Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodRay

    veterán

    válasz phonixboy #435 üzenetére

    120-140e körül nem fogsz kapni "full-os" ledtv-t ami az általad leírtakat tudná. Kép a képben-t meg egyik sem tudja.

    (#437) Buldozer99 -> Ezek közül én ha nem ragaszkodtok a ledhez akkor a 47LD750-t venném, ha pedig ledeset szeretnétek inkább, akkor pedig a 42LE5500-at mondanám(de az 5500 sem rossz, kérdés szükségetek lenne-e pl a dlna-ra).

    (#438) JHONNY 79 -> Elvileg azt hiszem a szériaszámnál ha a 4-ik betű w akkor ips-es. De mintha láttam volna már kivételt rá a gyakorlatban, szóval ez sem tuti módszer szerintem, de neten ezt írják általában. Másik módszer, hogy elvileg a > alakú pixellel rendelkező panelok az ips-esek, az I alakúval rendelkezők pedig nem azok.

    (#439) Aletta -> Esetleg ha 4:3-ra állítod? :) Akkor lesz jó azoknál a csatornáknál a képarány. Olyan csodakészülék nincs ami a 16:9-es panelre torzítás nélkül teljes kitöltéssel ki tudná rakni a képet úgy, hogy ne maradjon le semmi. :) 14:9-es beállítás szerintem még jó lehet 4:3-as adások nézéséhez, ott még keskenyebb a szélső fekete sáv. Illetve, hogy ne torzítson használhatod a nagyítást is. Persze itt lemaradhat pár dolog a képről, de kitölti a teljes képet az adás.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • Laca0

    addikt

    Sziasztok!

    Első este tapasztalatai (42LW5590):
    A tv-be a földi digitális antennát kötöttem be, az analóg kábeltévés adásokat pedig a Philips dvd felvevőn keresztül próbáltam.
    A digitális tv adások nagyon szépek, amíg gyors mozgások nincsenek benne... mondjuk pont azért akartam foggal-körömmel valódi 100Hz-est venni, hogy ne legyen ilyen gond...
    Elképzelhető, hogy sok múlik az adáson is, mivel a karikatv2 nagyságrenddel rosszabb volt, mint a többi. Dr. Hause billegését sem tudta normálisan közvetíteni truemotion-el és anélkül sem. Nagyon lehangoló volt... :(((
    Analógra átváltva sem volt sokkal jobb a helyzet.

    A filmek szépek, minden megy rendesen (kivéve persze az 5.1-es mkv-t). A 3D-s filmek is nagyon jók, csak kicsit hiányolom, hogy nincsenek olyan kijövős jelenetek.
    A betekintési szög egészen kiváló 2D-nél, ill. 3D-nél is általában. A tesztvideók kijövős jelenetei viszont csak egész szűk tartományból működnek. Az optimális nézőtávolság 2,5-3m. A digitális adásoknál a 2D-3D felkonvertálás is kitűnően működött, még a híradót is 3D-ben néztem! :D Analógnál alig volt érezhető változás. Gondolom ez a részletgazdagság hiánya miatt volt.

    A képarányt lehetetlen jól beállítani. Alapesetben 16:9, ami majdnem jó,de kicsit lapított. A 14:9-es beállítással helyes lesz az arány, de körben fekete csíkok jelennek meg. Nincs rá lehetőség, hogy ebben az oldalarányban kijelzőszélességig nagyítsam a képet. Azért az alap 16:9 nem olyan rossz, csak szokni kell...

    A hang siralmas, még tv nézéshez is. Ebben a Samu mindenképpen jobb. Az erősítővel összekötve viszont pozitív, hogy nem kellett semmit sem kapcsolgatni, egyből megszólalt. A számomra etalon filmek gyönyörűen szólnak DTS nélkül is, és nem kell hozzá semmit sem kapcsolgatni a tv-n! További pozitívum, hogy ha némítom a tv-t (csak a tv hangszóróját némítja!), eltűnik a piktogram, nem éktelenkedik folyamatosan a képernyőn. Perfekt!

    DLNA: látja az összes eszközt a hálózaton, elég gyorsan behozza a mappalistákat és tartalmakat. Bár volt 1 időszak amikor a routerem (Asus WL500) megosztását nem látta, de a dlna servert újraindítva megint megjelent. A lejátszás viszont akadozva ment. Valószínűleg a router leterheltsége és lassúsága is okozhatta. Ma újra fogok próbálkozni, tisztább körülmények között, mivel tv vásárlás előtt azért leteszteltem, hogy notival wifin keresztül megy-e az mkv lejátszás róla. Akkor pozitív tapasztalataim voltak a sebességet illetően. Nagyon remélem, hogy menni fog rendesen, mivel ez volt a fő indok, hogy miért kell hálózatos tv.

    Smart: túl sokat nem próbálgattam még, mert siralmas a szövegbevitel. Megszokható lenne, ha nem félnék attól, hogy az a kattogós távirányító nem menne tönkre hamar ettől a terheléstől... bár a billentyűzés sebessége is lassú, sokszor túlmegyek a kívánt betűn, mert lassan reagál a nyomkodásra. Hihetetlen számomra, hogy a távirányítón feltüntetik a betűbevitel lehetőségét, a szoftver viszont nem kezeli... engem páros lábbal rúgnának ki a megrendelőim, ha ilyet elkövetnék...
    A google maps nagyítása kicsit lassú, de tűrhető lenne, ha gyorsabban lehetne keresni. A Picasa jól működik, egyszerű a kezelése.
    A fix tartalmak is jól megjelennek, a cookie-kat is kezeli a rendszer.
    A Youtube gyorsan és szépen viszi a nagy felbontású videókat is, viszont tényleg bosszantó, hogy belépéskor automatikusan elkezd egy idióta videót játszani.

    A szoftverfrissítés 'on the fly' megtörtént az első bekapcsoláskor. Még a pontos időt sem kellett a tv-n beállítani, leszedte a netről vagy a digi adásból. Ez példás!!!
    A bekapcsolást jelző lámpa kikapcsolható a menüből! Nagyszerű funkció annak, aki szeret sötétben mozizni, átadva magát teljesen a filmnek!
    A képbeállításokon többször végigmentem, de mindannyiszor visszaálltam az eredeti beállításra. Nekem az bejött. Egyedül a hangot állítottam át mozi profilra, mert ott a tv adások normálisabban szólnak.

    Mindezeket azért írom le, hogy ha valamire van megoldás, akkor jelezzétek, mindannyiunk okulására.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • Laca0

    addikt

    válasz Kroni1 #4320 üzenetére

    A fullos Nero-t csak egyszer tettem fel, de egyből le is töröltem, pont a media home miatt. Annyira húzta a procit és pörgette a winyót, hogy hihetetlen...
    A Win7 beépített DLNA serverét úgy kell bekapcsolni, hogy a hálózati és megosztási központban a speciális beállítások alatt a helyi hálózat fülön, a médiaadatfolyam-továbbítást engedélyezni kell. Ez egyáltalán nem terheli a gépet.
    Úgy tudsz vele megosztani, hogy kikeresed a filmeket tartalmazó mappádat, jobbegérklatty, felvétel könyvtárba -> videók.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • eM'82

    addikt

    Sziasztok !

    A héten én is boldog tulajdonosa lettem egy LG 47LW579S-ZD típusú készüléknek. A készülék made in Poland, 2011 December :). Frissen a gyártósorról :D.
    Samu-t szerettem volna, de végül a passzív 3D technológia miatt (az aktívnál nekem vibrált a képernyő.. nagyon zavaró volt) az LG-nél tettem le a voksom. A Pip funkciót sajnálom...

    Cetelemet akárhogy próbáltam nem ment (talán ha lenne otthon vezetékes tel.számom és nyugdíjas lennék... mert nem a fizetés mérvadó, az tuti!), így egyben kellett kiadni a pénzt... hááát párom nem volt oda az ötlettől (egy ideig nem veszek semmit az biztos...), de még így is bolti ár alatt vettem meg a ph-s riov-tól, 281e Ft-ért (euró árfolyam függvénye volt az ár).

    Első benyomások:
    - TruMotion nem jött be, úgyhogy off (talán majd sportműsoroknál bekapcs)
    - Magic kontroller az kicsit hiányzik hosszabb szövegek (userid/passw/webcím) beírásánál
    (LG TV Remote android app nem működik :(... a párosító jelszónál 6 pötty jelenik meg... próbáltam egyik fórumtársunk javaslatát is, hogy a hálózati beállításoknál indítsam az app-ot, de úgy meg se jelent a kis ablak). Hátha egy update megoldja ezt is.
    - az SD adások minősége nagyban függ a szolgáltató által továbbított jel minőségétől, eléggé változó, de szerintem nézhető. T-s iPTV rosszabb minőséget nyújtott a Cool TV esetében. Érdekes. Az ATV HD adás elég messze van a tényleges HD adástól.
    - a 4:3-as SD adások képarányára sajnos nincsen egységes jó megoldás, egy olyat még el tudnék képzelni mint régebben a Panaknál amit láttam, alul-felül csíkokat levág, s a széleit nyújtja meg a képnek.
    - Viszont! 16:9-es adásoknál, iPTV-n miután beállítottam a szélesvásznú módot, majd utána a TV-n a mozinagyítást, majd megnöveltem párszor a Cool TV-n a logók bánták, de ezután teljesen arányosan kitöltötte a képernyőt! Tehát valami ilyesmi kellene az analóg adásokhoz is...
    - DTS audiót nem játsza le, de nálam WDTV Live-ról van megoldva az efféle filmek lejátszása (Half-SBS, TaB-t gond nélkül lejátsza, bár volt itt is olyan fura kódolás, amit a TV meg mégis... )
    - Shrek-ből van FieldSequential3D, de ezt nekem nem rakta össze jól a szemüveg... volt térhatás, csak szétcsúszott állandóan... van erre valami trükk?
    - ha szeretnénk kipróbálni a 3D-t, akkor szerintem érdemes az AVATAR-ral kezdeni, az széééép :). Half-SBS, de valami eszméletlen jó a kép!
    - az audió kimeneteknél valóban jól jött volna egy RCA is... igaz, szeretnék egy jobb erősítőbe is beruházni idővel.
    - kis apróság, de örültem, hogy a bekapcsolást/kikapcsolást jelző fényt ki lehet menüből kapcsolni.
    - kicsit macerás az inputok (antenna, set-top-box, wdtv live, dlna....) között lépdelni, jobb lenne, ha az aktív inputokra lépdelne egymás után mindenféle zavaró menü nélkül.
    - a menüpontok elérése is kicsit macerás, asszem érik az az univerzális távirányító.
    - a készülék alapból 04.04.11-gyel érkezett, majd frissítettem a 05.01.10-re. Igen ám, de hajtott a kíváncsiság, hogy valóban ez a legfrissebb szoftvere, vagy csak nekünk magyaroknak/európaiknak ez érhető el max? Bezony, hogy van ehhez a készülékhez frissebb :). 05.10.02. Kérdés az, hogy mik is az újítások (changelog), mert az sehol nincs leírva...
    - a TV feketéje nem a legszebb, de ezt tudtam előre (kisebb bevilágítás, felhősödés jellemzi a széleken). Ha azonban a film kitölti 16:9-ben a teljes képernyőt, akkor ezekből szinte semmit sem vesz észre az ember.
    - a geeks oldalán beállított paraméterek alapján próbáltam én is belőni a tv-t, de piszok sötét lett, úgyhogy magam tuningolgattam az értékeket. Egész jó most az eredmény. Jó, hogy be lehet állítani saját profilokat!
    - a TV adások átrendezése is kicsit macerás volt. Elnevezni őket a beállítások/kézi beállítások alatt lehet csak. Max. 5 karakter és kikapcs után azt se jegyezte meg, hiába nyomtam rá a Tárolás gombra. Fura...

    A DVB-S/T érdekel, de még nem néztem utána, hogy csak egy sima antenna, vagy speckó set-top-box kell hozzá, hogy az ingyenes csatornákat lehessen fogni?

    Ami majd most jön, az a kézikönyv elolvasása :). Most már eleget nyomogattam :).

    üdv.:
    eM

  • Laca0

    addikt

    válasz Roland93 #4780 üzenetére

    Szivesen ajnározom egy kicsit a tv-met :))
    Tehát 42LW5590:
    Szuper! Gyönyörű! Fantasztikus! Csodálatos! :K
    ...de komolyan...
    Nagyon szuper a képe, ha be van rendesen állítva. Őszintén megmondom, hogy ettől féltem a legjobban. Azt láttam minden kirakatban, üzletben, hogy milyen fakó, részletszegény képek vannak az LG, a Samsung meg ragyog.
    Rá kellett jönnöm, hogy az LG sokkal jobb, csak - érthetetlen módon - nagyon vacak a gyári beállítás. Minden "képjavító" digitális eljárást ki kell kapcsolni a tv-n, valamint az egyes színszinteket is be kell állítani.

    Konkrétan erről a modellről:
    Nincs felhősödés! Elég érzékeny a szemem mindenféle hibára. Egyrészt szakmai ártalom, másrészt meg fizikálisan is érzékeny a szemem.
    Nincs bevilágítás a széleken 42"-os méretben. A topicot olvasgatva úgy látom, hogy a nagyobb méreteknél jobban előjön ez a hiba.
    A 3D nagyon jó! Nagyon kevés "kijövős" jelenetet látni, de ez nem a tv, hanem a filmek hibája. A mélységérzet nagyon jó 2D->3D konvertálásnál is, ha jó minőségű adást nézünk rajta (pl. már a DVB-T adásoknál is látványos).
    Nem fáj tőle a szemem, mint a Samsung aktív szemüvegétől.
    A gyerekek is nagyon szeretik, semmilyen problémára nem panaszkodnak. Mindketten szemüvegesek, és a hozzá kapott szemüvegeket simán eléteszik a rendesnek, nincs azzal sem problémájuk.
    A media lejátszója is nagyon jó, azokkal a korlátozásokkal, amiről mindig is beszélünk.
    DTS hang nem megy, de minden másból szépen viszi a 6 csatornát is. Az optikán egyből küldi ki az erősítőnek. Külön +pont, hogy a tv némítása láthatatlan, nem dob ki zavaró piktogramot a képernyőre.
    DLNA-n a nagy felbontású filmek akadoztak, de amióta feltettem a TVersity megosztó programot, az is hibátlan!
    A netes részek is elég jók, bár kevés a magyar tartalom jelenleg, és a smart alkalmazásokhoz kellene a magic remote.
    A webböngésző is egész jó, jól olvashatók az oldalak. Itt csak a címek begépelése problémás a normál távirányítóval. Sebesség rendben, mindent szépen behoz.
    Youtube videok mennek nagy felbontásban is, fullscreenen.
    Google Picasa fiókba be lehet jelentkezni, lehet nézegetni a megosztott képeket.
    A Google maps kicsit lassan zoomol, de tűrhető.
    Az időjárás 4 városra beállítható. Nem csak az aktuálist mutatja, hanem 1 hetet előre.
    Fogyasztása egészen meglepő: 57-70W ! Kikapcsolt energiagazdálkodás mellett !

    Fekete leves: 1 csatornalistát kezel csak. Forrásváltáskor (légi vagy kábel) elvesznek a korábbi beállítások. Így nem lehet antenna átkapcsolóval váltani a DVB-T és a kábel között.
    Viszont sokkal érzékenyebb a digitális tunerje, mint a Samsungnak és szuperül visz minden kábeles digitális csatornát.
    Elég tré filmezéshez a beépített hangszórója, de tv-zéshez megfelelő. Ajánlott mellé egy 5.1-es hangrendszer ;)
    Más nem is jut az eszembe...

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • Minimoa

    tag

    válasz Minimoa #5117 üzenetére

    (ráment egy estém a kutakodásra, de meg van a megoldás!!!)

    Úgy néz ki, a DLNA-k vesztek össze.

    A beállításban a DLNA-t letiltottam a NeoTV550-en és azóta ismét minden kerek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • htw

    tag

    Látom másoknak is vannak furcsa, kicsit idegesítő problémái a tv-jével.
    Leírom ide pár tapasztalatom.

    Nekem egy 47LW5590-esem van, egy Philips 7-es szériás volt a másik versenyző.
    A Philips mellett szólt az ára (200 ajánlottak egyet) az ambilight és talán a kinézete (fém keret). Minden másban jobbnak láttam az LG-t.
    Sajnos 50" méretben (miért?) nincs, csak plazma. Nekem az lett volna az ideális méret, az 55"-tól kicsit tartottam. Olvastam, hogy a 3D-hez messzebb kell ülni, mint egy sima HD-s filmnél. Gondolom a passzív okozta felbontás felezés miatt, de ez kicsit félrevezető
    szerintem. Nekem legalábbis, így utólag a 3m távolsághoz nem lett volna gond, de azért a 47" sem kicsi, főleg este "növekszik" meg a képernyő.

    A távirányító jó, bár pár gomb teljesen felesleges rajta, elég lett volna, ha csak a menübe elérhető.
    Az internet szinte használhatatlan a távirányítóval. Sokat segít a dolgon egy wifis router és egy okosteló. az (ingyenes) LG Remote progival kiegészítve. Bár inkább egy laptop, vagy csak a teló, mert a tv kicsit lassú. Szóval, ha valaki ezen akar netezni, az túl sokat ne várjon.
    A telómon van még egy progi, Skifta a neve. Felismeri a tv-t és a különböző médiákat wifin keresztül megtudom jeleníteni rajta. Kényelmesebb mint kábelezni.

    Ami kicsit csalódás, az a DLNA vagy media szerver. Lehet ezzel csak én szívok, de nekem nem akarja az igazságot. A cd-n lévő Nero MediaHome könnyen használható, de egyes 3d mkv-nál időnként akadozik (a router egy linksys e1000-es a gép pedig egy acer aspire 5610z UTP-vel összekötve).

    A Plex Media Server-nek tetszetősebb, kicsit nekem macerásabb a használata, de a helyzet változatlan, akadás.

    Írta itt valaki, hogy a TVersity neki megoldotta a problémát. Nos valóba nem akadt, de a kép valamiért nem volt tökéletes (pixeles volt), lehet ez csak valami beállítás kérdése, majd még megnézem. Addig marad a külső vinyó.

    Ami viszont nagyon tetszik (és itt is biztos van pár gamer aki értékelni fogja) az a dualview.
    Osztott képernyős játékoknál, a tv-t 3D-re kell kapcsolni (jobb-bal, alul-felül, ahogy a játék is kettéosztja a képet) és már csak a szemüveg lencséit kell úgy megcserélni, hogy az egyikben csak jobbos, a másikban csak balos legyen (vagy csak letakarni a megfelelő szemet:)). Máris teljes képernyőn látja mindkét játékos a képet.
    A szemüvegek könnyen szétszedhetőek (csak alul ki kell pattintani) és mivel nekem 9db van, 2-t beáldoztam játékra. Plusz, ha valaki nem bírja majd a 3D-s filmet, annak ilyet adok és máris 2D-ben élvezheti a filmet. :)

    Remélem valakinek mondtam újat és ha valaki a fentebb írt problémára tudja a megoldást, ne tartsa magában. :)

  • huncutka1029

    addikt

    válasz vidap #6120 üzenetére

    nézd meg a TV hálózati beállításait, állítsd be a DNS és az IP automatikus kiosztásra, és teszteld le.
    Ha kapcsolódik, és aktív a DLNA kapcsolat, akkor a routeren kapcsold ki a tűzfalat.
    A hálózati beállításokat is megnézheted a gépeden, hogy be van e kapcsolva a fájlmegosztás.
    most néztem, ahogy bekapcsolom a tévét, nro rögtön jelzi hogy új eszközt talált, és engedélyezi az eszközről történő lejátszást

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Laca0

    addikt

    Sziasztok!

    Néha van egy kis időm megnézegetni a hozzászólásokat. Úgy látom, hogy a helyzet változatlan. Sokan panaszkodnak erre-arra különböző tipusokkal kapcsolatban.
    Amire felfigyeltem, hogy a 42LW5590-re senki sem panaszkodik! Úgyhogy megnyugvással tölt el, hogy sikerült jót választanom! Nekem sincs a világon semmiféle hibám, még belemagyarázni sem tudom!
    2 dolog nem tetszik csak: nincs rendes nagyítás, ezért az analóg adásokat vagy torzan, lapítva kell nézni, vagy körbe fekete csíkokkal díszítve.
    A másik meg, hogy a beállítások menüben össze-vissza változik a fényerő, pedig az energiagazdálkodás is ki van kapcsolva. Mondjuk mostanában ez nem zavar, mert egyáltalán nem járkálok arra! :D Egyszer jól beállítottam és kész!
    A Youtube-ot már a párom is gond nélkül kezeli (magic remote), csak néz nagyokat, hogy milyen szuper minőségben játszik le mindent, úgyhogy teljes a boldogság.
    Talán még annyit megemlíthetek problémát, hogy a nagy HD és a 3D filmeket nem tudja DLNA-n keresztül akadásmentesen lejátszani. Igaz, egy plusz switch is van az útjában a router-en kívül, ami már komolyabb késleltetés a hálózatban.

    Féltem egy kicsit a 3D-től, hogy "jajjmileszaszemünkkel"! És nem lett semmi. Simán végignéz az egész család egy 3D-s filmet, pedig mindkét gyerkőc szemüveges, többféle problémával. Semmi gondjuk sincs a megjelenítéssel, sem a plusz szemüveggel, amit fel kell venni.

    A legnagyobb bajom vele, hogy kezdek HBO függő lenni... :U oooolyanszééépaHDadásdigitáááááloson...., hogy mindegy milyen film megy rajta, nem tudok felállni előle! :DD

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • panyo

    csendes tag

    Hi all!
    Már régóta meg akartam kérdezni,hogy pl..a valóvilág párbajban szanaszét kockásodik a kép amikor a stroboszkópot is bekapcsolják :Y
    Vagy ,ha Dlnaról tv műsorra váltok 1-2 másodpercig kockásodik a kép(bármelyik adó jelenik meg)
    Javítani lehet e rajta beállítással vagy ilyen (T-home digitális kábel)
    Nállatok van ilyen porbléma?

  • Madara

    tag

    Nekünk egy 47LW5590 van, a kérdésem az volna, hogy mikor DLNA-n nézek filmet, akkor ha nem igazán akar tölteni a film (36 GB), a net meg 50Mbit, akkor az segít, ha lepózolom a filmet, várok kicsit, és úgy indítom, szóval arra szeretnék kilyukadni, hogy akkor is tölt, ha áll a film, tehát úgy működik, mint You Tubenál, vagy ha áll a film, akkor nem tölt?

    ________________________

    Rájöttetek már amúgy, hogy a +D programban a mentalistás videó miért szellemképes?
    Mert nekem semmiféle beállítás nem változtatott rajta.(47LW5590)

    .

    [ Szerkesztve ]

  • Roland76

    tag

    válasz gulyasa #9602 üzenetére

    Köszi, ez alapján tényleg jobb eredményt lehet elérni. Bár nálam inaktív volt a fekete szint és még talán valamelyik nem is szerepelt a listában. Egyelőre még az sem világos, hogy egyéb módoknál miért nem érhető el a saját (Haladó1-es) beállításom,
    pl Media szerveren keresztül történő (DLNA) lejátszásnál, csak a normál, élénk, játékos és mozi szerepelt a listában.
    Ettől függetlenül még1x köszi!

  • Roland76

    tag

    válasz BlackJack80 #9995 üzenetére

    Nekem a gépen van Wifi, a tv pedig lannal csatlakozik a hálózathoz routeren keresztül, így a tv dlna módban szépen lát minden megosztott mappát. Tulajdonképpen semmi extra beállítást nem igényelt, de ehhez hozzátartozik, hogy a router dhcp-je osztja a belső ip-t ki, így garantált az azonos tartomány, ami a feltétele, hogy lássa a megosztást. Router nélkül is megoldható, de akkor manuálisan kell fixálni a belső ip címet.

  • Levis76

    csendes tag

    válasz Levis76 #9903 üzenetére

    Hello,

    végül is sikerült eldöntenem a kérdést, és majdnem megvettem a Saturnos 42LW5590-et, amikor is találtam egy hirdetést 47LW5590-ről bontatlan dobozban 210-ért.. :DD

    Hétfő este óta élvezem a TV-t és próbálgatom, állítgatom, de nem egyszerű gép... :Y

    A csatorna listát sikerült szerkesztenem, köszi a leírást :R

    lenne pár kérdésem (ha lesz időm végig olvasom a fórumot, szal lehet olyan kérdést teszek fel, ami már szerepel valahol.. sorry :R )

    1. a képet és a hangot sem tudom beállítani, hogy jó legyen..
    Tudtok ajánlani beállításokat? A geeks cikket néztem, de ott konkrét értékeket nem láttam.

    2. Digi Kábeles digitális adást nézek rajta, és azt vettem észre, hogy egyes csatornáknál a mozgás mintha felgyorsulna, vagy szaggatott lesz és a hang is mintha elcsúszott volna... ilyet tapasztaltatok már?

    3. rátettem a tv-t kábellel a routerre, így már netezni is tudok (nagyon lassú) + az első 2 SW frissítés is megvolt, bár nem értettem, hogy elsőre miért nem a legfrissebb SW frissített..
    Viszont nem láttam a szintén a router-en lévő PC-met. Ehhez mindenképpen fel kell tenni a Nero-s cuccot, hogy működjön a DLNA, vagy van erre más megoldás is?
    A jövőbeni tervem, hogy veszek egy LAN-os külső HDD-t (WD Mybook Live) ami szintén a router-en lenne, így elméletem szerint látná a PC, a TV és a wifi-n lógó laptopok is.. Azaz egy központi média tár lenne... viszont ha nehézkes a beállítás, vagy nem működőképes az ötlet, akkor mást kell kitalálni.. :(

    4. Azt tapasztáltok már, hogy belassul a net, ha csatlakozik a TV? Nekem 80/25 Mbit/s-es netem van, de mióta rajta van a TV érezhető lassulást tapasztaltam.. ez normális?

    5. Lehet a TV-re telepíteni dolgokat, pl az RTLmost lejátszásához Silverlight-t kellene...

    6. Egy elég ősi "hangrendszerem" van (Genius 5.1) amire csak RCA-val tudok csatlakozni.. ahogy néztem a TV-ből ezt nem tudom kicsikarni máshogy csak a fejhallgató kimeneten keresztül, igaz?

    Hááát egyelőre ennyi, de pl a 3D-be még bele sem mentem, szal lesznek még kérdéseim :F

    köszi a válaszokat előre is... :R :R :R

  • zdomiter

    tag

    Sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre 42LW5590 timeshift-el kapcsolatban. Rubicomos előfizetőként tökéletesen működött, de amióta UPC van, nem sikerül összehoznom. A történet ott kezdődött, hogy szlovákra kellett állítanom, az ékezetek miatt, és azóta a 2,5" 1TB LG HDD-t nem fogadja el. Amikor rádugom megkérdezi, hogy formázhatja-e, és az igenre a következő választ adja: Nem áll rendelkezésre tárolóegység. Előfordult, hogy érzi rendesen, de akkor azt kérdezi, hogy akarom-e használni, és akkor meg lehet nyitni a HDD-t, de nem ajánl fel formázást, és az istennek sem találom a timeshift lehetőségét. Előfordulhat, hogy a szlovák beállítás korlátozta le?

    Hozzáteszem, hogy a DLNA-t is elveszti rendszeresen. Pedig a hálózati beállítás mind kézi, beállított címek, még is a tesztre van, hogy egy tök fars IP-vel próbálkozik, persze sikertelenül. Lehet hogy nem kedveli a D-Link routert?

  • huncutka1029

    addikt

    válasz zdomiter #10228 üzenetére

    Próbáld meg visszaállítani magyarra, ha megy a DVR akkor az a baj, ha így sem akkor formázd le a vinyót pc-vel exfat -ra, vagy indíts el egy gyorsformázást, és közben válaszdd le a pc-ről nyugi, ki fogja bírni. Akkor formázatlan lesz, úgy dugd vissza az USB-1 portra a tv-be.
    A DLNA nál állítsd az IP-t és A DNS-t automatikusra, és indítsd újra a routert.
    a TP-Link néha csinál ilyet. az újraindítás használni szokott.
    Ha ilyen van, akkor lehet, hogy a UPC dinamikus IP címet oszt ki, ezért veszti erl a kapcsolatot. Tré-home-nál voltam fix ip-vel, akkor nekem is kézi beállítás volt, és működött.
    de mióta Pr telecomos vagyok nálam is át kellett állni automatikusra, a dinamikus IP miatt.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • benjoe1

    aktív tag

    válasz huncutka1029 #9943 üzenetére

    Mitől lehet, hogy bármilyen DLNA programot telepítek fel (Nero, Plex, Mezzmo, Serviio), egyszerűen nem látja a tv, "Nincs elérhető DLNA szerver" üzenetet kapok.
    Ha kikapcsolom a tűzfalat (ESET Smart Secuirty), akkor sincs változás. Valami Win7 szolgáltatás probléma, vagy router beállítás nem ok?

    https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

  • huncutka1029

    addikt

    válasz benjoe1 #10264 üzenetére

    router beállítás, vagy a TV- beállítása lesz a ludas
    A vírusírtónál és a win tűzfalnál a nero automatikusan hozzárendeli a portját a kivételekhez
    a Router beállításainál kutakodj szerintem, ott kapcsold ki a jelszavas védelmet, vagy a titkosítást, a routernek látni kell a tv-det.
    Nézd meg a routeren a DHCP szerver engedélyezve van e, ha nincs akkor kapcsold be
    Ez osztja ki az egy hálózatra csatlakozó portokat.
    A DHCP client list-ben látod haogy hány eszköz van felcsatlakozva. elvileg 2 az első a PC, a második a TV

    Ha ez megy akkor a neroban, plexben oszdd meg a mappát amit látni szeretnél a TV-n
    Utána a DLNA hálózaton lesz egy PC -hálózat, és a nero.
    a nero-ból tudod elérni a filmet, a pc-ből a mintazene, és társait....

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • benvolio

    őstag

    Korábban olvasottak alapján leírom az én tapasztalatomat a 2010-es LG LD651-es TV-mről.
    A laptopom ha HDMI-vel van összekötve a TV-vel akkor a hang optikain kijön dolby digital 5.1-be az erősítőre a TV-ből. Ennek csak egy feltétele van, hogy a lejátszó programban amit használunk be kell állítani az audio beállításnál a "HDMI/SPDIF Passthrough"-ot. DTS-t én sehogy nem tudtam átvinni, de az AC3-at használó programok transcode-olják így az is átmegy csak dolby digital 5.1-be, de bőven megfelelő így is.
    DLNA-n én a Nero Media Home 4-et használom és LAN-on is átmegy az 5.1, de a DTS így felejtős. A wifi-n szintén ugyanúgy átmegy mint kábelen, semmi különbség nincs. Csak egy példának írom, hogy a laptop g-s wifi-jével küldve a Terminátor Salvation 12,8GB-os 1920x800 felbontású DD5.1 mkv film, akadás mentesen megy nálam. Egy esetben szaggathat be vagy akár állhat le a film ha a hálózat leterhelődik másik géptől vagy akár a saját laptoptól ha közben még netezek is rajta. Ezt kell csak kerülni illetve más futó programokat leállítani ami belassíthatja. Gépe válogatja mennyit bír egyszerre, de én ha filmet nézek akkor most már csak az megy így semmi gond nincs vele. Szóval ezeket az újabb TV-knek is tudniuk kell, ha valami bibi van akkor beállítás kérdése az egész szerintem.

    ON:
    Most készülök venni a másik szobába új TV-t, de nem tudok dönteni 42LW5590, 42LM620, 42LM660.
    Tudásra szerintem nekem elég az LW5590, dizájnra viszont a LM620 tetszik, az LM660 túl van a pszichés anyagi keretemen, de aztán lehet... Érdekes viszont, hogy ha az LM660 árából kivonjuk a wifi stick árát és a remote-t /amit esetleg megvennék a többihez/, igencsak közelít a "kisebbekhez" főleg ha az ajándék bluray lejátszót nézem. Illetve találtam egy 42LM3400-ast is, ez hova tehető a sorba?
    Üdv!

  • edeleny

    őstag

    válasz huncutka1029 #12214 üzenetére

    Igen.
    Szerintem még jobb is a TV-hez!!

    Más!!

    Pár hete vettem egy Samsung Kamerát.
    És utána volt egy frissítés a TV (42LW5590)-n.

    Nem tudom, hogy van e összefüggés, de amikor megvettem a kamerát, tökéletesen játszotta a felvételeket, most meg nem kicsit szaggat.
    Mivel nem vagyok az állítgatós fajta, csak a firmware változott azóta.

    A médiplayer tökéletesen játssza. Akkor is jól vitte mikor megvettem, meg most is.

    A kamera kiterjesztése mp4. Full HD.

    Esetleg valami beállítást tudtok mondani?
    (SDHC kártya olvasóba berak, úgy megnyit USB-n keresztül.
    Külsővinyóra másol, DLNA hálózaton keresztül PC-ről. így próbáltam)

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • huncutka1029

    addikt

    válasz Petyus1 #13289 üzenetére

    nézd meg a router beállításait, és a tűzfalát, lehet hogy ott korlátoz valamit.
    Nálam is volt ilyen gond, kilőttem a tűzfalat, utána jó lett.

    De nekem sajna csak G-s routerem van, én maradtam a LAN-os megoldásnál, így sikkal gördülékenyebb a hálózati lejátszás DLNA-n.
    Wi-fi-n sajnos eléggé szaggatott

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • goldnarmz

    aktív tag

    válasz maxika2004 #13734 üzenetére

    Én is beszálltam az LG TV tulajok táborába egy 660s-sel. Samsung B650-ről váltottam. Nem hiszem el, hogy nem tudták megoldani a távirányító gombjainak világítását! :W Illetve, ami még nagyon zavaró nekem, hogy nem jegyzi meg a különböző bemenetek képarányainak beállítását. DLNA-ról, USB-ről vagy HDMI-ről nézek egy filmet, visszatoszom TV-re, és állíthatom vissza a ratiot.
    Egyébként tényleg marha fasza a tévé, csak ámulok, mennyi mindenre képes, és milyen intelligens. Pl. hálózatnál be van állítva a wifi és a vezetékes hálózat is. Kihúzom a LAN kábelt, visszadugom, és megkérdezi, hogy szeretnék-e visszaváltani wifiről vezetékesre. Na, ezek a finom dolgok, amik baromira hiányoztak a Samu-ból nekem. Amúgy azt is nagyon szerettem! ;)

  • BloodRay

    veterán

    válasz Tonyo #15789 üzenetére

    Smart-os modellekre jött csak most frissítés, ott is csak LM765-ig.
    Változások:
    A Youtube full screen-en is mehet a böngészőben;
    Korábbi problémák bizonyos oldalak esetén a böngészőben javítva;
    3D world javítások;
    Virtuális billentyűzet hibajavítások;
    HTC telefonokkal való csatlakozási(wifi) problémák javítása;
    DLNA hibajavítások;

    (#15793) Indiant -> Pedig arra is kijött. Én már raktam is fel 640--re is.

    (#15798) Indiant -> Nem tudom mi ez a 100W, de a büdös életben nem fog annyit fogyasztani a 42LM640S. Mértem. Normál(elég fényes, de azért nem bolti, csiricsáré) beállításokkal 50W-ot mért a fogyasztásmérő.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • panses

    aktív tag

    Értékelés az első napról: (hátha van akit érdekel)

    42LM640S
    PCDREAM-es! :U Igen! AZ! És pont olyan LG MAGYARORSZÁG garjegyem van hozzá mint a mai napon a MM-ban vásárolt MR-300-nak!!!

    Szóval: Nem a gyártó által ajánlott DLNA szoftvereket raktam fel a PC-re, hanem a Cyberlink PowerDVD 12-est. Ez tökéletes idáig! Vettem egy 300Mbit-es Wifi router-t is, hát mit mondjak?! LAN-on 100Mbit-en sokkal gyorsabban lejátsza a HD tartalmakat. MKV 10/10

    Sokan akartak venni ezekhez a TV-khez billentyűzetet! Rádugtam a Logitech K340 draót nélkülit, ami egyébként nincs a támogatottak listáján és 3500.-huf volt az Aucha(e)n -banben :D és tökéletesen müxik vele!!! :C

    A kép beállítást szerintem túlbonyolították, még egy picit soknak tűnik benne a beállítási lehetőség... :F

    "Az élet nem habostorta elvtársak"

  • BloodRay

    veterán

    válasz olahjana #16088 üzenetére

    DLNA csak kábelesen fog menni.
    Én mindenképp a 620-ast venném helyette.

    (#16101) orgiutas -> Ez mekkora(""elfelejtettek" vásárláskor odaadni ill. "nem szoktak adni, mert a vásárló elhagyja")! :))

    (#16115) péter28 -> Beállításoknál töröld az előzményeket, zárd be a futó programokat. Ha ezután sem megy a legújabb firm-el sem, akkor "kissé" sok memóriát enne az a lap.

    (#16127) djbahool -> Tru motion gyakorlatilag maga a valós 100/200...Hz, a "valósághű mozi" meg a 24p.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • gulyasa

    őstag

    válasz Brain75 #16567 üzenetére

    A Nero Home Media beállításaiban kellene szétnézned.
    A tévé csak azt tud lejátszani, csak abból tud választani, amit a DLNA szerver biztosít neki - szerintem...

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • fisticZ

    csendes tag

    Valaki elmondaná nekem kb úgy mint egy idomított cerkófmajomnak, hogy hogyan tudok megosztani cuccokat a PC-mről ?
    Smartshare ben látja a PC-t de semmi tartalmat nem talál, pedig próbáltam úgy is, hogy simán megosztottam a mappát, meg úg yis hogy a WMP DLNA szerverén keresztül. A tv mégsem kap tartalmat pedig a megosztást látom a hálózati beállításoknál a pc-n. Ha ez számít: VISTÁ-m van.

  • ForWhhy

    csendes tag

    Üdv, holnap érkezik az LG 42 LM640S TV-m, szeretnék dlna szervert beállítani és más egyebet. Mit ajánlatok kezdésként, programok és más egyebekre gondolok. Wifi-n, vagy UTP kábelen ajánlott inkább a streamelés, youtubenak elég a wifi? A netem 100/100 megás (100 mbit), router 150 mbit, mobillal mondjuk csak 54 mbites kapcsolat van. 100%-os jelnél ilyen nettel elérhető-e akár az akadozás mentes streamelés nem youtubera értem, hanem nagyobb méretű filmekre. UTP kábelen 9 MB/S és 12 MB/S közötti sebességgel töltök, ez változó persze. Ajánlott alkalmazások esetleg appstoreból? Firmeware frissitést végezzem el, vagy előbb nézzem meg milyen verzió van és kérdezzem meg tőletek megéri-e frissíteni? Flashből milyen a legújabb elérhető verzió? Ha PC-ről DVI-HDMI kábellel összekötöm a TV-t, és PC-ről elindítok egy 3D BD50 filmet akkor a PC-n vagy a TV-n milyen beállítást kell még alkalmazni?

    SMTV

  • OldMike

    őstag

    válasz Zorma #19923 üzenetére

    Tudnod kell, hogy a tesztoldalakon ideálisnak tartott beállításokat általában elsötétített szobában, különleges minőségű 1080p-s BluRay filmek lejátszása közben, kalibráló eszközzel és szoftverrel érik el. Ezért ezek a beállítások jellemzően elég sötét képet eredményeznek, és a legfőbb erényük a jónak (élethűnek) tartott bőrszínek. Érdekes módon így a plazmatévék színvilágához közelítő színeket érnek el, de sok embernek ez eléggé fakó.
    Tisztáznod kell, hogy alapvetően milyen világítási körülmények között nézed a tévét, tévéműsorokat, vagy külső forrásból filmeket nézel-e.
    Ennek a tévének a színvilága a gyári beállításokkal (a mozi kivételével) jellemzően kékes, ami a piros színt kifejezetten élénkké teszi. Amennyiben ez a színvilág közelebb áll hozzád, akkor a legegyszerűbb lehetőség a lentebb már említett képvarázsló végigfuttatása. Az így létrejött beállításokat a tévé a Felhasználó I-be menti el. Ezután lehet a színárnyalaton javítgatni, de érdemes a módosításokat (meg az eredeti állapotot) feljegyezni. A színeken a legtöbbet a következő helyeken lehet változtatni (a képbeállításon belül):
    színhőmérséklet: hideg, meleg stb.
    színskála: normál, széles stb.
    színkezelő rendszer: piros, zöld, kék stb.
    A tévén minden bemenetre (USB, HDMI, DLNA stb.) külön be lehet, és célszerű is beállítani a képet. Ezt csak akkor lehet, amikor az adott bemenet használatban van.

    42LM660S

  • OldMike

    őstag

    válasz szalmark #19967 üzenetére

    Saját tapasztalatom, hogy ha meg tudod oldani, akkor UTP kábelt használj a PC és a router, valamint a router és a tévé között is. Nekem így van, a Half-OU 1080p 3D MKV állomány lejátszásával nem volt gondom. Ezek tudomásom szerint kb. 20Mbps bitrátával mennek.
    Nálam a PC-n 32 bites WIN7 Ultimate fut, Win Media Player11 és Win Media Center is fent van. A WMP kitűnően működik DLNA szerverként (lehet hogy csak a WMC-vel együtt). A beállításokat a DLNA cikk jól leírja. Ezután a tévén a "Home"-ba kell bemenni, és ott ki kell választani a bemeneteket, amiben pl. az USB is van. Ott már látszania kell a PC-nek. Többen írták, hogy esetleg a PC és/vagy a router tűzfal beállításain is kell matatni, nálam nem kellett. Két trükk van még, legalábbis nálam. Nekem csak akkor jelent meg a nézni kívánt film, ha azt előzőleg betettem a Users\Public\Videos könyvtárba (ezek a Windows Intézőben magyarra vannak fordítva, de ugyanaz). Biztosan vannak még megosztási lehetőségek is, nekem ez így megfelel. Másik az, hogy MKV-t így nem lehet nézni, de AVI-ra átnevezve (semmi más!) már gond nélkül.
    Feltettem és kipróbáltam a Nero Media Home 4-et, az is teljesen jó, sőt azzal bármilyen könyvtárat könnyen meg lehet osztani, és az MKV-val sem kell trükközni. Persze van még egy csomó más DLNA program is, többen azokra esküsznek.

    42LM660S

  • ferob

    őstag

    Aki azért nem használ Serviio-t, mert van, amikor nem jeleníti a mappákat és a fájlokat vagy lejátszási problémája van, az próbálja meg, hogy általános DLNA profilt állít be fixen a tévé mellett, mert sajnos néha valamiért a felismert LG tévét olyan LG playernek akarja látni, amivel sose fogja megjeleníteni a megosztott tartalmakat.

    De, ha még így se menne, akkor itt van, hogy én milyen beállításokat használok:
    - Generic DLNA profil
    - megosztott mappa mellett: videó fájlok megosztása, metaadatok letöltése, új vagy frissített fájlok keresése
    - megosztott fájlok frissítéseinek keresése
    - médiagyűjtemény automatikus frissítése, frissítések közötti idő 1 perc
    - bélyegkép létrehozása, helyi borító keresése
    - online metaadat források, borító letöltése
    - metaadat nyelv magyar
    - átkódolás kikapcsolva
    - megjelenítésnél minden kikapcsoltra állítva, kivéve a videó és azon belül a filmek, sorozatok, amik csak tartalom megjelenítésére vannak állítva (esetleg a mappák megjelenítését is be lehet állítani, ha valaki szeretne megjeleníteni/lejátszani olyan saját videó fájlokat, amikhez nincs letölthető metaadat), valamint a szülő elem címének mutatása kikapcsolva

    A fenti beállításokkal mire a tévén a Smart Share részhez érek, addigra általában meg is jelenik az újonnan hozzáadott film.
    Mivel automatikusan képes felismerni, mappákba rendezni a megfelelően elnevezett sorozatok részeit (pl.: XY - S01E01.mkv), ezért fölösleges is bonyolult mappaszerkezeteket felállítani, ha valaki nem akar.

  • Laca0

    addikt

    válasz kmarci25 #20443 üzenetére

    Érdemes szoftverfrissítés után a tévén is gyári beállításokat alkalmazni, mert sok minden akkor javul meg.
    Volt már egy garos esetem korábban: akadozott a hang. Full gyári beállítás hozta helyre (igaz, ezt csak a szerelő tudta megcsinálni szerviztávirányítóval).
    Tegnap viszont csináltam egyet a menüből, hogy hátha helyrejön a DVR funkció. Az nem jött helyre, de most már működik az automatikus idő beállítás és a smart menüben megjelentek a DLNA hálózati források.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • OldMike

    őstag

    válasz modi #20756 üzenetére

    A Home gombbal feljön az a képernyő, ahol el lehet érni a Smartshare funkciót. Ebben a Beállítások gombot megnyomva lehet kiválasztani a legutóbb nézett tartalmak törlését (meg az újonnan hozzáadottakat is).
    Egyébként meg a bemeneti listában egy eszköz kiválasztásakor is van egy Opció gomb (jobbra lent, olyan mint a távirányító piros, egy pontos gombja), az is adja a fenti lehetőséget.
    Nekem akkor segített, amikor több filmből néztem meg rövid részleteket, egymásután (DLNA), és egy idő után elkezdett akadozni a lejátszás. Nem vagyok szakértő, nem tudom, hogy valóban az segített-e, de utána nem akadozott.

    [ Szerkesztve ]

    42LM660S

  • huncutka1029

    addikt

    válasz *AkoS* #20857 üzenetére

    jó kis tv,

    ha visszaolvasol, alaposan kiveséztük itt a fórumon,
    találsz tippeket kép beállításhoz, és DLNA-hoz, szval minden kérdésedre fogsz választ találni. :K

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz modi #21069 üzenetére

    Lehet, hogy a router beállításaival tudsz finomítani az "akadásokon" nem biztos, hogy szoft hiba
    Az én javított 5500-asomon is ez a 6.x.x szoft van, ded nekem nem akad DLNA-n.
    Én még mindig a NERO media home 4-et használom kliensként, ez vált be, próbáltam Plexet, xbmc-t és még párat, wmp classicon keresztül is. de végül visszaálltam erre.

    Sőt most játszadoztam el egy régi omnia 2 -vel is, wifin ráküldtem az otthoni hálózatra, és a TV automatikusan dlna módma kapcsol amint a neron keresztül a telefontól kérést kap, még párosítani sem kell.
    mp 4, videólk, képek zenék, minden megy.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • #16729600

    törölt tag

    válasz #20844032 #21480 üzenetére

    Azt megköszönnénk,itt az ideje egy első hozzászólásnak, kitérve az általad említetteken kívül a DLNA megosztásra, a belső lejátszási képességekre stb stb.,mert az új kérdések döntő többsége kis ezerszer újra és újra feltett lerágott csont témák.A SAT os, CI modulos beállítási rejtelmekbe besegítek ( ha kellene ) :)

    [ Szerkesztve ]

  • OldMike

    őstag

    válasz Indiant #21701 üzenetére

    Azt hiszem, hogy a forrásnak is lehet szerepe. Például 3D képes BR lejátszó BR lemezzel, vagy médialejátszó BD25 (BD50) ISO-val, esetleg mkv HalfOU (HalfSBS) a tévével lejátszva feltehetően nem ugyanazt az eredményt adja. Én az Avatart mkv HalfOU-val próbáltam, DLNA-val, Laca0-éval közel azonos beállítással. A Laca0 által leírt 3D-s élmény volt, de időnként néhány másodpercig csak sima 2D-s kép látszott. Ezt a szemüveg levételével is lehetett érzékelni, mert olyankor az egyébként "zavaros" kép teljesen élessé vált.
    Azt nem tudom, hogy ez a tökéletlen mkv, a DLNA vagy a tévé lejátszója miatt történt-e így?

    42LM660S

  • Indiant

    addikt

    válasz OldMike #21703 üzenetére

    Én PC-ről DLNA-val próbáltam. De valamelyikőtök nyugtasson már meg, hogy nála is összébb megy a kép a tv-n Laca0 beállításaival.

    [ Szerkesztve ]

  • OldMike

    őstag

    válasz ForWhhy #21981 üzenetére

    Helló!

    A következőket írtad (többek között):

    "-egy új almenüpont, beállítások, kép, további beállítások, kívánt szín, itt lehet a bőr színét, a felhő és a fű színét kedvünkre állítani, ez egy nagyon jó beállítás ami a 3D élményt növeli, stabilabb képet ad.
    -több paraméter jelent meg amely bekapcsolt 3D módban jelenik meg szöveges formában, a menü felső részén."

    Szeretném tudni, hogy milyen tévéd van? Az én 42LM660S tévémen még a nyomát sem látom ezeknek a lehetőségeknek. Tévéműsor alatt látható, vagy valamilyen bemeneten? Esetleg úgy, hogy egy 3D-s filmet nézel pendrive-ról, HDD-ről vagy DLNA megosztással?

    Tudnál-e esetleg fényképet csinálni a menüablakokról?

    Köszi

    42LM660S

  • OldMike

    őstag

    válasz Yogibear974 #22134 üzenetére

    Forwhhy fórumtárs írta, hogy van ilyen, én meg is kérdeztem tőle:

    "Helló!
    A következőket írtad (többek között):
    "-egy új almenüpont, beállítások, kép, további beállítások, kívánt szín, itt lehet a bőr színét, a felhő és a fű színét kedvünkre állítani, ez egy nagyon jó beállítás ami a 3D élményt növeli, stabilabb képet ad.
    -több paraméter jelent meg amely bekapcsolt 3D módban jelenik meg szöveges formában, a menü felső részén."
    Szeretném tudni, hogy milyen tévéd van? Az én 42LM660S tévémen még a nyomát sem látom ezeknek a lehetőségeknek. Tévéműsor alatt látható, vagy valamilyen bemeneten? Esetleg úgy, hogy egy 3D-s filmet nézel pendrive-ról, HDD-ről vagy DLNA megosztással?
    Tudnál-e esetleg fényképet csinálni a menüablakokról?"

    Sajnos nem válaszolt, lehet, hogy nem jár erre. Nálam semmilyen próbálkozásra sem jött be. Esetleg még elképzelhető, hogy a Képvarázsló funkcióban van ilyen. Én nem próbálkozom vele, mert felülírja a Haladó képbeállításomat, és nem tetszik a végeredmény.

    42LM660S

  • huncutka1029

    addikt

    válasz met1975 #22289 üzenetére

    Szia,
    Úgy látom te sem használod a keresőt! :(((
    Na mindegy, ahhoz, hogy pc-n lévő tartalmakat láss tv-n, kell egy úgynevezett DLNA kliens program.
    Van ezer meg egy, mindenki másra esküszik.
    néhány amit használhatsz:
    xbmc
    plex
    serviio
    nero media home
    Ezek egyikét feltelepíted a pc-re
    megadod a programban a megosztani kívánt tartalom helyét,
    és kész.
    fontos, hogy a megosztani kívánt mappák is "megosztottak" legyenek, tehát az otthoni hálózat minden tagja számára elérhető legyen.
    Sokszor kell a router beállításait is módosítani, pl dhcp forwarding, illetve ip/ dns kiosztás automatikus legyen,hogy minden a hálózatodra kapcsolódó eszközt egy hálózatra "fúzzön"fel.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz xthemax #22793 üzenetére

    a nas beállításainál nézd meg hogy megosztja e a fájlokat minden csatlakoztatott eszközzel.
    Vagy tegyél fel a nas-ra egy dlna kliens progit. pl nero, serviio plex,
    Ha tűzfal védi a nas-t ,akkor a kivételekhez add hozzá a tévét, vagy kapcsold ki a tűzfalat.
    Most elsőre ennyi jut eszembe :F

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • ftamas0201

    senior tag

    válasz Laca0 #23040 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ, csak azért kérdeztem mert nekem is lm620s van csak 42"ben. 3.5-4 méterről nézem és a Te beállításaid már nem jók nekem, kicsit szétesnek a dolgok, 10-en jó a mélység és 0-án a látószög. (DLNA-n próbáltam ki)

  • huncutka1029

    addikt

    Sziasztok,
    Gyors összefoglaló az első tapasztalatokról.
    LG32LN570R
    Kicsomagolás:
    a dobozban jól levédve van a tv, külön a szokott módon mellé csomagolva a talp, a talp konzol, külön zacsiban a távirányító, és a user guide. a csavarok külön külön zacsiban, a zacsin jelölve mihez valók. Plusz pont érte.

    Beüzemelés:
    A hálózati kábelt külön kell csatlakoztatni, és a mélyedésen ahova passzol nincs fedlap.
    A Tv vékony kávás, trapéz talp, fényes kijelző.
    Bekapcsolás után MO kiválasztva, átállt magyar nyelvre, majd végigvitt a beállításokon, automatikusan felismerte a hálózati LAN kábelt, majd jött a beállítás.Már van hozzá szoft frissítés, de egyenlőre nem engedtem neki.
    Kellemes meglepetés, egyszerre lehet antenna, kábel, és SAT hangolást beállítani neki. Nekem most csak a Kábeles kellett, ezért a többit nem jelöltem ki.
    A 2011-es szériához képest kb 3 x gyorsabban végzett a teljes hangolással. :C
    Szép a kép, nem felhősödik, élénk színek, haladó módban nagyon sok további beállítással.
    Felbontás javító 3 fokozatban állítható, gyors mozgásoknál sem látni utánhúzást, elmosódást.
    A csatorna váltás sajna még mindig 2-3 mp, akár csak a 2011-es tévéimnél. ez egy kis fekete pont.

    Sajnos hotel mode, illetve IR hack, Python nem működik vele, így a csatorna lista kimentés elérhetetlen.
    A smart tartalmak elérésénél már nem kell inicializálni, csak az első indítás után a tájékoztató ablakban elfogadni a feltételeket.
    Azonnal látta a Neroval megosztott tartalmakat, és kategóriánként is lehet szűrni, keresni. :C
    DLNA lejátszásnál sajna a felirat és hangsáv váltás nem működött annál a két filmnél, amibe belenéztem.
    beletekerés, megállítás működik.
    USB lejátszás gyors, és hibátlan, hangsáv váltás működik.

    PVR.
    nem vettem le a másik tévéről a HDD-t, 32 gb- pendrivnál nem megy, sem a time shift.
    Kicsit aggaszt, hogy azt írja az időeltolás funkcióhoz csatlakoztasson time machine II dedikált HDD-t.
    Szívből remélem, hogy nem követik az xbox példáját, hogy nagy pénzért csak saját vinyóval menjen!
    Ezt még körbejárom. :(((

    Home menü:

    Nekem nagyon tetszik, magenta, fekete színek, info sáv, szép és kész,
    Alaklmazás csoportok logikusan szétszedve,
    Premium
    smart world
    game world
    smart share
    Alul ikonsor, felül piktogramok, szerkesztés, bejelentkezés stb
    Ez is tetszik

    Böngésző:
    nagyon jó, és gyors, csekkoltam az adobe oldalán a rendszert:
    Flash Player 11.1.102.59 ez jó, akadás nékül viszi böngészőből a youtube videókat, végre nem vagyunk az alkalmazás rabjai :C
    A tv Linux 3.0.13 32 bit op rendszer futtat
    Böngésző: google chrome, jó és gyors. :C
    plusz ficsőr, amiért plusz pont az LG nek, netezés közben megjeleníthető egy mini tv ablak, amin nézhetjük a műsort, miközben szörfözünk.
    Azt hiszem nyugodtan nevezhetem szörfözésnek, nagyon gyorsan megjeleníti az oldalakat. 20/3 as netem van, van lehetőség hangos keresésre is, ezt MM hiányában nem tudom tesztelni.A widit wifi stick hiányában most szintén nem tudom kipróbálni.

    Xbox: játékgép módban ARC-s HDMI portban észrevehetetlen lag, teljesen jó játékra, bár csak 1366 x720 a felbontás. :B

    usb 2 portra felcsatlakoztattam (egyszer élünk, lesz ami lesz ;] ) egy 1500 Ft-os Technika (by Tesco) vezeték nélküli bill+ egér combót. Magam is meglepődtem, azonnal megjelent az üzenet:
    wifi billenytűzet és egér eszköz csatlakoztatva. Böngészőben működik, a bill, és az egér is.
    A youtubon is minden műxik flottul.
    A böngészőből kilépve az egér aktív marad, görgetésre csatornát vált, de sajna a gyorsmenüt nem hozza elő, így teljes egészében nem váltja ki a magic motiont.

    Összességében szerintem nagyon korrekt tv-t hozott össze erre az évre az LG.
    Akinek a 3D nem kritérium, nyugodt szívvel ajánlom.

    Köszi hogy elolvastátok. :R

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • blakey

    titán

    válasz sec0nd #24684 üzenetére

    Az UMS és általában a DLNA szerverek saját maguk biztosítják a feliratot és a hangot, "nem engedélyezik" a készülékek esetében a hang/felirat váltást, csak bizonyos esetekben. annyi a teendő, hogy a megfelelő hang és felirat párosítást indítod el, ennyi a titka. A felratok és a hangokra vonatkozó beállításokat előtte el kell végezni, milyen kódolás legyen, stb. Mivel ez nem az a topik ezért itt valószínűleg nem fogjuk boncolgatni, de a net tele van mindenféle beállítási lehetőséggel. Érdemes tanulmányozni őket.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kis élménybeszámoló, most már van tapasztalat, 42-es 47-es LM620s, 55LA640s, 42LW4500, meg egy Sony 55KDL570, tvkkel, illetve a régi Samsung LE32c530-al.

    Az új 47-es 2013-as tv topikjában ment a fika, hogy mennyire szar a médialejátszójuk az LG-knek és úgy az összes TV-nek, mivel simán kiválthatóak egy 15k-s lejátszóval. Ezek a 2012-es LG-k és nekem előtte samsungom volt, mindent visznek, ami virágboltban kapható. LG-ben (2012-es) hangsáv váltás, 24p, felirat méret állítás, elhelyezés módosítás, szín állítás, plex és dlna esetén nincs hangsávváltás, viszont cserében nagyon felhasználóbarát és szép felületet kapok, most már meg se tudok nélküle lenni, csak kell mellé egy NAS mert asztali pc-t ezért bekapcsolva hagyni, enyhe pénzkidobás. A samsung szintén vitt mindent nem volt vele gond, ott semmilyen hálózati okosság nem volt.

    Após most vett egy 55LA640S LG-t, érdekes, de annyira nem vágott hanyatt a méretkülönbség egy 47-eshez képest. 32-ről 47-re váltva durva volt a különbség, bár a szobában, ahol most van a 47-em még mindig elveszik :B , az 55-ös LG ahhoz képest nem túl nagy, szóval 47-ről nem váltanék 55-re, de 32-őt azonnal megbántam, igaz nem minőségben, sok évig megvolt, most cockpit monitor, csak nem led így azért eszik.

    Apósnál előtte egy Sony 55-ös tv volt, ha minden igaz KDL570. Egy délutánt bírt. A feketéi szépek, de a médialejátszó, házimozi kezelése botrányos, ott ahol a mostani 55-ös LG talál wifit, a Sony semmit. 2012-es LG tv-k-ben nem volt wifi, hiányát nem érzem, mert kábellel voltak bekötve, a 2013-esnál még elég gyenge a jel, de legalább van. HDMI CEC képes házimozival nem volt hajlandó közös nevezőre jutni. Szóval sony nagyon nagy csalódás volt, jött helyette az 55-ös LG. A médialejátszó csak fat32-es vagy exfat alapú meghajtókat, mezei ntfs-t nem, szóval aki filmet akar nézni kerülje a Sony-t mert megbánja, alul részletezett egyéb ok még rátesz, hacsak valaki nem Sony fan és meg van veszve a tényleg mélyebb feketékért, ami egyébként LG-nél sem annyira vészes, vagy csak sony cuccai vannak otthon, mert ahhoz esetleg jó, de mint tapasztaltam, az LG egyéb gyártó eszközével is szépen boldogul.

    Ami igazán meglepett, hogy milyen jól kezelik ezek az lg tv-k a házimozikat. HDMI-n azonnal felismerte, nem volt velük gond, szépen ment az utomata bekapcsolás, kikapcsolás, hangerőállítás, dvd lejátszás esetén a kezelőgombok is az LG távkapcsról mentek. Sony ebben nagyon rosszul teljesített, mint ahogyan fentebb írtam, fel sem ismerte a házimozit, sőt csak az ment, hogy tv hangerő nullán és a házmozit erősítem, mert a tv az istenért nem volt hajlandó legalább hangeszközt váltani, úgy sem, ha nem kezeli.
    LG viszont beteg az új 2013-es LA szérián, legalább is 55-ön így van, falra csak apósnál és csak az 55-ös került. A hátsó csatlakozók nem lefelé néznek mint a 2012-es LM-eknél, hanem jack helyett normál dugók vannak és minden a fal felé néz, hát persze, hogy jó volt a falra rakni, a nem smart lg-nél még 2012-ben így volt, de miért kell a rosszra visszatérni. 2012-es LM szérián minden lefelé néz, igaz amit a régi samsungomhoz képes át kell hidalnom valahogy, az az, hogy egyik LG-nél sincs külön hangbemenet RCA-hoz és komponenhez, sajnos ezekhez egy közös piros fehér RCA van. A probléma amiatt van, hogy XBOX 360 és wii is csatlakozik a tv-hez (47LM) az xbox komponensel (remélem jól írom) wii meg rca-val. Igaz úgy meg tudtam oldani, hogy a scartra van kötve a wii átalakítóval (amin van sárga, piros, fehér dugó), az xbox meg elvan egymaga a hangbemeneten. Márcsak régebbi családi anyagok megnézése videomagnóról okozhat problémát, de azt inkább szüleim miatt kellene, szóval nem létkérdés.
    Sony ebben jobb volt, mármint 55-ösök között, minden lefelé nézett, igaz a tápkábel fix nem levehető, sőt még ebben is érdekes spórolás figyelhető meg. A régi samu és olcsó 2012-es lg-hez, meg a 47-42 LM-hez viszonylag hoszú tápkábelt adtak, nekem ez tv szekrényen édes mindegy, de falra rakva az eddigi magasságon, a régebbiek simán leértek, sony még valahogy, de az új 55-ös LG-hez már emelni kellett a hosszabbítót. A sony mindenhez bemenetnél rendelkezett hanggal is.
    Spórolás magas iskolájába az érdekes hátlap kialakítás miatt megint belefutottunk az LG 55-nél. Adnak mellé egy távtartót fali rögzítéshez, de amiatt a fali konzolokhoz adott normál csavarok nem jók, egy centivel hosszabb M6-os kell. Irány bolt, na bumm. Ennek ellenére minden esetben nálam és apósnál is az LG nyert.
    A 3D talán egy kicsit erősebb a sony-n, de érdemi különbséget nem vettem észre passzív és aktiv 3D között. Ami előrelépés, hogy sony aktív 3D-je nem remegett, mint ami miatt egy életre megutáltam azt a technológiát. A szemüvegekhez notmál micro usb-t adnak, szóval telefonokhoz is jó, azokat (fat32 miatt) kezelte is.

    Wifi hiány miatt nem tudtam kipróbálni a sony okos funkcióit, amit rövid idő alatt is le lehetett vonni a tv-ről, hogy átlátható és dizájnos menüje van, de ami idegesítő, hogy nem jegyez meg semmilyen utolsó helyet ahol jártam, így egyszerűen a beállításokból kilépve, hogy megnézzem jók-e az értékek, újból végig kellett magam bogarászni a menün, hogy visszajussak. Lg nél ilyen nincs, utolsó helyeket, vagy fő csoportot megjegyzi, persze amíg a tv be van kapcsolva. Smartban nem vettem észre, hogy sokat segített volna a 2 mag. Egy kicsit talán folyamatosabb a görgetés, de ennyi, nem lett tőle folyékony a menü, maximum a betöltések amik gyorsultak érezhetően. TV adás esetén az információs sáv a fehér hátteret levetkőzte, helyette stílusos feketés lett az egész, szerintem jobban látható így az egész, mint a nagy fehérséggel. A menüdesign a 2013-as tv-ben minimálisat változott, a fentieken kívül, maximum a 2 mag miatt több minden animált, pl az x gombok, ami szép, de inkább a böngésző lett volna folyamatos.

    Szerintem most a legjobban a 47-esek érik meg, ha a régi szériát nézzük akkor a kicsivel több mint dupla árat nem éri meg az 55-ös új modell, de ez még változhat, főleg, hogy nem kapható már szinte 2012-es LM, igaz az újaknak is elég elfogadhatóra csökkent az ára. Ettől még mindig drága az 55-ös, de ha lúd, akkor legyen kövér. A régi 32-es samu-t jó lenne valami ledesre cserélni, de nem éri meg, fogyasztása szimulátorozáshoz nem a legjobb, de azért viszonylag lent tartható, olyan 47-55 ös led szintjén, közelebb a 47-hez. A ledek azért este eco módban szemtelenül keveset képesek enni, én mondjuk közepesnél lejjebb nem megyek, mert a magas eco már túl sokat sötétít a közepeshez képest, nekem zavaróan sötét a kép, sok részlet elvész.

    Háttérvilágításról csak annyit, hogy a vastagabb tv-knek, tehát az olcsó, nem smart lednek és a régi samsungnak szerintem jobb egyenletesebb. A 47-es tv-t párommal ketten szoktuk nézni egy kanpéról és én mindig egy kicsit oldalról nézem, akkor már némi bevilágítás jelentkezik és romlik a kontraszt a sarkokban, a régebbieknél nem jelentkezik ennyire, igaz nem is zavaró nagyon, együtt lehet vele élni. A többek által említett "koszt" az 55-ösöknél az LM szériánál csak focinál vettem észre de ott nagyon, igaz a szemem ilyenekre különösen érzékeny, de sokat nem nézek focit és egy idő után nem látom. Olyan mintha a gyep a két színárnyalatú csíkon kívül többet is tartalmazna, igaz csak mozgás közben.

    Így hirtelen talán mindenről írtam, ha van kérdés szívesen válaszolok. Talán nem írtam túl nagy zagyvaságokat, hirtelen tapasztalataim vannak és néhány órányi kezelés van mögöttem após tv parkjánál, nálam a 47-es LM620s van meg a 32-es samsung, ezek már egy ideje megvannak.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • #20844032

    törölt tag

    válasz Ravenloft #24784 üzenetére

    Mert a fileformàtum csak egy tároló(konténer), abban számos kódolási eljárás, különböző beállításainak végtelen permutációja lehet, amit ismernie kellene a streamernek. Elvileg az xbmc is tud dlna-t, én azzal is futnek egy kört. Amit az nem ismer, az nincs is.:)

    Dualplay: nem tudtam, hogy járt hozzá dualplay szemüveg, én a hozzáadott 3d szemüvegre gondoltam. Haviszont a dualplay szemüveggel a 3d filmen nem volt áthallás, onnantól teljesen érthetetlenné vált az egész. Esetleg kifotózni nem tudod?( szemüveget kezedbeveszed, azon keresztül fotózol egyet)

  • huncutka1029

    addikt

    válasz matthew sv #25068 üzenetére

    az MKV fájlok 1920 x 1080 -as felbontásúak?

    miről játszod le, HDD, DLNA, vagy laptop /PC
    Ha pc vag noti, akkor frissítsd a vga drivert, és a beállításokban engedélyezd a teljes képernyős módot fit to screen, vagy pan&scan, ,vagy nagyítás a kijelző méretéhez.
    Valami ilyesmi nevekkel keresd a vga vezérlőben.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz Optika01 #25197 üzenetére

    először is felejtsd el a vistát, már "senki"nem használja, mert eléggé elfuserált.
    Tegyél fel egy Win7-et a gépre, jobb lesz. :Y

    Mi az hogy A tv LA660, kábellel a Wi-Fi -be belekötve.?? ;]

    egyszerre ne tegyél fel több DLNA klienst.
    Alapból próbáld ki a plexet
    Ha az új fájlokat nem látja, akkor a laptopon a Plex server progiban, indexeld / keresd újra a mappákat.
    A tévén menj a smart share menübe, és nézd meg a beállításokat. van teszt, kiírja hol akad el a dolog.

    Valószínűleg a routered lesz a ludas, nézd, meg, hogy a tűzfal a routeren, és a laptopon átengedi e a DLNA kliens programot.
    Ha nem akkor engedélyezd a beállítások (kivételek) menüben

    [ Szerkesztve ]

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • StSanya

    őstag

    válasz Fang #25566 üzenetére

    Lehet, hogy hülye kérdés, de a TV-n próbáltad a 3D beállításait változtatni?

    Én DLNA-n nyomtam át half sbs és half ou filmeket, mindegyik gyönyörűen ment. Feliratot nem próbáltam, majd időm függvényében ránézek a The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.1080p.3D.BluRay.Half-OU.DTS.x264.Hun-ra, amellé van felirat pakolva...

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Új hozzászólás Aktív témák