Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dr.Burn

    őstag

    " Kedves leendő fejhallgató tulajdonos!

    Mielőtt feltennéd kérdésedet, gondosan olvasd el az alábbi sorokat, hogy a topiklakók könnyebben és gyorsabban tudjanak segítséget adni.
    Ez a topik leginkább zenehallgatáshoz való SZTEREÓ fejhallgatókkal foglalkozik, ha 5.1-es gamer fejhallgatót keresel, kattints ide, ha nem FEJhallgatót, hanem FÜLhallgatót, ide.

    A hozzászólásodban az alábbi kérdésekre lehetőleg adj választ.

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

    Nem mindegy, hogy az utcára szeretnél kimenni vele, vagy otthon, nyugisan egyedül, esetleg a kolesz szobába, egy társad mellet szeretnéd használni.

    Milyen célra szeretnéd használni?

    Otthoni zeneszerkesztésre, játékra, skypeolásra, esetleg csak zenehallgatáshoz, mindenképpen írd meg ezt is!

    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    Erre a kérdésre mindenképp adj választ, hiszen csak ezzel az információval tudunk segíteni.

    Vezetékes vagy vezeték nélküli?

    Általában minden helyzetben megfelelő a vezetékes fejhallgató, hangminőségben sokkal jobbak, árban barátságosabbak, mint a vezeték nélküliek.

    Circumaural vagy supraaural?

    A circumaural fejhallgatók párnája a fül körül támasztja a fejet (pl. ez ), míg a supraaural fejhallgatók (pl ez) a fülkagylón támaszkodnak. Nagy általánosságban lehet mondani, hogy a fület körülölelő, circumaural fejhallgatók kényelmesebbek.

    Zárt vagy nyitott?

    A zárt fejhallgatók hangszórói csak az egyik, a fül irányába nyitottak, ezért a külvilág felé sokkal halkabbak, mint nyitott társaik, és kevesebb zaj is szűrődik be. A nyitott fejhallgatók mindkét irányba nyitottak, kifelé is ugyanolyan hangosak, mint befelé. El lehet mondani, hogy általánosságban egy adott árkategóriában egy nyílt fejhallgató jobban szól, mint egy zárt. Létezik átmenet a kettő között, ezek a félnyitott fejhallgatók.

    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Általában nem szoktunk mikrofonos fejhallgatót ajánlani, hiszen hangjuk rendre rosszabb, mint adott áron egy mikrofon nélküli fejhallgatóé. Tehát a mikrofonnal egybeépített fejhallgatókért komoly felárat kérnek és még a magasabb ár sem garantálja, hogy jó hangzást kapjunk. Ezért érdemes mikrofon nélküli fejest beszerezni, és hozzá egy csiptethetős/asztali mikit vásárolni

    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

    Ha van elképzelésed, hogy mit vársz a fejestől. Bugó mélyeket, kristálytiszta magasakat vagy agresszív középtartományt, esetleg bármi mást. Azt is írd meg, ha valami nagyon zavar. Ilyen lehet például a túlzott magas kiemelés.

    Mire figyeljünk oda?
    Ha külföldről rendelünk fejhallgatót, mindenképpen csak hitelesített eladótól, hiszen az utóbbi időben megnövekedett a fejhallgató hamisítványok száma. A leginkább hamisított fejesek közé tartozik, az egyébként különösen ajánlott, Audio Technica ATHM50 illetve több Sony fejhallgató, például a V6 és a 7506.

    Honnan vásároljunk?
    A legtöbb fejhallgatót megtaláljuk a hazai webshopok kínálatában, de szinte minden esetben magasabb áron a külföldi boltokhoz hasonlítva. Ezért különösen ajánlott a Thomann.

    Komolyabb, közép-felső kategóriás fejhallgatóknál érdemes használtban gondolkozni. Tanácsos körülnézni Hardveraprón, Vaterán, E-bay-en illetve Head-Fi-n

    Ha van erősítőd, hangkártyád vagy digitál/analóg konvertered, akkor írd le, hogy milyen

    Ha van valami konkrét elképzelésed, nyugodtan oszd meg fórumtársaiddal, de ne ragaszkodj hozzá makacsul, ha a topiklakók le akarnak beszélni róla. Csak azt szeretnénk, hogy minél többet hozz ki a vásárlásra szánt keretedből.

    Végül, fejhallgatóknál nincs egzakt legjobb, mivel mindenkinek más az ízlése. Hallgass meg minél több tapasztalatot és lehetőséged szerint fejhallgatót, hogy nyugodt szívvel tudj dönteni.

    Olvasgatni való (folyamatosan bővül):
    Hordozható fejhallgatók
    Schawo fejhallgató összehasonlítása
    Shufny elmélkedése olcsóbb fejhallgatókról
    baluka26 fejhallgató összehasonlítása

    rootkiller elemzése a fejhallgatókérdésről

    És íme egy szubjektív lista a 20.000HUF alatt kapható, ajánlott fejhallgatókról:

    AKG K518
    Fő karakterisztika: mélyorientált
    Jellemzők: zárt, supraaural, hordozható
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: mély túlsúlyos
    Ajánlott: hordozható fejhallgatóként

    Audio Technica AD300
    Fő karakterisztika: semleges
    Jellemzők: nyitott, circumaural
    Előnyök: könnyen hajtható, kényelmes
    Hátrányok: mély hiányos
    Ajánlott: komolyzene, jazz, lágyabb stílusok

    Audio Technica ATH-T400
    Fő karakterisztika: magasba húzó
    Jellemzők: nyitott, circumaural
    Előnyök: könnyen hajtható, kényelmes
    Hátrányok: kicsit mélyhiányos, magas kiemelés
    Ajánlott: komolyzene, jazz, lágyabb stílusok

    Audio Technica ATH-M30
    Fő karakterisztika: semleges
    Jellemzők: zárt, circumaural
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: kicsi kagylók egyeseknek
    Ajánlott: általános felhasználás

    Beyer DT235 (DT231)
    Fő karakterisztika: semleges
    Jellemzők: zárt, supraaural
    Előnyök: könnyű
    Hátrányok: hordozhatóként kicsit nehezen hajtható, kicsi kagylók
    Ajánlott: általános használatra

    Creative Aurvana Live! (CAL!)
    Fő karakterisztika: mélyorientált
    Jellemzők: zárt, circumaural (Denon D1001 származék)
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: mélytúlsúlyos
    Ajánlott: elektronikus zenéhez

    Koss Porta Pro
    Fő karakterisztika: középorientált
    Jellemzők: nyitott, supraaural
    Előnyök: kicsi, könnyű, kényelmes
    Hátrányok: kinézete megosztó, hordozhatóként kicsit nehezen hajtható
    Ajánlott: hordozható fejhallgatóként

    Marshall Major
    Fő karakterisztika: középorientált
    Jellemzők: zárt, supraaural
    Előnyök: kicsi, mikrofon és távirányító telefonokhoz
    Hátrányok: tompa, nem a hangja miatt került a listába
    Ajánlott: hordozható fejhallgatóként telefonokhoz

    Maxell Retro DJ
    Fő karakterisztika: mélyorientált
    Jellemzők: zárt, circumaural
    Előnyök: ár/érték arány
    Hátrányok: mélytúlsúlyos, nem mindenkinek kényelmes
    Ajánlott: általános felhasználás, horozás

    Shure SRH240
    Fő karakterisztika: közép orientált
    Jellemzők: zárt, circum
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: kicsit mélyhiányos
    Ajánlott: komolyzene, jazz, rock

    Sony MDR-XB500
    Fő karakterisztika: mélyorientált
    Jellemzők: zárt, circum
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: nagyon mélytúlsúlyos
    Ajánlott: csak elektronikus zenékhez

    Superlux HD662
    Fő karakterisztika: mély orientált
    Jellemzők: zárt, circum
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: mélytúlsúlyos, sok magas
    Ajánlott: elektronikus zenékhez

    Superlux HD681
    Fő karakterisztika: mély orientált
    Jellemzők: félnyitott, circum
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: mélytúlsúlyos, sok magas
    Ajánlott: elektronikus zenékhez

    Superlux HD681B
    Fő karakterisztika: V-alakú
    Jellemzők: félnyitott, circum
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: kicsit mélytúlsúlyos, sok magas
    Ajánlott: általános használatra

    Superlux HD681F
    Fő karakterisztika: középorientált
    Jellemzők: félnyitott, circum
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: kicsit mélyhiányos, kicsit sok magas
    Ajánlott: komolyzene, jazz, rock

    Superlux HD668B
    Fő karakterisztika: V-alakú
    Jellemzők: félnyitott, circum
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: kicsit sok magas
    Ajánlott: általános használatra

    Superlux HD330
    Fő karakterisztika: semleges
    Jellemzők: félnyitott, circum
    Előnyök: hangja
    Hátrányok: nehezen hajtható
    Ajánlott: általános használatra

    Superlux HD660
    Fő karakterisztika: semleges
    Jellemzők: zárt, circum
    Előnyök: hangja
    Hátrányok: nehezen hajtható
    Ajánlott: általános használatra

    Superlux HD661
    Fő karakterisztika: V-alakú
    Jellemzők: zárt, circum, hordozható
    Előnyök: könnyen hajtható
    Hátrányok: kicsit sok magas
    Ajánlott: általános használatra

    Ez nem teljes lista, nem ért mindenki mindennel egyet, de elindulni nem rossz.
    Egyes fejhallgatók eltűnhetnek a kínálatokból újonnan, míg másoknak változhat az áruk, ezt mindenki vegye figyelembe.

    Módosítva: 2012.03.16.

    [ Módosította: 7 ]

    "Later Nerd!"

  • Archer

    őstag

    Üdv!

    Erről a fejhallgatóról mi a véleményetek : "Marshall Major"? Nagyon bejön ez a minimal desig (ezek a többnyire futurisztikus kinézetű fejesek amik ma mennek, nem jönnek be külsőre) és külföldi oldalak véleményéből ítélve nem is szól rosszul. Főleg buszon/vonaton hallgatnék vele zenét (rock,metal) utazás közben. Árban ~15k.

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • baluka26

    veterán

    válasz schawo #16269 üzenetére

    Head-Fi-n azt írták a Major-ról, hogy megéri az árát :)
    Ezért is merem ajánlani, mert eddig amúgy nem is hallottam róla :)

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • thomeef

    őstag

    válasz Archer #16267 üzenetére

    A kábele milyen hosszú egyébként? (Marshall Major)

    "A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

  • Nertpaelg

    tag

    Ez továbbra is elbizonytalanító mindenesetre, főleg a Minor-nál:

    Marshall Minor <-> Urbanears füles

    Major <-> Urbanears fejes

    Utóbbit lehet csak én képzelem bele. :F

  • Archer

    őstag

    válasz Nertpaelg #16339 üzenetére

    Azóta én is próbáltam a legtöbb információt fellelni róla, a véleményeknél amiket találtam a magas hangokat sehol sem kifogásolták. Az egyik arc egy hasonló árú Audio Technika fejessel hasonlította össze és jobban tetszett neki a Major hangja, akkor annyira csak nem sz@r. Amúgy elméletileg kb. egy év van az Urbanears-ös fejes meg a Marshall megjelenése között, tudom ez nem jelent semmit de módosíthattak rajta az alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • Nertpaelg

    tag

    No, akkor Marshall Major.

    Teljes tesztet akartam írni, tehát konkrét számok megnevezésével, de végül ez a rész kimaradt, úgyse ismerné őket senki. :) Nem lesz teljesen koherens és magyartos, lévén irodalomból retardált vagyok, meg eredetileg privátban írtam volna valakinek, csak aztán hosszúra (?) sikeredett, szóval kiegészítve itt közlöm.

