Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zollye

    csendes tag

    Üdvözletem Mindenkinek!

    Elképesztő képanyagok a Youtube -ról - a témakör szerelmeseinek:

    Wünsdorf - Maybach I.
    Hidegháborús bunker az Egyesült Államokban
    Obersalzberg - Hitler-bunker
    Honecker-bunker - Azoknak biztosan nagyon fog tetszeni, akik értik a német nyelvet.
    "Nucklear Bunker" , - ami valójában egy két személyes üreg (Észak-Wales -ben), - gőzöm nincs, hogy milyen harcfeladatot lehetett végrehajtani egy ilyenben (, élelemnek sem láttam kialakítva helyet, a légszűrőt még oda lehet képzelni a plafonból kilógó csonkra, de mivel hajtják meg, hogy végezze a feladatát, rejtély... Elsősegélyhelynek is csak az alsó ágyat lehet "előléptetni", - bár a szükség nagy Úr, és leleményessé tudja tenni a slamasztikában lévő embert).
    Norvég Titok -A norvégok mindig is kiemelkedően jól őrizték titkaikat, de a méretek önmagukért beszélnek.

    Sztálin-bunker
    -Igen, - még ITT SEM (!) engedik széthordani, ill. átvennie az enyészetnek az ilyesmiket... :(

    "Britán"-bunker
    -Itt még a telefonrendező is teljesen épnek tűnik - a maga több száz kilométer kábelezésével... :Y

    Ez, - szerintem - megegyezik az ezt megelőzővel, de sokkal részletesebb. Ez alapján az a benyomásom, hogy egy kormány-bunker lehet, - megdöbbentő, hogy még a föld alatt elhunytakra is gondoltak...
    Nem mellékes az sem, hogy a számítástechnika már akkor nagy arányban jelen volt... :Y
    -Szóval átadtak valahol, egy ennél klasszisokkal korszerűbbet.
    Ebben a videóban többet foglalkoznak az objektum technikai adottságaival...

    "Billig-bunker", - naná, hogy az ex-Német Demokratikus Köztársaságban. Szerintem ha áram alá helyeznék, - és egy másik végberendezést csatlakoztatnának rá, - még ma is működne az Szt (?)...
    Az Szt-25 -ös egymaga is olyan zajos volt, hogy csak na, - géptávíró központokban nem ritka, hogy több - egymás mögötti - asztalsoron voltak egymás mellett elhelyezve ilyen berendezések, - na persze, nem ment állandóan mindegyik hírcsatorna, de kettő-négy, volt, hogy "ketyegett" egy időben... :K -Nem géptávírász voltam, de emlékeim azért vannak... :K -Inkább a lyukszalagos, elektronikus, zöld színű, tintasugaras géptávíró berendezések voltak már "az én időmben" is elterjedve, - nem ugrik be a széria, de a 2000 -es volt a típusszáma...

    NVA Bunker Hammer (Brandenburg)

    A sok-sok elképesztő információ között ez a Maginot Linie Bunker in Hatten címen futó mozgóképanyag - szerintem (!) - a legszínvonalasabb. Tetszik az, hogy a kor színvonalához képest milyen "gépesítések" voltak, - az alagútrendszerben futó vasúti szállítás által kínált mobilitásról nem is beszélve, (arról nem szólt ez a film, - bár nem értem a német nyelvet).
    De"Ha már lúd, legyen tehén"! ;)

    Wollenberg - Német Demokratikus Köztársaság -Szerintem nagyon jó állapotban...
    Ennél már kevesebb dolog van, ami kísérteties lehet egy olyan embernek, aki még soha nem járt föld alatti katonai objektumban, - pedig van... :K

    Gosener Berge

    Hogy ez merre lehet, nem tudom, de angol nyelvű feliratok, EU-szabvány kapcsolótábla (?), szolidabb fizikai méretekkel bíró generátor jár hozzá... :K

    Arra kérlek Titeket, nézzétek el nekem, hogy ezt nem lapátoltam külön, "OFF" -ba!
    Nem semmi! :Y

    Massow

    Ez sem a germán rokokó építészet... :DD

    Erről a videóról az ugrott be, amikor az egyszeri ember lobog a túlnyomás alatt lévő zsilipajtó kinyitásakor annak fogantyúján... :DD - FELEMELŐ érzés! :DD

    Hát ez egy kicsit "OFF", - de véleményem szerint Hadsz, - és a hozzá hasonló beállítottságú fórumtársak egy népes csoportja - meg fog bocsájtani nekem érte.

    Slanyban élt a Keresztanyám, - aki azóta elhunyt torokrákban - Isten nyugosztalja. Körülbelül ötéves koromban jártam Nála Slany -ban, - a fene sem gondolta, hogy "nem is olyan csendes" az a kicsi városka... :)
    Pech! -Ez pont az a rész, amiből nem nagyon jön le, hogy milyen vezetési pont lehetett itt.

    Corsham - Nagy Britannia

    Ladeburg - Német Demokratikus Köztársaság -Itt véltem látni egy RT-s üvegtábla helyét, - bizonyára légi vezetési pont lehetett...

    Na, - mára ennyi, remélem kellemeset tudtok szemezgetni!

    További kellemes időtöltést kívánok Mindenkinek!

    Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

Új hozzászólás Aktív témák