Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feri1977

    senior tag

    Sziasztok!

    Van köztetek olyan, aki rendszergazdai tanfolyamot végzett?
    Én 13 éve szerviztechnikus vagyok (több munkahelyem volt persze), de mindíg szervizbe dolgoztam gépösszerakás, hibafeltárás szervizelés, laptop, forrasztás stb. DE, rájöttem, hogy munkahelyek jönnek mennek, és feljebb szeretnék lépni. Mindíg is érdekelt a rendszergazdai tevékenység és a hálózat komolyabban. Nagy nehezen rávettem magam, hogy beíratkoztam egy elég komoly oktató suliba, 300 ezer forint a képzés, ma volt az első nap..hát nagyon komoly a tematika..hálózati fogalmak, programozás, adatbázis kezelés és egy rakás tananyag ami több száz oldal meg minden..kérdésem az, hogy én ugye dolgozom, ez az iskola kéthetente van szombat és vasárnap, meg tudom e csinálni a munka mellett? Mert hétvégén hála istennek nem kell mennem itt dolgozni, de nem is erre irányult a kérdés, hanem hogy nagyon komoly a tananyag és nagyon sok van..és 10 hónapos a képzés, más is megtudta munka mellett csinálni? Meg vannak ilyen modulzáró vizsgák meg minden..tisztára kész vagyok már előre, a mai nap is elég kemény volt..

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Ó gyerekek, itt brutális komolyságú a tananyag! Csak a hálózati topológia meg dolgok meg minden 177 oldal vázlatba, ez anyagba 500 oldal, ebből van a vázlat, és 117 kis powerpointos komoly szakmai megfogalmazásos ábrák vannak, szállítási rétegektől kezdve az egész hálózatról, és ez még csak az eleje! Lesz igen programozás is hogy ne lenne..rengeteg tematika ebből is, aztán persze ami kis újjas lesz a hardver szoftver gépösszerakás stb. abból már egymilliót csináltam, de ott is nagyon szakszerűen le van írva minden, és nem az a lényeg, hogy tudsz ebből vagy abból már valamit, hanem a tanár mondja és mondja, és halad, és fel kéne fogni és megérteni stb. de nehéz! A rendszergazdai tananyag kőkemény, és ezért írtam, hogy munka mellett meg az élte mellett hogy fogom én ezt tudni csinálni, vagy tanulni, mert lesznek modulzáró vizsgák stb. és otthonra is tanulni való stb. és nagyon komoly és sok az anyag...de amúgy köszönöm amit írtatok és értem kösz tényleg nektek meg csinálom../értem!

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Igen értelek titeket, csak most ebből kiindulva, nagyon nehéz itt az egész, máshol meg könnyebb lehet, és a munkáltatók majd abból átlagolnak, amiket hallanak, hogy hát az okj-s az semmi, leadják az anyagot azt elvégzed, mert rossz hírek keringenek a munkáltatóknál, és az itteni oktatást is ezzel azonosítják lebecsülik amiatt, amiket hallanak a főnökök mindenhonnan, azt nem is tudják, van egy két hely, ahol viszont kőkemény tananyag és oktatás van, meg elvárás stb. És vért izzadva fogod elvégezni olyan nehéz.

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Én értek mindenkit, de a munkáltatók úgy fogják fel komolyan akkor, hogy ez semmit nem ér, meg milyen könnyű, meg melegedik csak az ember ott? Nálunk meg kőkemény a tanfolyam és nagyon sok az elvárás és programozás is van benne meg minden? Ez komoly? Mert akkor bármelyik iskolába lehetett volna menni, és ott fele ennyit se adnak le meg várnak el és simán van egy okj-s papírod, itt meg beledöglesz annyira komoly szakmai dolgokat tanítanak és sokrétű az oktatás és meg kell jegyezni rengeteg mindent, mindezt munka mellett! Grrr, hát ezt nem hiszem el, megnézi az önéletrajzot valami marketinges, ja van okj-se és akkor mi van, azt fogalma sincs, hogy ez régen volt ma, hogy könnyűek azok a tanfolyamok, ahova most én járok, ott nagyon durva követelmények vannak, meg modulzáró vizsgák, meg a végén szakmai bizottság stb. áá kész vagyok

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Hequila #10482 üzenetére

    A hozzá állással nincs gond, idáig se volt, egy munkahelyen sem, de pont azért végzem el az iskolát, hogy feljebb tudjak lépni, és több fizetést kapjak valami állami cégnél, ahol kell az OKJ-s végzettség! És a kérdésem nem ez volt, hanem az, hogy most akkor a munkáltatók abból átlagolnak, amiket hallanak máshonnan, mert régebben lehet semmit nem tanítottak szinte és melegedni jártak be az emberek és más rendszer volt, ahova most én járok, az nagyon elit, és komoly tudást ad, most komolyan a munkáltatók nem fogják ezt vágni? pfff

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Senki nem lusta tanulni sőt..csak a munkáltatók elintézik egy legyintéssel, hogy már megint egy okj-s, és nem érdekli őket, azóta szigorítottak a rendszeren, pont nem rég állítólag, és itt már kőkemény szakmai tudást is adnak és komoly a tananyag és az elvárások..és max. a tudással érünk majd többet, hogy van, de ha a munkáltatóknak megvan a véleménye az okj-s tanítványokról, akkor félek, nem sok esélyünk lesz, mert a munkáltatók még a régi rendszer szerint gondolkozna, és a többsége nem tudja, változott a rendszer nemrég, és szigorították, és mi már e szerint tanulunk.

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz attila206 #100 üzenetére

    1. A fősulikon úgy tudom direkt betiltották a rendszergazda képzést, és már csak tanfolyamon ahogy én is teszem tudja az ember elvégezni!. 2. Amilyen kérdéseket teszel fel, hát nagyon szomorú vagyok, hogy annak tanulsz mégis, és ilyen totál mezei alapokat nem tanítanak meg ott? Ahova én járok tanfolyamra, az összes windows és linux szerver kiadást kielemeztük és programozzuk stb. 3. Most már értem, a munkáltatók miért legyintenek ha valaki rendszergazdának végzett a fősulin és van okj-se, nevetnek rajta, ezáltal rohadtul mérges vagyok rátok, és szomorú, hogy mi akik pedig felsőfokon tanulunk szigorú tanfolyamon rendszergazdának másfél év alatt, és kőkemény dolgokat tanulunk, azok meg vért izzadnak, és az ilyen taknyosok miatt legyintenek majd ránk a munkáltatók, mert nulla okítás folyik gy fősulin és ilyen emberek kerülnek onnan ki, hát gratulálok..

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz gooool #10557 üzenetére

    Na ja, csak fogalmad nincs, hogy most hoztak egy törvényt, hogy szigorítva van a rendszergazda képzés, és mi már e szerint tanulunk, mi vagyunk az első ilyen csoport kb. mert megunták a munkáltatók és a minisztériumban is gondolom, hogy csupa idióta kerül ki onnan, és csak melegedni járnak be a tanfolyamra az emberek, és könnyen elvégzik kb. úgy is, ez a hozzá állásuk a munkáltatóknak.. Mi nagyon komoly tananyagot tanulunk másfél éven át, vállalati hálózatok, nagyvállalati rendszerek, programozás, webdesign, foglalkoztatás és egy rakás IT és tananyag, kőkemény több száz oldalas csak a hálózat tömören, és nagyon komoly lesz a vizsga, meg a modulzáró vizsgáink is. Úgyhogy már előre remegek, hogy mi vért izzadunk, és majd legyintenek a munkáltatók, hogy jaj már megint egy okj-s gyerek, mert az önéletrajzba a munkahelyeim alá majd odaírom mint tanfolyamot ugye. És majd leminősítik az embert, mert azt hiszik, hogy ez is ilyen porbafingó tudású, mint amik a fősulikról kikerülnek gyerekek, vagy akik idáig tanfolyamon ezt tanulták, mert mi ismétlem, már emelt szigorított szintű tanfolyamot végzünk, most jött a rendelet 2 hónapja pont az oktató intézeteknek..fasza.

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz gooool #10559 üzenetére

    Rendben, ebben igazad van+neked is sok sikert!

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz sanzi89 #10561 üzenetére

    Nem büdös a tanulás sőt..csak leírtam a véleményem! + Tudod én napi 10-12 órát dolgozom, mellette ezer más teendőm és családi gondom is van, meg gyerek, azt se tudom hol áll a fejem, kb. meghalni nincs időm, és így csinálom a tanfolyamit hulla fáradtan, nulla agyi felfogással munka után, zajban itthon tanulva! Ez nem nyavajgás, ezek tények! Cserélnék szívesen veled, gondolom neked nincsenek ilyen gondjaid. Lényeg, nagyon is megakarom csinálni, csak azt szerettem volna jelezni ezzel, hogy meglátják okj-s papír, nem veszik fel ez embert emiatt jobban, csak legyintenek, és ez rosszul érint kicsit, mert azért csinálom, előrébb jussak a mostani állapotból, és ha van papírom, akkor máshogy állnak hozzá a munkáltatók, erre hallok ezt azt. Na kösz mindent.

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Krix #10564 üzenetére

    Végre egy családos ember ír...hát fogalmam sincs munka mellett meg gyerek mellett, hogy tudod csinálni ezt, én is írtam fentebb, hogy kb. megőrülök annyira le vagyok így is terhelve az élet minden területén, de hát muszáj csinálni. +Ezt szeretném csinálni mindenképpen, csak még további erőt kell vennem magamon a dolgokhoz. Na megyek tanulni. Köszönöm a segítségeiteket!

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Sziasztok! Járok ugye az új szigorított rendszergazdai tanfolyamra, ami komolyabb egy minisztériumi törvény szerint kb. fél éve, és e szerint tanulunk. Egy olyan fontos kérdésem lenne, hogy csak egy hétvége alatt a tanfolyamon kb, 170 powerpointos ábrát vettünk át, egy ábrán 10 mondat van egy fogalomról. Viszont az e mögött álló tényleges tartalom az 400-500 oldal. Kérdésem az lenne, hogy mondjuk nézzünk egy fogalmat NAT, na erről 10 mondatban az ábrán ott van a lényeg, DE és itt jön a lényeg, a valós tananyag erről 200 mondat kb. minden eshetőséget leírnak szakmailag mit hogy merre, nagyon sok mindenbe belemennek, és ez minden fogalomra értendő! Azaz a kérdés az, hogy elég e a lényeget megtanulni mindenről, mert irdatlan nagy a tananyag ha a másfél évet nézve majd elvégzi az ember ezt így is, ha csak a 10 mondatos lényeget tanulja meg! Azaz ha mondjuk életem során használok ezt azt, bridge, ap, hálózati rétegek, topológiák, switch hub, mert mindegyikról irtadlan nagy anyag van ha kivesézik mi micsoda, elég lesz e az a 10 mondat azaz a lényeg nekem az életben, hogy mit jelen az a fogalom, és mit csinál. Mert így talán nagy nehezen meg lehetne tanulni a dolgokat, és ha majd modulzáró vizsgák lesznek, akkor a lényeget tudja az ember és kész, nem több száz oldal technológia minden fogalomról, mert beleőrülne az ember az tuti. Várom tisztelettel válaszotokat! :R

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Okés értelek titeket és köszönöm..!+ Egy kérdés, a kettő között mi a különbség?

    54 481 03 vagy 54 481 04 okj

    Mert mi már a 54 481 04-et tanuljuk azaz lehet, hogy ettől emelt szint? Mert ismerőseim akik mondták nem volt olyan tananyag mint nekünk van, programozás webdesign adatbáziskezelés stb. Azaz a 54 481 03 az a régi lehet és azért?

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Timer #10604 üzenetére

    ..úristen...

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Timer #10604 üzenetére

    ..semmi alaptudásom nincs hozzá..szerviztechnikus vagyok már 14 éve, de az teljesen más, a hálózatokban nem vagyok nagyon otthon, meg ezekben egyáltalán nem amiket írtál..most teljesen ledöbbentem..én nem tudom képes vagyok e erre..ennyi komoly dolgot megtanulni 38 éves fejjel ráadásul munka mellett, és rengeteg más magánéleti dolog mellett..belenéztem egy ilyen szemeszterbe amit mondtál, hát úristen..azt se tudom miről van szó..ezt oktatáson nekünk nem mondják el vagy mi? Mert csak halad a tanár, mondja és mondja..ááá ez nagyon durva lesz..

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Timer #10607 üzenetére

    ...értelek titeket és nagyon köszönöm amiket ísz/tok! Már csak az a kérdés, hogy mit érdemes ezekből megtanulni. Mert van sok téma ugye, hálózat, foglalkoztatás, programozás, it stb. és a kérdésem a hálózat még mindig, azaz van egy 500 oldalas tananyag kb. amiből adják a vázlatokat powerpointban le, ami szintén nem kevés, de vázlat, és elég e azt megtanulni, vagy az 500 oldalt, meg még ugye jegyzetel is az ember azt is..?..+A legjobb lenne azt mondja egyik ismerősöm aki a régit tanulta, hogy meg kéne szerezni a modulzáró meg a nagyvizsga kérdéseit, hogy tudjuk mit kéne megtanulni ebből..és itt jön a bökkenő, hogy ma mondta pont a tanár, hogy idáig minden évben ismerte a tanárokat és tudta mit fognak kérdezni meg voltak a feladatsorok meg a kifejtősdik mit kell..de most már nincs, nem tudják ők sem, mert emelt szintű, és valami kamara tagok jönnek majd a nagyvizsgán meg idegenek kérdezgetnek, és nincs meg mit fognak. Az a kérdés sorozat, vagy megoldás esetleg ha már meg van, nincs esetleg meg már neked, amiből vizsgáztál? Mert ha meglenne, tudnám mit kéne megtanulni, és rettentő hálás lennék érte, ugyanis mondom, a rendszergazda ismerősöm aki az előző szerint tanult, mondta, hogy náluk megtudakolták és elmondta a tanár, mik lesznek a kérdések és arra tanultak. Itt meg nem tudni azt mondta ma a tanár..de te mivel vizsgáztál, már tudod ezeket, várom tisztelettel válaszod!

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Timer: Várom válaszod..;)

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Timer #10616 üzenetére

    ..úristen..megőrülök olyan dolgok vannak itt..úristen...fentebb írtad 2 napja, hogy mik voltak az írásbelin..most küldtél egy olyat, hogy írásbelin mire lehet számítani-írtad 2 szemeszterben 05/06..- hát ez irdatlan komoly...most tanultuk a hálózatokat, és semmit nem tudunk ebből, te jó ég, ez brutális!!! Ezt képtelenség megcsinálni! Most akkor ezek voltak nagyjából az írásbelin is? Semmit nem értek bele, és semmit nem tudnék belőle megoldani válaszolni! A szóbeli a másik fele, az is rengeteg...most totál padlón vagyok..ez írtózatos komoly...ebből mindent tudni kell, az összes szemesztert? Mert írtad, a 05/06...de a többi is nagyon sok és nehéz, ezt mind tudni kéne? Írj kérlek, mert most teljesen kivagyok..

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Beleolvastatok egyáltalán amit küldött? A szemeszterekbe? Olvassatok bele, kattintsatok rá a fogalmakra, és ott lesznek a kérdések, megőrültök olyan brutális nehéz! Ismerőseim a régi rendszert tanulták még, vagy általános rendszergazdait, és mutattam most nekik ezeket, meg hogy miket tanulunk, le voltak döbbenve, köpni nyelni nem tudtak, egy csomót nem is tudtak kitölteni, azt mondták ez nem menne nekik, joggal aggódom akkor!+4 oktatási nap volt idáig hálózatokról, de ezek csak fogalmak amiket tanulunk, és még van kb. 2 oktatási nap róla, utána jön más, programozás stb. na már most, rohadtul nem tanítanak ilyeneket, amik itt a kérdések, honnan a francból fogom ezeket tudni?? Mikor mondom, csak fogalmakat tanulunk, szak és technikai dolgokat, de ezeket a fogalmakat meg dolgokat nem is vesszük amik a szemeszter kérdéseibe vannak, nemhogy megoldani őket, hát mikor fogjuk ezeket úgy tanulni, hogy megtudjuk oldani mondjuk ezeket a kérdéseket? Mert mondom, már csak 2 hálózati oktatás nap van, már 4 lement, és ha idáig nem tanultunk erről, hogy legyen olyan tudás meg megoldóképesség bennünk ami ezekre a szemeszteri kérdésekre választ adna, akkor mikor? Mert a következő hónapokban már nem hálózat lesz a tananyag, hanem minden baromság, foglalkoztatás, programozás, adatbázis stb. És ott leszünk 10 hónap múlva nulla tudással, mert 6 oktatási napon ezekre a kérdésekre nem tudtuk a problémamegoldásunk alkalmazni, mert nem értünk hozzá, nem tudjuk megoldani őket? kész vagyok..

    +Timer értelek...de ezeket nem tanítják meg vagy mi? Mert ez tényleg nagyon nehéz..és én nézzek utána...tanítsák meg, hogy mit hogyan kell kiszámolni, és azok az ip cím dolgok, hát azon teljesen ledöbbentem..a kérdésekre, azt se tudtam miket kérdeznek ott, nem hogy megoldani! És ahogy fentebb írtam már a 6 hálózati oktatási napból 4 lement...és még semmit nem tanultunk ilyeneket, mert csak fogalmakat..később meg már más lesz a tananyag.akkor ezt így hogy? :(

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    ..de legyen igazatok...lesz vállalati hálózatok üzemeltetése felügyelete meg ilyenek még..meg Hálózati Operációs rendszerek és szolgáltatások...ezek később lesznek, lehet majd ezeken tanítják...?

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz juhiati #10627 üzenetére

    ..ok..köszönöm, de nem értem, miért akarnak fejben számoltatni, amikor számológép, vagy számtalan oldal, vagy excel tábla kiszámolja nekünk, hol élünk az ókorban? Én értem, hogy tudni kell a számolást oda vissza, ha csak egy papír és tollad van egy mezei környezetbe..de én több rendszergazdával beszéltem, és pillanatok alatt bármivel kiszámolják, nem manuálisan görcsölnek..Van esetleg olyan oldal, ahol ezt érdelmesen leírják szájbarágósan hogy kell? Mert amit mi írtunk le tanfolyamon, a fele társulat nem érti, köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz kraftxld #10630 üzenetére

    ...köszönöm bár angol, de remélem menni fog..+a van 3 számrenszer, 2-es ,10-es 16-os, és ide oda kell váltani köztük, nekem meg kicsit nehéz a felfogásom..azt megérteni kéne..aztán alkalmazni..:D

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Titmouse09 #10644 üzenetére

    Szia! Köszönöm, hogy írtál, válaszolok sorban!
    -Nagyon megköszönném ha elküldenéd a szóbelis részt igen, csak ugye még van írásbeli és gyakorlati is majd..ha erre érted, azaz komplex igen, úgyhogy kőkemény lesz az egész szerintem..:-/

    -Te biztonságtechnikus voltál, még jó, hogy jó eredményt értél el, itt a csoportban kezdők vannak, érettségizettek, meg más szakmába dolgozok, van fiatal és olyan idős is mint én 38 év körüli, de nagyon parázunk, mert néztem itt Timer segítségét mik voltak, és semmit nem értek belőle, de a többieknek is akiknek mutattam, azok se, de majd biztos tanulni fogjuk..szóval neked könnyű volt lehet, mi nulláról kezdjük kb. :-/

    -A kamarai tagnak meg örülök amit írtál, hogy nem kell félni..köszönöm.

    -Írtad "1 évig heti 4 órában cisco"..itt ilyen nincs. 10 hónapos a képzés, és majd biztos fogunk ilyeneket is tanulni, de nekünk fel van bontva miket tanulunk, adatbázis, programozás, web, hálózatok üzemeltetése nagyvállalati stb. úgyhogy kemény dió..az oktatás amúgy nem felszínes, nagyon jók a tanárok, nagyon jól leadják az anyagot, csak gyorsan haladunk ugye, de azzal nincs gond, csak vettük a hexa bin meg dec számításokat, oda vissza, de csak röviden, na azt se érti a fél társulat, úgyhogy érdekes lesz..mi lesz később, ha már most ezt nem értjük..+nem 6 óra, hanem 6 oktatási nap van a hálózatról most, de később lesz vállalati üzemeltetés meg ilyenek, gondolom majd ott tanuljuk ezeket, mert most csak a fogalmakat tanuljuk mi hogy működik..meg mi micsoda..

    Szóval ha gondolod, megköszönném szépen a szóbeli részt, ha meg van neked..az írsbeli meg gyakorlati van csak hátra akkor már majd mint "feladat" , amit nem tudunk..

    Várom köszönettel válaszod! :R

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz bugizozi #10724 üzenetére

    ..úristen ez atomdurva...hogy tudtátok mi hova megy..? :D

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Sziasztok! Egy kérdésem lenne. Emelt szintű rendszergazdai képzésre járok. Mivel 10 hónapos az egész, így nagyon gyorsan haladunk az anyaggal. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de épp adatbázis kezelést tanulunk, amire kemény 2 alkalom van. És ennyi idő alatt képtelenség megtanulni ezt. Alig értjük, nemhogy alkalmazzuk, a tanár meg csak halad és halad..pedig a tanár jó azzal nincs gond, csak rengeteg minden van, és erre ennyi idő nem elég. Általánosságban kérdezem, ti hogy csinálnátok ezt, kivennétek szabit melóhelyről és itthon éjjel nappal tanulnátok amit csak találtok neten róla, vagy közölnétek az iskola illetékessel, hogy ez így nem oké és adjanak plusz órákat pl.?

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Netto 77 ezerért komplett rendszergazdai szolgáltatásokat kell végezned, mindent, iskolákban, és rengeteg rendszergazda ilyen helyen dolgozik! Akkor meg mi az istenért végezzünk el egy 300 ezres kőkemény tanfolyamot, ha ilyen szar fizetések vannak?! Olvasgassatok bele a fórumokba! Itt a link! grrrrrrr

    http://www.kozszolga.hu/rendszergazda-fizet%C3%A9s

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz brd #10856 üzenetére

    Olvasgassatok bele a fórumba! Miken mennek keresztül az iskolai rendszergazdák, mennyi mindent kell tudniuk, és mindezt szaros 77-84 ezerért! Akkor mi a francért csináljuk meg a kőkemény 300 ezres nagyon nehéz emelt szintű tanfolyamot, amiben már most vért izzadunk 1 hónapja indult, amire járunk, mert nagyon nehéz, adatbázis kezelést csinálunk, amire kemény 2 alkalom van, és semmit nem értünk belőle és haladunk az anyaggal előre és csak előre..ha ez vár ránk fizetésben én megőrülök! egy rakás fórumot olvasok, hogy iskolákba közalkalmazotti fizetés van, éhbérért dolgoznak, és olyan tudást várnak el tőle ami egy okj-s tanfolyamon van, mindenre kiterjedően nevetséges!!!

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Na jó, akkor én húzom ebből a szar nulla jövőképű nyomor rabszolga országból külföldre, ahol 10-szer ennyit keresek vele! Hát nem hülyültem meg emberek! Egy kukás többet keres, vagy egy takarító, elmegyek mcdonaldsba bakker, vagy értékesítőnek akár szervizesnek számtech cégekhez, ott többet keresek!! Hát nem azért végezzük el, hogy ilyen szaros pénzekért dolgozzunk?! Ismerősöm öccse most ment el érettségivel valami papírokat tologatni irodába 120 nettóért...pofám leszakad!!

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Alteran-IT #10859 üzenetére

    Szia. Írtam privit..

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    [link] Netto 80-90-104 ezer forint...És ezért tanulunk kőkeményen vért izzadva 300 ezer forintért emelt szintű OKJ-s tanfolyamon, hogy aztán ennyit keressünk..bravo...Egy szelektív hulladékgyűjtő (kukás), vagy egy macdonaldsos emberke, vagy egy pláza dolgozó is megkeres ennyit! Nevetséges...

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz kraftxld #11407 üzenetére

    Mivel úgy fogják fel a munkáltatók, hogy ekkor pályakezdő vagy, így csak ilyen helyekre mehetsz nem? (pedig mögöttem van 14 év szerviztechnikusi gyakorlat munkahelyi szinten 2000 óta, pc, laptopok..).

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Most mit nem lehet érteni. Pályakezdőnek számítasz, mivel amikor elvégzed az vagy, és így nem mehetsz komolyabb munkákra, de írjátok, hogy nem, és akkor megnyugszom.

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Sziasztok. Lehet, hogy sok kérdésem lesz, de kérlek legyetek szívesek segítőkészek lenni. Nagyon kezdő vagyok..most járunk rendszergazdai tanfolyamra, de úgy érezzük alig tudunk valamit..a weboldalunkra a tanárok képtelenek normális anyagot felrakni néha, amiből tanulni lehetne. Most épp DNS konfigurálás, meg DHCP-ről keresek anyagot, nem tudtok erről valami jó anyagot? Amiben elmagyarázzák normálisan mi az a gyökérmutató, aliasok rekordok, és hogy kell ezeket felvenni..

    A másik a replikáció, értelmes magyarázást nem találok rá mezeien, hogy ez mit is jelent, azt tudom, hogy az AD-hez van köze, de olyan durván fogalmazzák meg mindenhol ezt a fogalmat ezer oldalon át, hogy nem igaz nem lehetne ezt is érthetőbben leírni, mi az a replikáció és hogy kell csinálni.

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    válasz bobsys #12371 üzenetére

    Köszönöm mindkét linket, ezektől mentsen meg mondom az isten, az ilyen tömény magyarázásoktól, mert én épp olyan oldalt keresek, ahol le vannak ezek vezetve, hogy mi micsoda,. értelmesen, emberileg megmagyarázva, mert itt is le van írva a replikáció igen, de egy büdös szót nem értek belőle, miért nem lehet leaírni, hogy mondjuk azt jelenti, hogy 2 tartomány közt adatokat szinkronizálunk, és az mondjuk miért kell, meg minek van, és hogy kell csinálni, ehelyett kőkemény szakmai sallang van, ebből nem fogom megérteni mi a replikáció és mit jelent.

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Nem a szövegértés a gond, azzal nincs gond, azzal van a gond, hogy alig értek valamit belőle, annyi a szakmai szó. És miért nem lehet ezt egyszerűbben, hogy mondjuk tartományok közti szinkronizálás a replikáció, máris mindenki értené, ehelyett ezer mondatban szakmai sallangok tömkelege, és csak néz az ember, na mind1, köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Sziasztok! Én ma vagyok túl egy nagyon nehéz és kőkemény emelt színtű rendszergazdai gyakorlati, és írásbeli vizsgán...fél 9-től fél 5-ig csináltuk úgy, hogy vizsgabiztos, tanár, rendszergazda, és 2 nő is volt a terembe felváltva...nagyon durva volt..a feladatok is nehezek voltak, és agyban 100 százaléka feszült tempóban le voltunk terhelve..adatbáziskezelés, programozás, vállalati hálózatok üzeneltetése, windows szerver telepítés és konfigurálása, weboldal készítés stb...kérdésem az lenne, hogy nagyon sok energia, idő, pénz, stb. van benne...a tanár/oknak aki/k javítják érdekük e, hogy ha nem is ment egy két feladat és pontozásos, de egy kettesre átengedje a tanulót, vagy érdeke, hogy megbuktassa..mert érvek és ellenérvek vannak..érvek, hogy az iskolának ez nem érdeke, mert szégyen, pláne a tanárnak nincs kedve újra vizsgáztatni meg inkább segít..ellenérv, meg kell buktatni prá embert, hogy újra 100 ezer forint tandíj befietés legyen, és akkor kapnak pénzt érte az iskolán keresztül. Nagyon készek vagyunk így is, mert az elmúlt hetekben éjjel nappal készültünk rá, kb. gépelni nem tudok, beszélni egyáltalán nem..stressz ideg minden..mi a véleményetek erről, érdekük, hogy átmenjünk szerintetek..?

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Sziasztok. Egy kérdésem lenne. Túl vagyunk ugye egy kőkemény gyakorlati és írásbeli vizsgán, az eredményeket nem mondják meg direkt szóbeliig..lényeg, hogy jővő hét hétfőn lesz a szóbeli, mennyire nehéz ez, elég ha mindenől pár mondatot tudok mondani, a tanárok inkább segítőkészek ilyenkor meg a vizsga bizottság? Mert parázik mindenki eléggé, 21 a és b tétel van, és találtunk egy kidolgozott tételt, na az egymillió mondatból állt megtanulhatatlan..

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    [link]

    Ezt olvassátok el, ismerős..

    [ Szerkesztve ]

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Feri1977

    senior tag

    Aki tudja ezekre a választ, mehet a Google-hoz fejlesztő mérnöki pozícióba:
    1. Mi a malloc() függvény ellentétje C-ben?
    2. Melyik Unix-függvény teszi lehetővé a socketnek, hogy fogadja a hálózati kapcsolatot?
    3. Hány bájt kell egy MAC-cím tárolásához?
    4. Rendezze időrendi sorrendbe: CPU regiszter olvasása, merevlemez fejmozgása, környezetváltás, a rendszermemória olvasása.
    5. Mi a Unix inode?
    6. Melyik Linux-függvény vesz alapul egy útvonalat és tér vissza egy inode-dal?
    7. Mi a neve a KILL signálnak?
    8. Miért a Quicksort a legjobb rendezési módszer?
    9. Vegyünk egy 10 ezer elemes tömböt, amiben 16 bites értékek vannak. Hogyan számolhatjuk meg a biteket a leghatékonyabb módon?
    10. Mi a típusa azoknak a csomagoknak, amik megváltoztatják a TCP-kapcsolatot?

    Én bevallom, hiába végeztem el egy emelt szintű informatikusi tanfolyamot, kettőre tudtam a választ kb.

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

Új hozzászólás Aktív témák