Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz yorgashx #89676 üzenetére

    Próbáltad alkohollal megtisztítani kicsit a kapcsolókat (ez igazából a Cherry switch-ek hibája, nem a billencsé)?

    Itt most kettő van; a fentebb említett Miya Pro Sakura Cherry MX Silent Redekkel (bár ez javarészt egy Varmilo board tulajdonképpen), meg egy ONE 2 Horizon MX Blue-kkal. Az előbbi lassan fél éve van, ezzel szoktam puttyogni, az utóbbit egy hónappal a Miya után vettem munkához, mindkettő német kiosztású. (2020-ban egy Shine 7-et teszteltem, de csak ~1,5 hétig volt nálam, meg kicsit megpüföltem egy ONE 2 RGB-t, de mindkettőt marasztaltam volna legszívesebben.)

    A porfogó persze itt is rajtuk van és nagyon sokat számít eldzsuvákolódás szempontjából, főleg, mivel itt van por. Nem tudom, hogy ami 25-30 évvel ezelőtt az utolsó membrános cucchoz is tartozék volt, miért kopott ki a köztudatból annak ellenére, hogy kb. 2 filléres költségbe kerül legyártani PET-ből. 50 dollár felett kötelezővé tenném.

    Egyre mindenképp érdemes figyelni Duckynál (de elvileg minden más gyártónál is), hogy nem érdemes a magyar kiosztást vadászni, mert ahhoz lézerrel gravírozott ABS kupakok lesznek a kettős fröccsöntésű PBT helyett, és nagyon nem ugyanaz a kettő. Ha kell az ISO enter, akkor UK ISO a jó, ha a rövid bal shiftes + dedikált "í" karakter a cél, akkor DE ISO, bár én már magyaron is AltGr + j/i-vel írom a hosszú karaktereket.

    Mint láthatod, túlságosan sok tapasztalatom nincs vele, de szerintem a Duckynál kezdődik a billentyűzet, és örömteli volna, ha jönne belőle süllyesztett slim kapcsolós, 65 százalékos (és színes) modell, azt venném viszonylag izibe. Ha sikerülne olyan áron hozzájutni, mint a mostani kettőhöz, akkor egy Ducky x MK Frozen Llama One 2 Minit még beszerzek valami lineáris kapcsolóval, viszont a következő billencs projekt egy 20 éves álom beteljesítése lesz, valamikor a nem túlságosan távoli jövőben. :D

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák