Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flowtation

    őstag

    válasz bwgabor #14224 üzenetére

    Szia!
    Én is sulis vagyok. Én simán beüzemeltem a két új switchet. Annyi különbség volt az előző rendszerhez képest, hogy ugye a 892 0-ás portja trönk port valamint a 2950-nek is trönk portra volt konfigolva az adott portja, ami a routerre volt kötve. Én nem akartam a hp-kel tökölni, igy a 892 3as portjára kötöttem a switcheket, igy a 192.168.64.x az ip tartomány, mindenki innen kapja, plusz van a cisco AP is. Az első 10 ip-t fenntartom, abban van a szerver (ad, dns, stb), egy nyomtató, illetve egy sima tp link router, ami csak ap módban üzemel mostantól. Egyszer volt valami dns probléma, miszerint nem tudott szinkronizálni az ad-vel (?), pontosan már nem emlékszem, de egy újraindítás segített.
    Ami érdekes, az az hogy a régi 2950 switchet is bekötöttem egy új terembe, de nem volt hajlandó működni, mert vlan konfigok voltak rajta, és csak az egyik vlan működött, így átraktam abba az összes portot. De előtte ezzel a konfiggal jó volt, szal nem értem...lehet hogy visszaállítom gyárira az egészet.
    Lényeg a lényeg, nekem simán mentek a hp-k...

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Új hozzászólás Aktív témák