Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz Before #415 üzenetére

    Valóban, legtöbbször igen. Amennyiben sima, úgynevezett lágyüvegből (avagy magnézia-üvegből) van a külső búra (mint az ablaküveg), az elnyeli az UV sugárzás túlnyomó részét - ezért is nem túl gyakori hogy ablak mögött lebarnul valaki :D

    Az UV lámpák épp a fenti jelenség miatt ún. keményüvegből készülnek, ami már átengedi az UV-t.

    Mindezen felül persze még némely gyártó tesz egy spéci bevonatot a lámpára, hogy tényleg ne jöjjön ki semmi UV.

    csapos:
    A te Tungsram lámpádon ilyen szerintem nincs, de majd utánanézünk ha emlékeztetsz :D. Mindenesetre valami ügyes módon ki kéne próbálni mennyi UV éri az lcd-t.
    Ha jó erre a célre egy ilyen kis papír izé, amit fotós UV szűrőhöz adtak, és egy pötty bekékül ha sok az UV (világos vagy sötétkék, UV mennyiségtől függően), akkor egy olyat küldök szívesen (kettő van, nekem egy is elég).

    Ha nincs baj, akkor az UV nem kell bonyolítani a fény útját - ugyanakkor az lcd-t tényleg nem árt ha óvod a túlmelegedéstől.
    A fresneled műanyag vagy üveg?

    Before: üvegből kismillió fajta van, meg egy sima ablaküvegnél a lexán lehet hogy 3x több fényt átenged, de akkor ezt kb. úgy kell elképzelni, hogy az ablaküveg átengedi a fény 97%-t, a lexán meg 99%-ot :D Szerintem. De a tévedés jogát, mint mindig, fenntartom :D

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák