Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene, mert annyira nem értek ehhez az alkatrészhez.
    A konfigomban lévő (seasonic m12II-500) rendszerben cserélnék vga-t, a jelenlegit egy hd5850-re.
    A kérdés az, h elbírna-e még a táp egy kis fogyasztású gt220-at vagy gt240-et (fizikázni)
    Tehát ki tudok-e sajtolni még 50-60 wattot a tápból, alaplapon keresztül?

    Azt tudom, h elvileg két ága van a tápnak, de igazából fogalmam sincs, h melyik ág végén mi szopja a ménykűt.
    Kíváncsi lennék, h az egyes fizikai csatlakozók a táp hátlapján melyik ágra kapcsolódnak, így lehetne optimalizálni a terhelést. Gondolom egyik ág biztosított az alaplap felé (szénné húzott cpu, stb). Gondolom a másik ág meg a két pcie csatira van kötve.
    Vagy lehet több ágra is kötni a fogyasztókat? (amolyan terheléseloszlásra gondolok itt)
    És mire vannak kötve a molex aljazok?

    Régebben gondolkodtam egy alacsony fogyasztású nv kártya beszerzésén, csak beláttam, h gtx280 mellé fölös, meg valszeg nem bírná el a tápom a 280 mellett.
    De egy 5850 lényegesen kevesebbet fogyaszt, mint a gtx és az atival már indokolt egy physx gyorsító, érthető okokból.

    De mivel egy gt220/240-nek nincs külső tápcsatija, ezért gondolom arról az ágról fogja felvenni az áramot, amin a szénné húzott procim figyel. Vagy másként működik a dolog?

    Nem találtam jobb helyet a kérdésnek, meg itt sokan megfordulnak, szal köszönöm előre is a választ! :R

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák