Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nagyzolee

    csendes tag

    Üdv!

    Netezős gépbe milyen procit ajánlanátok?
    Játszani egyáltalán nem szoktam, a keret a teljes gépre max. 100 ezer, de nem muszáj mind elkölteni...:-)
    Főleg youtube, online sportHD, netes videók(flash,stream) amire használom, tehát főleg multimédiára.
    Ami fontos hosszú távra tervezem(legalább 5 év), ilyen szempontból gondolom megéri 1-el "erősebb" procit venni mint ami most megfelel.
    Következőket néztem ki, árban nagyjából egyformák ~30ezerFT
    Haswell i3 4130
    Kaveri AMD A8 7600
    Szerintetek melyik éri meg jobban? Támogatottság stb....

  • nagyzolee

    csendes tag

    Sziasztok!

    HP 6005 Pro SFF használt gépet akarom megvenni netezni(youtubeHD, "élő" sportHD), játszani nem szoktam.
    Ebben, bár 1333Mhz-es Ramot is kezelné, "csak" 4X1GB Ram van 1066Mhz-es, gondolom aki árulja ilyet tudott bele szerezni vagy a "gyári" benne lévő is ilyen volt (2x1GB 1066Mhz) bővítés előtt, DDR3 viszont mind. Az lenne a kérdés hogy nagy-e a különbség a 1066mhz és a 1333mhz között vagy netnél(flash videó stb.) nem igazán számít csak játéknál?
    4x1GB-ot is tud kezelni Dual Channel?
    Proci az AthlonII X2 250 3Mhz L2 cache:2MB Benchmark:~1800 pont ez kb.Core2Duo 7xxx-nek felel meg
    HD4200 integrált videókari Benchmark:~100 pont, HD youtube-hoz remélem elég....
    +kérdés hogy ezen paraméterek alapján pár évig fejlesztés nélkül még elvinné nekem a fenti tartalmakat?
    A gép 30ezerFT lenne, nagyjából duplájától lenne új gép de inkább triplája.....ha ez a használt is megfelel még vagy 3 évig nem dobnék ki fölöslegesen pénzt az ablakon plusszba....esetleg kapna egy SSD-t a rendszer, csak nem tudom van-e értelme mivel nincs rajta sata3....egyébként van benne egy 160GB-os HDD sata2+egy DVD író.
    Ház, táp, alaplap az "gyári" HP...
    Vélemény?
    Válaszokat előre is köszönöm.

  • nagyzolee

    csendes tag

    Üdv!

    Kérdés, netes gépbe lenne proci csak nem tudom eldönteni melyik.... G1840 ebben már elég jó az IGP(netre)....később tudom fejleszteni ha elfogy...i3,i5,i7....
    Másik lehetőség, ez viszont már teljes konfig esetén +20ezerFT, A8-7600, ez már 4 magos, erős IGP-vel....hosszabb távra lehet jobb megoldás, viszont itt nem tudok fejleszteni....
    Netnél (flash,HD videók, filmek, liveSportHD közvetítés) melyik proci a jobb, mert lehet ki sem használom a 4 magot....egyszálas teljesítményben a Celeron vagy az APU a jobb?
    Supportban jobb az AMD viszont az Inteles jobban fejleszthető.....
    Ár/érték arányban illetve hosszabb távra(min.5év) melyiket választanátok?

Új hozzászólás Aktív témák