Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    Én most szeretnék Mindigtv-re váltani. Az ingyenes verzió barátnőm tévéjén egy ATD-838-al, nálam meg a számítógépen egy hipergagyi kinai USB stickkel remekül működik. A legnagyobb bajom az, hogy nincs 14ezer forintom egyben. Volt és állítólag most is van valami részletfizetési akció, de erről senki nem tud az égegyadta világon semmit, és így csak akkor tudnék ilyet venni ha mint műszaki cikket hiteleznék meg kizárólag a 25 ezer körüli egyéves fix-el adott készülékeket. A szegedi topikban már elsírtam ezirányú tapasztalataimat részletesen.
    Az előfizetés százszor jobban érdekelne mint az előre fizetett! A History csatorna miatt viszont akár az elsejétől induló csomag is érdekelne nagyon is!
    Van-e erre a problémára valami megoldás? A neten például regélnek egyéni 1000ft-os dekóderakciókról és egyebekről, bár számomra nem derült ki, hogy ki és milyen alapon hív fel valakit és főleg kiket. Ha más megoldás nem lévén vásárolok részletre egy 25ezres készülékkel előre fizetett egy évvel, akkor jobban járok, vagy rosszabbul, ha kérem a családi csomagot?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz #16695808 #1095 üzenetére

    Bocsánat tényleg nem derült ki abból amit írtam, de sem nekem sem a páromnak nincs új CA modult fogadó tévénk. Az ATD-838 egy csak a szabadon vehető adásokat fogó stb.Tehát kártyafogadós stb, vagy valami hasonló muszáj hogy legyen.
    A CRT tévéink azonban nem a legalja kategóriák, és amíg működnek addig nemigen cserélnénk le őket, főleg, hogy pénzünk sincs újra.
    " ja hogy dekóder kéne akkor meg inkább CI modulal vegyél az csak 21eFt,"
    Mire gondolsz?
    Amiről én írtam, azok egy éves előfizetéssel feltöltött stb-k amiket műszaki boltokban lehet kapni. Ha 21-ért van CI fogadós ugyanígy az miért érné meg jobban? Ahhoz még modulfogadót is venni kell.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Nos mától én is csatlakoztam a táborhoz, azaz van Mindigtv dekókederem egyéves előre fizetett kártyával, melynek megszerzésével egyidejűleg le is mondtam a T-home előfizetésemet (nagyon drága volt már és a csatornák 90%-át soha nem is néztem) Hosszas töprengés után végül ezt választottam:
    [link]
    Szegedi vagyok amúgy (Alsóváros városrész) és talán a legfurcsább az, hogy eddig egy számítógéphez használt USB tuner botantennájával rendkívül jó 80-100%-os jelerősséget és minőséget értem el, míg most egy erősítős szobaantennával alig 50-60% fölöttiek ugyanezek.
    Azt hiszem a napokban majd kísérletezek egy kicsit, a darab dróttól kezdve sok mindennel.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Elég régóta küzdök már az alábbi problémával:
    Párom Hódmezővásárhelyen, Susán városrészben lakik. Mielőtt engem megismert analóg módon a padlásról fogta a szentesi adót egy ezer és egyéves szalagkábeles antennával jó hangyásan. Én vettem neki pár éve egy ehhez hasonló antánnát, [url] http://www.coiffeurgroup.com/images/ant.jpg[/url]
    koax kábellel minden egyébbel, amivel végre normális minőségben vált nézhetővé a szentesi adó és a helyi tévé is megjelent nem valami jó minőségben.
    Tavaly karácsonyra kapott tőlem egy ATD-838 DVB-T vevőt, amivel már tud ja nézni a kódolatlan csatornákat is. A gond abból adódik, hogy a helyi tévét szeretné jó minőségben nézni, és persze az eddigi adókat is. Ráadáésul most, hogy elindult a B mux is érdekelné az is.
    Namármost jómagam 2006-ig Mórahalmon laktam, ami Hódmezővásárhelytől olyan kb. 50-60 km-re van, de még légvonalban is legalább 40 becslésem szerint, mégis én kb 10 éven keresztül ugyanilyen antennával nagyon jó minőségben fogtam erősítő nélkül ennek a helyi tévének az adásait, mint ahogyan sokan mások is arrafelé, tehát nem az én vételi helyemen volt valami extra jó a terjedés. Az utóbbi két-három év tapasztalata viszont az, hogy Hódmezővásárhelyen a városon belül ezzel ellentétben valami iszonyatosan rossz és gyenge a jel. A szomszédok is erre panaszkodnak. Ezt nem igazán értem. Milyen teljesítményű, terjedésű stb. helyi adó már az amelyik 40-50 km-re, sőt a Vajdaság nagy részére szinte tökéletesen vehető jelet továbbit helyben a városban viszont harmatgyengét? Ha az antennát forgatom, akkor ugyan javul a kép minősége valamelyest, de tökéletes képet eddig még nem találtam semerre. Ráadásul a szentesi adóhoz képest totál ellenkezőleg lehet valamerre így aztán ha erre állítom, akkor a szentesi csatornák nem jönnek. Ráadásul arról sincs pontos adat, hogy hol is van ez az adó, mert van aki szerint a víztoronynál, míg mások szerint a szerkesztőség felett az Ady Endre utcában. Persze a helyi tévé honlapján sincs semmi infó, még a frekvencia sem ami egyébként UHF34.
    Megoldás lehet egy újabb antenna, na de milyen? Mivel a térképre nézve Szeged és a vásárhelyi belváros azonos irányban van, így egyszerre több igényt kellene kielégítenie: fognia kellene a helyi tévét, az újszegedi adó B-Muxát és bár ez csak egy elvi lehetőség, de ha esetleg fogható akkor a szegedi helyi tévét is (UHF42.)
    Szentesen nem indult B-mux. A lefedettségi térkép szerint a szegedi adó jele eljut vásárhelyig, de nekem érdekes az, hogy az , hogy a szegedi és szentesi adó ugyanazon a frekvencián sugározza az A és a C muxot. Könnyen lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem oltja ki egymást a kettő? :)5
    Egyelőre ott tartok, hogy találtam a padláson pár YAGi UHF antennát amik még valószínúleg az előző lakótól származnak. Ha ezt egy egyszerű UHF-UHF közösítővel összekötöm, azzal ami most szentes felé néz akkor legalább a helyi tévé és a jelenlegi adók vétele megoldódhat? Milyen antennát vegyek hogy minden igény ki legyen elégítve. Ha van közöttetek vásárhelyi vagy környékbeli segíthetne, hiszen ő már nyílván szembesült ugyanezekkel a problémákkal!
    Köszönöm előre is!

    Update: A fenti sorokat olyan két hete írtam. Azóta kiderítettem, hogy a víztoronynál van az adó. Az egyik padláson talált antennát közösítettem a Szentest vevővel. Bár valamivel jobban jön a helyi adó, de még most sem jó. Közben viszont ha gyengén is, de megjelent a jel az UHF 22-es csatornán, ami ugye a szegedi B Mux. Nagyon úgy néz ki, hogy Szegedről a kisebb teljesítményű adóról hamarabb kapok elfogadható képet, mint a helyi nagyobb teljesítményűről :Y

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Teletext a MindigTv-n csak az ingyenes adásoknál működik? M1, M2, Duna, Duna2, TV2, RTL KLUB adókon megy a teletext. Az ATV-n és a HÍRTV-n elvileg van teletext, de csak egy üres lap jön be. A többi csatornán (Spektrum, Minimax stb.) nincs teletext. Pedig amúgy a 30 csatorna nagy részének lenne teletextje eredetileg

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz werszomjas #1339 üzenetére

    Ilyenem nekem is van. A windows media centerrel is megy szépen. Jelminőséget a Splash lite programmal tudsz a legegyszerűbben előcsalaogatni úgy hogy közben a tv adása is megy, majd rákattintasz a beállításokra.
    Ha meg igazán jó kis progit akarsz, akkor a Homesys-t ajánlom, de ezen kívül még létezik sok-sok másfajta program is amivel lehet tévézni és jelszintet is mutat. Ezt a topikot például érdemes végigolvasni:
    [link]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    12--én vásároltam a boxot egy éves előfizetéssel. A neten utánaolvasva úgy tudtam, hogy 10 nap az az idő amíg simán megy a kártya, majd utána kell aktiválni. Egyébként megjegyezném, hogy a box dobozában erről egyetlen büdös sor sem volt. Sőt semmi az égvilágon, csak a box,annak használati utasítása a távirányító, és egy kártya. Én is csak onnan tudom, hogy ilyet kell csinálni, mert elég sokat olvastam a neten erről a Mindigtv-ről, mielőtt döntöttem és vásároltam.
    Lényeg, hogy ma délután kettő körül amikor hazaugrottam ebédszünetben, akkor meglepve tapasztaltam, hogy "Nincs hozzáférése" üzenet fogad a szabad csatik kivételével. Sok időm nem volt így mivel csak most értem haza néztem meg pontosan mi is történt.
    Nos ideje javítani az eddigi infókat: a kártya behelyezése után már nem 10 napig megy aktiválás nélkül, mint eddig csak 7 napig! A szolgáltató arról, hogy miért van ez az égegyadta világon semmilyen üzenetet nem küld. Aki nem járatos a témában az hirtelen nem is tudhatja hogy mi történt, hiszen ismétlem még a dobozban sem volt erről legalább egy papírcetli sem.
    Egyébként úgy látszik csak keveseknek szúrja a szemét, amit már én is észrevettem, hogy ezen kívül, sok minden megváltozott mióta bevezették a családi csomagot. Például eddig 6 hónap volt a kedvezményes időszak, ha valaki előfizetett, most már csak három. Drágább lett az előfozetés, az előre kifizetett kártya és a feltöltőkártya is.
    Most komolyan szükség van ezekre? Árat emelni, FTA időt csökkenteni, stb. épp akkor elvadítani az embereket, amikor már végre kezdett elterjedni ez a platform. :F

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Z0mbi #1344 üzenetére

    Ez úgy van, hogy 15/év a kártya, és a műszaki cikk(nálad a CI modul) akciós árú. Tehát boxoknál ez kb. 10ezer, CI modulnál olyan 4-6 között szokott lenni üzlettől függően. :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Watt25 #1356 üzenetére

    Emlékeztem egy hosszabbításra amit annak idején támadt az ellenzék erősen és utánakerestem a neten. Amiket eddig találtam, azok arról szólnak, hogy 2006-ban 5 év hosszabbítást kapott a TV2 és az RTL Klub. Hogy most jogtalanul vagy sem akkor sokat izmoztak akkoriban. Lényeg az, hogy ha jól számolom ez legkésőbb jövőre lejár, és azóta újabb hosszabbítási kérelemről vagy hasonlóról semelyik média sem írt.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Watt25 #1358 üzenetére

    Engem a helyi tévék sorsa izgat. Ha maradnak analógon, akkor épp amiatt, hogy mindenki csak a digitális csatikat keresi elveszíthetik nézőik nagy részét. Ha viszont ők is átkerülnek digitális multiplexre, akkor az eddigieknél szélesebb körhöz juthatna el ezek adása. Feltéve, hogy ugyanarra a toronyra kerülnek, mint ahonnan a mostani adások is foghatók. Környékünkön például Szegeden, Hódmezővásárhelyen, Makón van analóg sugárzású helyi tv. Mindegyik saját műsorokkal és nagy múlttal. Szeretik a népek, ám aki kábeltévéről, vagy kisebb teljesítményű antennával nézi az most is jóformán csak a sajátját látja, pedig mind Szegeden, mind Hódmezővásárhelyen lenne igény például a Szegedi Tv híradójára.
    Ha mondjuk a szegedi toronyra felekerülne a Makó TV és a Szegedi Tv a szentesire meg a Hódmezővásárhelyi VTV és a Szegedi TV, esetleg mindkettőre a Telin és a TiszaP'art kulturális televízió amely két utóbbi jelenleg csak a megyei kábelhálózatokon érhető el, azzal mind a kis tv-k, mind a nézők jól járhatnának.
    Ezzel szemben ha mindegyik kis tévé majd inkább a nullához konvergáló teljesítményű helyi adókat szerel fel főleg ha ezek nem is lesznek majd irányban a nagy adókkal, akkor sok nézőt veszthetnek.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Mathias-2120 #1385 üzenetére

    Az erősítős szobaantennákkal az a baj, hogy olyan helyen mint ahol Te is laksz (közel az adótorony) nem szabad használni. Az ezzel foglalkozó fórumok is óva intenek általában ettől. Olyat írnak, hogy az erősítő túl azon, hogy összeszedi az összes elektromos zavart, közeli nagy teljesítményű vételnél még úgymond "túl is szabályozhat", ami szintén minőségromláshoz vezet. Én Szegeden szintén közel lakom az adótoronyhoz. Korábbról volt egy erősítős antennám, amit kipróbáltam és persze lefagyott a mosoly az arcomról egyből. Olyan 50-53% körüli jelerősséget és jobb esetben max 60%-os jelminőséget mutatott a beltéri erre szolgáló menűje. Sima koaxvéggel magában is mutatott ennyit. Nosza megkerestem a lakásban azt a pontot, ahol a legerősebbnek mutatkozott a jel, majd lecsupaszítottam a koax kábel végét és láss csodát: mindenféle plusz áramfelhasználás nélkül 72-75%-os jelerősséget és 90%-os jelminőséget értem el a legfelső sávban adó "c" muxon. Az "a" és a "b" muxon (amik alacsonyabb frekin üzemelnek) pedig még jobbakat. Pedig amúgy földszinti lakás, emeleten valószínűleg még jobb a vétel.
    Ha minden jól sikerül akkor látszik is a mellékelt képen, hogy hogy néz ki az én "antennám". Telefonnal készült, de remélem a lényeg azért látható. Olyan 14 centi körül van a lecsupaszított hossza a koax kábelnek, és fontos, hogy úgy álljon, aakár az enyém, tehát ne függőlegesen, hanem vizszintesen!
    Szerintem szerezz be egy hosszabb kábelt, és járdd körül a lakást vele. Lehet, hogy beletelik egy-két órába mire megtalálod a legideálisabb helyet, de az eredmény kárpótolni fog! :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Mathias-2120 #1390 üzenetére

    Azt írtad: "elvileg szabad kilátás van az adótoronyra" és hogy a hetediken laksz. Ha ez így van, akkor szerintem mindenképpen próbáld ki, hogy a lakáson kívül a falon milyen egy ilyennel például Ez nem egy nagy darab észre sem lehet venni, de még ennél kisebbek is léteznek. Erősítős verzióban pedig erről[link] szoktak ódákat zengeni a fórumokon.

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Mathias-2120 #1392 üzenetére

    Igen szerintem minden további nélkül jó lesz erősítő nélkül is.
    Az ablakon egy ilyennel lehet veszteség nélkül átvezetni. Láttam már Tescoban is, tehát elég sok helyen kapható.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz TonySSoprano #1816 üzenetére

    Fel kell tenni az 1.0.8-as firmware-t a 2800-ra. Az alábbi oldalon találhatod: [link]
    A gyári állapotú 1.0.7-es firmware-nek ez a hibája, ezért javították már szinte a forgalmazás megkezdésekor. Igaz azóta újabb firmware-t még nem adtak ki de a honlap szerint már november óta tesztelik, tehát lesz újabb firmware is!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz bigdady #1847 üzenetére

    Csak akkor lehetséges, ha azok a csatornák, amiket az antenna fog, nincsenek használatban a kábeltévén. Van egy ilyen kis kütyü ami egészen októberig használható volt szinte mindenütt:[link] Ez a mai napig működik pl. Szentes vételkörzetében, azért, mert ott nincs még B mux. Budapesten, Szegeden stb. októbertől alacsonyabb frekvencián indult a B mux, így ha azt is fogni szeretnéd, akkor ez már nem lesz jó. Ha viszont a B mux nem érdekel (mert pl. nincs előfizetésed a MindigTv extra családi csatornáira) akkor ez még ma is jó lehet, mivel ugye csak a magasabb frekvenciájú jelet engedi át az antenna felől. Tudni kellene tehát először is, hogy a vételi helyeden mik foghatók és milyen frekvencián (mind a levegőből, mind a kábelszolgáltatótól) és hogy mire van neked ezekből szükséged!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Garold #1891 üzenetére

    Szerintem felejtsd el! Inkább vegyél egy ilyet feleannyiért: [link]
    Először mindíg erősítő nélküli változatot kell kipróbálni, és ha muszáj erősíteni ami a legtöbb esetben nem valószínű, akkor ugyanezt erősítős változatban: [link]

    Az, amit belinkeltél egy ún. dizájnantenna, ami nem más mint egy erősítő műanyagbevonttal, jó drágán (tehát nem antenna!), ezért is nem szoktuk ajánlani. Van ezek között is azért nagyon jó: [link] Ez a fajta elég sok helyen bevált és nem foglal sok helyet az erkélyen, falon.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Zol01 #2014 üzenetére

    Egyelőre az M1,M2, Duna World adása HD, amik ingyenesen foghatók. Ezen kívül a Duna, TV2,RTL Klub, Euronews és egy infocsatorna, valamint 4 rádiócsatorna fogható teljesen ingyenesen, csak egy arra alkalmas tévé, set top box, vagy számítógép kell hozzá.
    A fizetős csomagokban lévő csatornák mind sd felbontásúak, de nem olyan rossz minőségűek azért. Az árakról itt tájékozódhatsz: [link]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz András555 #2026 üzenetére

    A kategóriájában nem éppen rossz ez a fajta, azon kevesek közé tartozik, amelyről nem rosszak a vélemények, de csak a saját sategóriáján belül!
    Itt van egy egész korrekt kis antenna teszt a leggyakrabban megvásárolható antennákról:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz exor #2032 üzenetére

    1. Ha nálad lecsupaszított koaxvéggel is bejön minden szépen akkor nem feltétlenül fontos az antenna. Nálam is így van: [link] Viszont mivel beltérben van, az könnyen lehet, hogy összeszedi az elektromos zavarokat is, (mobiltelefon, és társai) mint ahogy épp az elmult napokban már sokan írták itt. Egy egyszerű kis külső antennával stabilabb vételt lehet elérni, ezért is szokták azt javasolni.
    2. Az olyan antennáknál, mint például a pár hozzászólással előbb linkelt Signal hda5000, amelyekbe 5v-os távtáplált erősítő van beépítve, nem kell külső áramforrás, hanem ezt a menűpontot bekapcsolva áramot ad az erősítőjének. Ha nincs antennaerősítő a rendszerben akkor semmi különöset nem csinál.
    A jelerőssség és a jelminőség közül az utóbbi a fontosabb. Természetesen kell azért egy stabil jelerősség, hogy legyen jelminőség, de szerintem nálad ez megvan rendesen.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Tamás88 #2042 üzenetére

    "akkor csak kihúzom, a 230-ból és már nem működik az erősítő"

    És az antenna sem. Illetve az még működik, de mivel az erősítőt kikapcsolod, jelet továbbítani már nem fog.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz looser #3044 üzenetére

    Hitel csak min 25000ft feletti vásárlásra van ennél a cégnél és akkor sem feltétlenül a kamatmentes verzió. Tapasztalat..

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Kezdő vagyok #7385 üzenetére

    A vtv honlapja szerint a Rókusi toronyra szerelték fel az adót olyan másfél-két hete. Nálam először nem is volt jel, aztán kézi hangolással talált 29-es jelerősséget, és 38-40 körüli jelminőséget antennával, ami azt jelenti, hogy kép persze nincs. Vételi hely Szeged-Alsóváros.A Mindigtv itt egy darab dróttal 84-90%-os jelminőséggel jön. Ezzel akkor gyk. egy nem nézhető csatorna lesz? Merthogy az analóg eddig kb. 30 km-es körzetben szépen jött, ez meg már a városon belül sem fogható, és így tulajdonképpen eltünt ez az tv a szegediek nagy részénél, mert kötve hiszem, hogy a helyi tv-re majd drága nagynyereségű antennákat vásárolnának az emberek, főleg ha valaki lakásban lakik és max szobaantennája van mint lehetséges verzió, amivel amint fent is írtam a mindigtv eszetlen erősen jön!

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz timea1991 #7431 üzenetére

    Volt már szó róla..: Rókusról.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    A hódmezővásárhelyi TV-nél elindult már a digitális adás? És ha igen hol? Mert ők egész nyáron azon örömködtek, hogy ők lesznek a legelsők a környéken, sőt hirdették is folyamatosan, hogy aug. 15-től ők már csak digitálisan lesznek elérhetők. De a vásárhelyi élettársam szerint még minden analógról megy.

    Egyébként szerintem a létező legrosszabb változat valósul meg azzal, hogy egy helyi adó lefoglal egy teljes frekit, ráadásul úgy , hogy nagyon kicsi a teljesítményük, így aztán az az adás ami eddig 25-30km-ről szépen vehető volt, most sokszor már a városon belül sem jól vehető. Ha már muszáj kis teljesítménnyel sugározni akkor jobb lett volna a multiplex, amelyen több helyi tv is elfért volna. Vásárhelyen sokan nézik (illetve nézték eddig) mind a helyi, mind a szegedi tévét. Csak annyi kellett volna hogy mondjuk mindkét adó a 31-es csatornán multiplexelné a két televíziócsatorna műsorát. Így akármelyik város felől jön a vételi helyen erősebben a jel, láthatja a tévénéző mindkettőt, sőt felkerülhetett volna így a TiszapART kulturális (szinházi közvetítéseket és hasonlókat sugárzó) nonprofit televízió műsora is, vagy akár a kereskedelmi Telin is ha fizet érte. Vagy akár ujabb kis helyi tévék. De úgy látszik ezt már örökre elcseszték! :O

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz cigam #7436 üzenetére

    Köszönöm, akkor tehát a 44-es csatin lesznek holnaputántól. Ha jól látom tegnapelőtt került fel a hír a honlapjukra.. Na kíváncsi leszek milyen lesz, úgyis kell majd mennem a páromhoz a napokban..
    Amúgy meg a multiplex ötletemet komolyan gondoltam!

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Kernel #7471 üzenetére

    Te ne ajánlgassál ilyeneket, mert még a "vérpistike" kipróbálja délután, aztán amikor megcsapja az áram majd arra hivatkozik, hogy te ajánlottad neki.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz darvinya #7477 üzenetére

    Ha van rálátás az adóra akkor rendben is van, de ha pont abban az irányban van egy szép nagy fa, vagy tízemeletes panel, már kevésbé alkalmazható.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Kezdő vagyok #7499 üzenetére

    Vettem észre!
    Csakhogy amíg nekem egy perc volt újrahangolni a vevőt, a páromnak pl, már csak telefonos segítségemmel sikerült, apukám pedig azóta sem tudta, és már eltelefonáltam vele emiatt legalább 45-50 percet (persze jó drágán hívhatom, úgyhogy lesz majd drága telefonszámla hóvégén rendesen :W )
    Sokaknak segítettem ilyen vevőt beállítani nemrég és most szinte mindenki engem hívogat, és azt akarja hogy azonnal menjek oda és állítsam be újra. (Nem, nem vagyok antennaszerelő, csak egy jólelkű ember aki sok ismerősének -főleg nyugdíjasoknak segített szívességből.) Nemrég értem haza munkából, holnap lesz egy szakmai vizsgám amire tanulni kéne, és az elkövetkező 4-5 napban mindennap dolgozni fogok így nincs időm kimenni senkihez. :((
    Legrosszabb az, hogy sokan már addig nyomogattak mindent, mire már vagy semmi nem jön, vagy már a box is mindenhez pin kódot kér és a gyári nem jó mert azt is elállította, vagy már egyszerűen a készülék letiltotta magát és hard reset kell majd ha eljutok hozzájuk egyszer. Sőt van aki már az antennát is addig tekergette, hogy azt is lehet majd újra beállítani :W
    Ezzel kapcsolatban zabos vagyok nagyon az MTVA-ra is, mert bár még mindíg nyomatja ezerrel az átállásos promóját a frekicserével kapcsolatosan kevésbé hívták fel a figyelmet. 10 fenti ismerősöm közül 9 csak akkor nézett nagyot, amikor tegnap este már semmilyen csatorna nem jött. A tizedik a Délmagyarban olvasta. Bár az MTVA Info csatin tényleg megy folyamatosan az infó de ugyan ki az a hülye aki oda szokott kapcsolni, sőt akár el is olvasni ami azon van?
    Most töretént meg az átállás és már egy hónap multán össze kellett zavarni pont azokat akik nem technikai zsenik. Miért volt ez olyan sürgős? És miért épp az ingyenes csatikkal kellett kavarni? Merthogy a B Mux az ott maradt ahol eddig is volt, és akinek olyanja van az feltételezhetően nem a nyugdíjas csak "tévézni szeretnék" rétegből kerül ki, aki csak annyit tud,m hogy az 1-es gombbal jön az egyes, a kettessel a kettes és így tovább.Szóval ha a B mux került volna át más csatira sztem nem okozott volna ekkora fennakadást.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Szegediként hogyan közösítsem a T-home-os kábeltv analóg jelét a Mindígtv vételéhez szükséges jellel?
    Arról van szó, hogy tegnap vásároltam egy LG 2352D-PZ típusú Monitor-Tv-t. Monitornak egész jól muzsikál és tévéként sem utolsó. Csakhogy nemrég a frekvenciaáthangolás miatt a MindigTv A ésB mux-a átköltözött az eddigi UHF60-ról az UHF22-23-ra, míg a C mux az UHF 60-ra. A lakásba bejövő T-home kábelen van analóg jel amin a Minimax pont az UHF 22-es csatornára van téve. Emiatt persze egy egyszerű közösítéssel nem jön át pont az A és B mux jele a tévére :W
    A C mux a rajta lévő RTL-Klub, és TV2 csatornákkal persze igen mégpedig torzulás nélkül, nagyon szépen :(((
    Szétnéztem a neten és nemigen találtam megoldást. Ugyanis a Könczöl féle Szentes/Szegedhez ajánlott közösítő még a frekiváltás előttről való eszköz és ma már nem felel meg a célnak. Ráadásul amúgy sem volt olcsó. Van még a pmsw-210 ami elvileg jó lenne, sőt talán a legjobb csakhogy én a készülék beállításainál nem találtam 5v antennaerősítésre szolgáló bekapcsolható funkciót, de lehet, hogy csak én nem találom! :((
    Kézi kapcsolós közösítő még esetleg szóba jöhet, de egyrészt eléggé fapados, másrészt eddig csak 1000ft felett láttam azt is, amit egy kissé sokallok érte.
    Megoldás lehetne még a T-home digitális előfizetés -ami volt is nekem évekig-, csakhogy azt tönkretették Szegeden, és nem elég, hogy ami maradt az sokkal kevesebb csatorna mint mondjuk Budapesten vagy máshol az országban, de pont az M1,M2, Duna stb csatornák hiányoznak belőle, amihez már külön HD csomag előfizetés kellene plusz 2000-ért, csakhogy a HD amúgy sem volt sosem elérhető Szegeden.(És a CI modult sem támogatják a mai napig!) Aki még ezután is maradtak ennél ebben a városban annak még jól fel is emelték az árát és panaszainkra közölték, hogy a DVB-C-t teljesen meg akarják szüntetni a városban és csak az IPtv-t támogatják, ezért nem is lehet már előfizetni rá, akik meg régebben előfizettek mint én a fenti okok miatt már sokan felmondták beleértve magamat is...
    A T-home oldaláról lehetne még esetleg megoldani azt, hogy vagy kerüljenek bele MindigTv muxai a hálózatba, mint ahogy az a városban más szolgáltatóknál (Digi, Szélmalom etc.) már ezer éve működik, vagy hogy legalább a Minimaxot rakják át máshova, de sajnos erre épp a T-home hozzáállása miatt szerintem sosem számíthatunk. :(((
    Esetleg még egy olyan szűrőre gondoltam, ami kinyírja a Minimaxot a kábelen jövő jelből (de csak azt mást ne!) és akkor persze szépen működhetne az egyszerű közösítés is. Létezik valami ilyesmi?
    Itt kifogytam az ötletekből. Más ötlet? Előre is köszi! :R

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    A szegedi és a vásárhelyi VTV-n már több napja nincs jel. Nem az antennabeállításom rossz, mert ismerőseimnél és vásárhelyi páromnál is hasonló a helyzet. Különösen a szegedi az amelyik hol ad, hol nem, de leginkább nem! Jelen pillanatban is kábelen megy az adás, DTV-n nincs jel. Az embernek az az érzése, hogy csak felmarkolták a nagy lét az átállásra, aztán senki de senki nincs, aki törődne azzal, hogy van-e jel vagy nincs. Az analóg korszakban érdekes módon ilyen nem fordult elő! (legalábbis nem emlékszem hasonlóra..)
    Egyébként régi "heppem", hogy a helyi frekik elosztása rossz, mivel egyáltalán nem volt pályáztatva és nem multiplex, így egy adó elfoglalja a többi kistévétől a helyet, ami azért egy Szeged, vagy Debrecen méretű város tekintetében nem is biztos, hogy olyan kis tévécsatorna, sőt általában sokkal lelkesebb csapat vezeti a nem "városi" televíziókat.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Meddig lehet feltölteni a lejárt kártyát? Tavaly október végén járt le. Most feltölteném és nem szeretnék feleslegesen pénzt kiadni.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz darvinya #8531 üzenetére

    Természetesen Szegeden is ez a helyzet. Elöször meg is lepődtem, amikor a helyi tévé egyel alacsonyabb helyre került a listában. Egyébként nem úgy volt, hogy csak elsejétől változik?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Kezdő vagyok #8718 üzenetére

    Nem tud a box AFT-t, ezért csinálja ezt a HD adásoknál.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz BTO #8741 üzenetére

    Sok kábelszolgáltató 1:1-ben továbbítja a náluk elérhető Mindigtv multiplexeket is a saját dolgaik mellett...
    Hogy ez mennyire szabályos nem tudom, de az ügyfelek örülnek neki ha így van.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Watt25 #8802 üzenetére

    Engem azért mindenesetre nagyon zavar az, hogy nem multiplexek ezek az adók. Nyiregyházán nem ismerem a helyi sajátosságokat, de Szegeden több helyi tévéstúdió és tévés szakember is van, és még akkor szót sem ejtettünk az MTV egykori szegedi körzetijéről amely jelenleg teljesen kihasználatlan. A helyi kábeltévékben is csak 2-3-nak van hely. Itt pl. igencsak jót tett volna ha többen kapnak lehetőséget és beindul ennek következtében egy kis verseny pl. a helyi hírszolgáltatás terén, mert a mostani szegedi vtv hírműsora jelenleg ellenfél híján gyk. semmiről nem szól. Régebben volt olyan hogy a helyi frekin (analógon) többen osztoztak. Akkor meg az volt mindig a vita tárgya, hogy ki melyik idősávban sugározzon.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz azbest #8810 üzenetére

    Igen, a TiszaP'art Tv műsorait, főleg a kulturális hiradójukat rendszeresen szoktam is nézni. Régen ezen is több műsor volt, de mai napig 100%-ban saját gyártású mind! Egy ismitől kérdeztem úgy fél éve, hogy mi van velük, miért rövidebb a műsoridő manapság? Valami olyan választ kaptam, hogy a valóban nonprofit tv-ket és rádiókat gyk. kinyírják az új szabályozások, többek közt anyagi támogatásuk is igencsak megcsappant, ráadásul az egyetemnek is van része a csatornában és tudjuk jól, hogy azok is kevesebb pénzből gazdálkodnak manapság. Szerintem megérdemeltek volna egy csatornahelyet, mert tényleg igényes műsoraik vannak, másrészt a nagyobb nézőszám miatt esetleg a hirdetési bevételük növekedése kompenzálhatta volna a kieső bevételeiket..

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz bl4ze #8815 üzenetére

    Természetesen, sőt akár az előfizetői kártyát is megveheted Conax modullal, de az eddig használt is jó, mert nincs párosítva és egyéb marhaságok. :)

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz bl4ze #8818 üzenetére

    Csak a három közszolgálati (M1,M2,Duna) ad Hd-ban. Ezekhez előfizetés se kell.A többi csatorna műsora mind sd-ben jön.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Gondolkodom azon, hogy jelenlegi feltöltős csomagomat átváltom előfizetésesre. Csakhogy egyiket a szegedi, másikat a hódmezővásárhelyi lakásunkban használnák. Ez működik így? Másrészt jelenleg a kártyaaktiválás díját magasnak tartom. Ha csak az itteni aprót nézzük, sokkal olcsóbban tudok kártyát vásárolni. Ha ezt választom, akkor lehet az csinálni, hogy a már meglévő két kártya egyikére aktiválom az előfizetést a másikra az ehhez tartozó társkártyát?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Csörög a telefon, felveszem.
    - Jó napot kívánok ez és ez vagyok az Antenna Hungáriától. Azért hívtam, mert szeretnék egy nagyon kedvezményes csomagot ajánlani. Ahívást rögzitjük blablabla..
    - Tessék csak
    -Hallott-e már ön a MindigTV Extra szolgáltatásról?
    -Hát persze, elő is vagyok rá fizetve, társkártyám is van.
    -öööö...Családban, rokoni körben esetleg akinek nincs még ilyen?
    -Nem tudok ilyenról
    -Jahh akkor viszlát!
    És lecsapta!
    :W

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Vásárhelyen a páromnál újrakerestettem a csatornákat a boxszal. A szegedi VTV eddig is jött. Ami meglepett az az, hogy két D-muxot is talált (gondolom az egyik Szeged, a másik Szentes) E-muxot viszont nem. Eddig azt hittem hogy a szegedi VTV adója a legkisebb teljesítményű, de akkor ezek szerint a szegedi E-mux még ennél is gyengébb?
    A Hatoscsatorna kapcsán pedig érdekesnek tartom, hogy tulajdonképpen a terézvárosi helyi tévé adását nézheti immár az egész ország. Ennyi erővel lehetne akár a szegedi, vagy a vásárhelyi tévé is, és ezeknek még az adásuk is jobb! (Utóbbi pl. teljes full HD-ben ad, és nem csak helyi témákról szól, hanem vannak benne gyerekműsorok és sorozatok is.)

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz bb.bocs #11276 üzenetére

    Engem most hívott az AH, hogy bizonyára észrevettem, hogy jön egy csomó új csatorna? Mondtam persze, de mivel csak alapcsomagos vagyok, ezért persze ezek kódolva vannak. Erre közölte, hogy márpedig jön! És tényleg! A családi csomag csatijai nem, de az új E mux csatornái jönnek. Jól meglepett vele. Mióta van ez az ingyenesség és meddig tart?
    Persze egyből kérdezte melyik új csomagot akarom akkor előfizetni, és ilyenek, de hát erre, mivel még nem is láttam egyiket sem, nem akartam még válaszolni... De amúgy meg nem olyan nagy szám sajnos... A családi csomagra nincs kedvezmény?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Valami nem stimmel ezzel az E mux-al, vagy az én TV-monitorommal (LG DM2352dpz) Ha Tv módban nézem akkor stabil 4-3-ban adja a világjáró csomag csatijait.Olyannyira, hogy pl. a Viasat Explore képéből csak a közepe látszik, tehát a két széle teljesen le van vágva. Hiába állítok képarányt, semmi változás. Ha viszont monitor módban bekapcsolom a pip-et, akkor a pip-ben már jó a képarány.
    Képet sajnos nem tudok mellékelni, de ez most a tévé hibája, vagy a mindig Tv kódolási algoritmusáé? A többi csatornával ugyanis nincs baj (már amit az alapcsomagos előfizetésemmel fogni tudok), csak az E mux jópár csatijával van ez.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz ΞΔGLΞ #11315 üzenetére

    Tekintve, hogy annyi reklám van rajta, hogy ihajj, biztosan nem az alacsony nézettsége miatt hírdetnek ott.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Voice24 #11465 üzenetére

    Az én Alcor Hd 2800-asomon 0.8-as fw-el simán rendezhetőek a csatornák bármilyen sorrendbe. Azóta van egy újabb fw, de azt direkt nem tettem fel, mert írták, hogy akkor nem lehet csatornát rendezni, és ráadásul a hozzásólások alapján sokkal rosszabb mint a régi fw

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Bozek #12910 üzenetére

    Tehát ha jól értem egy év esetén három hónap kedvezménykülönbségét (alapcsomagnál 3000ft) kell visszafizetni? Merthogy összvissz ennyi a kedvezmény jelenleg, ami nem valami sok és szerintem igencsak aránytalan. Amikor előfizető lettem, akkor éppen volt egy akció melynek keretében egy évig kedvezményesen 1000ft körül kaptam az alapcsomagot. Ez májusban járt le. Egyből fel is hívott egy ügynök, aki szépen bepalizott azzal, hogy 2100-ért kapok most családit. Mentségemre legyen mondva, hogy ezt a legnagyobb munkahelyi hajtásom közepette tette és elhallgatta, hogy csak három hónapról lenne szó. Másnap kezdtem el ocsúdni és végigtúrni a netet, hogy van-e egyáltalán ilyen, majd felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol kiderült, hogy tényleg csak három hónapról van szó, a többi jóval magasabb áron van. Mivel még nem aktiválták, lemondtam és akkor kötöttem egy újat az alapcsomagra. Ennek is lejárt már a három hónapja, és innentől kezdve nagyon drágának érzem még az alapcsomagot is! Ha jól értelmezem az írásodat, akkor háromhavonta megújíthatom a hűségem?
    Számomra ez azért is furcsa, mert más szolgáltatók (pl. net, telefon) a hűségidő végéig vállalják a kedvezményes árat itt meg egy teljes év esetén csak erre a pár hónapra. Pedig mint írtam itt is másokhoz hasonlóan indult számomra valamivel több mint egy éve. Élveztem is a dolgot, de már teljes áron kapom a tévécsatornákat. Csakhogy akkor mire fel a hűség?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Csak a sportcsatornákért hisztizik mindenki, miközben az alapcsomagból is kivesznek egy csatornát pótlás nélkül. Nekem mondjuk nemigen fog hiányozni a Hatoscsatorna, lévén hogy a Hatodik kerület "városi tévéje", amit eddig sem értettem miért terjesztettek országosan, de helyette semmit sem tesznek bele. Pedig az Ozone Network mellé pl. a Life Network mint közösségi csatorna szerintem elférne, és a Hatoscsatornával szemben tényleg értelmesebb is lenne.
    .

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Én is ma kaptam meg a levelet. Lehet megszólni nyugodtan, de engem a D1 valamennyire érzékenyen érint, mert szoktam nézni. Ráadásul ez a hülye szöveg: "A közelmultban Pax Tv műsorával bővült Alapcsomagunkból 2015. December 1-jével kikerül a D1 csatorna" Namármost a D1 nem volt egy nagy nézetsségű csatorna, de volt illetve van benne Jazz, meg Múzeumi kiállításbemutató meg Mindentudás Egyeteme. A Paxon semmi ehhez hasonlót nem láttam eddig. Sőt a Bonum mellé tök felesleges volt felvenni! (A Bonumon egyébként meg vagyok lepődve, mert egész jó kis csati mondom úgy, hogy nem vagyok vallásos!) Naszóval kikerül két csatorna az alapcsomagból pótlás nélkül, miközben épp tavaly emelték meg jócskán az árát és gondolom most sem lesz olcsóbb!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Valami miatt eddig nem néztem meg soha, hogy pontosan szerepel-e a címem a számlaleveleken, de tegnap megakadt a szemem rajta. Név, város, utca stimmel, de az irányítószám nem az enyém. Ennek ellenére rendszeresen megkapom a számlákat mindíg, és be is fizetem, sőt amikor kiment a fejemből a felszólítás is megjött ;] Kijavíttassam (hol lehet?) vagy hagyjam a fenébe? :F

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz darvinya #12980 üzenetére

    6700 van a számlalevélen, ami szegedi irányítószám.Ha jól tudom a postafiókbérlőké. Az enyém 6725, ami Alsóváros-Móraváros városrészé szintén Szegeden.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Új hozzászólás Aktív témák