Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AsakuraDave

    őstag

    válasz NeoPampalini #15138 üzenetére

    Nah negyedjére baxnak meg forgalmin :C GLS dobozos parkolt, szabálytalanul khm, a képen jelölt piros helyen egészen a zebrára rá állva.

    Nah e mellett én 20-ra lelassítottam és végig a fék és kuplung felett volt a lábam és úgy gurultam át a zebrán a szélvédőt majd ki fejelve. Nem volt mozgás egy öreg csávóka állt beljebb mint a képen a hölgy. Hát ennyi is volt a vizsga mai napra nekem... Most ha lefékezek megállok miért jobb? Ugyanúgy nem látok semmit amíg a zebra közepéig be nem gurulok ahhoz hogy lássam hogy áll e a takarásban lévő járdán gyalogos-e mert hogy a jogszabály szerint ha csak már áll ott gyalogos elsőbbsége van és kocsinak meg KELL állni a zebra előtt. Ergo ugyanúgy rá/áthajtok a zebrán miközbe már a járdán áll gyalogos :C
    Másik kedvencem 1km széles út bal szélén érkezik 2 gyerek lassan battyogva de én 1,2km-re arrébb jőve álljak meg és várjak 20-30mp-et míg balról átsétálnak,jah és járdasziget is van... De ez se tetszett a biztos úrnak, hogy én itt se álltam meg. Persze előtte 3x elengedtem gyalogost járdasziget meg jobbról tehát biztos nem érzékelem a gyalogosokat meg a távolságokat... Kurva nehéz úgy vizsgázni, hogy már annyit vezettél hogy előre tudsz figyelni és a közlekedési ritmust tartani mert nem okoz gondot kezelni a kocsit, de menjek csak lassan és inkább szopassam magam azzal, hogy arra figyeljek hogy éppen 4000-ren akarnak előzni engem egyszerre jobbról balról és úgy csináljam a manővereket :C
    Magyar KRESZ-nél bugyutább és értelmetlen,móricka retardáltságokkal teli jogszabályt még nem szűlt a világ...
    Még egy kedvencem a Szekszárdi u., Göncöl u. és az Új Palotai út kereszteződés ahol az Új Palotai úton egyszerre kint van az egyirányú és az elsőbbségadás tábla is a másik oldalon és hát 2 irányú forgalom megy ott folyton... Fura hogy pesten a vizsgaútvonalak 80%-a tele van hibás táblákkal és nem egyértelmű elágazásokkal amin több éve vezető kollégáim is néznek, hogy hát jah...
    Érdekes, hogy eddig egy vizsgán vagy oktatás órán se kellett az oktatómnak ráfékezni vagy elrántani a kormányt, sose okoztam balesetet vagy közel balesetet, legalábbis nem észleltem, de mindig bukok...
    Sok értelme van a vizsgának, ha amint meg van a jogsid mindent máshogy fogsz csinálni mert NEM ÉLETSZERŰ ahogy vizsgán vezetni KELL.

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

Új hozzászólás Aktív témák