    In medias res kezdjük azzal, hogy elsőre kényelmetlen volt, pontosabban az én füleimnek túl nagy volt a szorítóerő, de kicsit tágítottam, meg nem hajtogattam össze, szóval most már ebből a szempontból jó, mondhatnám egész kényelmes. Konkrétan annyira, hogy már sikerült elaludni benne, de azért „kisétálni” nem fogok belőle, mint néha az 598-ból. Nyáron mondjuk lehet ez meleg lesz a(z én) fül(em)nek, mert most is simán elmegy sapkának. :) Anyagminőség elég korrektnek tűnik, nem hiszem, hogy ilyen téren gond lesz vele, tetszetős és kényelmes műbőr, jó tapintással, rendes műanyag ház, párna is kellően puha (amíg nem 100N nyomja a fejednek), aranyozott „pimp” csatlakozó, nagyon vagány aranyozott kábel-megtörés-védővel, ami valójában egy rugó, kérdés mennyire hatékony. Driver előtt egy durvább lyukacsos szövet, elvileg Marshall kézjegy, nem tudom van-e hatása a hangra ennek a némileg kvantált átjárhatóságnak, mindenesetre jól néz ki. Talán az a két fém lehet kevés, ami a fülsapkákat rögzíti a fejpánthoz, de nem valószínű, meg a repedős HD598-al inkább csöndben maradok. Kinézetre amit vártam, nekem nagyon tetszik, mondjuk ahogy kb. mindenki írta, kisebb, mint amire számítottam, de legalább nem annyira droid utcán viselni. (Mármint, nekem így is az volt, de az utca népét nem zavarta. Persze ez semmit nem jelent, ők is droidok.) Kábelhossz ilyen kialakítással (kb. 1 méter, de ebben van egy felcsavart nyújtható rész) kompromisszumos, de jól sikerült, hordozva nem zavar a többlet, ha viszont a gép hátuljába dugom, akkor azért nyúlnia kell, de nem problémás. Normális embernek úgyis van erősítő az asztalon. Izolációban viszont gyengének nevezném, annak ellenére, hogy zárt. Bár hozzá teszem, nincs sok tapasztalatom zárt fejhallgatókkal, de úgy hiszem van ami többre képes ennél szigetelésben, például a "nyitott" Senn IE7 is jobb, bár az IEM. Metrón ez tehát nem játszik, utcazaj, busz és villamos mellett még rendben van többnyire. Ezzel a részével tehát nem vagyok teljesen elégedett. És akkor a talán legfontosabb, a hang. Nos, ugyan nem hallottam az Urbanears fejest, de annak a grafikonja alapján ez biztosan nem ugyanaz a driver. Minden tartomány megjelenik, tehát a magas is, ráadásul szerintem egész szépen, nekem elég ezért az árért. Biztos vagyok benne, hogy nem asztallap a grafikon ezen a szakaszon (mint ahogy máshol sem) itt-ott kicsit erősebb, kicsit gyengébb, de számomra nem hangzik rossznak, cinek, crash-ek sem bántják a fülem. Közép is rendben van, semmi nagyon kiemelkedő ugyan, de talán ebben a legjobb, aminek örülök. Elektromos gitár hangja kifejezetten tetszik rajta, van viszont pár felvétel, ahol a snare nekem „konk-konk-konk-osabb” mint ahogy én azt szeretném. Vokál szép mind a (tiszta) nő és férfi, kevésbé tiszta (értsd: hörgés) mögé mintha még egy kis tüdőkapacitás férne. Akusztikus gitár is kellemes a fülnek. Amiben legkönnyebben bele tudok kötni, az a mély. Nem is tudom pontosan megfogalmazni mi nem tökéletes rajta, mennyiségre számomra nem kevés, inkább, hogy nem megy le a spektrum legaljára (azaz lemegy nyilván, csak elég halovány), nem elég súlyos, tehát hiányzik például a lábdob legvége, az a rész, amitől igazán rezonál a dobhártya, így egyes számok nem elég offenzívan jönnek vissza, nincs az az ütősség, ami szerintem illene hozzá (pl. egy blast beat-nél, ha mond ez valamit). Tuccereknek tehát valószínűleg hiányozna az „oooomph” egy része vagy egésze. Ezzel szemben mintha valamivel 100Hz fölött (<200Hz) lenne egy kis hupli, mert van egy kis brummogós beütés néha, de ezt a számot ne vegyétek szentírásnak, nem vagyok jó ezek belövésében. Hangszínpad elsőre kicsit doboznak tűnt, de nyilván azért, mert az 598 a referenciám, ami több szempontból sem egy kategória, szóval igazából teljesen átlagosnak nevezném, egyébként ez javult a járatással, és néha okozott meglepetéseket (lehet azért, mert nem szigetel olyan jól). Analitikusságról, részletességről nem tudok most egyértelműen nyilatkozni, a napokban nem az ultra-technikus zenékhez volt affinitásom, de bizonyos számoknál kihallottam a metronómot, illetve az ujjmozgásokat a húrokon, tehát ez akár még erőssége is lehet. Zárásként annyit, hogy 32Ohmos impedanciájával könnyen hajtható, közvetlenül iPodról (fúj-fúj-fúj) is jól szól, nem sok különbséget érzek ha a hangkártyámra dugom. Érzékenysége emlékeim szerint közepes, nagy hangerőkre fel lehet tekerni, néha szükség is volt rá, a fent említett izolációs problémák miatt.

    Megéri? Nem tudok biztosan válaszolni, mert nem ismerem nagyon ezt az árkategóriát, főleg nem a zártakat. Aki használatban utazik, annak szerintem nem, de ez legtöbbször így van. Én eladni egyelőre biztos nem fogom, ennyit (16.000) megért nekem, viszont a végleges árhoz (~30.000) mért különbség jelentős részét valószínűleg a márkáért fizeti a vásárló.

    Összességében szerintem egy elég kiegyensúlyozott fejhallgató, semmiben sem túl rossz, de nem is kiemelkedő, a 16ezeres bevezető árat véleményem szerint megéri annak, akinek van olyan alkalom, amikor tudja használni. Értem ezalatt, hogy otthonra van nyilván jobb, portable felhasználásra nem mindig kielégítő a szigetelés, de jó lehet azoknak, akik többet sétálnak, de legalábbis nem a leghangosabb környezetben utaznak, szerintem elalváshoz is jó, HD598-at például lenyomja a fejemről a párna, ez annál jobban tart, de laptophoz is ideális választás lehet.

    No még annyi, hogy akit esetleg érdekel, azzal szívesen összefutok egy próbára (BP).

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz zack #19446 üzenetére

    Az itteni álláspont szerint egy jó stereo fejes jobb mint egy sok-pont-sok fejes.
    Van aki ezt elhiszi, van aki nem.

    #19444
    Marshall Major lehet egy tipp. Keress rá a topikban kinek van.
    De majd jön Shufny kolléga és útba igazít. ;)

    [ Szerkesztve ]

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • Shufny

    őstag

    válasz baluka26 #26579 üzenetére

    Már egyszer lebukott. :D

    Nekem nincs kialakult rendszer. Általában azt hallgatom, ami valamilyen módon ideiglenesen van nálam. :D

    Nertpaelg: Az 598 miért nem jó alváshoz? Utcán is használod a Major -t, vagy ott csak az IE7 -et? Esetleg az is változott azóta?

  • contaxg

    veterán

    válasz phonefan #36246 üzenetére

    A Major viszonylag kényelmes, de olyan közepecske, de pofás.

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • ntomka

    nagyúr

    válasz bigmasterg #37138 üzenetére

    Persze, mindkettőt még bent.

    (#37141) bigmasterg: A prezentációját. Nagyon fun, meleg hangú karakter. Számomra egy kicsit "bass-heavy", de elviselhető mindenképp. És szvsz a HD25-höz képest sokkal emészthetőbb a hangja, itt nem értek egyet veled. ;) Az ár amin szereztük pedig nevetséges érte.

    Összességében ha a BW féle árat nézzük pl (15-20k között), annyit nekem nem érne meg. Azon az áron a Marshall Major sokkal jobb minőséget képvisel (de majd megmutatom).

    A füleseket tömören ide akkor, ha már itt kérdezted: a ckdun nem gyere be. Nagyon V szegény, nem nekem való. Semmilyen zenével. :) De a technikailag ha megnézzük mennyibe kerül, ajánlható azoknak akik ilyet keresnek. A Metallics viszont tetszik. Egész jó. Szintén az áron amin vettük nevetségesen jó. Azt meg amit slfln írt a magasairól (hogy kicsit fedett, visszahúzódó), megerősítem.

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • bigmasterg

    addikt

    Itt van nálam most ntomka Marshall Major fejese.

    Egész pofás, kicsi, könnyen hordozható fejes. Viszont ahhoz képest, hogy zárt, hordozható, nem szigetel annyira jól. Forgalomban ez lehet előny, de buszon vagy vonaton hátrány.

    Először felraktam a fejemre és nem is értettem a dolgot. Ennyire visszafogott magasakat nem is tudom, hogy hallottam-e bármiből. (Még azt is fenntartom, hogy az én fejem nem kompatibilis vele, mert bármi után felrakva nagyon tompának tűnt a dolog.)
    Többet hallgatva megértettem, hogy mit akar, (kevés magas, mélyeken sem emel különösen nagyotés nem is részletes, így nem marad más, mint hogy a közepeket hallgassa az ember) még tán' szeretni is tudnék egy hasonló karakterű fejhallgatót, de ahhoz sokkal magasabb technikai szint kellene.

    A héten csinálok róla majd pár képet, azt megérdemli, mert pofás kis fejes. Nyakéknek, fej, esetleg polc -dísznek teljesen jó, de én inkább nem hallgatnám.
    bocs ntomka és kösz a lehetőséget. :B

    (ha enyém lenne valszeg kíméletlenebb lettem volna)

    szerk.: Tudom, neked meg a hd25 nagyon nem. Ízlések és pofonok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ntomka

    nagyúr

    válasz bigmasterg #37538 üzenetére

    Ebből a videóból egy ami értelmes és az ez a komment: "Nice shirt man!!!!!" :))

    (#37535) bigmasterg: Erre visszatérve érdekes a fül akusztika, Érdekelne mostmár hogy működik ez a dolog, mert te ott hallasz sok mélyet ahol én nem, és fordítva is igaz. Szerinte az SRH440 pont jó, szerintem meg brummog. Szerinted a HD25 is jó, szerintem meg ha egy kicsit is összetettebb igényel gyorsaságot és jobb elválasztást a zene, akkor egy híg mély masszává válik az egész. Az A900-ra azt mondtad túl sok a mélye, szerintem meg bőven az elfogadható tartományban van.

    És lehet mondani, hogy de hát a számok, a mérések, a referenciákhoz való hasonlítás (ami ellen nemrég páran tiltakoztak, hogy hallás útján ne!), de akkor is szubjektív ez a műfaj, mindenkinek más tetszik és mindenkinek a hallása is más többé-kevésbé. :)

    Szerintem a Major azon az áron kifejezetten jó. Ahogy fizik is írta az újabb modellek mikrofonnal és távvezérlővel érkeznek, ami sokat dob az értékén hordozható eszköz lévén, ezt mind tudjuk. Emellett az anyaghasználatát senki nem kritizálhatja, főleg ennyiért. Szép is. Kell ennél több divatcikket keresőknek? Az már más kérdés, hogy a hangja milyen. Szerintem nem rossz, többek szerint igen. Na bumm. Más fejhallgatóval is van így, hogy valakinek tetszik, a többségnek viszont nem, ennek ellenére megvan a maga rajongótábora, pl. a HD555, ami persze nem egy kategória ezzel, de elég megosztó tud lenni.

    A hangjára visszatérve én sem mondtam sosem, hogy tökéletes, de szerethető tud lenni számomra. Igénytelen a forrásra nézve, a jobból semmit nem kamatoztat. A mélyei nekem pont elegen vannak, a közepe rockhoz nagyon is jól mutat, a magasaiban találtam én is technikailag több hibát. A teteje előtt van egy nagy "árok", ami bizony nagyon hallatszik rajta, de meg lehet szokni és az agy jól kompenzál. Ha adsz neki rendesen esélyt, kiviszed utcára és arra használod amire a gyártó is reklámozza: “With Marshall Headphones it is now time for Marshall and rock ‘n’ roll to introduce yet another bold push into the unknown.” - Utcára hétköznapi hordozható eszközökkel. Ezt teljesíti, főleg az aláhúzott, kövér betűs részt.

    A HD25-tel meg nem keverném végképp, mert teljesen más kategória árban és hangban is. :)

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • Shufny

    őstag

    válasz ntomka #37823 üzenetére

    Hát maga az a hozzászólás is nehezen értelmezhető számomra. Akkor látnám értelmét, ha túlárazott csicsának gondolnád a Major -nál drágább cuccaid, de csak nem.

    Szóval a fejhallgatóból nem kell drága, hogy jó legyen, de minden másból egyértelmű, hogy drágábban van jobb? :F

  • Big-Lacos

    aktív tag

    Hello mindenkinek
    Egy ideje olvasgatom a topicot, de eddig nem szoltam hozza, csak probaltam ihletet meriteni fejhallgato vasarlashoz.
    Egy ideje ugy ereztem, hogy ideje nyugdijazni a regi Sony MDR-150-et. :)
    Utcara egy Sennheiser CX-300 II-ot hasznalok,tobbnyire elektronikus zenevel, szerettem volna otthonra valamit ami jobban szol.
    Ma a nyakamba vettem a varost, es meghallgattam jo par darabot, amik nyomot hagytak bennem:
    Sennheiser HD 558 - tetszett a hangja, kenyelmes is volt, de arban tobb mint amit kepzeltem. :)
    Pioneer HDJ 500 - volt eleg mely, de nekem hianyoztak a magasak.
    Grado SR 80 - eppen forditva, nem volt eleg mely.
    Marshall Major - osszessegeben hianyzott valami, es a "telefontaviranyito" a kabelen nekem "valamiert" deal breaker.
    Audio-Technika WS55 - Elso hallasra nagyon tetszett, masodikra is...., sokaig gondolkodtam e kozott es a Pioneer kozott, de a vegen ez lett a befuto, azt hiszem nem bantam meg.
    Ennek a karaktere tetszik legjobban, egyenlore kenyelmesnek is erzem, remelem az is marad hosszutavon.

    A listara ranezve van szoras az arak kozott, de ugy gondoltam ha van ami tetszik, akkor aldozok tobbet, vegulis amint az abra mutatja, nem kellett :D

    Plusz par darab, amit megneztem, csak a kivancsisag kedveert, vigyazat trollkodas kovetkezik:
    Beats Studio - nem volt annyival jobb, mint amennyit kertek erte (talan az aranak a harmadaert)
    Beats Solo - celluxal volt osszeragasztva, ennnyi eleg is volt.
    Beats Pro, Bowers & Wilkins P5 - olyan mint a zsiraf, szep, de otthonra nem....

    Csak azert irtam le ezeket, hogy ha mas is hasonlo cipoben jar, hatha segit egy kicsit.

    https://www.flickr.com/photos/biglacos/

  • szilu7

    senior tag

    válasz imibogyo #38333 üzenetére

    Sajnos a HD650-nek még mindig baja van. Nem a párna okozza. Már az 580 párnával is kipróbáltam. Először olyan, mintha halkabb lenne, aztán jobban meghallgatva, olyan mintha a középső tartományban lenne lyuk. Egy idő után olyan érzést okoz, mintha a jobb füled egy kicsit bedugult volna. Ötlet? Azonkívül, hogy elmegyünk Londonba, és megbeszéljük az eladóval a dolgot? :)
    Fejesekről tegnap.
    A K702 baromi jó, gyönyörűen szól még a K601 után is érezni a különbséget. Deadzone41 jól leírta, bár nekem a mélyei is tetszettek.
    A sok vitát kiváltó Marshall Major. :) Szerintem teljesen tolerálható, amellett, hogy sok a mély, és fedett. Gitáros, zúzós számokra elfogadnám. Praktikus, kicsi, mikrofonos, és szerintem jól néz ki.
    Az AT TAD400 a szegény ember AD700-a. Kevésbé részletes, de hasonló karakter, tetszett.
    Ami nekem kellemes meglepetés volt az a Slux HD661. Jól, szigetelő, olcsó zárt. Az tény, hogy magaskiemelése van, de számomra ez belefér. Viszont általában megvan mindene, és meglepően részletes volt. Irodába olcsó, univerzális fejesnek szerintem kiváló.
    Hirtelen ennyi, viszont várom a jótanácsokat HD650 ügyben. Ha nincs ötlet arra, hogy mi okozhatja a fenti jelenséget, akkor megpróbálom visszacsinálni. Pedig a hangja emellett nagyon bejön, nálam eléggé veri a HD580-at.

  • ntomka

    nagyúr

    válasz baluka26 #39038 üzenetére

    Jó gyorsan. Ott a megosztó Marshall Major. Én szeretem, más hallani sem bírja. Ízlések és pofonok.

    (#39050) Bodz: Pedig a kannás jó, főleg ha tablettás. ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • ntomka

    nagyúr

    válasz dudika10 #39359 üzenetére

    A Major nem mélyorientált. :N
    És nem is mélytúlsúlyos. :D

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • Johnyboy0107

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én is most szeretnék venni fejhallgatót. legfőképpen utazáshoz és mindenfajta zenét szeretnék vele hallgatni. A lényeg, hogy zárt legyen, mert én sem szeretem ha valaki úgy hallgat zenét, hogy én is tisztán hallom tőle 3-5 méterre is. Használni telefonhoz "leginkább egy nokia lumia 800-hoz" vagy ipodhoz fogom használni tehát lehet az sem árt ha a vezetéken van valamilyen mikrofon. Árban, olyan 20000 ft-nál sokkal többet nem szeretnék érte adni. Egy jelöltem már van az pedig a Marshall Major erről is várok véleményeket.

    Nem vagyok lassú csak egyszer elütött egy kocsi amit ketten toltak W. Allen

  • Bodz

    nagyúr

    válasz fi:zi'k #39924 üzenetére

    Esetleg a Reloop RHP-5 jöhet még szóba. Fogalmam sincs, hogy milyen a hangja, viszont 20 alatt van és mikrofonos. A Major és a ZX301/302 szintjét lehet ez is megugorná.

    [ Szerkesztve ]

  • soldierboy

    tag

    Néhány hete vettem egy Marshall Major fejhallgatót, ha bárkinek bármi kérdése lenne vele kapcsolatban írjon. Azért írtam, mert amikor ilyet akartam venni senkinek sem volt tapasztalata.

  • schawo

    titán

    válasz Heromark17 #40225 üzenetére

    Superlux HD661
    Marshall Major

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • baluka26

    veterán

    válasz kolosanyi #40579 üzenetére

    Marshall Major?

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • #71562240

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #41288 üzenetére

    Más témában kérdezek.
    Az hogy van, hogy a HiFi Piacban nemrég "tesztelt" Zound Marshall Major fejhallgató, illetve a Zound egész Marshall sorozata Marshallnak nevezi magát, a dobozán is öles betűkkel hirdetve, hogy Marshall Headphones?

  • ntomka

    nagyúr

    Valaki nem tudja kis méretű 3.5-es jack csatit hol tudnék venni? Olyasmi mint ezen a jobb oldali. Csak épp költséghatékonyabb kéne, ez a viablue nem éppen olcsó. Hasonlóra gondoltam, mint a Marshall Major-on is van. :)

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • #71562240

    törölt tag

    válasz n0fer #42246 üzenetére

    A schawo által leginkább javasolt M50 mellé én tanácsolnám, hogy hallgasd meg a Denon D1100-at, mert az még olyanabb, mint az M50, de szerintem egyáltalán nem réteg fejhallgató, inkább univerzális, akusztikus-klasszikus zenére is kiváló, sőt. A mért frekvenciamenete szerint (amellett, hogy nagyon-nagyon mélyre megy), a mélysávban erősen kiemel, de ez csak a mérésre igaz, ugyanis "hallásilag" nem ül rá a mélye a közép vagy magastartományra (esetleg az alsóközepe kicsit melegebb hangzású, mint amennyire azt a fejhallgatókedvelők egy része indokoltnak tartja). Ha esetleg schawo javaslatára adammka véleményét zárójelbe is tennéd, merthogy ő még nem hallotta a D1100-at, magát a fejhallgatót szerintem ne tedd zárójelbe, hanem próbáld ki, feltételezem, hogy tetszene.
    Csak megemlítem, hogy a hangszínét, tónusát tekintve megfelelne neked a Marshall Major is olcsóbbért, de annak a leg-legmélyei el tudnak fogyni kicsit néha, - miközben a 70-150 Hz közötti sávja nagyon is energikus, dinamikus (a mért frekvenciamenete szerint eléggé lekonyul 70Hz alatt, de a hangzásán ez nem mindig látszik, és kifejezetten mélytónusú fejhallgató, azt is szokták rá mondani, hogy tompa, ami azonban nem igaz).

  • bigmasterg

    addikt

    válasz dudika10 #42262 üzenetére

    Úgy van. Én dudikával értek teljes mértékben egyet.
    Hallottam D1100-at, volt nálam pár napig Marshall Major és volt HD25öm is.
    D1100 nagyon kiemel lent. Normál zenehallgatásra nem használnám, de sok basszus kedvelőinek jól jöhet. (Elfogadnék egyet, mivel ilyen hangú fejesem nincs, de pénzt nem adnék érte. :) )
    Marshall nekem nagyon nem tetszett, igazából senkinek sem ajánlanám. (Emlékeim szerint iszonyat tompa volt.)
    A HD25 azért rendesen megnyomja a mélyeket, de közel nem olyan elvetemült mértékben, mint a D1100. Hallgathatóbb, több stílusra alkalmas, viszont a denon sokkal kényelmesebb.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #42280 üzenetére

    Szerintem elsősorban azért van a többséggel szembeni eltérő szóhasználatom, mert a fejhallgatózók többsége fejhallgatós erényeket vár el a fejhallgatótól, én azonban azt akarom, hogy a fejhallgatóm is úgy (olyan tónusban) szóljon, mint a (zárt!) hangdobozom. Ezért én a D1100-at meg a Marshall Major-t ítélem kiegyenlítetten szólónak. Vagy például a 100 dolláros árához képest számomra megdöbbentően zseniális Koss Pro4 különféle verzióit. A hangdobozok többsége a fejhallgatók szinte mindegyikéhez képest "tompa" "mélytúlsúlyos" "mosotthangú", "információszegény".

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bajnokpityu #42291 üzenetére

    Főleg ha a polcon tartva szól...? :D
    (Egyébként a fentebb szóbakerült Marshall Major tónusát, frekvenciamenetét, torzításait leginkább éppen a 30-40 évvel ezelőtti hangdobozok jellemző tónusához, frekvenciamenetéhez, torzításaihoz tudnám hasonlítani.) (Meg a klasszikus csöves Marshall gitárerősítők tónusához, frekvenciamenetéhez, torzításaihoz... Pedig a Marshall Majort a svédek tervezték, gyártják, mégis "amerikaias" hangja van.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Deadzone41 #42301 üzenetére

    Nem is vettem kötekedésnek.
    Azért vedd figyelembe, hogy a "tompaságot" is idézőjelben szoktam írni ebben a tematikában, hiszen részben éppen arról van szó, hogy ami a fejhallgatózók többsége számára tompa (nem mélykiemelt, hanem tompa) fejhallgató, lásd pl. Marshall Major, az számomra nem tompa (persze van, ami nekem is tompa, de most konkrét példákról van szó, amelyek nekem nem tompák), hanem viszonylag természetes tónusú. És akkor ennek természetes tónusnak csak egy metaforája, hogy közelebb áll a hangdobozok tónusához, a lényeg az, hogy ezáltal közelebb áll az élő hangversenyen hallott zene tónusához. Ezt a tónust hallom az élő hangszerekből a hangversenyteremben, de a Rádió 6-os stúdiójában is, na meg a rockkoncerten is. Ha szól a szimfonikus nagyzenekar, a fuvolából szinte semmit nem hallasz a koncertteremben (úgy értem, hogy arányokról beszélek), de ha egy "tipikus" fejhalgatón hallgatod ugyanazt, hát...
    A crossfeedet már megbeszéltük, minél kevesebb elektronika áll a hang útjában, annál jobb. Például erősítőn se használtam még soha hangszínszabályzót, és ilyesmik. Mondhatnám, hogy "elvből" se, de ez természetexen gyakorlat. Megoldom crossfeed nélkül, a számomra megfelelő készülék (Marshall Major) kiválasztásával.

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz #71562240 #42315 üzenetére

    A templomok alkalmatlanok bármilyen zenei élmény létrehozására, egy-két modern darabot kivéve, amit direkt akusztikailag is terveztek :D

    Deadzone41
    Szerintem is jobb, ha előről, színpadszerűen szól a zene a fülesből, ezért is szeretem a 840-t, ahhoz nem kell crossfeed. A Marshall Major nem azért dobozhangú, mert rossz a tere (őszintén szólva nem emlékszem milyen), hanem mert torzítja a középtartományt. Ez akasztott ki rajta engem is.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #42318 üzenetére

    Igen. Elég közel áll ahhoz, amit szeretek. A 940-nél is utaltam erre. A Shure-ral szemben persze elfogult vagyok, mint analóglemez-kedvelő ember. (Bár ennek ellenére úgy alakult, hogy a pick-up-jeim se Shure-ok voltak)
    Szerk.: és való igaz, a 840-nek (is) kisebb a torzítása, mint a Major-nek. (Amúgy a páros felharmonikus torzításoknak az audiofíliában gyakorolt-felhasznált hatásairól éppenséggel a hifi topikban el lehetne polemizálni...)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #42324 üzenetére

    Egyébként a Marshall Major-rel kapcsolatban két dolgot tudni érdemes.
    Az egyik, hogy a fülre tétele után kb. öt perc elteltével gyógyul rá a párnája úgy a fülkagylóra, hogy hermetikusan zárt, egynemű teret hoz létre, úgyhogy a hangja-tere kb. öt perc elteltével válik "igazivá". Fontos számára a hermetikusan zárt tér a fülmembrán és a fejhallgatómembrán között. Ez esetben a zenék többségénél iszonyatos hangerőt el lehet érni, miközben kellemes marad a hang (az más kérdés, hogy ez persze veszélyes a hallásra, tehát nem javallott!).
    A másik fontos tudnivaló, főleg esetleges leendő vásárlók számára, hogy a Major jelenleg futó, mikrofonos verziójának furcsa módon két alverziója van. Az egyiknek gyárilag jobban össze van gömbölyítve a fejpántja, ezáltal nagyobb (túl nagy!) szorítóerővel bír, ráadásul a párnája is kisebb méretű, így nemcsak a párna trancsírozódik fel teljesen a fülre, hanem a hang is jobban "beletrancsírozódik" a fülbe-fejbe. A másik alváltozat fejpántja nincs annyira összegömbölyítve, így arányos a szorítóereje, és a párnája is nagyobb méretű, ezáltal van neki ellentartása, úgyhogy ennek az alverziónak jobb a tere, valódibb az akusztikai közege, és kisebb a torzítása is, ráadásul kényelmesebb viselet. A Marshall Major dícséreteim tehát elsősorban az utóbbi ("lazább szerkezetű"-nagyobb szivacsméretű) alverzióra vonatkoznak. Nem tudom, hogy a régi, mikrofon nélküli változatnál volt-e valaha ilyen különbség, de az általam vizsgált három mikrofonos Major példány közül éppenséggel a két fekete színű volt a "hibás" konstrukciójú, és a fehér volt az optimális szorítóerejű-szivacsméretű. Így lett az egy hete vásárolt Marshall Major-öm végül fehér színű, pedig eredetileg feketét vettem. Aki netán eléggé elvetemült, hogy Major-t akarjon venni, figyeljen erre!

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dudika10 #42428 üzenetére

    Bár nem ez a lényeg a kérdésedben, de kitérek rá:
    Stax-ból két korszak két "zászlóshajóját" hallottam eddig, a régi legendás Lambdát és a mostani "uralkodót", az SR-009-et (mindkettőt a "hozzávaló" erősítővel), ezek ugyebár eleve külön kategóriát képeznek, nem is igazán "fejhallgatók", hanem inkább "hangszerek", most ne is beszéljünk róluk. A többi említettekről: K701-et, SRH940-et természetesen hallottam, mint ahogy többféle Audio-Technica-t is, és persze sokféle márkából százféle típust, a cucilista Orionnal, BEAG-gal kezdve anno. Ezzel csak azt jelzem, hogy széles az összehasonlítási alapom, s mivel ezt egyébként te is tudod, úgymond "visszapiszkálok", miszerint a kérdésed "(I)hallottál már(/I) ...-t vagy bármi hasonlót" kitétele igencsak költői kérdés, hogy finom legyek). (Nem csak azért széleskörű a tapasztalatom, mert sajnos kb. kétszer olyan idős vagyok, mint te, de azért is.)

    És akkor a lényeg:
    Hiába zavar annyira téged a D1100, sokadszorra is csak ugyanazt tudjuk elismételni egymásnak vele kapcsolatban.
    Ha a felvetésed szóhasználatát alkalmazom, akkor bizony a fejhallgatók 95%-a "cincog", azaz a hangképük-tónusuk és a terük "fejhallgatós jellegű", távol áll a valóságtól. Hiába jók "fejhallgatóként", ezek csak fejhallgatók, azaz a hangjuk nem életszerű, értelemszerűen: nem életnagyságú, - ez közhely. Szintén a szóhasználatodra reagálva, nem azt mondanám, hogy mélyhiányosak, nem ez az érdekes, hanem az az érdekes, hogy "pályafutásom" alatt találtam néhány olyan fejhallgatót, amelyek nem "fejhallgatók" akartak-akarnak lenni, hanem "hangdobozok" (pontosabban: megidézik a hangdobozok illúzióját), azaz a hangjuk közelebb állt az életszerűséghez, "életnagysághoz", mint a fejhallgatóké általában. Korábban kifejtettem ezt részletesebben is. Én zenét akarok hallgatni, nem "fejhallgatót", nekem a fejhallgató csak amolyan szükséges (igazándiból szükségtelen) rossz (mint ahogy persze a hangdobozra alapozott, tehát a való élethez a fejhallgatónál jóval közelebb álló hifi-berendezésem is csak "szükséges rossz" az élőzenéhez képest), ezzel együtt, amióta "hifista" zenehallgató vagyok, szinte mindig volt fejhallgatóm is, kiegészítésképpen, hogy legyen az is. (Úgymond "a hecc kedvéért") (De természetesen ez nem azt jelenti, hogy "trollkodni" járok ide, hiszen "hifista" vagyok, a fejhallgató is a szívem csücske.)
    Félreértés ne essék, számomra még a D1100 is túlzottan "fejhallgató", ha nem is a tónusa miatt, de legalábbis a "túlzott", "kiemelt", "fejhallgatós jellegű" tere miatt mindenképpen (sajnos a D1100-at hallgatva sem a zsöllye tizedik sorában ülök közönségként, hanem a karmesteri pulpituson állva kapkodom a fejem jobbra-balra). A fejhallgatók "térkiemelősek", mondom félig komolyan, az pedig pech, hogy ezt az általam nem kedvelt "térkiemelést" (és "cincogást") jellemzően kétféle módon lehet ellensúlyozni: egyrészt a fejhallgatózók többsége által tompának ítélt tónus által (ami persze esetleg valóban "mélykiemelés" mellett valósul meg), másrészt a fejhallgatózó többség által túlzottan szűknek ítélt tér által. A "szűk tér" általában olyan fejhallgatóknál tud megvalósulni, amelyek zártak, a házuk pedig a membrán fül felőli oldalán nem képez nagy barlangot, azaz a membrán viszonylag közel van a fülhöz. Az 50-100ezer feletti "audiofil" kategóriából most nem idéznék, mert ott a sok "egyéniség" között nehéz kapaszkodókat találni, de az alsóbb árkategóriákból utalok három olyan fejhallgatóra, amelyek számomra etalonok, részben az általam kifejtett szempontok teljesítése, részben az árukhoz viszonyított általános hangminőségük miatt.
    Technics RP-F800, ezt a fejhallgatózók döntő többsége mélykiemelősnek ítéli.
    Koss Pro4, ezt leginkább fojtott hangúként szokták leírni.
    Marshall Major, ennek pedig az ítészek zömének részéről a tompa kitétel dukál.
    Nem véletlen, hogy a háromból kettő fülre nyomuló supraaural típus, a circumaural Koss pedig elég "lapos" kiképzésű ahhoz, hogy az is olyan, mintha fülre nyomuló lenne.

    Látszólag nem igazán az D1100 mélykiemeléséről beszéltem, de csak látszólag. Az értékelésében pedig nyilván úgysem fog közelíteni az álláspontunk, de hogy esetleg nem olyannyira egynemű ez a fejhallgató, mint számodra, azt valamelyest az is jelezheti, hogy nem elsősorban az "elektrohouse" tuc-tuc basszusdöngetők körében népszerű, hanem fajlagosan még inkább a főleg akusztikus-klasszikus zenét hallgató "audiofilek" körében (ami én is vagyok).
    A hangtechnikában egyébként alapjellemző, hogy egy elektronikai eszköznek ügyesen csalnia kell ahhoz, hogy a valóság illúzióját hatékonyabban idézze meg, mint más eszközök, amelyek esetleg "kevésbé csalnak". Ha netán a D1100 esetleg hazugabb is, mint két ellenpéldád, a K701 vagy az SRH940, szerintem "valósághűbbet" hazudik, mint a másik kettő.
    És ha ajánlom is "boldog-boldogtalannak" a D1100-at, azt szoktam ajánlani, hogy hallgassa meg, általában jelezve a pro és kontra nézeteket vele kapcsolatban

    [ Szerkesztve ]

  • dudika10

    veterán

    válasz Dave™ #42473 üzenetére

    A K450 picire összehajtható, kemény tokja van, hurcolászni kényelmes. Ugyanakkor a konstrukció harmatgyenge és nehezen javítható. Bajonettes csatlakozóval ellátott, cserélhető kábelt nem lehet akármire cserélni, és a gyakori méretállítás magától eltöri a fejpántban futó kábelt. Ezek mellett nem is a 10k-s kategória, inkább a 20k-s, annyiért viszont erősen túlárazott (,mivel nyilvánvalóan az ember megfizeti a tokot, pici méretet és minden mást is...).

    A K518 sokkal masszívabb, könnyebben javítható, bár ott is csak a pánt teteje van fémmel merevítve. Ez sem a 10k-s, inkább a 15k-s kategória.
    Méretre is kisebb, mint a RetroDJ és össze is lehet hajtani. Táskában ígyis-úgyis sok helyet foglal, de a RetroDJ kör formája eléggé ügyetlen ha pakolásra kerül a sor szerintem.
    DT235-öt meg nyugodtan helyettesítsd be a RetroDJ helyére mindegyik mondatba.

    A K518 szerintem egy reális választás mászkálni, ha az ember nem akar IEM-et használni.
    Persze akkor már ott van a Marshall Major is, távirányítóval és mikrofonnal. Meg kell hallgatni őket, és amelyik jobban tetszik, az megvenni (ha a mikrofon is kell, akkor meg marad a Major). Hangban nem ezek a legjobbak az árkategóriában, de vannak egyéb nézőpontok is.
    Az AKG-khez lehet kapni alkatrészt gyakran, tehát pár év múlva esedékes párnacserénél 1-2.000 forint körül minden bizonnyal könnyebben fog találni párnát, aki ezt választja.

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #42781 üzenetére

    No persze, a csövesek is sokat alakultak, jobbára az előnyükre, a maiak már nem nagyon produkálnak olyan felismerhetetlen négyszögjeleket, meg páros harmonikus torzításokat, mint a Marshall Major-öm :D .
    Szerk.: már a nosztalgia se a régi.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz donpe #42783 üzenetére

    Ezért van Marshall Major fejhallgatóm. :B

  • #71562240

    törölt tag

    válasz donpe #42785 üzenetére

    Keress vissza rá, régebben ntomka és mások is véleményezték, részletezték pro és kontra, én pedig kb két héttel ezelőtt írtam a tapasztalataimról. Csak beírod, hogy Major és kiadja ezeket. Bocs de most mobiltelefonon gépelek, és kényelmetlen lenne újra leírni, másrészt éppen elindulófélben vagyok. :R

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Xaels #42818 üzenetére

    Nekem Major-öm van, kifejezetten masszív, tartós darab, jó konstrukció, jó anyagokkal, kivéve, hogy a fülpárna műbőrének a borítására vigyázni kell, hogy ne kopjon le. A hangját is szeretem, de ezt már olvashattad a kereső segítségével, főleg, ha a Major szóra is rákerestél, mert nincs mindig kiírva a teljes neve, inkább csak az, hogy Major.

  • schawo

    titán

    válasz petata #42830 üzenetére

    Kocsi, vonat rendben lenne, de utcára tényleg nagy.

    Valami hordozhatóbb:
    Superlux HD661
    Marshall Major (esetleg)

    Többieknek biztos eszébe jut más/jobb is.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • #71562240

    törölt tag

    válasz petata #42832 üzenetére

    Az ajánlott ficzi'k mellett contaxg-nél is érdemes próbálkozni, én pedig a Teréz körúti Hangszerkerben próbálgattam, van ott Marshall is, Shure is, Audio-Technika is (Nézd meg esetleg az AT-M30-at is, bár a másik két ajánlatot általában jobbnak tekintjük), Yamaha is... A Marshall Major jól hordozható, hordva és összecsukva is kisméretű, elég jól zár, és némelyek szerint a hangja is nagyon jó (szerintem is), mások szerint nem igazán jó a hangja. A Shure SRH440 hangját ellenben szinte mindenki szereti, az kevésbé megosztó hangú - mármint persze az árához képest.

    [ Szerkesztve ]

  • petata

    őstag

    válasz #71562240 #42835 üzenetére

    A Marshall Major gyönyörű, tényleg jól hordozhatónak tűnik, és a hangja is biztos elég lesz egy ilyen laikusnak, mint én... a kérdés már csa kaz, hogy elég jól zár-e. :U

    I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

  • schawo

    titán

    válasz fattyu #42848 üzenetére

    De, az is elmegy ilyen célra egy ajánlatnak. :K

    A hangja ugyan nem fergeteges, de nem is rossz (nálam a Major előtt van), viszont a kényelme "korlátozott" :)

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Deadzone41

    őstag

    válasz schawo #42891 üzenetére

    nem jól szigetelnek? a focalon ha jól tom még szifon távszabályzó is van.

    pont ma hangzott el, hogy a szépség relatív :P amúgy csak írtam az érzékeny zártakat ami hirtelen eszembe jutott de még: marshall major, b&w p5 (bár ez ritka ronda szerintem:D)

  • schawo

    titán

    válasz dragon11 #42910 üzenetére

    Superlux HD330
    Panasonic HTF600
    Superlux HD668B
    Marshall Major

    használtan
    Sennheiser HD555
    kis szerencsével Shure 440

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • petata

    őstag

    válasz #71562240 #42968 üzenetére

    Tudnátok ajánlani vmi kisebbet is? :B (mint pl. a Major)

    I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

  • petata

    őstag

    válasz #71562240 #42970 üzenetére

    Akkor lehet mégis a Major lesz... és a Solo HD-k hogy zárnak? :D Vagy azok nem zártak?

    I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz petata #42978 üzenetére

    Szerintem sokkal többért jóval kevesebbet. De én elfogult vagyok a Major javára, tehát nem vagyok ezügyben mérvadó.

Aktív témák