Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz MPowerPH #222472 üzenetére

    Az olcsóbb vázak alsóbb kategóriás karbonból készülnek, pl T700, a drágább high end vázak felsőtt kategóriás jobb minőségű karbonból, pl. T1000. Ha jól tudom a top vázak azért lehetnek könnyebbek, mert a csúcs karbon masszívabb, ezért a falvastagság vékonyabb lehet (?). Pl. az S-works Epic HT váza már ijesztően vékony, mégis masszív és merev.

    #222473 Hasaggymeg: Néhány gyártó pedig ki is hangsúlyozza, hogy az olcsóbb gépek váza nem egy kategória a top gépek vázával, én már több cikket is olvastam arról, hogy a menettulajdonságaik is két külön világ. Pl. Canyon cfr, slx cf, Scott hmx vs hmf, Sworks fact 12 vs Specialized fact 11 stb. Láttam már 1400 grammos megfizethető karbon vázat is valamelyik nagy márkától, a Chisel vagy XTC SLR is annyit nyom és olcsóbb. Egy top karbon váz meg gyakran megáll 800g alatt, szal szinte fele annyit nyom és nem azért, mert csak versenyzőknek való és random eltörnek. No de mindegy, csak elmélkedünk, ki is kéne próbálni pár vázat ahhoz, hogy biztosak lehessünk a véleményünkben. Én személy szerint hiszek a cikk íróknak, mivel több száz-ezer gépet teszteltek már, van tapasztalatuk pár vázról.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák