Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Conqv1stador

    csendes tag

    válasz Alastair' #35967 üzenetére

    Üdv Lord Vader!

    Éppen felmerült nálad e két processzor ami közül többek közt vacillálok.
    Jelenleg egy Asus Mn2-X (már nem működő) alaplapom van egy Athlon 64es 2600+ (5200mhz eqvivalent) Procival és 2gb DDR2 800Mhz es rammal.
    És egyenlőre marad a Gef 8600GT 512Mhz es Vga amit esetleg egy HD 6670 2Gb DDR3 as Radeonra cserélnék később vagy ha sok lé összejön erősebbre :D

    Az új alaplap új procit és új memóriát is magával hoz sajna vagy nem sajna ugyebár.
    Szűkös keretből gazdálkodva 3féle megoldás közt kéne döntenem Pro és Kontra.

    1. Intel verzió: Asus P8h61 M LE alaplap 1333mhz ddr3 4db sata II foglalat + Intel Pentium G840 2,8ghz vagy G850 proci 2magos (+100mhz) és hozzá CSX 4Gb 1333Mhz DDR3 ram.

    2. AMD verzió AM3+ os: Asus M5A78L alaplap 4helyes 2000mhz ddr3 fér el és 6sata ii foglalatos mellé AMD Athlon II X3 450es proci 3 magos 3,2ghz és Geil Value Plus 4gb 1600mhz DDR3 ram.

    3. AMD verzió FM1 tokozás (Erről azt olvasni, hogy nem fejleszthető szinte semmi bele mert hamarosan az FM2 miatt nem igazán lesz semmi)
    Asus F1A75-M alaplap 4 helyes 1866mhz ddr3 fér el 2db PCiE 16x os helye van 6db Sata III van 4db Usb 3.0 csati is és Raid -es. Ehhez Amd Athlon II X4 631es proci 4magos de csak 2,6 ghz (Ebbe nincs az az APU grafikus cucc mint a nagyobb társaiba sebaj) és mellé a Geil ram mint a másikhoz.

    A 2 Amd verzió azonos árú míg az Intel az olcsóbb ramnak is köszönhetően 2000el olcsóbb de engem az érdekelne úgy 2-3 évre tervezve melyik érné meg jobban? Belekalkulálva esetleges Proci cserét is remélem tudtok tanácsot adni.
    Köszönöm

  • Conqv1stador

    csendes tag

    válasz Alastair' #35997 üzenetére

    Másrészről felmerült bennem az is, hogy ugyebár 1-2 évet ezzel az architektúrával is bőven le lehet húzni és ki tudja milyen csuda dolgokat alkotnak addig a fejlesztők. Igazából még a mostani behaló konfigom is szépen teljesített. Persze nem túl acélos kártyával és procival de megy a Skyrim a Cod 6, akkor ezekkel is bőven kell mennie majd.
    És ha nem fejlesztenél benne procit csak kiegészítőket?
    Gondolok egy OCZ SSD re meg Sata 3 as winyóra nem vinnéd az FM1 et el?

    Azon gondolkozom egy 4 magos Procinak bőven el kéne bírnia még egy erősebb VGa t is teszem azt HD 7850 hátha nem mindig lesz 70k :D
    Meg nálam a játékok nem fognak HD be menni 1280*1024et használok de legfeljebb is 1600*1200 lenne, Ezeket is próbálom mérlegelni. Így is az AM3+ ?

  • Conqv1stador

    csendes tag

    válasz Alastair' #35999 üzenetére

    Most a napokban rengeteget olvastam a processzor és a vga témákról, hogy könnyebben döntsek és persze megnéztem azokat a termékeket is amik nem az én pénztárcámra vannak tervezve. Többek közt azt olvastam ma, hogy az új Dx11.1 es technológiát a hamarosan megjelenő éles Win 8 kutya keményen ki fogja aknázni. Ami ugyebár azt jelenti, hogy a Hd 6850et nem volna érdemes megvenni mert az dx 11.0s mint a tervezett Hd 6670es is. Ami jóval olcsóbb. A HD 7850es meg CGN technológiás ami Dx 11.1 es. Gondolom én nagy naív télre esetleg jövő tavaszra csak lejjebb mászik az ára a 70000ről mondjuk 50környékére amibe most kerülne egy 6850es előd :D Rosszul gondolom?
    Amúgy most per pillanat az FM1 es tokozás felé hajlok így ezeket átgondolva.
    Igazából azt nem tudom az X3 450es és az X4 631 es közt megvan e az a különbség tudásban a 4 magos javára, hogy végleg eldöntse a kérdést.
    mert az Am3+ os lapba egy későbbi SSD lassú lenne de az FM1 be meg ugye nincs nagyon proci alternatíva viszont a lap nagyon fejlett és vonzóvá teszi.

  • Conqv1stador

    csendes tag

    válasz Conqv1stador #36000 üzenetére

    Hú most gondban vagyok. Volt már nektek dolgotok túlhúzott DDR 3as rammal?

    Megnéztem a megvenni kívánt alaplap pontos leírását a gyártó Asus honlapján és ott azt írja, hogy ha jól értelmezem a 2250Mhz es OC ramokat is elkezeli. Na már most azt írták sok fórumon, hogy már az 1866mhz es ramok is jelentősen megemelik a teljesítményt.
    És láttam egy GEIL EVO 4Gb-s ramot ami 2133Mhz-es. Akkor elvileg egy ilyen alaplapba be tudom állítani, hogy 2133mhzen menjen a ram nem fog visszabutulni1866ra vagy 1600ra?

  • Conqv1stador

    csendes tag

    válasz xigris #36025 üzenetére

    Erre én is kíváncsi vagyok. Épp olyat választottam ki remélhetőleg pár nap és kiderül.
    De jónak tűnik meg ugyebár nem feltétlen csak a Proci számít. Főleg a Vga.
    FM1 paltformon amúgy is főleg 4 magos procik futnak. Megette a fene ha nem elég.
    Főleg annak tekintetében, hogy eddig egy socket 754 es 2 magos AMD-m volt és proc oldalon nem is volt vele gond. Inkább a Vga miatt akadtak a játékok.

Új hozzászólás Aktív témák