Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doxit.hu

    csendes tag

    Feldobom a labdát, hátha tudtok erre valamit.
    Egy barátom felesége keresett meg, hogy szeretne neki egy billentyűzetet. Most születik a második baba így egy csendesebb darabot keresnének. A srác grafikus és jelenleg egy gagyi sok éves 'gémer' membránost használ.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Hát, jó lenne 30 körül beleférni, de tekintve az igényeket ennek kis esélyét látom. :)

    2.Használt szóba jöhet?
    Jó állapotú vagy újszerű, igen.

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Ahogy említettem, egy gagyi membránost használ. Pontos típust nem tudok, de nem is lényeges.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Grafikai munkák, gépelés, kis játék. (bár arra van neki joy)

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Első sorban mechanikus és ollós vonalon gondolkozok, de végső esetben a membrános sincs kizárva. (de, ez utóbbi ugye igen hamar csendesből hangossá válik)

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Irányadónak a Varmilo VA109M CMYK MX Silent Red-et néztem, de ez már kicsi drága és probléma, hogy nem gravírozott a cap. (tehát a háttérvilágítás nem üt át a feliraton) Ha lenne kb ugyan ez valami olcsóbb alternatívában az kiváló lenne. Még a Logitech MX Keys jött szembe, de abból nem létezik magyar, az Apple féle meg Apple, almás gombokkal.

    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    ISO és mindenképpen magyar

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Full size, numpaddal

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Világítás mindenképpen kell (nem kell rgb). Mindegy, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli. Asztalnál, asztali gépnél dolgozik vele, szóval ennek nincs jelentősége.

    Igazából már pár napja nyúzom a kérdést, de a fenti, igen borsos árú Varmilo-n kívül, ami minden pontnak megfelel én nem találtam.
    Még a hama urage exodus 900-at néztem brown switchel, hogy szét szedem és megkenem neki, de még úgy is elég hangos. (lehet még ezen kívül valamit okosítani vele, hogy halkabb legyen?)
    Szóba jött a Logitech MK295 Silent, ami meg nem világít sehogy sem.
    A többi meg vagy bluetooh-os vagy nem világít esetleg nem magyar. :)

    Tényleg csak a nagyon olcsó gagyi membrános 'gémer' vonal van meg az ultra drága mechanikus, ha valaki egy csendes full size magyar billt akar háttérvilágítással? :U

    [ Szerkesztve ]

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz 4nick8 #74761 üzenetére

    Jó-jó persze, tudom, hogy van bőven feljebb és objektív értelemben természetesen igazad van, de azért egy normál embernek, a 10-20 k feletti billentyűzetek már erősen a 'High price' kategória. :) Meg hát azért elég nagy a szorzó a 11-2 ezer forintos 'gémer' membrános és a viszonylag csendes mechanikus között (a leírt paraméterek mellett), ami most úgy fest 60-tól kezdődik kb.
    ...és hát ugye az van, hogy egyébként vannak akár full size, viszonylag csendes, egyszerű megvilágítással rendelkező mechanikus gombsorok egész jó árban csak valahogy ezek nem magyarosodnak. :) Keycap-et rendelni meg annyi lenne, amennyiért megvehetik mondjuk a varmilot. Ha legalább nem kéne a full magyar kiosztás (hosszú 'Í'-vel) vagy jó lenne egy TKL, akkor nem is tettem volna fel ilyen hülye kérdést. :)

    [ Szerkesztve ]

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz Throme #74776 üzenetére

    Először is privátban meg azért itt is kaptam segítséget. Az is segítség, ha csak megerősítenek abban, amit tapasztalok. Innen is köszönöm nekik! :R

    Másrészt, és ezt most csak általánosságban írom a felvetésedre, egyáltalán nem ez az itteni tapasztalatom (de, biztos akad persze itt is ilyen tag)... nekem az említett hozzáállás, hogy én már túlléptem egy szinten, ezért ami alatta van az mind egy sz*r vegyél amit akarsz, erősen antipatikus hozzáállás.
    Nekem is új Macbook Pro-m van kimaxolva, egy elég izmos asztali gépem Eizo monitorral, iPad Pro, Mac studio. Még is ha valaki megkérdez, hogy mit ajánlanék 200 ezerig a gyereknek mindig segítek, mert van némi szakértelmem is és nem derogál ezzel foglalkozni. (meg szeretek is ezzel foglalkozni)
    Mert az valóban tény, hogy minden összeghatárban ugyan azt veszed (nem csak az olcsóban hanem a prémiumban is amúgy), de mindig vannak hol erősebb, hol csak árnyalatnyi különbségek, amit én a tapasztalatommal meg a szakismeretemmel megtalálok és mondjuk tudom, hogy neki nyugodtan lehet a laptop tejfölös dobozból is, a legfontosabb számára mondjuk, hogy 10 fps-el több legyen a CS:GO-ban.

    De, a kérdésem igazából nem is erre irányult. Nem kell a világ legjobb mechanikus billentyűzete, sőt nem is a világ leghalkabbja (meg, hát nem is feltétlen kell mechanikus) csupán ezen a területen annyi a cél, hogy azért egy normál membránosnál ne legyen hangosabb. (és lehet egyébként olló mechanikás is, sőt eretnekség, de még sima membrános is)
    Egyébként is azért mertem kérdezni, hogy hátha elkerülte valami a figyelmem és van esetleg valami titkos tipp ebben a 30-60 ezres kategóriában. :) Hiszen biztosan itt is vannak jó néhányan hasonló cipőben. Aligha hiszem, hogy amiket leírtam az olyan rettenetesen egyedi igények, mert az olcsó gagyi szegmensben és a felsőközép és felsőkategóriában ezeket nagyjából mindegyik termék tudja (persze eltérő minőségben) csak valahogy pont a kettő közöttre nem jut alternatíva.
    Persze végig nyálazva a kínálatot látom én is, hogy ami mondjuk jó lenne büdzsé szinten az nem létezik magyarban vagy valami hiányzik belőle a felsoroltakból.
    Még az építésen gondolkodok. Találni valami használtat alapnak, venni switcheket és keycap-eket és össze legózni, illetve a hama urage-t sem vetem még el esetleg switch cserével, meg egy kis moddinggal.

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz 4nick8 #74780 üzenetére

    Nem én veszem meg. Ha nekik belefér akkor valószínűleg az marad. :) De, amúgy szívesen építek is. A tapasztalatszerzést nem tartom szopásnak.

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz Molydeus #74784 üzenetére

    Köszönöm a kimérítő választ. Végül sikerült megbeszélni a hölggyel, hogy engedjünk lejebb a hangból, mert ott tényleg látom én is, hogy 60-70 alatt csak hozzávetőleges csendesség van. Az építés sem lesz olcsóbb és már most kérdéses, hogy meg jön e minden. (tekintve, hogy a legtöbb dolgot külföldről kellene beszerezni)

    Találtam neki új cooler master ck550 v2-őt brown switch-el 27ért. A hangja így sok videót végig bogarászva és átküldve belefért. (főleg, hogy amiket küldtem neki ennél csendesebb példányokat ennek minimum a duplája volt árban) Végül ezt megfelelő kompromisszumnak találta. :)

    Viszont most én is rá kívántam egy csomó mechanikus billentyűzetre, mert nem is tudtam, hogy ez ennyire forró topik lett és ilyen állat dolgok vannak ezen a területen (is). Pedig szakmabeli vagyok. :D Mondjuk az árak azok azért erősen mellbe vágnak.

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz elite.cs11 #74785 üzenetére

    Eredetileg 30k volt a plafon...

    A 30k csak elméleti határ volt. Ahogyan írtam akkor is ennél lehetett több is, de akkor még csak sejtettem, hogy a 'lehet több is' az inkább minimum a duplája és nagyjából onnan indulunk. :)

    Igazából az ISO layout és a numpad az a két dolog ami nagyon lekorlátoz.

    Igen. Pontosabban az ISO magyar, de leginkább a magyar. Mert amúgy elég szép választék van ISO-ból numpaddal. Persze jóval kevesebb mint a TKL kínálat ANSI vagy főleg US kiosztással. :)

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz nyunyu #74789 üzenetére

    Én ezen nem is szeretnék halkítani. Ahogyan írtam ezt a halk témát betettük egy relatív zárójelbe. :) Felajánlottam több típust, amit szívesen moddoltam volna nekik, de attól a gari vesztés miatt zárkózott el. Muszáj volt további kompromisszumot kiharcolni, mert amit ő akart egyben újban annak az árát sokallotta. Ezért ezzel én pontot tettem nála az ügy végére és ebben kiegyeztünk.

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz Throme #74797 üzenetére

    Véletlenszerűen belelapoztam, de inkább ajánlásokban láttam. Elég hosszú és szövevényes a thread, hogy átnyálazzam. :) Amit leszűrtem, hogy van egy minőségi szórás a gyártásban. Valami elkerülte a figyelmem?
    Azt tudom, hogy nem halk (csak viszonylag, mondjuk egy hasonló floating Blue switcheshez képest) és mivel nem hot swappable így kvázi az ogyűrűzés az egyetlen, amivel moddolható.
    De 20párezres ár mellett újban 2 év garival elég best buy-nak tűnik. (ennyiért még kb értelmes membrános sincs)

    Ha én vettem volna biztosan kiseggelem a Varmilo-t, de az már érezhetően azon a költséghatáron volt, amit nem akartak elkölteni rá. Meg is értem, mert az aki 10-20 ezer forint közötti billekre már azt hiszi, hogy jók, annak ha beközlöd, hogy igazából olyan 60-70 az alja ilyen paraméterekkel egy már jónak mondható billentyűzetnek, az nyílván sokkot kap, ahogyan kezdetben én is csak hüppögtem, de én műszaki ember vagyok, így belátom, hogy mi indokolja ezt.

    Szóval, ha van valami ami miatt ez kuka, akkor ne tartsátok magatokban kérlek. :) :R (figyelembe véve amiket írtam)

Új hozzászólás Aktív témák