Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WeAreVenom

    friss újonc

    Sziasztok

    Elolvastam a téma összefoglalót, ott a konkrét típust amit kinéztem, nem találtam. Gondolom régi lehet a cikk.

    Kérdésem:
    Adott nálam egy telekom által szolgáltatott ONT ami sokszor leáll erős terheléskor (ftp, plex média szerver). Több alkalommal bejelentettem a gondot, a válasz mindig az volt, hogy nem náluk van a gond és korlátozzam le a feltöltési sebességet 200 Mbit köré ami a garantált sebességet adja és ennél a sebességnél nincs leállás. Többszöri bejelentés után döntöttem úgy, hogy elég volt, vásárlok egy routert amit rákötök az ONT -re.
    A szolgáltatótól nem tudok venni routert, ezért routerkeresés előtt állok.
    Kaptam kölcsönben pár hete egy D-link DIR 842 -s eszközt. A gond vele az volt, hogy a feltöltési sebessége 500 Mbites volt ami kevés volt a megszokott sebességben. Az ONT 2 Gbitet ad letöltésre (2 porton ) és 1 Gbitet feltöltésre.
    Pppoe passthrough miatt gondolom nem lehet 1 Gbitet használnom a routeren és 1 Gbitet az ONT -t (1 porton menne a net egy másik pc -re). A feltöltés az 1000 megás netnél 300-400 Mbit, ezért használom a legnagyobb 2000 -s netcsomagot.

    A kinézett típusok:
    TP-Link Archer AX20 vagy Mikrotik Hap Ac2
    E 2 típus kapja rendszeresen a firmware frissítést, régebbi eszközöknél elég hamar leállt a támogatás.

    Kérdésem:
    A fent leírt típusokkal elérhetem -e azt a sebességet amit az ONT szolgál ki nekem ?
    Ami még fontos: stabilabb wifikapcsolat, bírja az erős terhelést valamint az IGMP támogatás az iptv felé.
    30 ezer magyar ft összegben gondoltam a routervásárlást.
    Személyes tapasztalatok is érdekelnek, tippek-tanácsok esetleg egy másik eszközre ha problémás eszközök típusait említeném meg.

Új hozzászólás Aktív témák