Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz krono. #134168 üzenetére

    Sziasztok!

    Amelyik szimpatikusabb :) IPS ha ívelt, akkor is színhelyes marad, de jobb a sík. Én inkább a Gigat venném mondjuk (szimplán az ára miatt).

    BogyóBP
    Rtings teszt van róla, mindent elmond. Ismét egy közepes Samu VA, ami sosem lesz G6/G7 szinten, ha a smearingről van szó, ellenben baj nincs vele.

    lypen99
    Igen, natívan 144Hz, OC 165Hz, nem jelent semmit igazából, bírja.

    pallavolo
    Ilyen felhasználáshoz tényleg nem muszáj magas képfrissítést venni, de a Windowst használni is sokkal jobb élmény.
    Ha nem játszol kompetitíven, és azt is ritkán, VA-t is mondanék, hiszen filmezésre az a jobb, ebből 4K viszont csak 32"-ban van, 27"-ban QHD a plafon (menj be valahová, aztán nézd meg, valóban a 4K tűéles képet biztosít, nagyon magasra teszi a mércét).
    Apropó, ha már mérce, azért a mostani U szériás Dell után egy S nem biztos, hogy hozza azt a színvonalat, az S az a budget, mint a Sparnál :D

    Helsing
    Ha te sem játszol túl kompetitíven, és nem zavar minimális smearing, mehet az az LG is, ellenben inkább IPS:

    LG 27GP850P, 27GR75Q,
    MSi G274QPF(-QD),

    32" IPS picit drágább ennél.

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz krono. #134196 üzenetére

    Csak egy kérdés, te mennyire ívelt monitorokat néztél meg, vagy konkrétan ezt is?
    Legtöbb kiállított monitor 1500R környéke, az LG 1900R, de ha tényleg síkban gondolkozol, nyugodtan veheted a Giga-t is, rtings-en is jól szerepelt és a visszajelzések is jók róla.

  • krono.

    tag

    válasz krono. #134168 üzenetére

    Végül a Gigabyte M34WQ mellett tettem le a voksom, pláne, hogy pont jártam Lengyelországban, és ott most 30ezerrel olcsóbban megkapható, mint itthon.

    Összességében teljesen elégedett vagyok, nagyon szép a képe (rtings teszt alapján beállítgattam), backlight is rendben van, KVM-et még megfelelő usb-c kábel hiányában nem tudtam próbálni, de a mai nap során kiderül milyen. A lába mondjuk nekem nem kedvencem, az előző AOC 32inchesemnek egy lapos négyzet alapú lába volt, ami mérföldekkel jobb, de már van egy vesa asztali tartó hozzá, csak át kell vennem. Gaming is jó rajta, bár még nem feltétlen tudom hogy milyen módban használjam olyan játékokban, ahol nem 21:9ben játszanék (pl. CS2). Gondoltam majd borderlessben a képernyő egyik oldalára teszem, és akkor mellé elfér valami kis ablak, de az olyan kényelmetlen, szóval valszeg marad középen. :DDD

    A 21:9 még kicsit szokatlan, ablakkezelés windowsban jelenleg a powertoys fancyzones-al megy, de ha valaki tud jobb opciókat ne tartsa magában. Mondjuk a lelki szemeim előtt kicsit jobban elfért egymás mellett egy 16:9 kép és a maradék, de így is jól használható, főleg 50:50ben.

    Azt, hogy nem ívelt, szerintem nem fogok megbánni hosszútávon, nekem természetes így is, és nem érzem fárasztóbbnak, mint a két monitort egymás mellett korábban, és képeknél sem torzít, ami egy íveltnél 2 perc tapasztalata alapján egyből zavart, ha nem a monitorral szemben kellős középen és tökéletes magasságban ültem.

  • Jules5

    csendes tag

    válasz krono. #134451 üzenetére

    Nem Macbook, Lenovo Gen 4-es. wint használok, elég a QHD felbontás, 4K már minden tekintetben sok lenne.

Új hozzászólás Aktív témák