Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • No-kia

    őstag

    válasz SalvadorLynx #3404 üzenetére

    ezzel eg ykicsit elkéstél

    Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz SalvadorLynx #3992 üzenetére

    A felvetés nagyon jó. Mégpedig pont azért, mert a döntés meg nagyon nehéz. :)

    Gyorsan ránézve simán azt mondanám, hogy a 2209wa a nyerő.
    Amire emlékszem a korábbi utánajárásomból:
    - árban jobb a dell
    - input lag: kiemelkedően jó a dell, a tn-es panelek között is megállja a helyét, bár a HP se lassú, de ez a dell a márkát meghazudtolóan jó ebben
    - betekintési szögek: nekem szubjektív az ips panelek fényerővesztésének a karaktere jobban tetszik élesebb szögekben mint a *VA panelok kontraszt csökkenése.
    - kontrasztban a hp megmutatja az s-pva panel erejét
    - megjeleníthető színtartományban is mintha jobb lenne a HP
    - s-pva panelnek sötétebb a feketéje (mondjuk ez következik a nagyobb kontrasztból), de igazából nem tudom, hogy a dellé mennyire zavaró egy sötétebb szobában. Én este a család miatt sokszor sötét szobában ülök, akkor meg a fekete sose lehet elég sötét.
    - felépítés: ez ugyan nem képminőség, de a hp talpa és rögzítése nem egy kategória a dellel. Sokkal stabilabb és jobban beállítható.

    Nekem a hp 2275 lett. A dell ha jól emlékszem valami banális apróság hiányán bukott el nálam. Vagy a képarány kezelésnél, vagy bemenetek már nem tudom pontosan. Nem egyértelmű a helyzet, máig nem tudom ez volt-e a jobb döntés, de mivel a monitor jó és kalibrálva is van, ezért nem igazán foglalkozom már vele.

    Amúgy, ha ez az e-IPS technológia elterjed, aminek nagyon szurkolok, akkor végre elindulhat egy minőségi ugrás a monitorok tekintetében. Kezdetben a drágább tn-es monitorok szorulnának ki a piacról, utána meg remélhetőleg egyre lejjebb szorulnak és talán el is tűnhet a tn a technológia történelmének a süllyesztőjében, mint egy rossz vicc.

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz SalvadorLynx #3992 üzenetére

    sebgutkopf kolléga egy szempontot kihagyott, ami szerintem fontos, a HP garancia! Házhoz mennek ha baj van vele, ha kell elviszik és házhoz hozzák az újat... :C

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz SalvadorLynx #3997 üzenetére

    Ez az! Az 1:1-et hiányoltam.

    A vicc az, hogy ez most már megkerülhető. Pl ati ccc-ben a dvi/attributes-on belül van egy olyan opció, hogy "enable gpu scaling". Ennek a lényege, hogy a natívtól kisebb felbontású jelet a gpu felskáláz a monitor natív felbontására és azt a jelet küldi ki. Ezt engedve 3 lehetőség van, kép kinyújtása képarány megtartásával (itt van a szokásos fekete csík oldalt), van a teljes képernyő kitöltése (itt torzul a kép) és van a "use centered timings", ami lényegében az 1:1, tehát középre kép és köré fekete képet renderel a monitornak.

    Állítólag ilyesmit az nv driver is tud valami más néven.

    Input lag témában velem jól beletrafáltál ugyanis én a világ legháklisabb embere vagyok ebben a témában. Nekem ugyanis egy olyan monitor kellett, ami megfelel fotó szerkesztésre, filmre és a normál használatra. Játék témában nem fűztem hozzá sok reményt, mert én rally szimulátorral nyomulok ráadásul tét verseny szinten, ami nem csak a simán leülök és csapatok egy jót élvezetből kategória. Erre a célra számomra a hp azt kell mondjam, hogy teljességgel alkalmatlan, nem bírtam megszokni hetek alatt sem, így a szimulátorra továbbra is a CRT monitoromat használom. Más jellegű játékban viszont nem zavart az input lag, csak az én fene háklis rallyzásom. Az ilyen jellegű szimulátorok komoly szinten művelése tekintetében azt kell mondjam, hogy a 0 input lag óriási előny azon versenyzőkkel szemben, akiknél ott van.
    Komoly versenyzői ambíció esetén szimulátorhoz az egyetlen elfogadható input lag érték a konstans 0. Még a gyors TN panelek 0-15ms közötti lagját is érzem (kipróbáltam másoknál is). Sajnos én extrém érzékeny vagyok erre, nem ez az általános. Viszont elmondhatom, hogy a crt-nek is köszönhetően idén is bajnok lehetek, mind a magyar bajnokságban, mind a nemzetközi bajnokság sorozatokban és tovább sorakozhatnak a serlegek és tárgynyeremények :)

    Az említett 2209wa-as dell input lag tekintetében a teszt érékek alapján jelenősen jobb mint a HP, de nekem az se lett volna elég jó, miután hasonló vagy jobb értékű tn monitorral is próbáltam játszani és az is zavart :(

    Azt azért vegyük figyelembe, hogy a rally az egy sokkal több improvizációt igénylő autósport mint a többi, tehát más műfajban pl: gtr2 nem ilyen erős a hatás és könnyebben szokható.

    Más: amúgy nagyon sokat fejlődött a dell, ugyanis pont neki volt eddig nagyon sok gond a prémium paneles monitorjaival, hogy 40-60ms-os laggal rendelkeztek. Ez a sor most ezzel a 2209wa-val megtört, ami örömteljes hír.

    Most nyilván jól rád ijesztettem, de nem biztos, hogy ezt másnak is ennyire komolyan kell vennie.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák