Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duni84

    aktív tag

    válasz mokus1 #118224 üzenetére

    ez egy fzs1000 a képen :)
    ha a nyers adatok érdekelnek motoronként (és évjáratonként), akkor érdemes itt körülnézned: https://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_fz6s2%20fazer%2007.htm
    ebben a 600-as sport-túra kategóriában (és 10+ korosztályban) amúgy az fz6 s2 a könnyebbek közé tartozik (súly/Le alapján meg főleg). (az S2 fékje tényleg fényévekkel az "S1" előtt van. nem is értettem miért szidják, amíg egyszer ki nem próbáltam egyet)

    "fontos, hogy elférjek az autók mellett." --> ha megszokjátok egymást, akkor ahol gyalog elférsz, ott ezzel is el fogsz.

    #metszéspontok

  • runner 125

    nagyúr

    válasz mokus1 #118224 üzenetére

    Jahm, hát ez a fejidomos, a fejidom nélküli meg a naked bike. El. Ez ráadásul magasabb kormánnyal rendelkezik, mint a naked verzió. Könnyebben manőverezhető, még egyenesebben ülsz rajta, szűkfordulókat is magabiztosabban meg lehet vele oldani.

    Fu, ezt sajnos nem tudom, ilyen téren én mindig impulzusvásárló voltam. :D Persze miután megvolt a kinézett típus. Kerestem, aztán ha találtam, mentem érte.
    De pl ha az eladásból indulok ki, a 800-as VFR-emet pár éve télen adtam el (a srác lábon vitte el egy januári napon 4 fokba Pest mellé. :D) . Ugyanannyiba, amennyiért vettem évekkel előtte, jóval kevesebb km-rel. Tehát a jó motorok, szerintem akkor sem vesztik az értéküket.
    Sőt, az utóbbi időben a használtmotor árak globálisan csak drágultak. Szóval, én nem szarakodnék ezzel, ha megvan a kinézett típus, figyeld a piacot, ha látsz jónak ígérkezőt el kell menni, átnézni, próbálni és ha jó meg kell venni.

    Apropó, hol nézted te azt a 220kg-t? Meg az 50kg különbséget?
    Google-zz rá még egyszer.

    A naked verzió 180kg körül mozog,a fejidomos 190, olajakkal. A benzin max 15kg pluszba teletanknál.
    Egyébként a motorok tömege egy átlagos user kezei között szerintem többnyire csak tolásnál jön elő. Persze, pro pilóta, főleg sportmotoroknál biztosan érzi, de azért ha elindulsz egy nehéz motorral is, menet közben abból kb semmit nem érzel már.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák