Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz stratova #15466 üzenetére

    Mit írok, amiért mindenki azt feltételezi, hogy 2016-ra várom a Raven-t? :DDD Attól, hogy ritkábban pöfögök be a topikba, még olvasom én is.

    Pont azt írtam, hogy a Carrizo-nak a Zen alatti kategóriában meg kell állnia a helyét valamilyen formában, mert másképp lesz egy még nagyobb űr $180 alatt, mint amekkorára most számítani. Mert most aktuálisan a Bristolnak reálisan nézve kb $140-ig volna létjogosultsága, ha hozza a Kaveri órajeleit. 3GHz-en viszont már jó eséllyel annyira visszafogná játékok alatt a IGP-t, hogy nem is fog érződni az i3-akkal szemben a 8CU ereje. $140-ért se lenne más szóval értelme megvenni. Persze, ha a nagy HEDT támadás $150-250 közti FX-ekre lesz elég, akkor egyáltalán nem gáz, ha a Bristol eladhatatlan lesz $140-ért 14nm-en 3GHz-en, de ez esetben meg maga a cég megy jó eséllyel a levesbe.

    Szóval én JÓ ESETBEN ilyesmire számítanék:
    - Summit Ridge FX / 8 (zen)mag / 16 szál / $250 - 400
    - Summit Ridge FX / 6 (zen)mag / 12 szál / $210 - 240
    - Summit Ridge FX / 4 (zen)mag / 8 szál / $180 - 210
    - Bristol Ridge Ax / 2 (exc)modul / 4 szál / $110 - 140
    - Stoney Ridge Ax / 1 (exc)modul / 2 szál / $40 - 80

    Viszont -mint írtam- ehhez a Bristolnak mindenképp legalább olyan órajeleken kéne jönnie, mint amikkel a Kaveri nyitott, de jobb lenne, ha már eleve Godavari szintet tudna hozni. Ha erre nem képes, nincs is értelme a chip bárminemű módosítására költeni szerintem.

    Ellenben a Stoney-t szvsz volna értelme kihozni 14nm-en, hiszen méret tekintetében is ideális tesztlapka lehet és jelenlegi, 3GHz alatti Celeronok és Pentiumok ellen eleve elég is lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák