Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz old_artist #59229 üzenetére

    Hali,

    a videón amit linkeltem, nem is a glow a riasztó, hanem a "szemből kék" (a glow-ot még valahogy megoldod "szemből nézd a monitort, ne oldalról". De ezzel mit kezdesz?. Ez valami brutál. És ez videó. Nem 10mp-es expozícióval készült fénykép. Inkább erre irányult a kérdés. Az a "kék" az normális?

    Valóban, TN panel felejtős. Az, hogy szemből nézve a sarkok színei torzulnak (nagyobb monitornál ez sokkal jobban kijön, ugye nagyobb a szem+sarkok által bezárt szög), felejtőssé teszi.

    Hát, ez nem tudom mennyire számít extrémnek: Sima kép: Bolygó, csillagok, sötét háttér, űr. P2414H Earth Csak 10-20°-ot mozdul a kamera, de már úgy torzulnak a színek hogy "eltűnnek" a csillagok. Legyen ez játék (sötét pálya), film, PS, bármi....hát nem tudom.

    A U2412M nagyon jónak tűnik, köszi, és 16:10!

    És mi a helyzet a VA panelekkel? Amit "AS" kollega is javasolt.
    ((#59228) Scholes9: Amúgy igen. így első ránézésre baromi jók ezek a VA panelek.)

    1.: U2412M. Nagyon jó kontraszt arány és 16:10-es képarány!
    Fekete szint: 0,23 cd/m2
    Kontraszt: 1106:1
    Színtér: 71% NTSC
    80k

    2.: U2414H. Összehasonlításhoz. A vékony káva szép, de alacsony a kontraszt arány.
    Fekete szint: 0,23 cd/m2
    Kontraszt: 908:1
    Színtér: 72% NTSC
    80k

    3.: S2440L (egy random VA paneles monitor). Na ezen meglepődtem. Nem gondoltam hogy ezek ennyire jók! Egyenlőre nem találom hátrányát!
    Fekete szint: 0,06 cd/m2 !!! (wtf?)
    Kontraszt: 3012:1 !!! (wtf?) :Y
    Színtér: 72% NTSC ! (wtf?)
    52k (wtf?)

    Azt hittem alul maradnak a VA panelek színtérben, de nem, ugyan azt hozza!
    Ez a kontraszt brutális!
    Oldalról nézve itt a VA panel sajátja jön elő, más jellegű bevilágítással, de ahogy nézem ugyan olyan sz* mint az IPS, szóval itt 1:1.
    Az ára meg majdnem fele mint az IPS. Help! Most ilyenkor mi van. :F :)

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák