Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gasMask!

    tag

    ''Végül elérkezett a kettlebell edzés... Mintegy 30 percen át edzettünk, és életemben nem készültem ki ennyire gyorsan... Pedig csak egy kibaszott vasgolyó... Pikkpakk megértettem a szlogent: eddz úgy, mint egy igazi férfi... Félelmetes volt látni, ahogy a kigyúrt fiúcskák 5 perc után járni sem tudtak. Ezt nevezem én edzésnek, nem a mindeféle fittness-lószart, LCD-kijelzőkkel, hevederekkel, motorokkal meg pedálokkal. :)''

    Idézet egy blogból. (az illető amúgy Krav Magázik is)

    Beszámolók alapján kezd egyre jobban érdekelni ezt a kettlebell. :) Szerintem el fogok menni legalább egy edzésre.

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    :Y Mindenhol ilyen drágák a kettlebellek? [link] Persze tudom van olcsóbban is. De az oldalon konkrétan ezt ajánlják, és említik is párszor hogy fontos például a fogantyú vastagsága, és a fogantyú golyótól való távolsága. Szóval van netán olyan hely ahol olcsóbban lehet megfelelő kettlebell-t venni?

    Lehet hogy csörgedezik bennem egy kis skót vér, de én kicsit soknak találom például a harmincezer (!) forintot 30 kiló vasért. Inkább adok egy ezrest a helyi cigányoknak hogy olvasszanak kettlebellt csatornafedelekből. :DDD

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    válasz KBELL #96 üzenetére

    ehh..

    A 24 kilósra gondoltam. :B Nem tudom ki milyen súlyokkal edzeget, illetve a gyakorlatokat sem ismerem (csak néhányat) szóval nem tudom felmérni hogy mennyi idő alatt lehet eljutni arra a szintre hogy 24 kilóssal edzhessen az ember. De a lényeg az volt hogy én meglehetősen magasnak tartom az árakat. A kérdés pedig az hogy milyen más megfelelő kettlebelleket lehet még találni esetleg kedvezőbb áron. Azért kérdem ezt mert mondták már páran hogy nem mindegy milyen az adott kettlebell. Ugyebár hiába veszünk egyet féláron, ha az használhatatlan.

    Más:

    Az oldalon ezt írják:

    Szeptemberben Kettlebell csoportok indulnak!

    Helyszin: Budapest XIV kerület, Kövér Lajos utca 21-23
    Kezdés: szeptember 14.
    Tervezett csoportok, délután és este
    Hétfő - Szerda 17.00
    Hétfő - Szerda 21.30
    Kedd - Csütörtök 17.00


    Szeptember 14 viszont pénteki napra esik. Akkor mikor is kezdenek a szeptemberi csoportok pontosan?

    A válaszokat előre is köszönöm. :R

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    válasz Integra #100 üzenetére

    Hát ha addig rá tudom szánni magam a pénztárcám ilyen szintű csonkítására, akkor egész biztosan elmegyek egy három hónapos kurzusra. A havi 7ezert ft-hoz krav magásként már úgyis hozzászoktam. :DDD Meg most úgyis olyan frankón összejöttek a dolgok hogy szerintem legközelebb jövő nyáron mehetek vissza krav magázni. :( Hiányzik is.

    Meg hogy őszinte legyek, nekem kell is ez az edzés. Mármint a kettlebell kurzus. Sajnos - amit nagyon szégyellek - nem vagyok túl kitartó. Otthon is rengetegszer kezdtem már el rendesen ''gyúrni'' aztán 1-2 hónap múlva, amikor már úgy igazán látszott a dolog eredménye, valahogy abbamaradt. Edzésen viszont más a helyzet. Másfél óra, akkor másfél óráig 100%-os teljesítmény. Na otthon ugyanezt csinálnám max húsz percig. De vannak is olyan dolgok amiket szerintem csak edzésen tudok megcsinálni, amiket csak edzésen bírok ki. Fura hogy mekkora hatással van az emberre az ha nem egyedül edz. Szóval szerintem - a hozzám hasonlóknak legalábbis - nagyon hasznosak az ilyen edzések, kurzusok. Meg ahogy mondtátok már többen is, nem mindegy hogy csinálod a gyakorlatokat, szóval érdemes azokat jól megtanulni, instruktor felügyeletével.

    btw a harminckét kilós kettlebellt csak példának mondtam. Szóval ne tessék olyan hangosan röhögni mert kihallatszik a modemből ;] .Szerintem nekem kezdésnek a 12 kilós is elég lenne. :B

    [Szerkesztve]

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    válasz KBELL #103 üzenetére

    Köszönöm, ezt fogom tenni. :)

    Mellesleg megnéztem a blogod. Hát a gyakorlatokat nem ismerem, de a videó az nem semmi. Egylábas guggolás külön szép dolog plusz 48 kilóval. Még plusz súly nélkül is kemény, főleg ha szép lassan akarod csinálni, nem lökésből. Ahogy néztem jó kis ''játszóteret'' rendeztél be magadnak. :D Azt hiszem már láttam más videóidat is, szóval grat az eredményekhez. Jó reklám ez a kettlebellnek. Bár ahogy hallottam előtte sem voltál Nemecsek alkat. :DDD

    Mostpedig kérdés. Ahogy észrevettem általában kis számú gyakorlatokat csinálsz, több sorozatban (kivéve a snatch-et). Pl: Military press - 15×5 with 24kg. Tehát viszonylag gyors egymásutánban megcsinálod ötször a gyakorlatot, aztán mennyit pihensz a következő sorozatig? Vagy ilyenkor nincs is pihenő, csak kézcsere?

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    válasz KBELL #103 üzenetére

    Írtam mailt a Tóbiás Mátyásnak, és nagyon nem értette miről van szó. :DDD Azt mondja fogalma sincs miről beszélek, valószínűleg eltévesztettem a címet. Akkor milyen Mátyásnak kellene írnom? :) E-mail címet elküldenéd privátban?

    Előre is kösz!

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    válasz KBELL #112 üzenetére

    Köszönöm. :)

    Mellesleg 17-én, a kurzus első napján kell fizetni a teljes három havi díjat? És mit kell vinni? Gondolom kényelmes cipő-nadrág-póló. Másvalami?

    Van még valami amit tudnom kéne mielőtt elindulok a Kövér Lajos utcába 17-én? :D

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    válasz KBELL #114 üzenetére

    Még nem regisztráltam, ugyanis kb ma este dől el hogy megyek-e. De amit biztos a dolog regisztrálok.

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    Na megvolt az első KB edzés. Pontosabban csak néztem, ugyanis sikerült nagyjából 20 percet késnem. Első óráról. Fasza.

    Na mindegy, szerdától várnak szeretettel, és mivel a pénzt már befizettem, ott is leszek. :DDD

    Olyan jó hogy itt is én leszek a legfiatalabb és a legkisebb. Nemecsek a titánok közt. :DDD Mint krav magán. Na mindegy. Mondjuk krav magán legalább volt ennek haszna, ugyanis mindig nagyobb és erősebb volt az ellenfelem. Szóval igazi kihívás volt minden harc. Amikor tehettem mindig a legügyesebb, legképzettebb, legtapasztaltabb ellenfeleket választottam. Úgy lehet igazán tanulni, nem úgy ha összerugdosunk valami kisgyereket. :DDD

    Itt viszont ennek semmi előnye sem lesz. Sőt, szar lesz pl páros gyakorlatoknál, mert ahogy néztem mindenki tíz évvel idősebb, és 20 kilóval nehezebb nálam. Na mindegy, nem rinyálok.

    Train like a man, act like a man. :D

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    válasz HEro #118 üzenetére

    Akkor reklámozd haveroknál. :)

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

  • gasMask!

    tag

    Na mivan, ha én nem írok meghal a topik? ;]

    Hát uraim, elkezdtem kettlebell edzésekre járni. Az első olyan kellemesen fárasztó volt, viszont a másodikon meghaltam. A kétkezes swing. Amikor megmutatta az edző hogy mi az a swing, és kipróbáltam, azt gondoltam ezek hülyéskednek. Egy 12 kilós golyót kell lengetnem? Ráadásul még mondta is, hogy ne tartsam meg, csak lengessem. Hát ez semmi. Gondoltam akkor. Na edzés végén volt 6x20 snatch + 20 nyolcas.

    Kicsit kitérnék itt a saját felépítésemre. 60 kg vagyok, és 12-es kettlebellt használok az edzéseken, :B azt mondták 70kg alatt 12 kilós kell. Azt hittem kevés lesz, de most a swingelés után, és hogy láttam hogy a százkilós hústornyok is átlagban 16 kilóssal edzenek, megnyugodtam. Elég lesz az a 12 kg. Ami még megnehezíti a dolgom, hogy otthon csak bicepszre, és tricepszre edzettem. KM edzésen is utoljára májusban voltam. Tehát a hátam, és a lábam pl egyáltalán nincs feledzve. Szóval az készült ki a legjobban. A derekam olyan szinten kész volt, hogy edzés után alig tudtam bepakolni a táskámba, de még járni is nehezemre esett. Ez kb egy hétig így volt. Előrehajolni minimálisan sem tudtam. Ez normális, vagy valamit elkúrtam? Remélem hogy nem, mert a végén már kicsit sem volt szabályos a swing-em.

    Ez a swing ez halálos. Életemben nem készültem még ki szerintem annyira, mint akkor. Kíváncsian várom milyen gyilkos gyakorlatok lesznek még. ;]

    El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

Új hozzászólás Aktív témák