Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • hemaka

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #6640 üzenetére

    Hm, szerintem Sony-t csukjuk ki azonnal a buliból, legalábbis ez az én véleményem :]
    D60 nem rossz, csak azt a motort sajnos kispórolták, viszont nem rossz kitobival kezdésnek :)
    Estleg még Pentax K200D + DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL jöhet számításba az általad megadott árkategóriában. :)

  • Flow

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #6640 üzenetére

    Esetleg egy jó állapotú, használt d70(s) is szóba jöhet ennyiért 18-70-nel. Jobbnak nem mondanám, inkább más. Af motor, 5 fókuszpont, élesebb, jobb rajzolatú objektív, nagyobb átfogással, fém bajonettel. Szubjektív, de én valahogy a d40-d60 gépekkel nem tudok azonosulni a fogásuk miatt. Persze ugyan úgy kell velük fotózni, de mégis... más.

    Persze tisztában vagyok vele, hogy a d70 felett is eljár az idő, képzaj, picit szűk kereső, 6mp... Csak mint alternatívát említettem ebben a kategóriában. :B

    Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz Alvin_ti4200 #6640 üzenetére

    Hello Alvin,

    Nekem D40-em van. Ha belterben is akarod hasznalni, mindenkepp vegyel hozza kulso vakut (ez mondjuk barmely fenykepezogepre igaz). A Nikon vakurendszere kiugroan jo a konkurensekehez kepest. Ajanlom az SB400-at ami 30e korul jar, meretre lenyegesen kisebb mint barmely masik kulso vaku amivel eddig talalkoztam (utazaskor, varosnezeskor ez komoly szempont). Meg ilyen ejszakai fotokat is tudsz vele csinalni:

    Nagyobban ugyanaz

    Ha kitben veszed a D60-at, akkor en mindenkepp a dupla kittet vennem. Ezek a kit obik egesz jok es stabilizaltak is. Kesobb kulon nem tudod megvenni ezt tele lencset csak hasznaltan vagy lenyegesen dragabban.

    Ami a Sunyi A300/350-at illeti, ha jol emlexem talan ez az egyetlen DSLR a dpreview tortenelmeben ami nem kapta meg a "Highly Recommended" cimket. Raadasul erzekelo eltolasos alapu a kepstabija ami kozel sincs egy kategoriaban a regi Pana geped stabilizatoraval. A dpreview tesztelte az A200 stabijat es nem volt tole elszallva, ha jol emlexem 1-2 fenyertekre taksalta, mig a lencse eltolasosak 3-4 korul tudnak. Itt a forumon a Pentax K10D (szinten erzekelo tologatos stabis) tulajoktol hallottam, az sincs pariban a Panaval bar allitolag az Oly meg tudta csinalni ezt a technologiat is eleg hatekonyra. Sajat tapasztalat alapjan a Nikon lencsek stabija hasonloan jo. Nekem Pana FZ30-am es Nikkor 18-200 VR lencsem van, ezeket tudom osszehasonlitani. A Pana stabi talan jobb (teljesen szubjektiven), de a D40 + 18-200 meg fel kiloval nehezebb.

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

Aktív témák