Hirdetés

Aktív témák

  • Fényhozó

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Egy átvert, és csalódott Vodafone előfizető vagyok, aki akár még bírósági per indításától sem riadna vissza. Kezdődött azzal a kálváriám, hogy olyan 2008. novemberében, előfizettem a Vodafone Internet Start szolgáltatásra, hogy kipróbáljam a sima mobil internet mennyire elviselhető sebességü.
    Hát azt kell mondjam, elviselhetetlenül lassú az a kb 3-4kb/sec sebesség, egy weboldal betöltődése alatt simán el lehet menni megkávézni, rémes.
    De ezzel azt hiszem nem is mondtam új dolgot, ezt gondolom sokan ismerik.
    A második meglepetés a telefonszámlám volt, amikor kiküldték a több mint 50.000Ft ra rúgó összeget, (20-25k-nál több még sosem volt, de az is csak 1x talán.) és azt hitték hogy én ezt ki is fogom fizetni. Meg akarják magyarázni nekem, hogy ezt azzal a pár weblappal hoztam össze, amit nagy kínkeservvel, itt a melóhelyen betöltöttem azzal a csiga lassú nettel.
    Hát magyarázzák a papagájomnak...

    Most jön a fekete leves. Előfizettem a gyorsabb mobil internetes szolgáltatásra, a HSDPA-ra. Az még csak hagyján lenne, hogy a tarifacsomagjaik egy nagy átverés mert 1G, 3G, 5G 10G és korlátlan, így következnek egymás után ha jól tudom. Na már most, az egész nem más mint egy jól irányzott csapda az előfizetők belerángatására a 2 éves hűjeség nyilatkozatba, ugyanis ha egész hónapban szeretnéd használni a netet, ergó otthonra úgymond fővonalnak veszed, akkor előbb-utóbb kénytelen leszel a korlátlanra előfizetni, mert az 1,3,5,10 gigabájtokat szempillantás alatt el lehet nyomni, és nem letöltögetéssel, meg torrentezéssel, ilyesmiről ezen tarifacsomagok esetében szó sincs.
    Ha a korlátlanon kívül bármelyik másik tarifacsomagot választod, akkor a letöltögetést felejtsd el. Csak böngészéssel, emailezgetéssel, némi kis videónézegetéssel el lehet használni akár 1-2 nap alatt mondjuk az 5 gigabájtot simán.
    1-2 nap... a 30-ből vagy 31-ből.
    Mi ez ha nem színtiszta átb....ás. És akkor még nincs vége, mert ha nem figyeled árgus szemekkel azt hogy hány megánál tartasz, akkor biza könnyedén átlépheted az adatkorlátot, és onnantól keményen fizetsz. 100MB-onként 3000Ft-ot. Aki gyanútlan az első hónapban akár több tízezres számlát is összehozhat magának.
    Én az első hónapomat az 1G-vel kezdtem, és csak néztem nagyot, amikor úgy 3 nap múlva, kértem egy adat-egyenleg közlést, és már 1148MB nál jártam... :Y
    Úgyhogy akkor most a 3000Ft helyett vagy 9000-et kellene fizetnem.
    És én még a szerencsésebbek közé tartozom, mert nekem ez a net nem otthonra kell, ott ott van a jó kis kábelnetem, meg vagyok vele elégedve. Ezt a melóhelyre vettem, de bár lettem volna körültekintőbb

    Így is elég erősen gondolkozom, hogy visszavigyem nekik a szaros modemjüket, és megmondjam hogy hová dugják fel, és előfizessek a Pannonnál, most 6000-ért korlátlant kap az ember.

    Leszarom a 2 év hűségnyilatkozatot, pereljenek be. Akkor én meg viszont perlem őket, hogy szánt szándékkal megtévesztettek, és hiányosan informáltak a dolgokról.

    A csattanó pedig hogy az még csak hagyján hogy az ígért maximális elméleti 7,4MBit/s sebességnek a közelébe sem érünk (60-250kb/s között szokott ingadozni a letöltés) A weblapok nagytöbbsége torzan jelenik meg, vagy nem is használható... Először azt hittem a laptopom a ludas azért, ahogyan a PH-is mondjuk bejön a mobil neten keresztül, de mikor otthon átraktam a mobil netet az otthoni gépre, és a 22" TFT-men is ugyanúgy jött be, akkor már gyanakodtam nem a gépem a hibás. Azonkívül még egy csomó oldalt nem jelenít meg rendesen, vagy be sem tölt, és ez nem a böngésző hibája, kipróbáltam mással is.

    [link]

    Rendszeresen téves linkre visz, állandóan frissítgetnem kell hogy rendesen betöltődjön az oldal, a céges levelező szereveremről nem is engedi elküldeni a levelet, egész egyszerüen a "küldés" gombra hiába kattintok, semmi. És még napestig sorolhatnám hiányosságait, förtelmes állapotát a Vodafone által kínált szolgáltatásnak, amit internetnek mer hívni.

    Most legújabban az apronet.hu portálon próbáltam hírdetést feladni, ám egy csomó funkciót nem jelenít meg, így sajna lehetetlen feladnom.

    Szeretnék még véleményeket hallani, más tapasztatlatokat, illetve ami fontos lenne, pannonos előfizetőket is jó lenne meghallgatni a pannon is ugyanilyen fostalicska internetet kínál, vagy ott normálisabb a szolgáltatás?

    Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

Aktív témák