Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz Sol4r #5298 üzenetére

    Ezek a dolgok már többször megvitatott kérdések, és a feltevésük előtt legközelebb előbb használd a keresőt légy oly szíves. Szívesen segítek bárkinek, akinek tudod, szóval itt egy idézet a #5106-os hozzászólásomból:

    Feszültségek:

    QPI-nek 1,35V-nál ne adj többet, 200-as bclk-hoz elég szokott lenni 1,25-1,29V körül.

    Procinak 24/7-re ne adj többet 1,45V-nál(ezt is csak akkor ha tudod hűteni. ) 4200MHz-hez 1,35-1,4V szokott kelleni.

    CPU PLL-nek 1,9V-nál ne nagyon adj többet.

    PCH core-nak elég az alapfesz álltalában, ha nem akkor szerintem max 1,2-1,22V ami simán adható neki.

    Ramnak(hála az integrált ramvezérlőnek) ne adj 1,65V-nál többet(1,66V-os bioszbeállítás még belefér szerintem)

    A többi fesz ne legyen auton, hanem tedd őket normalra.(giga lapok esetén)

    Ezeket 24/7-es beállításhoz értettem, validra, vagy teszt erejéig mehet nekik kicsit több kakaó. Remélem nem maradt ki semmi.

    Jah és tuningnál keresztbetesz általában a c1e, eist, egyéb c-statek ennél a platformnál is, szóval ha valami gáz van, akkor ezeket kapcsold ki először szerintem.

    Ezek mellett:

    PCI-E fix 100-ra
    QPI mehet 36-os szorzó, ha nem megy, akkor marad a 32x.

    ThaBoss:

    Köszönöm. :R :R

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák