Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muad_

    csendes tag

    Hello, szeretnék kérni tanácsot router vásárlás előtt. Most még egy lassabb net van, de várhatóan még idén bekötik a digit (30/20) és lehetőleg olyan router kéne ami tudja kezelni ezt a sebességet is. 3-4 gép között fogja megosztani a netet. Mivel torrent is menne ezért olyan kell ami tudja kezelni a sok kapcsolatot is. Elsődlegesen LAN-on használnám a netet, de azért néha kellhet wifi is, ezért ez is szempont. A Linksys-t és a D-Link-t elég sokan favorizálják, de ha tudtok ajánlani vmi mást is akkor megnézem azt is. WRT54GL-ről sok jót olvastam már, de kicsit ellentmondó adatokat olvastam a WAN portjáról, mert néhol azt írták, h az csak 10-es, de néhol meg azt hogy 100-as, néha meg azt, h 3rd party firmware-rel többet tud mint a gyári 10-es sebesség. Szóval ez egy kicsit zavaros volt számomra, ezért olyan switch kéne ami 100%-ban tudja majd kezeleni azt a netsebességet. Nálam nem elsődleges szempont, hogy letudjam cserélni a firmware-t vmi másra, mivel nincsenek most olyan speciális igényeim amit az alap software ne tudna kiszolgálni szerintem, de ha ez a lehetőség nyitva állna előttem a jövőre nézve akkor az csak jó. Wifi-nél habár még az n-es szabvány draft-t de ahogy néztem nem sokkal drágábbak ezek a routerek mint a sima g-sek. Ami viszont jó lenne, hogy ha esetleg tudná a router a lan portokon a gigabites sebességet, de ha nem tudja akkor az sem katasztrófa, csakhát a jövőre nézve úgy is ezé a jövő. És hát ami eléggé befolyásolja a lehetőségeket az az ár. Olyan 15-20e-t szánnék rá.
    Előre is thx a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák