Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktor_pc

    csendes tag


    Tisztelt fórumozók!
    Mostanában tervezem egy I7-es konfig vásárlását, az alaplap vagy Giga ex 58 extreme lesz vagy Evga vagy Asus rampage II. . A proci kiválasztásánál vagyok
    bajban ebben kérném a segítségeteket. :F
    Egyik alternatíva az I7 920 D0 steppinggel, a másik pedig I7 965 Extreme.
    Azt tudom hogy a 920 as kb. 70 ezerbe, a 975 pedig kb. 230 ezerbe kerül.
    Nem az a kérdésem hogy miért éri meg vagy nem éri meg ennyi pénz ráköltése, vagy hogy mennyi mást lehetne venni 160 ezerből, a differenciából. Ezt én is tudom.
    Szóval a kérdéseim a következők lennének:
    - 965 öt lazán fel lehet húzni stabil 4,1 re, alap fesz,, stb. mellett, viszont ha felhúzom a 920 at 4 ghz re akkor ez mennyiben befolyasolja a proci élettartamát?
    - 920-as proci 4 ghz en ugyanannyi teljesítményt nyújt-e mint a 975 4 ghz-en?
    -elég e a rendszer hűtéséhez egy Thermalright U-120 Extreme? /azt olvastam hogy hasonló hűtőkre rávert 4-5 fokot mínuszba!/
    - videoszerkesztésre, 2d-s szerkesztésekre, 3d animációra kellene a gép, meg persze GAME-re :),
    szóval a neten fellelt infók alapján valóban ez az I7 975 az asztali procik királya, ami mindegyiket leveri teljesítményben? ;]
    Ne haragudjatok az esetleges láma kérdésekért. A célom olyan konfig összerakása mely legalább 3 évig kiszolgál mindenféle fejlesztés nélkül. Ha lehet írjatok érveket és ellenérveket is.
    Előre is köszönöm a segítségeteket, a fórum nagyon jó!!!
    Tisztelet az összes fórumozónak!!! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák