Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nord_

    veterán

    válasz Parci #32759 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy a mondatod első fele - a 12-60 reális - a lényeg. ;) Rbalint nem az első, hanem a nagyon is népes júzerek azon táborába tartozik, akiknek az az ekv.28mm a se hús, se hal kategória. Én is rühelltem ezt a látószöget... ha nagylátó kell, az a nem véletlenül évtizedek óta 'népszerű' ekv. 24mm. Ha pedig nem kell mormális nagylátó, az ekv.35mm adja az univerzális látószöget a legtöbb embernek. Fuji se hasrapacsi alapon hozta ki az X100-at ilyen obival.
    Na most ehhez képest van nekünk mikrónégyharmadon 14, 14-42, 14-45, 14-140 és 14-150, amitől agyhúgykövet lehet kapni... Az meg a másik fele, hogy a nagy innovátor Panasonic a zúm kategóriában ennyire beszűkült módon dolgozik, mert legalább a Zoly felismerte az obik terén az igényeket. 12, 17, 45, 75, parádés kvartett. Zúmban kicsit sokat akartak markolni a 12-50-nel, ezért voltak kénytelenek a fényerőtlenségre gyúrni, de legalább van olyan gumiobjektív, ami normális átfogással, induló látószöggel rendelkezik. Ez egy igazi kirándulóobi, ami nyaraláskor rágyógyulhat a vázra: én, a fix-mániás is meg voltam lepődve, hogy egy tíz napos horvát túrán kvázi le se került a Nikkor 16-85 a gépről... Nyilván, néhány dof-játékos pillanatban fölmegy a fix, de a dof-játék miatt kell a kis "f", nincs az az emberi méretű zúm, ami ezt ki tudná váltani.

    Lényeg a lényegben, induló 24-et mindenkinek! :)

Új hozzászólás Aktív témák