Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mentos

    tag

    Akkor álljon most itt egy kis teszt az MSI GX600PX-214HU-ról, ahogy korábban ígértem.
    [link]
    Megrendeltem, rekord gyorsasággal megkaptam, örültem mint... szóval nagyon...
    Mégjobban megörültem mikor megláttam a boltban h nincsenek rajta lángnyelvek, azaz Performance Edition, így viszont táska és egér sem jár hozzá, de ez legyen a legkevesebb.

    A kis jövevény dupla dobozban érkezett, a szokásosnak mondható szürke dobzon belül lapult a "fülönragadható" változat. [link]
    A kifejezetten ízléses és szerintem szép doboz [link] oldalán a specifikációkkal [link] rejti a kis csodát.

    A mellékelt füzetek, szépek, jók, de azért egy magyar nyelvű használati utasítást még kibírt volna a csonag véleményem szerint, bár a mellékelt CD-n fent van az angol verzió, de azért mégiscsak, na! [link]
    A csomagban találjuk a füzetek és a CD mellett a 6cellás aksit, és a töltőt.
    A CD-re ezúttal sem sikerült felzsúfolni az XP-s meghajtó-progikat, de ne szaladjunk ennyire előre.

    Performance Edition lévén tehát nyoma sincs lángcsóváknak, ami egy szép, visszafogott, nem hivalkodó, inkább szolíd külsőt eredményez. [link]
    A GX600-at felnyitva azonban egyből látszik h nem hétköznapi kis masina ez. [link]
    A lángnyelvek innen is lemaradtak, azonban a Turbo gomb és környéke változatlan maradt, [link] így egy csicsák nélküli nagyon komoly kis gépet kapunk.

    Még mielőtt belemásznánk az aljáról a dokumentáció, elvégre mégiscsak innen kapja a levegőt: [link] [link]

    Örök a bizonytalanság a csatlakozók körül.
    Ebben a modellben:
    - Bal oldalon kapunk egy Kensington zárat, Lan és modem csatlakozót, 2 USB csatit [link], valamint az optikai meghajtót. [link].

    - Jobb oldalon több izgalom vár. [link]
    Sorrendben: felül az ExpressCard, alatta az eSata csatlakozó és a TV tuner antenna csatlakozója, amit nagy valószínűséggel ebből a gépből is kihagytak.
    Tovább haladva: IEEE1394, 2USB, HDMI, S-video out, VGA, tápcsati.

    - Hátul egy újabb Kensington zár mellett hömpölyög ki a meleg levegő. [link]

    - Elöl [link] lelhető fel a 4 formátumot kezelő kártyaolvasónk: MMC (Multi-media Card), SD (Secure Digital), MS (Memory Stick), and MS Pro (Memory Stick Pro)
    valamint a szokásos LineIN és Mikrofon bemenetek, és a Fülhalgató kimenet.

    Felnyitva a gépet nem túlzásba vitt matricázással találjuk szemben magunkat. [link]
    Kellemes összhatású az egész gép. [link]

    Első bekapcsoláskor FreeDOS op.rendszer fogad minket, részemről ezt eltávolítva nekiestem az XP telepítésének, ami gyorsan és zökkenőmentesen zajlott, semmit sehová nem kellett állítgatni, egyedül az időzóna, és a dátum/idő párost kellett a helyére tenni.

    Windows zökkenőmentesen felment, netről letöltött XP-s drivereket CD-n áthoztam másik gépről, azok is gond nélkül felmentek mind, persze nem tudtam még kipróbálni a különféle csatlakozókat h mind tökéletesen működik-e, de egyenlőre nem fest rosszul a dolog.

    És akkor kis eredménylista:

    3DMark03 B360 Free Edition: (MSI EX700X-031 - 5545 /Balázs1986 eredményei alapján/)
    Alapjáraton: 11254
    Turbo-n: 11871; CPU max: 73°C; GPU max: 75°C

    3DMark05 B120 Free Edition:
    Alapjáraton: 7353; CPU score: 6950; CPU max: 71°C; GPU max: 74°C
    Turbo-n: 7497; CPU score: 8125; CPU max: 73°C; GPU max: 74°C

    3DMark06 B110 Free Edition: (MSI EX700X-031 - 1554 /Balázs1986 eredményei alapján/)
    Alapjáraton: 3905; SM 2.0: 1641; SM 3.0: 1389; CPU: 1892; CPU max: 71°C; GPU max: 73°C
    Turbo-n: 4005; SM 2.0: 1656; SM 3.0: 1388; CPU: 2280; CPU max: 73°C; GPU max: 73°C

    CS: Source játék által ajánlott beállításokkal, Stressz Teszt: átlag 169,5 fps 1280*800.
    /Water detail: reflect world; AA: no; Filter: Trilinear; v-sync: disabled; minden más opció max.-on, igen Full HDR-el/

    Vinyó:
    3DMark tesztek alatt 40-41°C
    Igénybevétel alatt /pl. cd grab/ max 45°C

    Alapállapotban hőmérsékletek: HDD: 41-42°C; GPU: 58-59°C; CPU: 51-53°C

    Működés közben: [link]
    Turbo gomb akcióban :) [link]

    Tapasztalatok, észrevételek 1 nap használat után:

    - Floppy meghajtó nincs a gépben, de senkinek nem lesz hiányérzete, mert az optikai meghajtó tökéletesen szimulálja a Floppy-drive hangjait! :) valamint becsukáskor furán kattan egyet mintha nem rendesen a helyén akarna visszacsukódni, vagy vmi akadna.

    - A noti 2 oldala között nem feltűnő, legalábbis nekem nem zavaróan nagy a hőmérsékletkülönbség.

    - Az a kellemes és szép fényes felület amivel az egész gép rendelkezik, 1 nap nagggyon óvatos használat után ilyen lett: [link]

    - A billentyűzete egész érdekes… az ”É” betűnél hogyúgymondjam kicsúcsosodik.
    A ”H” és az Enter billentyűk közötti rész cseppet kiemelkedik a gép/kalviatúra síkjából, és ennek a dombocskának az ”É” betű bal éle a csúcsa.
    [link]
    [link]
    Talán a 2. képen látszik viszonylag amiről beszélek, pont az MSI felirat alatt.

    - Venti hangját nem lehet hallani. Egyedül Turbo módban lehet vmi halk kis muzsikát fellelni, de alig észrevehető, mondjuk nekem itthon asztali gép se hangos, sőt! de nemigen hallani a noti hangját tőle.

    Mindent összevetve nagyon elégedett vagyok a masinával, csak ajánlani tudom mindenkinek.

    Jah mégvalami:
    A proci tápellátás alatt is 3 lépcsőben pakolgatja az órajeleit.
    800MHz /8*100MHz FSB; 130MHz RAM/
    1,2GHz /6*200MHz FSB; 265MHZ RAM/
    és 2,1GHz /10,5*200MHz FSB; 265MHz RAM/
    Turbo gomb hatására az FSB 240MHz lesz, így 0,9 - 2,5GHz váltogat a proci.
    A VGA se nem vesz vissza se nem erősít semmikor.
    /GPU: 500MHz; Sharder: 1GHz; MEM: 400MHz/

    Bocs mindenkitől a hosszúságért, de úgy látom többek érdeklődését felkeltette ez az ördögi kis masina! :)

    [ Szerkesztve ]

    ''I love it when a plan comes together,''

Új hozzászólás Aktív témák