Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • M.T.

    senior tag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    Amit leirtál az lehet mind igaz majd az idő eldönti, okos dolog volt-e ilyen gépet vennem mindenesetre leirom a tapasztalataimat a géppel kapcsolatban hátha tanulságos lesz, akár jó akár rossz.
    De ha tapasztalat nélkül elitélsz valamit az sem okos dolog.

  • VANESSZA1

    őstag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    +1 :C :K :K

    Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

  • Cyrin

    addikt

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    ezzel én is egyetértek.

    a hp "gold partner" szerviz meg itt van az utca végén, ahova bármikor besétálhatok, nem kínában valahol...

  • TaliGa

    aktív tag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    -1
    Ugyanarról a távol-keleti gyártósorról gördül le minden alkatrész, avagy gondolod, hogy CPU, GPU, HDD stb. egységeknél van egy külön nagy business kategória feliratú gyár vhol eldugva Németországban? Szerintem notebookot és szórakoztató elektronikát ma már nem az örökkévalóságnak veszünk, a hardver igenis számít, és kovács pistike is tud élni magnéziumház, matt kijelző nélkül, főleg ha apukának az egyhavi bérét kell kiadni egy nyilvánvaló szutyokért. A legtöbb ember itt nyilvánvalóan reprezentálni fog, és komoly munkát végez a gépen, és persze léteznek nem lakkos, kopogós notebookok is, csak az nem a magyar valóság. A rokonaim is most keresnek karácsonyi ajándékhoz vmi típust a lurkóknak, van 100e ft-jük, és nyilván nem 150-200e, mert akkor jövő hónapban felkoppna az álluk a remek support, és a jó minőségű alkatrésze miatt. Tehát nem azt fogom mondani, hogy vegyenek vmi márkás hulladékot, hanem hogy vegyék azt amin a flash talán már nem akad...
    Egyébként pedig a márkákban egyetértenék veled, bár nekem Vaiom van...

    "So say we all"

  • Sir81

    aktív tag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    Az általad említett Toshibának mennyire alternatívája az alábbi gép:

    [link]

  • Gazda1

    tag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    Nem értem, hogy miért nem normális, aki ilyet vesz?! Leestek a notebookstore eladásai? :DDD Szóval az a lényeg, hogy nem kötekedni vagy személyeskedni akarok, csak akkor én is kifejteném a véleményemet. Egyrészt gondolom még nem láttál ilyet, másrészt nem árt, ha utánanéztél volna a többi terméküknek is, mielőtt levonod a következtetéseidet.

    Nekem úgy tűnik, hogy a gépeiket a piac igényei szerint állítják össze, valamint mindenhol hosszú leírások, videók vannak, hogy informálják a vevőt. Én úgy látom, hogy valamilyen pluszt próbálnak nyújtani, alacsonyabb áron.

    Spórolás: ha spórolni akarnak, akkor minek az FSP táp minden gépbe, akkor már ott a Codegen, a többi komponensről nem is beszélve. Annyira a szóban forgó laptopról sem érzem, hogy spóroltak volna az anyaggal, mert kicsit még súlyosabb is, mint a hasonló kategóriás gépek (2,8 kg).

    Azt kellene még észrevenni drága barátaim, hogy azért, mert valamit nem ismerünk, még nem biztos, h xar. Állításainkat pedig alá kell támasztani tényekkel.

    Amúgy ma mindent Kínában gyártanak, ebből akár azt is gondolhatnánk, hogy a kínaiak már fejlettebbek, mert sokkal több gyártási tapasztalatuk van. Ezt most csak azért írtam, mert minden nézőpont kérdése, 19 vagy 1 híján 20. Amúgy az iPhone-okat is Kínában gyártják, gondolom azok is hulladékok, nem?

    Azért vettem ezt, mert nem akartam többet fizetni egy gyengébb gépért. Tudom a support meg az anyaghasználat.. nálam ezek voltak a másodlagos szempontok. A 3 év garancia meggyőzött, meg hogy közel lakom a szervizhez. Ha gond lenne vele, végső soron visszaviszem az Aldiba vagy veszek egy másik gépet és tanulok a hibámból.

    Következtetéseket csak tapasztalatokból kellene levonni. Amúgy senkit nem akarok rábeszélni, hogy ilyet vegyen. Ez is csak egy alternatíva.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • GaborGh

    őstag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    "Inkább a jeges Dunába vetném magam mint, hogy ilyen gépet vegyek!" :)

    Ok, semmi akadálya csak szóljál időben, hogy ott legyünk a stábbal és Gyuri bácsival, ha esetleg túl hideg lenne a Duna :D

    Halleluja, ezt a hsz-odat már inkább nevezném szakmainak, mint az előzőeket, ebben végre vannak kézzelfogható tények amin lehet vitatkozni...

    "Szerintem nem normális aki megveszi!"
    "Mindig is tudtam, h sok nem normális ember van
    Az olyan userek véleménye akik csak a VGA miatt választanak egy típust meg van és meg is marad a véleményem. Egyszerűen vicc!"

    "160.000ft-ért? Én eleve nem vennék már erős VGA-s gépet ugyanis szervizelés szempontjából olyan mint egy tüdőnek a cigaretta. Fájdalmas és hosszú halál, de hát túlteszem magam ezen berögződésen is".

    Ez tökéletesen igaz amit mondasz, csak egy dolgot felejtesz el, nem mindenkinek ugyanaz a felhasználási területe mint neked, éppen ezért nem olyan gépet kell ajánlani a kedves fórumozóknak, amit te használsz, hanem ami az Ő igényeikre és pénztárcájukra van szabva.
    Szóval attól, hogy te még nem játszol és elég számodra az integrált vga, ezzel szemben nagyon sokan még szórakozásra, kikapcsolódásra, vagyis játékra keresnek notebookot, ahol igenis erős diszkrét kártyára van szükség, ha tetszik ha nem:
    GT540/555 GTX560...

    "Szóval 160k-ért játékra is alkalmas gép korrekt minőséggel és supporttal:
    Toshiba L750"

    Tökéletes ez a noti amit ajánlottál szinte minden szempontból ebben az árkategóriában, csak egy dolognak nem felel meg és ez az egy, a fő felhasználási terület a játék!
    GeForce GT 520M, szerintem ez nem kimondottan játékos vga, de javítsatok ki nyugodtan ha tévedek.
    Azt is megjegyezném, hogy ennek a típusnak gyengébb a kamerája, kisebb a HDD kapacitása, gyengébb akksival rendelkezik, 1 évvel kevesebb garancia és op. rendszer sincs hozzá.

    Mindezek fényében döntsék el a felhasználók, hogy melyik típusra van inkább szükségük, de semmiképpen nem mi.
    Felnőtt, okos emberek vannak itt a PH-en, akik megfelelő döntéseket tudnak tudnak hozni, az elhangzott szempontok alapján és jobban tudják mire van szükségük, mint mi.

    "Azt kéne megérteni, hogy ezek a csodák nem véletlenül kerülnek ennyibe! A consumer kategória arról szól leegyszerűsítve, hogy "olcsót a népnek"

    A felhasználók többsége otthoni, általános gépet szeretne, megfizethető áron, ez a consumer, nem értem miért kell boldog/boldogtalanra ráerőltetni az üzleti szériákat, ha nincs is szükség a fémvázra, fémházra, dokkolhatóságra, akkor ezt miért fizesse meg??
    Fizessék meg azok akik munkára használják a gépüket, folyamatosan hordozzák és óriási bevétel kiesésük van, ha esetleg meghibásodik a laptopjuk, ezért vannak nekik a drágábbnál drágább üzleti szériák.
    Aki csak otthon használja asztali gép helyett és csak játszani szeretne vele, szerintem azoknak elég egy consumer hosszú garanciával, jó hardverrel, op. rendszerrel...

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • lacko22

    aktív tag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    Szia Spyduck, a Sony termékeit is ajánlanád?

Aktív témák