Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz sh4d0w #89662 üzenetére

    Csak hogy pontosítsunk, leírom én hogyan használom EFI esetén a gépemet és akkor ebből vonatkoztassunk át egy nem EFI képes gépre, mint amilyen az adott VPS. Amit végül szépen bekonfigoltam MBR-el, de gond volt GPT-vel.

    Szóval a saját, itthoni EFI-képes gépemen így használom:

    1. Két partícióm van.
    - 200MB EFI (sdb1, fat32, /boot) ide van feltéve a grub és a /boot/grub/grub.cfg alatt van a konfig
    - ***GB Linux (sdb2, ext4, /, luks-encrypted) itt van minden egyéb encryptálva. Decryptálás után a "/dev/mapper/root" alatt érhető el.

    2. A "/etc/mkinitcpio.conf" konfigban a hook listában bent van az "encrypt" modul és igy benne lesz az initramfs-ben is

    3. A "/etc/default/grub" konfigban a cmdline így néz ki:
    GRUB_CMDLINE_LINUX="cryptdevice=UUID=xxxx:root"
    amiből aztán grub-mkconfig megcsinálja a /boot/grub/grub.cfg konfigot

    Nekem ezzel a módszerrel az sdb1 (ami a /boot alá van mountolva a rendszeren belül) az alábbi fájlokat tartalmazza:
    EFI - dir
    grub - dir
    initramfs-linux-fallback.img (~36MB)
    initramfs-linux.img (~10MB)
    intel-ucode.img (~7MB)
    vmlinuz-linux (~12MB)

    Szóval akkor ezek pontosan hol lesznek a másik megoldással (non-efi/gpt) boot közben? Úgy tudom az initramfs fog betölteni, mkinitcpio-val bele lettek pakolva a szükséges modulok. Ezért nem értem pontosan a fenti dolgot nem EFI gép esetében, mert ez kell ahhoz, hogy az sdb2-t mountolni tudjam. Márpedig ott én nem láttam olyan méretű partíciót, ami nem encrypted lenne esetemben és ezek elférnek.

    Szabad kérni, hogy ezzel a mintával elmagyarázzátok mégegyszer? Szeretném megérteni a másik sémát, hogy non-efi/gpt esetén ne legyen majd gondom. :B

Új hozzászólás Aktív témák