Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz Because #116905 üzenetére

    Hátsó sor cserénél mit szoktatok még cserélni? Sram X01 1x11 sebességes rendszerem van. A láncom jó, a feles mérő se esik bele, de először csak egy középső fokozatra rakta fel nehezen, aztán a legutóbbi tekerésnél egyik pillanatról a másikra már nem tudtam felrakni a legnagyobb fogaskerékre. Runnerhez vittem, bowdenházra gyanakodtunk, de ma sajnos szólt, hogy valószínűleg a sor kopott el. Én nem tervezem, hogy 250 EUR kiadok egy sorért (XG-1195), a GX is tökéletes lesz. Sor + lánc elég ilyenkor, vagy az első lánckereket is cserélni kell? Az lenne még a kérdésem, hogy az Sram GX-1150 és a GX-1175 között van minőségbeli különbség, vagy csak az alapanyag és az ebből adódó súlycsökkenés az árkülönbözet oka? A 1150 CroMo, a 1175 Al. Láncból most XX1-et használok, ez nagyon jól bírja, de az a tippem, hogy a sor mellé ezt is cserélni kell. PC-1130-at adják több helyen a GX mellé, ami árban is elég jó. Súlyban semmi sem olyan vészes, a bicajomat azért nagyon sárnehézzé nem szeretném tenni, pedállal vagyok most 12 kg alatt nagyon picivel. Súlyban nem vészes egyik sem, az XG-1195 szintén 7075-T6, mint a GX-1175, de az a pár gramm nem sok vizet zavar, úgyhogy most a tartósság lenne szem előtt.

    GX-1150: 395 gramm
    GX-1175: 325 gramm
    XG-1195: 268 gramm
    PC-1130: 259 gramm
    XX1 lánc: 252 gramm

    https://barbieripnk.hu/

Új hozzászólás Aktív témák