Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @Jocó@

    tag

    válasz DeFranco #14889 üzenetére

    Bocs, nem válsz akart lenni, hanem új üzenet :B

    Sziasztok!

    Szeretném a tőlem okosabbak tanácsát kérni! Nem vagyok egy gazdasági szakember, de mégis szeretném megtakarításom a lehető legjobban fialtatni. Rövid távú célom (<5 év) egy lakás / ház vásárlása. Lehetőleg minimális hitel résszel. Kérlek ne nevessetek a lentebb olvasható botlásomon :)

    2 részre szeretném bontani a takarékoskodást.

    Már meglévő pénz:

    Jelenleg beszéljünk mondjuk 2,5mill Ft megtakarításról. Mivel eddig nem foglalkoztam a pénzpiaccal, ezért egy OTP takarék számlán pihent, ahol látra szóló kamatot adtak. Nyilván nem sokat, ezért is akarok kezdeni vele valamit.
    Cégemnél úgy tudom, van lehetőség Unicredit-es dolgozó számlát nyitni, kedvezményes feltételekkel.

    Ezeket okoskodtam ki:

    1a.: Megpróbálok egy OTP Bónusz Betét (új pénzre) lekötést csinálni 3 hónapra. Takarékszámlámon még nem volt lekötés, de az ügyintéző, akivel beszéltem, nem tudta egyértelműen megmondani, jár-e nekem a 4 + 4,25% kamat, mivel pénzem már régebb óta rajta áll a számlán. [Nyerek: 3 hónap, ~51e Ft]

    1b.: Ha nem jön össze, nyitok egy Unicredit számlát (2 hónapos akciós Ft betét – új pénzre) [2 hónap, ~35e Ft)

    2a.: Amennyiben 1a sikerült, úgy átutalom a 2,5mFt-ot Unicreditre, és ott kötöm le. Illetve lenyelem a tranzakciós adót, ami tudtommal 2ezrelék, 5000 Ft. [~35e – 5e = 30e Ft]

    2b.: Ha 1b-vel nyitottam, megnézem, vonatkozik-e már rám az OTP Bónusz Betét (új pénzre) feltétele. Ha igen, utalok nekik, lenyelem a tranzakciós adót. [51e Ft – 5e Ft = 46e Ft]
    Ha nem, megszüntetem az OTP számlát, és Unicredit Takarékszámla Plusz-ba kötök le ezentúl.

    3a.: Ismét OTP-nél a labda, visszapasszolom Unicredit-nek. [~35e – 5e = 30e Ft] és ezt a logikát folytatom, amíg csak lehet.

    Még nem meglévő pénz:

    Amit félre tudok tenni, az lekötésre kerül.

    Fundamenta lakáskasszában gondolkodok, abból is a legrövidebb futamidővel. Tetszik, hogy az állam a havi 20e Ft-om mellé odarak még 5e Ft-ot.

    Kicsit fel szeretném turbózni ezt a lakáskasszát, és édesanyám, édesapám nevére is kötni. (3x20e Ft)

    Amivel még nem vagyok tisztában, azok az alábbiak:
    Ha az ő nevükön van a kassza, hogy lesz ebből nekem részem, tulajdonom? Ajándékozási szerződés, lemondanak a javamra?
    Halál (ne így legyen) mi lesz a befizetett résszel? Örökölhető?

    Kicsit az az érzésem, mint a matek házival. Túl egyszerű, tehát biztos nem jó. Kérlek titeket, javítsatok ki, és adjatok tanácsot! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák