Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmwm3

    tag

    Sziasztok!

    Kezd meghalni a mostani wifi routerem (WR841N), ott vagyok mellette laptoppal es ping stat szerint is belassul, kihagy csomagokat, úgyis, hogy őt magát pingetem :-\
    Amúgy sem túl acélos darab, még költözés előtt vettem, de így már végképp szeretném lecserélni.

    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

    Családi ház, a fő egység lent a nappaliban, a dolgozószoba emeletem, legvonalban kb 15-20 méterre tőle. A kert vége szintén fontos lenne, kb 30-35 méterre van a fő egységtől, de itt már csak 1 fal van. Szomszéd wifik száma nem vészes.
    Főként melóra és netezésre használjuk, nagyok sok video call, főleg így homeoffice alatt. Kábelezés nincs, mindenhol wifivel mennék

    Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

    A net sebességem egyelőre hulladék, az utcában csak mikrohullámú net elérhető (vagy hogy hívják ezt), de ha lesz kábeles, akkor sem akarok letöltőközpont lenni.

    Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

    Az emeleten van egy tplink repeater, az egyelőre ügyesen tette a dolgát.
    Mennyi lenne a beszerzésre?

    20k körül gondolkodtam, de ha kicsit fentebb kell tornázni, akkor megoldom. Egy ismerősöm a unifi egyik eszközét isteníti 37 körül, azt már kicsit túllövésnek gondolom.
    Új software/firmware felrakása nem gond, olvasom, hogy néha kombózni kell
    Milyen router mellé kellene az eszköz?

    Én egy eszközt szeretnék+repeater, ha megoldható...

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák