Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Srácok, közeledik a nyaralás, szeretnék valami tele-félét is vinni magammal (a 12-32 kitem van egyedül).

    Már napok óta nézegetek mindenfélét, amiket néztem: 45-175 PZ, 45-200, 45-150.

    Ilyen valami kisebb és könnyebb tele-zoom kellene, ársorrendben ha jól látom akkor:
    45-150 (73)
    45-200 (130)
    45-175 (135).

    A 175-öst nézegettem a leginkább a víz- és porállóság miatt (bár mivel egy GX80-ra menne, ezért ennek legfeljebb csak a jövőben lesz inkább jelentősége ha lesz olyan vázam ami szintén szigetelt). Nagyobb, nehezebb obit ezeknél nem szeretnék.

    Igazából a 45-175 és a 45-200 között gondolkoztam, csak az ár miatt jött a képbe a 45-150.

    Teljesen általános dolgokra kellene, hajókat lekapni, tengerparti dolgokat fotózni, ami adódik. Fotó mellett videóra is szeretném majd használni. Persze ha hazajövök utána is megtartom, a madaraimról csinálok majd vele képeket (olyan 5 és 50 méter között), ezért szerintem adott esetben még arra is használható lesz.

    A használt áraik nem befolyásolnak, mindenképpen új lesz véve. Árban bármelyik belefér a fentiek közül (igazából nem én fizetem), de felesleges kiadást nem szeretnék, szóval ha azt mondjátok, hogy a 45-150 nem annyival rosszabb, mint amennyivel olcsóbb, az is egy faktor.

    Ezek alapján melyiket választanátok? Vagy van jobb ötletetek?

Új hozzászólás Aktív témák