Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doxit.hu

    csendes tag

    Feldobom a labdát, hátha tudtok erre valamit.
    Egy barátom felesége keresett meg, hogy szeretne neki egy billentyűzetet. Most születik a második baba így egy csendesebb darabot keresnének. A srác grafikus és jelenleg egy gagyi sok éves 'gémer' membránost használ.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Hát, jó lenne 30 körül beleférni, de tekintve az igényeket ennek kis esélyét látom. :)

    2.Használt szóba jöhet?
    Jó állapotú vagy újszerű, igen.

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Ahogy említettem, egy gagyi membránost használ. Pontos típust nem tudok, de nem is lényeges.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Grafikai munkák, gépelés, kis játék. (bár arra van neki joy)

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Első sorban mechanikus és ollós vonalon gondolkozok, de végső esetben a membrános sincs kizárva. (de, ez utóbbi ugye igen hamar csendesből hangossá válik)

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Irányadónak a Varmilo VA109M CMYK MX Silent Red-et néztem, de ez már kicsi drága és probléma, hogy nem gravírozott a cap. (tehát a háttérvilágítás nem üt át a feliraton) Ha lenne kb ugyan ez valami olcsóbb alternatívában az kiváló lenne. Még a Logitech MX Keys jött szembe, de abból nem létezik magyar, az Apple féle meg Apple, almás gombokkal.

    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    ISO és mindenképpen magyar

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Full size, numpaddal

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Világítás mindenképpen kell (nem kell rgb). Mindegy, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli. Asztalnál, asztali gépnél dolgozik vele, szóval ennek nincs jelentősége.

    Igazából már pár napja nyúzom a kérdést, de a fenti, igen borsos árú Varmilo-n kívül, ami minden pontnak megfelel én nem találtam.
    Még a hama urage exodus 900-at néztem brown switchel, hogy szét szedem és megkenem neki, de még úgy is elég hangos. (lehet még ezen kívül valamit okosítani vele, hogy halkabb legyen?)
    Szóba jött a Logitech MK295 Silent, ami meg nem világít sehogy sem.
    A többi meg vagy bluetooh-os vagy nem világít esetleg nem magyar. :)

    Tényleg csak a nagyon olcsó gagyi membrános 'gémer' vonal van meg az ultra drága mechanikus, ha valaki egy csendes full size magyar billt akar háttérvilágítással? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák