Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    Budapesten, a belvárosban valami jó étterem kerestetik, aminek van mondjuk egy terasza, ahol el lehet költeni egy hangulatos vacsit :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz runner 125 #142 üzenetére

    ezzel az állítással nem értek egyet. max. minden sarkon van étterem :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz NoLF #117 üzenetére

    a te postod miatt látogattuk meg ma ezt az éttermet, és nagyon nagyon jó volt.
    kettőnknek a főétel+4 limonádé+a maradék elcsomagolása (mert marha nagy adagot adtak) volt 7300 huf. és nagyon finom a kaja, azadag pedig eeexxtra nagy :K a sörválaszték előtt le a kalappal, bár ma csak limonádét ittam...

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    Ring Café & Burger Bar

    Miután több helyről is dícséret illette őket, tegnap végre volt alkalmunk meglátogatni ezt a helyet az Andrássy úton. Nem túl nagy, 7-8 asztalos teraszuk van bent pedig a galérián is helyet lehet foglalni a földszint mellett, mi a hűvös klíma miatt előbbit választottuk, ha már este 8 körül is 30+ fok volt a hőmérséklet.

    Pár perc múlva fiatal, nagydumás pincér srác jött, hogy felvegye a rendelésünk. Először kértünk 1 l limonádét, amíg kiválasztjuk mit is szeretnénk kajálni. Hamar kihozták, igaz, hogy jég nélkül, mivel elfogyott, de már úton van a beszerzése. Az egyik legjobb limonádé egyébként amit ittam, jó gyümölcsös. Ez igaza bodzás mellett később megkóstolt epresre is.

    Bemelegítésnek párom tortilla chipset kért salsa szósszal, én pedig csirkecsíkokat chilis majonézzel. Előbbinél nekem a chips sem ízlett a salsa pedig túlságosan vizes, folyós volt. A csirkecsíkok szerintem telitalálat, bár gyakorlatilag egy szelet rántott csirkemell felcsíkozva, viszont azt nagyon finoman készítik, a hozzá adott szósz pedig isteni volt, nagyon eltalálták.

    Ezután jöhetett, amiért végülis jöttünk, vagyis a hamburger. Barátnőm a 8-as, én pedig a 3-as számú burgert kértem, mindketten hagyma nélkül. Itt kezdődtek a bajok, ugyanis ezt elfelejtették kivenni belőle. Amikor ezt szóvá tettük, a pincér srác előttünk akarta kipiszkálni a kezével, amiről marha gyorsan le is beszéltük. Ráadásként a 8-as hambiból még a felsorolt csemegeuborkát is kifelejtették.
    Végül sikerült nekilátni, és igazán remek, jó hamburgert kóstoltunk a kezdeti nehézségek ellenére. Bár páromnak nem ízlett a hozzá kapott sültkrumpli, szerintem remek volt, bár közel sem annyira, mint a szinte tökéletes fűszerezésű és sütésű húspogácsa. Ezt bizony nagyon sikerült eltalálniuk.
    Közben észrevettünk egy hirdetőtáblát, miszerint keddenként 18h után minden hamburger mellé ajándék desszert is jár. Miután a burgerekkel végeztünk, vártunk egy jó negyed órát, talán húsz percet is, de a kutya felénk sem nézett. Ez igaz a mellettünk lévő, rég elhagyott asztalokra is, amelyeket szintén ennyi idő alatt sem voltak képesek leszedni. Ekkor úgy döntöttünk, hogy ideje továbbállni. Lefele menet a pincér srác szotyizott, meg dumálgatott... egészségére.
    Amikor megemlítettük neki az ajándék desszertet, szabadkozni kezdett, hogy dehát nem is kértük. Erre csak annyit tudtunk reagálni, hogy nem volt kitől kérni, és nem volt senki, aki megkérdezze, hogy tartunk-e esetleg igényt az ilyesmire. Ezt még kis hebegés-habogás követte, pl. páromtól megkérdezte, hogy láthatta-e őt már valahol, mert "ismerős a feje" (érted bazeg, a feje :W , az arc szó gondolom nincs a szótárában). Aztán végül előkukázott egy törzsvásárlói kártyának nevezett papírdarabot, és nagy kegyesen átnyújtotta ("csak mert jófejek vagyunk), így mostantól 10% kedvezménnyel rendelkezünk a helyre (nem mintha betennénk oda a lábunkat még egyszer). Azt már csak a hely elhagyása után vettük észre, hogy az egyik limonádét nem számolta fel, amit vagy elfelejtett, vagy kompenzálásként tehetett meg, így végül 8k-ba került ez a kiruccanás.

    Összefoglalva azt tudom mondani, hogy maga a hely szimpatikus, az ételeik egészen kiválóak, legfőképpen természetesen a hamburgereik. Inkább azoknak ajánlom, akik csak beugranának egy jóízű burgerre, nem pedig akik hosszabban szeretnének időzni ott, így nem okoz annyi fejfájást a kiszolgálás. Minden esetre ez eléggé elvette a kedvünket a további látogatástól, és igen meglepő volt számunkra, hogy egy ilyen frekventált helyen, ilyen árak mellett ennyire pocsék legyen a kiszolgálás, hiába csak egy bár, és nem pedig étterem.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #186 üzenetére

    ha nem ragaszkodsz a kártyához, akkor oktogon bisztró, egy megállónyira. bár lehet, hogy már őkis elfogadják.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz lacam #170 üzenetére

    wbből olyan nagyon extrára tényleg ne számíts sajnos budapesten. sajnos sokszor viszont még a 15k+-os helyen is csalódva jön ki az ember.

    amit ekkora keretből ajánlanék az a vapiano olasz étterem, van több is belőle, szerintem ilyen alkalomra a leghangulatosabb a bécsi cornernél van, ez jó lehet évfordulónak, ha ketten eszünk 1-1 tésztát valami innivalóval az kb 5k huf. kb önkiszolgáló, pincérek nincsenek, sorba kell állnotok, ott előttetek elkészítik a kinézett tésztát, pizzát, stb. aztán leültök.

    szóval átmenet végülis egy tipikus és egy gyorsétterem között olasz stílusban. egyedi, de megfizethető, nézd meg a honlapjukat.

    szerk: dátumot nem néztem :)

    szerk2: oata negra jó hely, de összességében a két szerecsne például nekem jobban bejött, még ha nem is akkora a kínálat. persze egy spanyol tapas bárhoz egyiknek sincs sok köze, de azért különlegesek :)

    [ Szerkesztve ]

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz DeFranco #198 üzenetére

    tapas bár persze, nem azt mondtam, hogy nem. hanem, hogy spanyolországban ezek azért másabbak. legalábbis amikben én voltam.

    ettől függetlenül jó a pata negra, ha lesz időnk jövő héten mi is beugrunk barátnőmmel, bár lehet, hog ynem fog összejönni.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz DeFranco #200 üzenetére

    akkor jó, egyáltalán nem lebeszélni akartalak, mert jó kis hely ez a pn :K

    majd jöhet az élménybeszámoló, hogy legalább pörögjön ez a topik :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák