Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fulár

    senior tag

    válasz -secret- #14788 üzenetére

    Köszönöm Szépen!A forgalomtól nem félek.Amin csiszolni kell:
    Néha nem túl jó ívben kanyarodok egy-egy kereszteződésben.Az ív többnyire túl kicsi.
    A sávtartásom főútvonalon néha nem az igaz.De ez ritka.Vagy a felezőhöz megyek túl közel vagy az útpadkához.
    Ha úgy kell elindulni,hogy egy lejtőn az autó visszagurulhat akkor még(de ez is ritka)néha lefulladok.
    Párhuzamos parkolások hátra nem mindig jönnek össze.De nem is parkoltunk még sokat.
    A legfőbb gondom a körforgalomba való becsatlakozás.Nem használom ki a kínálkozó alkalmakat.Ugyanez igaz az elágazásoknál is.Már kiférnék de én inkább megvárok még egyet és biztosra megyek.Értem,hogy ezzel feltartom a forgalmat.De nem hiszem azt,hogy ez vagy ezek olyan drasztikus hibák amiket a gyakorlással ne lehetne lassan de biztosan csiszolgatni.Az persze előfordul,hogy hogy kacifántosabb szituációban mint például egy ravaszabb kereszteződés nagy forgalomban nem úgy megy mint kellene mert az autó kezelése még nem megy"kézség"szintem ezért az elveszi a figyelmemet a forgalmi szituációktól.
    De tanulók talán tipikusnak nevezhető hibáit nem nagyon követem el:Rossz sebességi fokozat kapcsolása.Vátóra nézés mert nem tudom hányasban vagyok.Irányjelzés kihagyása vagy rossz irányba jelzés.Vagy későn jelzés.Irányjelző kint hagyása.Gyalogátkelő nem figyelése.Tükrök,holt terek nem figyelése.Az öreg azt is belém verte,hogy pakolgassam a sebességeket.Nem Tötymörgünk hármasban.Sebességkorlátozásokra figyelek.Ahol lehet menni 90-el ot megyek masszívan 80-90 között.Stb Stb.Ha"forgóban" vezetünk cseppet sem zavar ha valaki ül hátul.Akkor nem vagyok sem jobb sem rosszabb.
    Szóval szerintem a parkolást és a forgalomban vezetést egyszerűen csak csinálni és gyakorolni kell.Az autó kezelés is biztosan idővel javulni fog.Hiszen az első órában úgy ültem be,hogy előtte még sohasem vezettem egy percet sem.Még utas is relative ritkán voltam.Mindig kerékpárral közlekedtem.Szép időben letekertem rendszeresen 30-40 kilométereket.
    De ez mind hiába ha a fenti megmozdulások bármelyikénél,főleg a körforgalmaknál és elágazásoknál már ugat vagy ordít.
    Kurva sokszor előfordul,hogy belenyúl a kormányba úgy,hogy az nem lenne indokolt!Vagy érzem,hogy eltünik a rohadt gázpedál a lábam alól mert az a hülye barom nyomja mint az ökör és mormog a bajsza alatt."90-nel lehet menni baz'meg!Akkó' mész 80-nal???Ha te nem nyomod akkor majd én nyomom"!
    Ha elkapja az örjöngés ordít mint az ökör:"Engedj el mindent Baz'meg a kiba**ott kurva életbe!Így a balfa**ok mennek!Az én tanulóim így nem mehetnek"!
    És még sorolhatnám.Kész horror az egész.

Új hozzászólás Aktív témák