Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz T.Peter #38726 üzenetére

    Én is nézegettem most egy csomó anyagot de nagyon sok szakmai angol van benne sajnos, nem hiszem hogy én meg tudom magyarázni sajnos. Abu talán jobban rálát.
    Amit kihámoztam:
    Alapjában a PT erőforrás igényesebb lenne mint az RT mert nem egy "sima" oda vissza sugárpattanás hanem szétszórja és finomítja a sugarakat
    A fenti ReSTIR módszerrel könnyebb csoportosítani. és kevesebb zaj keletkezik, fals számolás.Ha jól értettem akkor nem számolja ki minden háromszögre az ütközést hanem csoportokat alkot és következtet az miatt 1 pixelre alkalmazott ütközéseket és visszaverődéseket alkalmazza a környezetében lévőkére.
    Itt [link] ebben a videóban 45-től azt demonstrálják, hogy mennyivel kevesebb számolással hozzák ugyan azt a minőséget gyorsabban. Mondjuk végigondolva ez nem feltétlenül azt jelenti hogy gyorsabb lesz hanem ugyan azzal a sebességgel részletesebb vagy fordítva.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák