :R Jó a cikk stílusa (követhető, de ezzel együtt pörgős), meg jók a hasonlataid a tizenegyespárbajjal meg a robogóval. :DDD A cikkben írtakkal is teljes mértékben egyetértek. Ezzel együtt én lehet, hogy ennél sokkal durvább kritikát fogalmaztam meg itt a tegnapi nap folyamán, mert már tényleg kezd kicsit unalmassá válni a kicsit agyatlannak tűnő cégvezetés (ahogy Te is írtad), meg az embert hergelő apró-cseprő hibácskák, amik összeadódva már egyetlen nagy, kozmikus hibatengernek tűnnek. :DDD

    Sk8erPeter

  • cousin333

    addikt

    válasz cousin333 #8220 üzenetére

    "A másik, hogy ki csinált ilyet? Senki!"

    Úgy értem, hogy ki jelent már meg vele (és nem szuper alfa cuccokra gondolok). AZ IE bejelentette, hogy lesz ilyesmi, a Firefox mindjárt igyekezett tromfolni, és kiadták, ami addig elkészült.

    "We spared no expense"

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vv5204 #8217 üzenetére

    Mindenképp ki fogom próbálni portable változatokkal is, és majd jelzek, van-e változás, pl. a Google-ös problémák megszűnnek-e ezáltal. :R Gyanús, hogy utóbbi esetében nálam van a hiba, ha senkinél nem jelentkezik hasonló, de nem igazán értem az okát egy tiszta telepítés után, meg annak fényében, hogy a netforgalmat nem blokkolja semmi, és ráadásul CSAK és kizárólag Google-oldalak esetében tapasztaltam a hibát. :F Fura.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #8221 üzenetére

    "Az osseimet meg mindig nem voltam kepes atszoktatni tobb fulre."
    Mondjuk az idősebb korosztályt nem lehet kárhoztatni azért, hogy nehezen állnak át a modern böngészési trendekre, legtöbbször örülnek neki, ha kiigazodnak a honlapokon, nemhogy még a böngészők funkciógazdagságát is kihasználják. :) Még azért jópár év kell nekik, hogy hozzászokjanak, teljesen új és más világ számukra, nekünk nehéz elképzelni, de ők szenvednek vele azért.:D

    A FF-kiegészítők használata miatti bugok talán még érthetőek lennének, de sajnos nemcsak erről van szó. Épp amiatt, hogy kb. csak akkor használok Firefox-ot, amikor honlapot szerkesztek, és ki akarom próbálgatni, hogy ott hogy néz ki, vagy amikor pl. a Screengrabet használom, ami nálam az egyetlen (!) feltelepített plugin, hiszen Firebug helyett pl. a Chrome-ban meglévő fejlesztői eszközöket használom, így csupán az alapcsomagot telepítem fel, amire nem lehet ráfogni, hogy a hülye addonok miatt bugzik. Szóval maga a FF áll béna lábakon.
    Vagy úgy értetted, hogy a cég nem igazán figyel arra, milyen fejlesztőket vesz fel, és ebből következően a végleges termék is megkérdőjelezhető minőségű lesz?

    Egyébként én azt tartom valószínűnek, hogy az lesz jó JS-programozó, aki gépközeli nyelveket is jól ismer (pl. sima C), és mondjuk nem csak C#-pal kezdte, aminek a használata során még azt sem kell tudnia a programozónak, hogy mi az a pointer... És ha ott megtanulja sok szívás árán a normális kódok írását, akkor már van esély arra, hogy jó webfejlesztő is legyen. Persze nem azt mondom, hogy nincsenek kivételek, csak szvsz nem árt, ha jól át tudja látni a dolgok szerkezetét.

    Sk8erPeter

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8225 üzenetére

    Maga az Fx fejlesztok, mar a kozvetlen alkalmazasban levok valoszinuleg jok. Visszont a nem kozvetlen alkalmazasban allok lasd plugin fejlesztok, mar elege megkerdojelzehetoek.
    A JS egy hibrid paradigmas nyelv ami miatt rendesen fejleszteni benne nagyon nehez, foleg ha meg karabantarthatosagot is akar az ember.

    A fenti peldam megertesehez okvetlenul szukseges egy Fx plugin xpi filejaba valo belenezes. Megrazo elemny lesz az garatanalom. Sot magyarzani fogja, hogy miert is lassitanak valojaban.

    A kerdeses hozaszolas az Fx "nepszerusegenek" az altalam lattott ertelmezese lett volna. Azthiszem abban a hozaszolasodban tunodetel el ezzen.

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8222 üzenetére

    "Nem erről volt szó, hanem arról, hogy a többi fontos újítás és javítás (és most nem fogom elismételni a példákat, amikről én és Penge_4 beszélgettünk) sokkal előrevalóbb, jóval szembetűnőbb és ezerszer fontosabb,"

    És ki dönti el, mi az "ezerszer fontosabb és előbbre való"? :) Honnét tudod, hogy az, amire ti gondoltok? Még egyszer mondom, igazából nincs olyan, hogy valami előbbre való, legalábbis az Opera van annyira jó, hogy így legyen. Ha mondjuk az oldalak támogatására mennek rá, akkor a weben úgy járnak, mint az agár a műnyúllal... A lényeg, hogy az innováció, a hibajavítás, és a régi funkciók pátyolgatása egyszerre menjen. Sok olyan rész van, ami rengeteg munkát igényel, tehát nincs eredmény 2 hét múlva. Ezeket fokozatosan építik be, hogy amikor készen lesz, akkor használhasd.

    Vegyünk néhány példát. Itt a Unite, amivel szerintem éveket foglalkoztak (1-2-t biztos). Ebből te az utolsó felet láttad, azt is csak azért, mert az Opera "jófej" lett, és kiad előzeteseket. Most hogy kijöttek vele, nyilván ezt nyomatják márt csak azért is mert számukra is fontos a hosszútávú stratégiában. Amit nem ildomos feladni egy-egy új "hóbortért" (az idézőjel indokolt!).

    Azzal, hogy a Unite megjelent úgy tűnik, hogy minden más háttérbe szorult (főleg, hogy csúszott, lásd 10.0 és 10.1). Pedig nem, mert szintén hónapok (vagy már lassan évek) óta dolgoznak mondjuk a Carakan-on. Amit szintén nem láthattál még, de előbb vagy utóbb megjelenik. Amikor kijön, megkapja majd a publicitást, de akkor majd a border-radius hívők panaszkodnak, hogy az Opera haszontalan JS fejlesztésekkel van elfoglalva, ahelyett, hogy a "fontosabb" dolgokra gyúrnának.

    Menjünk tovább: sokan várják a már említett CSS3 dolgokat, vagy a VEGA-t, ami a Presto része. Nos, ezen is dolgoznak már jó ideje, a jelek szerint (Opera Mobile 10) haladnak is vele. Ezekbe beépítik pl. a border-radius-t, mert így egyszerűbb implementálni, mint a mostani rendszerbe (ezt konkrétan leírták). És amikor végeznek vele (vagy eljutnak egy kívánt szintre), akkor megjelenik és látszólag minden mást háttérbe szorít. Pedig csak arról van szó, hogy sok mindent fejlesztenek egyszerre és hol ez, hol az kap jelentős lökést.

    " mert az a trendi, az a vagány, az a jó, és megszokta az ott jellemző hibákat, és találkozik néhány tök mással Operában"

    Azok alapján, amit olvastam, sokan pozitív ismeretekkel rendelkeznek az Operáról (hallomásból), ha váltanak, akkor pedig az aktuális böngésző hibája dönt maj. A végkimenetel sokesélyes, lehet, hogy nem veszi be a gyomra, hogy az opera sok helyen máshogy gondolkodik (ami szerintem egyáltalán nem baj), sokan pl. "bugmentes FF"-ot várnak az Operától, és kiakadnak olyan dolgokon, mint a fülsáv alatti címsáv.

    Ha valaki helyesen közelíti meg a témát, tapasztalatom szerint kedvezőek lesznek a benyomásai. Legfeljebb idővel (és sok használat után) rájön, hogy az Opera sem hibátlan. Ahogy a fentiek a szerepeket felcserélve is igazak! Az, hogy pl. a Chrome-ban kevés(?) a hiba? Annyi funkcióból mit lehet elrontani? ;]

    Egyesek meg, akik elpártolnak az Operától, lehet, hogy nem is az a legmegfelelőbb. Aki néha akár 3 fület is megnyit, nem használ könyvjelzőket sem, és minden alkalommal csak 2-3 honlapot néz meg, annál nem látok indokot az Opera használata mellett. Másrészt ellenérvet se nagyon.

    "Most olvastam el teljes egészében a cikkedet, és nagyon tetszett."

    Örülök. :) Így, egy év távlatából visszanézve még érdekesebb a dolog. Mármint, hogy azóta mi változott, és mi maradt, esetleg mi romlott még.

    "We spared no expense"

  • vv5204

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #8224 üzenetére

    A számítástechnika minden hóbelevancával együtt, egy mókás mechanika.

    Lehet, hogy a tényleg a te gépeden nem stimmel valami. Ha egy másik
    számítógépen Operával nem produkálja a Google azokat a hibákat, akkor több
    mint valószínű.
    Esetleg munkahelyen, vagy ismerősödnél ezt leellenőrizheted.

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8224 üzenetére

    Egy böngésző rendkívül összetett dolog, pláne, ha multiplatform. Elég csak megnézni azokat a bejegyzéseket, ahol az egyik emberkének lassú az FF, az Opera gyors, a másiknál meg pont fordítva.

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #8227 üzenetére

    "A példára visszatérve, a BMW-nek is négy kereke van, legfeljebb a kényes felnik miatt nem tudsz vele felállni a járdára..."

    Akkor mondom másképp: A házat is előbb bevakolod, kifested, majd azután rakod le a szőnyeget. Van egy sorrend függetlenül a hypetól, mert ez nem az.

    "Ők látják, te nem. Akkor miért mondod, hogy nem sokan?"

    Mert korábban volt már publikus statisztika, amiben ez volt. Ha változott is, kétlem, hogy túl sokat.

    "nem használ könyvjelzőket sem, és minden alkalommal csak 2-3 honlapot néz meg, annál nem látok indokot az Opera használata mellett. Másrészt ellenérvet se nagyon."

    Ellenérv max annyi, hogy a felhasználói statisztikákat rontja a sok ilyen user és esetleg hanyagolnak olyan funkciókat, amik nélkül egy power user nem tud élni. :D

    Sk8erPeter: "igaz, szvsz a Chrome minden böngészőnél gyorsabb, amivel eddig találkoztam"

    Akkor pakold meg 8-10 addonnal és mindjárt nem lesz olyan gyors. :D
    Bár annyi mentsége azért van, hogy még eléggé Dev build.

    Egyébként nem tudom, neked mondtam-e már, van erre is megoldás, nem a legtökéletesebb, de azért megteszi...

    A problémáddal kapcsolatban még a tűzfal/antivirus jutott eszembe, hátha az kavar be. Legalábbis én egyszer tapasztaltam olyat Operában, hogy nem ment a Gmail, mikor kipróbáltam a Keiro-t, és csak Operában. (Hát persze, hogy csak ott, mikor azt nem támogatta... :D )

  • Wolverine

    félisten

    válasz Sk8erPeter #8207 üzenetére

    Látod, te is pont azt tapasztalod, amiről én írtam kicsit korábban :) és mivel ez egyik napról a másikra szállt el, én a Google-ra fognám és nem az Operára (nem túlzok: hétfőn jó volt, kedden már nem).

    szerk: az külön vicc, hogy a Google szerint az Opera nem alkalmas arra, hogy GDocsban szerkesszek egy dokumentumot... bezzeg ha erőltetem és a felkínált linkre kattintok, ugyanolyan gyönyörűen megy, mint eddig. És ez is ugyanúgy, ugyanakkor szállt el - ami tovább erősíti azt a gyanúmat, hogy a Google a hibás (lévén 10.00-val és 10.10-zel ugyanúgy vacakol).

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Penge_4

    veterán

    Nem tudja valaki, hogy a { display: none !important; }-nak mi (egyáltalán van-e) ellenkező megfelelője? És ha igen, akkor melyik bírálja felül melyiket?

    Hogy érthetőbb legyen, adblocker CSS-ben akarok csinálni egy oldalspecifikus fehérlistát.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz neduddki #4390 üzenetére

    HI!

    motanaban frisitettem a 10.10-re a flashblock-ok 9.x-es operamatr es ezzel iskivaloan muxik /valszeg frissiteni is kene a flashblovk-ot mert azota nem nyultam hozza /

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Truman

    senior tag

    Nem jön be a Google az Opera 10.10-ben. Nem csak nekem, hanem haveromnak sem. (A gyors kereső sáv sem működik a jobb felső sarokban.) A többi böngésző amúgy simán behozza (IE, Firefox)
    OS: Windows 7 Ultimate x64. Átvizsgáltam az Eset Smart Security-vel amit ráadásul mindég naprakészen tartok, de nem talált semmit.

    Na erre varrjatok gombot. A válaszokat erőre is köszönöm.

    Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

  • Truman

    senior tag

    Törlendő ez utóbbi

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

  • Wolverine

    félisten

    válasz Truman #8234 üzenetére

    Frissíts, miután megjött a hibaüzenet (már ha nálad is a fentebb tárgyalt "A kiszolgáló megszakította a kapcsolatot." hibaüzenet jön be...), akkor elvileg már rendesen meg fog jelenni.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • vv5204

    senior tag

    válasz Penge_4 #8232 üzenetére

    JavaScript-be nem jó? Be tudod rakni UJS Manager-be. Utóbbi pedig már 2.1-nél
    jár! http://unite.opera.com/application/401/

    JS-be így néz ki:

  • Penge_4

    veterán

    válasz vv5204 #8237 üzenetére

    A JavaScriptes adblocknak azért nincs értelme, mert letölti a reklámokat és csak utána tünteti el, míg a CSS és az urlfilter.ini alapból a letöltődést akadályozza meg. Na meg Carakan nélkül nem sok értelme van JS alapú dolgokra építkezni.

  • h_143570

    addikt

    válasz frankie! #8239 üzenetére

    Ranezesre egyertelmuen QuickTime. Az oldal forraskodja szerint ugyszinten QuickTime. Radasul az IE-nek alapbol el kellet volna inditani a telepitest, pontosabban az IE8 neki is alt volna, ha Apple termeket felengednek a gepemre. A tenyleges videok sima MP4 formatumban vannak vagyis a QT nem lenne indokolt.

    A begyazast ugytunik, hogy kizarolag IE figyelembe vetelevel oldottak meg, igy mas bongeszobol nem valoszinu, hogy mukdesre lehet birni. Igaz Fx alatt nem probaltam, de classid jelenlete miatt ActiveX vezerlonek tunik, amit meg IE-t leszamitva semmi sem tamogat.

  • frankie!

    őstag

    válasz h_143570 #8240 üzenetére

    Köszi. Hát nekem nincs fönn a QT, meg csak IE7 van fönn, akkor vsz. az lehet a gond. Neked akkor mentek, ugye?

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vv5204 #8217 üzenetére

    Most próbáltam a portable 10.10-est, pontosan ugyanaz a helyzet a Google-ös oldalakkal.
    Ugyanúgy első betöltéskor "A távoli kiszolgáló megszakította a kapcsolatot" hibaüzenet... És ahogy elnézem, másoknak is van ilyen gondja, nem csak nekem.
    Ami viszont érdekesség és pozitívum, hogy a lenyíló menük nem olyan katasztrofálisan lassan nyílnak meg a Portable változatban.

    Szerk.:
    _____________________
    (#8240) h_143570: "pontosabban az IE8 neki is alt volna, ha Apple termeket felengednek a gepemre."
    Na, mi ez az Apple-utálat? :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8230 üzenetére

    "Akkor pakold meg 8-10 addonnal és mindjárt nem lesz olyan gyors. :D"
    Nem, azért sem. :D Legalább ez maradjon meg valóban gyors böngészőnek, amivel pont csak annyi a bajom, ami hiányzik belőle az Operához képest. :DDD
    Amúgy a Chrome-ban ami még rohadtul idegesít, az a fülváltás. Ezt sem voltak képesek még mindig megoldani, hogy úgy legyen, mint Operában (legutóbb használt fülre ugrik)? :U

    "A problémáddal kapcsolatban még a tűzfal/antivirus jutott eszembe"
    Korábban írtam, Windows tűzfallal jól megvagyok. :)
    Vírusirtómban (NOD32) nem igazán vágom, hol lehetne böngészőspecifikus beállítást találni. :P Ráadásul akkor már miért nem csinálta ugyanezt a 9.64-gyel? :F

    Az egyszavas címsorkeresést már mutattad, igen, de épp az volt a bajom, hogy trükközni kell a megoldáshoz. :( Viszont találtam nagyon pici elírást a cikkedben: "amíg próbálja felteríteni az címet" -> "amíg próbálja felderíteni a címet". Nem nagyon észrevehető, csak gondoltam szólok. :)

    __________

    (#8231) Wolverine: igen, nekem is egyre kevésbé tűnik úgy, hogy csak az én gépemben lenne a baj. :D Az igaz, hogy a gépemnek már nem ártana egy oprendszer-újrahúzás, de egyébként rendszeresen karbantartom a gépet, registry-t tisztítok, stb., szóval nem erre fognám. A Google-ra fognám én is, de nem tudom, jogos-e. :F

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #8227 üzenetére

    "Az, hogy pl. a Chrome-ban kevés(?) a hiba? Annyi funkcióból mit lehet elrontani? ;]"
    Ha kevés is a funkció, ellensúlyozza a brutális gyorsaságával. :) Persze az Opera is gyors, de szerintem egyértelműen a Chrome vezet gyorsaságban az összes mostani böngésző közül (persze addonok nélkül futtatva).

    A többivel, amit írtál, nem tudok vitatkozni, mivel egyetértek. :D :R

    Egyébként nem is tudtam, hogy ilyen szintű a border-radius hiánya miatti háborgás. Nekem is jól jött volna már párszor honlapfejlesztés közben, ha elérhető lenne ez a funkció, de ugyebár gondolni kell a régi böngészőt használókra is, így hiába tudom alkalmazni újabb böngészők esetén, ha a régieket használók úgyse élvezhetik az általa nyújtott látványt. Igaz, webdizájner írta valahol, hogy már unalmasak is a minden honlapon alkalmazott lekerekített sarkok. :D
    Szóval amíg rengetegen használnak IE6-ot, addig a webfejlesztők úgyis csak szívnak, nem a border-radius léte-nemléte az elsődleges kérdés. Na igen, itt jön elő, ki mit helyez előrébb. :) De egy tisztességes weblapszerkesztő nem fog megelégedni puszta CSS3-as megoldásokkal még 2 év múlva sem, mert tisztában van vele, hogy még akkor is lesznek olyanok, akik régi böngészőt használnak.

    Sk8erPeter

  • Surfym@n

    senior tag

    Sziasztok,
    Nemrég telepítettem fel a 10.10-es verziót új rendszerre elsőként.
    Problémám az, hogy ha nyitva van egy böngészőablak, s mellette Outlookból, vagy msnről újabb linket akarok nyitni, akkor a következő hibaüzit dobja fel:

    tudnátok erre megoldást javasolni, mit kell állítani a win7-ben esetleg, vagy magában a programban.

    azért érdekes, mert a 10.01-es változattal ilyen gondjaim nem voltak :(
    Köszi

    28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

  • h_143570

    addikt

    válasz frankie! #8241 üzenetére

    Direktbe nem, de az oldal forraskodjabol sikerult kihamoznom a relative hivatkozast a filmekre azt egy sima MPlayerbol megnyitva siman elindultak.

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8242 üzenetére

    A GMail felutetet HTTP vagy HTTPS-el ered el? Erdemes lenne kiprobalni a masikkal is. Tovabbra is az a tippem, hogy virusirto webes forgalom figyelese belenyul az Opera adatforgalmaba.

    Fogalmazzunk ugy hogy a Google, Apple es MS triobol az MS-t kedvelem a legjobban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8243 üzenetére

    Nem te vagy az egyetlen, aki ezt tapasztalta. A My Operán is írt valaki hasonló problémáról, neki ESET Smart Security van a gépén. Szóval megvan a közös pont.

    Az elírást javítottam, koszi.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8244 üzenetére

    Talán ha nem -moz-border-radius lenne, az nagyban megkönnyítené az implementációt. ;]

    A régi böngészőt használók miatt meg felesleges nem használni ki az ilyen dolgokat. Mindenkinek van lehetősége frissíteni. Cégnél pedig elsősorban nem gyönyörködni kell az oldalban, hanem az adott feladatot minél gyorsabban elvégezni. Ha pedig csak simán munka helyett böngészik, akkor főleg ne a céges gépen tegye, hanem használjon portable-t.

    "De egy tisztességes weblapszerkesztő nem fog megelégedni puszta CSS3-as megoldásokkal"

    Ez nagyban meggyorsítja az újdonságok terjedését. :D Nem értem az informatikában miért kell maradinak lenni. Főleg ilyen téren, mert még DirectX terén esélyes, hogy nem mindenki milliomos, de akinek fut a gépén az IE6 és az XP, annak futni fog az Opera 10 is.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Penge_4 #8248 üzenetére

    Nálam viszont a gép közelében sincs sem az ESET Smart Security, sem a NOD32 - avastom van... És minden Google-site (szerk: értve ezalatt a Docs-ot, a Readert és a Gmailt) elsőre hibát dob, frissítve bejön rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Új hozzászólás Aktív témák