Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    Játszadoztam kicsit az Opera 15 .pak fájljaival. Szerencsére a formátum nem különbözik a Chromiumban használttól, így egyszerű volt a dolgom, mert volt róla dokumentáció. Összedobtam egy egyszerű programot a fájlok szétbontására, amely némi heurisztikával kiterjesztést is társít a fájlnevekhez. Az összerakás is tökéletesen működik, így szórakoztam kicsit az opera.pak fájl módosításával.

    Ha valaki más is kísérletezni szeretne, itt a forrás, az első sorban található paranccsal Windows alatt le lehet fordítani. Az egész nem a szépségről, hanem a funkcióról szól.

    Én a billentyűkombinációknak estem neki (38273.json), és találtam pár kellemes meglepetést:
    1. ikon nincsen az utolsó fül újranyitására, de hotkey van (Ctrl+Shift+T)
    2. bár a gyorshívó elemeinek Ctrl+szám betöltése nem megy most, de ez bug, hiszen a fájlban világosan szerepel
    3. a Ctrl+F1 és Ctrl+F2 pontosan úgy működik, mint a régi Ctrl+Tab és Ctrl+Shift+Tab, szóval ez a feature sem a múlté, csak a Ctrl+Tab-ra mást kötöttek be (de a fájl módosításával és az opera.pak újrafordításával visszacserélhető a hagyományos megoldásra, teszteltem :K )
    4. működnek egy karakteres hotkey-k is (tehát ennek nem kell majd búcsút inteni), 1 és 2 hagyományos funkcióval tesztelve, és a . is belőhető oldalon belüli keresésre :K
    5. Ctrl+Alt+billentyű kombinációt nem sikerült belőni
    6. itt nem billentyűkombinációhoz kapcsolunk történést, hanem parancshoz billentyűkombinációt, azaz a régi összetett/paraméterezett makróknak annyi :(
    7. igaz, hogy Fit to width még nincsen, de tervezik
    8. egy parancshoz több billentyűkombináció is rendelhető
    9. lesz F12 menü!
    10. lesz Fast forward
    11. lesz spatial navigation!
    12. a képek kezelését javítják (Show Images, Load All Images)
    13. nyoma sincsen a bookmarkoknak :(

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák