Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gusztafszon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Monitort tervezek venni a következő célokra:
    - Elsősorban munka (programozás), legyen jó multitaskingra, ebből a célból a 31+ -os méreteket nézem. Valami szemkímélőbb megoldásnak örülnék ha már újta veszek
    - Másodsorban időnként film vagy játék jöhet szóba, ha találok olyat az árkategóriában, amely kiemelkedő ezen a téren is (Xbox one X, 4k bluray filmek). Emiatt a 4k megjeleneítést preferálom. Van egy 4k TV- is otthon, de onnan egyre inkább kifogok szorulni esténként a következő időszakban, és nem pár hónapra venném a monitort, így ha játékot jó minőségben támogat, akkor többet is hajlandó vagyok rá áldozni. De nem ez a prioritás.
    - Keret 100 és 150 között lenne, attól függően, mikre alkalmas. Amennyiben valami olyat találnék ami munkára és film+játékra is kitűnő (itt már méret is legyen akkor jó, meg a HDR is), akkor 180-ig is akár elmennék, de ebben nem reménykedem.

    Méretben akár 42-43-ig is felmennék ha van értelme, elég mély az asztalom ahhoz hogy távolabbról nézzem a monitort, most a sima 24-eset is rendszeresen 90-100cm távolságból nézem, skálázás nélkül.

    Amiket eddig kinéztem, és a fenntartásaim:
    - Philips 436M6VBPAB ez elsősorban játékra is filmekre való, asztali felhasználásra nem feltétlen Nekem pedig elsősorban munkára plusz dokumentumokra szükséges. Itt olvastam, hogy 80cm-ről már zavaró a "subpixel layout". Én bő méterről nézném, akár egy kicsit skáláznék is rajta (125% mondjuk), de nem merek ilyet rendelni amíg nemtudom kipróbálni valahol... Játékra és filmekre viszont nagyon dícsérik
    - BenQ EW3270U Ezt szintén skáláznom kéne egy picit, de szimpatikusabb, kisebb mint a 43-as, és nagyon jó értékelései vannak. Ez is elsősorban multimédiára van, de nagyon nem olvastam hogy irodai munkára lehúznák. Viszont ez is VA paneles, és itt-ott belefutottam olyan véleményekbe, hogy VA panel szövegszerkesztésre/kódolásra nem az igazi. Jelenleg IPS-t használok, ezt is legszívesebben kipróbálnám valahol, hogy milyen munkára. A különböző szemkímélő dolgai is bejönnek a BenQ-nak. HDR-t hjol dícsérik, hol lehúzzák itt (XBOX miatt lehet fontos)
    - C verzió egy akár ultrawide 2k monitor (akár 60+ FPS), és akkor az XBOX marad a TV előtt, és a filmeket is ott nézem amikor odaférek, monitor csak munkára akkor.
    - D verzió egy 43-as IPS monitor (Philips BDM4350UC), de itt nagyon meg kéne győzni engem, XBOX-hoz ez nem az igazi, se HDR-es filmre ha minden igaz

    Kérdéseim összefoglalva a felvezetés után:
    - 43-as monitor DPI-je lényegesen kisebb mint a 32-esé azonos felbontás mellett. Kódolásban, dokumentumszerkesztésben mennyire számít a DPI? (persze a távolság is különböző lenne amiből nézném, tehát a 32-est közelebbről, 43-ast messzebről értelemszerűen)
    - VA panel kódolásban, dokumentumszerkesztésben mennyire zavaró, mennyit ad hozzá pluszban az IPS?? Betekintési szögek nem zavarnak, szemben ülnék vele, szerkesztettem dokumentumot egy TN-es gépen is mostanában, szembe ültem vele és teljesen jó volt.
    - 60HZ vs 60+HZ számít valamit midnenapi használatban (Játékban nem érdekel)? Volt aki a magasabbat ajánlotta, mert szerinte kíméli a szemet a magasabb frekvencia (internetezs, kódmozgatás közben is).
    - Olvastam egy olyan véleményt is valami eldugott fórumon, hogy minél távolabbról nézed a montiort, a szemednek annál "természetesebb" és így kevésbé fárad, mivel nem kell olyan közelre fókuszálnia. Ilyen szempontból a 43-as monitorok is jók lehetnek. Ennek van akármilyen alapja?
    - Hol lehet esetleg több hasonló paraméterrel rendelkező monitort élőben kipróbálni?

    Akármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen várok.

  • gusztafszon

    csendes tag

    válasz Beri #111991 üzenetére

    Köszi a választ!

    C verzió csak az ultrawide, akkor a konzol marad a tv előtt, játékra és filmre nem használom.
    A HDR-t ráírák a linkelt Benq-ra is (habár olvastam, hoyg nem elég a fényereje hozzá, de nem is szidják, hogy haszontalan).
    A linkelt Philipsnél pedig dícsérik is (persze biztos van jobb magasabb árkategóriában).

    VA kérdésre akkor egy psecifikusabb kérdés: van valakinek tapasztalata a linkelt Benq-val kapcsolatban kódolás/dokuemntumszerkesztés szempontból?

    60+HZ-et játékra nem hasznlánám, XBOX-nál mindegy, gépen nem játszom, nem is elég erős hozzá jelenleg. Egyedül böngészés, kódgörgetés esetén sámíthat, de szerintem ez is olyan kérdés ait inkább élőben egyszer meg kéne néznem.

    Plusz egy kérdés, amit a Philips-el kapcsolatban olvastam:
    - Utánaolvastam jobban , hogy miért nem ajánlják irodai munkára: BGR layout-ot használ RGB helyett, ami miatt a szövegek elmosódva jelennek meg. Ez adott esetben nagyításnál eltűnhet (gyanús, hogy 125%-on használnám úgy is), illetve most kezdtem utánanézni, de a windows cleartype elvileg támgat(hat)ja ennek megoldását (és nem akarom 180 fokkal elforgatni a monitoromat, habár elvileg az is megoldja :D ). Van valakinek ezzel tapasztalata? Akármilyen monitor használata windows alatt ami BGR layoutáot használt? Sikerült megoldani nagyobb szenvedés nélkül a kalibrálást?

  • gusztafszon

    csendes tag

    válasz Cyberbeni #111996 üzenetére

    Köszi a választ!

    Monitor kart fogok venni mindenképp, de az majd a következő lépés lesz. Amennyiben feladom a "4k és jó legyen konzolra és filmre" elvárást, akkor a 3440*1440 lesz a nyertes, de abban a kategóriában még nem nézegettem.

  • gusztafszon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ide is felteszem a kérdésemet, mert az egyik oldalróla monitorokat érinti:

    Monitort tervezek venni, a kérdés, hogy a munkára használt Lenovo E580-asommal hogyan tudnak együttműködni (i7-8550U, RX 550).
    Az egyik monitor egy 4k monitor lenne (Benq EW3270u), elsődleges monitornak (DP 1.4, 2 HDMI 2.0, 1 USB-C No charging!), a másik a meglévő fullHD LG IPS monitorom, HDMI bemenettel.
    Mivel a laptopot Nem tudom a HDMI kimenetén használni a 4k monitorral (csak 4k30hz-et tud az 1.4-es HDMI, nekem viszont a 4k60hz kell), de egy-az-egyben sem tudom USB-c-vel rákötni, mert akkor nem tudom tölteni (Elvileg DP 1.2 megy az USB-c kimeneten), így terveim között szerepel egy adapter beszerzése, amelyen keresztül a DP portra kötném a laptopot, de tölteni is tudnám.
    A másik laptopot pedig a meglévő HDMI 1.4-en a fullHD-ra kötném másodlagos monitornak.

    Kérdéseim:
    - Benéztem-e valamit, működhet-e ez így?
    - Lehet-e egy montiort USB-c -> DP kapcsolaton meghajtani, míg a másikat a HDMI-n keresztül, vagy egyszerre csak az egyik lehet aktív (ez esetben lehet ultrawide-ot néznék ami tud tölteni is usb-c-n, de akkor a szép 4k egyéb előnyeiről le kéne mondanom)
    - Tud-e valaki jobb ötletet, ahol kevesebb macerával ellehet ugyanezt érni?
    Előre is köszi!

  • gusztafszon

    csendes tag

    válasz Beri #113214 üzenetére

    Köszi, a fő kérdés úgyis az volt amit már megválasztoltál.
    HDMI 1.4, USB-c (Dp 1.2-vel benne).

    Közben megjött a legjobb megoldás, egy usb-c dokkoló segítségével olyan árkategóriában, amiben én már nem nézelődtem, de a munkahelyem megrendeli, így annál jobbat úgysem fogok kitalálni

  • gusztafszon

    csendes tag

    Sziasztok!

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Nincsen határ, ha indokolt, sokat is.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    Örülnék ultrawide-nak, minimum 3440 X 1440
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Lásd részletezésem
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Mindegy
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    80% programozás, 20% játék
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    4080
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Semmi extra, HDMI vagy DP.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Lásd részletezésem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Minimum magasságban állíthatót, de ha kell felszerelem állványra

    Jelenleg IPS monitorom van, ám időnként játszanék is. Játéknál fontos a minél jobb képminőség (Inkább mint a magas képfrissítés). Adja magát az OLED, itt viszont olvastam, hogy munkára a szövegmegjelenítés miatt nem az igazi (van valahol ahol meg lehet üzeltben tekinteni mondjuk a AW3423DWF-et, hogy mennyire zavar ez?).

    Van olyan IPS ami relatív szép kéminőséget ad?
    VA monitorok mennyire használhatóak sötét IDE-ben?
    MiniLED-ekből melyiket ajánlanátok?

  • gusztafszon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Feladom azt az álmot, hogy munkára ÉS játékra is tökéletes monitort találjak, inkább lesz külön erre is, arra is.
    Munkára már megvan, játékra keresnék valamit:

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    200 környéke maximum
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    Szeretnék 120Hz-et minimum, 3440 X 1440, 4k vagy 2k. 34 inch illetve 32 inch minimum
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    VA. Sötétben játszom, alacsony fényerővel. OLED persez jobb lenne, de az drágább
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Inkább sík, de megbarátkozom az ívelttel is
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Játék kizárólag
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    4080, VRR kell (nem értek különösebben hozzá, milyen típusok vannak)
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI 2.1 vagy DP 1.4
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem. Jó lenne persze, de ebben az árkategóriában nincs értékelhető (OLED, MINILED) úgy gondolom
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Magasságban jó lenne állítani de nem elvárás

    Kizárólag esténként sötétben játszom, így nem kell hogy kiégesse a szemem, inkább sötétben legyen szép részletes. Single player játékok csak.
    Milyen jó opciók vannak az OLED-eken kívül?

  • gusztafszon

    csendes tag

    válasz sztivo #134748 üzenetére

    Köszi, megnézem ezeket. G7 Neo-t azt néztem én is, de annyiért már lassan OLED-et kapok (komolyan felmerült egy 42-es lg c3 is, az meg pont G7 Neo árban van...)
    A Samsung G6-ra írtad, hogy a G7 mellett "Utóbbi kettő a legjobb piacon lévő VA"?

  • gusztafszon

    csendes tag

    válasz sztivo #134758 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Közben picit jobban utánanéztem, és nem kell, hogy USB-C-ről töltse a laptopot, van külön töltő bemenet csak vennem kell olyan tápot is.
    Viszont jó lenne, ha USB-C-n a képet tudná küldeni (HDMI2.0 csak 60Hz-et tudna ha jól sejtem).

    Van valakinek tapasztalata, hogy egy hp 455 g9 probook kitud-e hajtani (munkára) 120HZ-en egy 4k képernyőt USB-C-n keresztül? (Néhol DP 1.4, néhol DP 2.0-át írnak).

  • gusztafszon

    csendes tag

    Köszi, jogos, nem tudtam, hogy a CPU-nál is rátudok nézni.
    VGA nincsen benne csak CPU, integrált grafikával.
    5825U.. Tehát 4K-ban csak 60Hz-et tud, ez eléggé beszűkíti, hogy merre nézelődjek.

Új hozzászólás Aktív témák