Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Lompos48 #13909 üzenetére

    Igen, mindkettő a kollektor körből kapja, de az alsó az PNP, a felső meg NPN. Így maga a tranyó fog ellentétesen viselkedni azonos jelnél. Mondjuk éppen rossz példa volt Speedfire számára.

    És ehhez mit szólsz? Gyorsan összedobtam szimulációba, amiről beszéltünk pár napja, az egy tranyós invertert.


    Persze csatoló kondikat nem tettem be. Azokkal egyből mehetne a két sima erősítő erre rá.

    Speedfire: ez a "hallható" alatt mit értesz? Nekem most itthon csatornánként 1,5-2W teljesítményt adnak le a csöveim, és a keletkező hangerő nagyobb annál, amit el lehet viselni a panelban.
    Mivel első erősítőd lesz és IC-st akarsz, először csinálj valamit a TDA2030 kis IC-kből, az 14W körül van, és elpusztíthatatlanok, valamint olcsóak és sok helyen kitben is árulják. Arra tökéletes, hogy megtanuld vele a földelési szabályokat, és a helyes csillagpont, stb. kialakítást. Később meg jók lesznek pl. valami régi bóvli hangfal (gagyi pc hangszóró, stb) feldobására...
    Ezek után továbbra sem IC-st építenék, vannak nagyon príma pár alkatrészes (mindössze 4-5 ellenállás, meg 1-2 kondi csatornánkén) "A" osztályban működő tranyós kapcsolások, na ott kezdődik a minőség. Aztán meg ízlés szerint.

    Ezt olvasd el, példa az említett A osztályú cuccra: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák