Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    Elég régóta küzdök már az alábbi problémával:
    Párom Hódmezővásárhelyen, Susán városrészben lakik. Mielőtt engem megismert analóg módon a padlásról fogta a szentesi adót egy ezer és egyéves szalagkábeles antennával jó hangyásan. Én vettem neki pár éve egy ehhez hasonló antánnát, [url] http://www.coiffeurgroup.com/images/ant.jpg[/url]
    koax kábellel minden egyébbel, amivel végre normális minőségben vált nézhetővé a szentesi adó és a helyi tévé is megjelent nem valami jó minőségben.
    Tavaly karácsonyra kapott tőlem egy ATD-838 DVB-T vevőt, amivel már tud ja nézni a kódolatlan csatornákat is. A gond abból adódik, hogy a helyi tévét szeretné jó minőségben nézni, és persze az eddigi adókat is. Ráadáésul most, hogy elindult a B mux is érdekelné az is.
    Namármost jómagam 2006-ig Mórahalmon laktam, ami Hódmezővásárhelytől olyan kb. 50-60 km-re van, de még légvonalban is legalább 40 becslésem szerint, mégis én kb 10 éven keresztül ugyanilyen antennával nagyon jó minőségben fogtam erősítő nélkül ennek a helyi tévének az adásait, mint ahogyan sokan mások is arrafelé, tehát nem az én vételi helyemen volt valami extra jó a terjedés. Az utóbbi két-három év tapasztalata viszont az, hogy Hódmezővásárhelyen a városon belül ezzel ellentétben valami iszonyatosan rossz és gyenge a jel. A szomszédok is erre panaszkodnak. Ezt nem igazán értem. Milyen teljesítményű, terjedésű stb. helyi adó már az amelyik 40-50 km-re, sőt a Vajdaság nagy részére szinte tökéletesen vehető jelet továbbit helyben a városban viszont harmatgyengét? Ha az antennát forgatom, akkor ugyan javul a kép minősége valamelyest, de tökéletes képet eddig még nem találtam semerre. Ráadásul a szentesi adóhoz képest totál ellenkezőleg lehet valamerre így aztán ha erre állítom, akkor a szentesi csatornák nem jönnek. Ráadásul arról sincs pontos adat, hogy hol is van ez az adó, mert van aki szerint a víztoronynál, míg mások szerint a szerkesztőség felett az Ady Endre utcában. Persze a helyi tévé honlapján sincs semmi infó, még a frekvencia sem ami egyébként UHF34.
    Megoldás lehet egy újabb antenna, na de milyen? Mivel a térképre nézve Szeged és a vásárhelyi belváros azonos irányban van, így egyszerre több igényt kellene kielégítenie: fognia kellene a helyi tévét, az újszegedi adó B-Muxát és bár ez csak egy elvi lehetőség, de ha esetleg fogható akkor a szegedi helyi tévét is (UHF42.)
    Szentesen nem indult B-mux. A lefedettségi térkép szerint a szegedi adó jele eljut vásárhelyig, de nekem érdekes az, hogy az , hogy a szegedi és szentesi adó ugyanazon a frekvencián sugározza az A és a C muxot. Könnyen lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem oltja ki egymást a kettő? :)5
    Egyelőre ott tartok, hogy találtam a padláson pár YAGi UHF antennát amik még valószínúleg az előző lakótól származnak. Ha ezt egy egyszerű UHF-UHF közösítővel összekötöm, azzal ami most szentes felé néz akkor legalább a helyi tévé és a jelenlegi adók vétele megoldódhat? Milyen antennát vegyek hogy minden igény ki legyen elégítve. Ha van közöttetek vásárhelyi vagy környékbeli segíthetne, hiszen ő már nyílván szembesült ugyanezekkel a problémákkal!
    Köszönöm előre is!

    Update: A fenti sorokat olyan két hete írtam. Azóta kiderítettem, hogy a víztoronynál van az adó. Az egyik padláson talált antennát közösítettem a Szentest vevővel. Bár valamivel jobban jön a helyi adó, de még most sem jó. Közben viszont ha gyengén is, de megjelent a jel az UHF 22-es csatornán, ami ugye a szegedi B Mux. Nagyon úgy néz ki, hogy Szegedről a kisebb teljesítményű adóról hamarabb kapok elfogadható képet, mint a helyi nagyobb teljesítményűről :Y

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Új hozzászólás Aktív témák